Jump to content

Pseudohomophylus

Üyeler
  • İçerik sayısı

646
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

59

İletiler bölümüne Pseudohomophylus kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Sawako, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Valla o kadar kötü bir öğrenciyim ki bu sözler güvenden çok acı gerçeği yüzüme tokat gibi yapıştırıyor ):

Kötü öğrenci diye bir şey yok çıkar onu aklından

Anlık bilgi seviyeni ölçen sınavlar senin kime göre veya neye göre iyi olduğunu belirleyemez. 

Ben buradaki herkesin en az benim kadar iyi olduğunu düşünüyorum. Çalışırsan olur :thank_you__onion_by_elcerbero:

Olmalı

Homhom böyle buyurdu

2. heymely, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Yok yok şükür ki bitti normalime döndüm pazartesi iş :onion_emo_2_by_theg_force:senden naber 

Benim işler çok karıştı şu iki günde 

3 Ay önce intörn hekimler adına alınan kararları sırf asistanların iş yükü azalsın diye yok saymaya başladılar 

Sınıfça dilekçe verdik dekanlıktan haber bekliyorum şimdilik

Ben de sosyal medyada onlar adına onların talep edemediği nöbet sonrası izinler için bir taraflarımı yırtıyordum 

Sawako, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Teşekkür ederim. (: 

Sınavlardan kalmazsam neden olmasın :D 

Sen yaparsın sınavlar da neymiş hepsini tokatlarsın 

Spoiler

İyi gaz veriyorum umarım yaparsın sınavlarında başarılar ^^

3. Sawako, 8 dakika önce tarihinde yazdı:

Umarım hep iyi olursun (:

Ben hep iyi olacak bir şeyler bulurum:embarrassed1-onion-head-emoticon:Sen de hep iyi kal.

Gorkito, 6 dakika önce tarihinde yazdı:

ama şimdi one punch man gibi seriler ayda bir çıktığından beklerken ağaç oluyorum, çeviri ile sıkıntım yok benim sadece başladığım seriler devam eden seriler oluyor :sad__sad__onion_by_elcerbero:

Al işte bahse varım sen prematüre olarak dünyaya gelmişsindir bu konuda ciddiyim:boring-crazy-rabbit-emoticon:

Caprihorn, 4 dakika önce tarihinde yazdı:

Veda ederken sana yazdığım şeyi gördün mü?Görmemiş gibi yap da zamanı gelince yazmış olayım. :D

Tamam daha az girerim.:good-job-onion-head-emoticon:

Ne kim nerede...  :good-job-onion-head-emoticon:

heymely, 3 dakika önce tarihinde yazdı:

Selamlarr uzun zaman oldu :onion_emo_2_by_theg_force:

Selam Mely nabersin, bugün de nöbet var mıydı? :wow1-onion-head-emoticon:

Gorkito, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

birazcık olsa fena olmazdı :embarrassed3-onion-head-emoticon:

@Pseudohomophylus macklemore yi okurken yıllardın "macıklomere" diye okuyorum içimden, bir an önce kurtulmam lazım :kill-myself-crazy-rabbit-emoticon: 

Ben de randomları sesli okuyorum :embarrassed3-onion-head-emoticon:

Ari01, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Beni büyük ihtimal görmüşsünüzdür daha önceden burada, iyi geceler. :):onion_gomen_by_7anime7drawer7:

Bugün yapamayacağım sanırım soru ritüeli. İyi geceler herkese, yarın soracak bir şey bulurum umarım. :) :bye1-onion-head-emoticon:

Ariel'di yanlış hatırlamıyorsam

İyi geceler 

Yine yetişilmiyor mesajlara herkes formunda 20 ileti nedirrrr :bsod-onion-head-emoticon:

4. Sawako, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Teşekkür ederim,iyiyim,sen nasılsın? 

Anime izlemeyi ve manga okumayı severim (: 

Sen neler seversin? 

Ben iyiymiş gibi takılıyorum bu aralar 

Yakında iyi olurum

Onları ben de hakkında kısmımda yazmıştım. Eklemeler yapayım sahte olmayan kendi gibi olan doğal olan her şeyi severim ben. Canlı cansız fark etmez. 

Gorkito, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

hayırlı geceler, hoş geldin

ingilizceleride yarım :silence-onion-head-emoticon:

sunucuya bakmıyorumki ben, arada sırada canım sıkıldığında sohbete katılıyorum o kadar.

notlarınımı paylaşıyordun :stoned-onion-head-emoticon:

Hoş gördüm, az sabır yahu 5 aylık mı geldin dünyaya 

Gayet de aktif çeviri yapıyorlar 

4-5 ay boyunca neredeyse her hafta cumartesi günleri paylaşırdım. Bitti çok şükür sunucuda eski iletileri görebiliyorsan o kanala bakabilirsin senin gibi merak edenler için açtık.  

Mardin'in Güneşi olarak aydınlatıyorum siz çekirgeleri

Caprihorn, 5 dakika önce tarihinde yazdı:

Kuşlara tembihledim o kadar söylemeyin diye off beni hiç dinlemiyorlar.:sigh-onion-head-emoticon:

Gidecektim normalde o kadar mesaj da yazdım,pega abi geri getirdi ama. :D

İyi etmiş:)

Benim gibi yap 

Girme sıklığını azalt

Bu şekilde kendi işlerini de halleder, müsait oldukça sohbet muhabbet de edebilirsin

5. Gorkito, 22.01.2021 - 22:14 tarihinde yazdı:

sonuşta animelerde bu kadar çeşit yok manga vs. de olduğu kadar ama çoğu yarım bırakılmış çeviri 

İşte tam o noktada devreye ingiliççe giriyor ^^

Gorkito, 6 saat önce tarihinde yazdı:

Birlikte japonca çalışmaya başlayalım :pretty-onion-head-emoticon:

Ama değişik olduğundan kanji falan çalışma yöntemini bilmiyorum

@Pseudohomophylus öğretirsin artık bize sensei :waiting-onion-head-emoticon:

Çocuğum sen de varlık içinde yokluk çekiyorsun ne diyeyim

Japonca ve Japonya adı altındaki metin kanalında 2 yıllık kendi kurs notlarımı, o gün ne işlemişsek hemen hemen tüm örnekler ve açıklamalar içinde olacak şekilde paylaştım ben sunucumuzda. Ara ara sınava dair tüyolar güzel site ve uygulamaları da paylaşıyorum. 

Japonca konuşmak isteyen olursa diye de duyurdum pek çok kez 

Ninni bile söylemişliğim var 

Sen de yok musun sunucumuzda :silence-onion-head-emoticon:

6. Caprihorn, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Abla çok kötü resim çiziyorum.:boohoo-crazy-rabbit-emoticon:2 aydır çalışıyorum güzel çizmek için ama hala pek bir gelişme yok.Çizmeyi bırakmayı düşünmüyorum ama.:good-job-onion-head-emoticon:

İçeriği Görüntüle

EUASwP.jpg

1 hafta önce şöyle bir şey çizmiştim bilgisayardan yüklü diye onu attım. Sonra atarım yine. :)

Güzel çizenler, bu dünyaya güzel çizme yeteneği yüklü bir şekilde gelmiyorlar. Adım adım ilerle en basitinden  karalamalar bile kalem tutuş şeklinden gölge verişine kadar pek çok şeyi değiştirebilir.

Sen çizimlerini paylaş, gördükçe değerlendirmeye çalışırım. 

Hem belki ben de eski-yeni çizimlerimi falan paylaşabilirim.

Çizerken önce bastırmadan kaba taslak bir ana hat belirle ve çizgilerini hoyrat kullanma minimalist çalışırsan göze güzel görünür. Çizimlerinde başarılar :onion_emo_2_by_theg_force:  

7. Gorkito, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

turistlik gezi yapabiliyor muyuz? Vize gerekli mi?

iyi akşamlar

senin o gün önerdiğin webtoonları okumadım ama onların yüzünden romantizm kolik oldum :bled2-onion-head-emoticon:

bazıları türk dizisi gibi ama çoğu sarıyo

Ülkem bana hastır 

Her önüme geleni alırsam, bana yazık 

Okumadan nasıl kolik oluyorsun:confused-onion-head-emoticon: İlginç...

@Caprihorn Son zamanlarda böyle benim sevdiğim şeyleri seven ve yapan insanlar görünce acayip mutlu oluyorum. Çizimlerin bitince bizimle de paylaşabilir misin? 

8. Caprihorn, 10 saat önce tarihinde yazdı:

Geçer abla bugünler de.:cute1-onion-head-emoticon:

Türkiye'den Homhomistan'a vizeli mi yoksa vizesiz girilebilecek mi?Bende geleyim. :)

Geçti. Geçiyor. Bekliyoruz bakalım sonuçları

Homhomistan'a vizeler bizzat ben -Homhom- tarafından verilmekte olup sınırlı sayıda kontenjanı bulunmaktadır.  Homhomistan'a girişini değerlendirmeye alabilirim

Ön hazırlık ve eğitim şart :whistling-onion-head-emoticon:

9. Pseudohomophylus, 19.10.2020 - 23:19 tarihinde yazdı:

1) Emek hırsızlığı

2)Göz ardı edilmek

3)  Ben buradayım diye bağıran her şey

.

.

.

Nefret ettiğim bir şeylerin olmadığını sanıyordum

Gün geçtikçe artıyorlar

:what-crazy-rabbit-emoticon:

4)Her türlü bürokratik kağıt işlemleri

Dilekçe yazmak ve küçük de olsa bir grubun sözcüsü/temsilcisi olmak

Spoiler

Canlanmış...ilginç... 

inanlmaz.gif

10. @Fearain Siyaset veya bahsini ettiğin bölüm dersleri konusunda herhangi bir bilgim yok, yardımcı olur muyum bilemem :sigh-onion-head-emoticon:

Bir ablan olarak fikrimi belirtmek isterim.

Lisede Japon Kültürü ve Edebiyatı bölümünden haberdar olman hatta bunu istemen çok güzel benim zamanımda Japonca eğitimi veren herhangi bir kurumdan çevremdeki insanların haberi bile yoktu. Haliyle şaşırıyorlardı. Bana da ne işine yarayacak ki, niye vaktini boşa harcıyorsun ki... gibi olur olmaz yorumlarda bulunuyorlardı. Sen ne yapmak istiyorsan onu yap, yapamazsın demeleri seni yıldırmasın. Sen bu bölümü okumak istiyorsan kesinlikle önce Türkçe daha sonra da İngilizce dil bilgini de geliştir. Bunun ekmeğini iyi yersin temelleri sağlam atarsan.

Hâlâ Türkçe kaynakların eksikliğini yaşıyoruz. Bir yerden sonra kaynak bulunmuyor. Uygulamalar desen yine aynı sıkıntı onlarda da mevcut. 

Üniversite konusunda mümkünse Japonya'daki üniversitelerle anlaşması olan, öğrenci değişim programları mevcut üniversiteleri tercih etmen senin için bulunmaz bir fırsat olacaktır. Dili öğrenirken kültürünü, yaşayış biçimlerini, insanlarını, dünyaya bakış açılarını kısacası Japonya'ya dair ne varsa oraya gidip orada yaşayarak bunu deneyimleyerek en iyi şekilde öğrenirsin. Hangi kaynağı kullanırsan kullan Japonya'da yaşamak dışında Japonca'nı N1-N2 seviyelerine çıkaramazsın. Mütercim tercümanlıktan siyasete geçmek nasıl oluyor tam olarak anlamadım ama kaliteli insan kaliteli insandır.

Sen yaptığın işi iyi yaparsan er ya da geç verdiğin emeğin karşılığını da alırsın. 

Yanlış hatırlamıyorsam @Real-Men-Frrranky de büyükelçi olmak istiyordu, bu konuda sana benden daha fazla yardımcı olabilir... 

Spoiler

Benim zamanımda'lı cümleler kuracağım aklıma bile gelmezdi iyice yaşlanmışım :whaaat2-onion-head-emoticon:

11. explorer, 9 dakika önce tarihinde yazdı:

Umarım istediğiniz sonuca ulaşırsınız, fiziksel ve psikolojik olarak kendinize dikkat edin.

Homhom devleti mi kurmak istiyorsun yoksa :cheer2-onion-head-emoticon:

Umarım... dikkat ediyoruz, ediyorum, ettiğime inanıyorum. Sen de kendine çok çok dikkat et.

Önceki gün de parti kur oy verelim muhabbeti olmuştu^^

Homhomistan isim de buldum, baktım olmuyor buradan yürürüm artık:teehee-crazy-rabbit-emoticon:

12. explorer, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

bana bağımlılık gibi geldi, çok yoğundu

iyi, daha bugün nefeslenebildim haftayaki sınavlar için plan yapıyorum kendimi hazırlıyorum felan

sen nasılsın, nasıl gidiyor

Hevestir o, bağımlılık olsa duramazsın :ballerina-crazy-rabbit-emoticon:

Güzel iyi olmana sevindim. Sınavlarında da başarılar umarım su gibi geçer ve güzel güzel notlar alırsın

Aslında güzel gidiyordu ta ki düne kadar...

Bugün önce danışman sonra anabilim dalı başkanı daha sonra da dekan ile görüşmem gerek 

Çok sevgili hocamız ne hikmetse birden bire off'larımızı kaldırdı. Hafta sonu nöbeti de ekledi programa.

Pazartesi yeni düzen ile çalışmaya başlayacağız her şey bugün alınacak kararlara bağlı

Anlayacağın biraz meşgulüm :hell-yes-onion-head-emoticon:

Spoiler

Bu arada yeni fark ettim. 1299 Osmanlı devletinin temelleri atılmış çok güzel darısı yeni çağın başına:admire-onion-head-emoticon:

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.