Jump to content

Songena

Üyeler
  • İçerik sayısı

2141
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

İletiler bölümüne Songena kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Sonucta Turkiye' deki kadar zor degil isleri bana gore. Bu kadar karamsar konusmalarini anlamiyorum.

"İnsanlar hak ettigi gibi yonetilir" cidden dogru bir soz onu gordum tekrar. İzleyici kalitesi nasilsa isler de oyle cikiyor.

Animasyon izleyicisi Turkiye' de yok gibi. Haliyle bu alanda isler de yok gibi. İnsamlarin izledigi filmde/dizide aradigi belli, ortaya cikanlar da, popular olanlar da belli. Cogunluktan bagimsiz kalarak bir seyler yapmak cok zor. Hele bu alanda maas aliyorlarsa... Ha kaliteli sey cikardilar diye de ac kalmazlar buradaki gibi ama esek gibi calisip, hak ettikleri degeri almamak da kolay degil. İstekleri de azalir zaten.

Sanatcilarin hic mi sucu yok? Tabii ki var, yazida da cokca kizilmis zaten. "Para icin karakter-olay falan yamultulur da bu kadarina da pes..." dedirten cok seri var. İzleyicinin gorevi boylelerine ilgi gostermeyip, canla basla durustce calisanlara ozgun seyler cikartana deger vermek. SAO' yu goklere cikartip, Asuna' yi da sülük gibi her ankete yapistirmak degil.

Japonya' da kim ne diyor bilmiyorum ama izleyiciler bosuna sanatcilara kizmasin once kendilerine baksin.

2. Ben de bi fillerda teknolojik bir alet görmüştüm asdhaslf. :lol:

Sakura'yı yeter ezik gösterdiler ya.. :( Hep Saske yüzünden. <_<

Saske' yle alakasi yok. Kisiligi cok itici. Normal karakter olsa goze batmaz, arada guldurur de ana karakter yapilmaz oyle biri. Bu seride de cok on planda olmasin. :(

Yakinda bunlar gibi savascaklar. :mellow:

ZAOO9V.pngl0bbOr.png

Edit: Yeni sayiyi daha okumadim. Bu kisimda 4. bolume yaopacagim yorumlara yer aciyorum. absbsbxg

Heh geldim. Okumaz olaydim. Burda benim kalbim kirildi. :( 5. bolumde Sarada bu şokla 2. Virgulu acarsa sasirmam. Tek virgulle gozler sasi gibi duruyo zaten. :D

3. Naruto' nun masasinda laptop bilem gordum. Lens coktan icat edilmistir. O.o ahshsbfh

Her cocuk "Hık demis ailesinin burnundan dusmus." dedirtcek tipler olmasaydi keske. Hayir, ben burda kiriliyorum yani. Cok zittim aileme. Kendimi zaten anormal hissederdim, iyice anormal hissettim. :(

Naruto' ya Sakura gibi ana kiz karakter olmadan yeniden baslanmis gibi hissediyorum. Su koydeki velet hallerini ozlemisim. :D

4. Niye. <_< Kilitlenmesine gerek yok kuso-gaki. Gayet iyi bence konuşulabilir bi konu. -_- Karşılaştırın nan. :lol:

Yaziktir, gunahtir. :(

Simdi digerlerindeki imkan Gintoki' de olaydi... Gintoki' nin de oldugu bir oyun var. Adama kamehame teknigi vermisler. Ahshdgs. Garibimde tahta kilic var. Onla gemi bilem parcaliyor. İchigo gibi daha bebeyken hayvan gibi kilic vermemisler ki. Kakashi gibi beles sharingani yok ki. :(

Kagura' yi 10 gun ac biraksinlar. Sonra anime karakterlerini yenerse yemek odulu kazanacagini desinler. O zanan herkesi yener bu kiz. Gezegen parcalamak, ac Kagura' yi dovmeye benzemez. Agshdhd

5. Başlığı İngilizce yazayım ki benim gibi İngilizce bilmeyenler konuya daha meraklı baksın. Önyargısı olmasın. :ph34r:

Neyse...

Minna İstanbul' da olan resim sergisini haber vermek için konuyu açıyorum. Kore'li ressamların eserleri sergileniyor.

EZ7OBmal.jpg

SERGİ / EXHIBITION

South Korean artists are in Istanbul.

Chun Won Oh

Cheul Ho Cho

Je Nam Shin

Mi Won Kim

Mi Kyung Lee

Hye Og Kim

Byung Lae Lee

Doo Nye Kim

Sook Ja Kim

Dong Hyun Lee

Boo Kyoung Lee

14 Mayıs - May 2015, 20 Mayıs - May 2015 KOKTEYL - VERNISSAGE PERŞEMBE - THURSDAY MAYIS 14 MAY 2015 18:00 - 20:00

Bu kısmı Alıntı: http://www.antikhotel.com/news-tr.html

Bu konunun bu forumda ne işi var? Tee Kore' den kalkıp gelmişler. Kalabalıklar ve katoloğa (Çok kalkteli basılmış. ) vs. çok masraf yapmışlar. Üstelik Anadolu' yu şehir şehir gezmeyi düşünüyorlar. ( Nereden biliyorum? Sergiyi açan kurs hocam. :D )

Türkiye' yi seven ülkeden sanatçılar gelmiş, en çok da bu yüzden konuyu açıyorum. Böyle şeylere çok az ilgi var ülkemizde maalesef. Belki açtığım konunun faydası olur. :(

Mart ayında Kyoto' da Türk sanatçılarının olduğu bianel yapıldı. Kore-Japonya ilişkileri Türkiye-Yunanistan gibi olsa da Kore' de şarkıcı olan Japon var. Resim alanında da böyledir belki? İlgi görtersek, ilgi görürüz. İleride Japon sanatçıları için konu açsam... :wub:

Serginin konusunu son günlerinde açıyorum. Bunun için gomeen. :unsure:

s3RPYRNl.jpg

Sergiye bugün gideceğim. Pembe gözlüklü, sarı-turuncu saçlı, (Evet, sarı ve turuncu saç. Ahshshs )çocuk gibi kız görürseniz o benim. (Yakamda kırmızı gül var, demiycem. Çok klişe. :P )

6. Minna. Böyle Azumanga Daioh, Lucky Star gibi anime istiyorum. Bölüm sayısı önemli değil. Danshi Koukousei ya da Seitokai Yakuindomo izledim. Sket Dance, Gintama zaten saymıyorum. Evet önerilere açığım. :D Tamako Market, K-On, Working izledim. Ichigo Mashimaro, Minami-ke de izledim. Başka aklınıza gelen varsa söyleyiniz. 

http://www.turkanime.tv/anime/watashi-ga-motenai-no-wa-dou-kangaetemo-omaera-ga-warui

Bunu izledin mi? :D

7. Ahahah ben seni varisim ilan ettim ödül almasan da olur. :lol: B) Bak bu sefer üşenmedim okudum ama. :D Napim ama konu dışı konuşuyorsunuz. :expulsion-onion-head-emoticon: Oppailere dönün. Okumadım tam ama. :lol:

Dimi. B)

Oppaiyle baglantili konu ama. :D Shoujoda kiz karaktere ozenilmezse/zayif birakilirsa ---> shounende daha beter olur. Sonuc: Biribirine benzeyen, dev oppaili karakterler.

8. Biz yazmaya usenmiyoruz, onlar okumaya useniyor. Ustelik ben telefonda yaziyorum. 2016 forum odullerine bu yonumle adayim. 50p boyutunda odul bile yeter. Ahshshsh

@Evallark

Umutlandim bak simdi. :D Hep kizlar utaniyor. "Erkek hic onemsemiyor mu ki bir sey olmuyor?" diyordum hep. :( Utanan bi' Ryouma var. O da shounen-ai animede. Ahshshd Oyle animelerin shoujolusunu yapsalar keske. Onlardaki karakterler daha orjinal, daha samimi, kusursuz karakteri olmayanlari da var. :(

Onetin icin tesekkurler. ^^ Bakayim bi'. O.o

You are Beatifull romanrizm' den cok gulmek icin izlenilcek anime bana gore. Zaten kizin durumu belli. :D Hanazakari no Kimitachi e' den sonra izlenirse sonuk kalabilir ama HanaKimi' nin Kore versiyonundan kat kat iyidir. Ben de bir seyi sevince onun gibi seri ariyorum. Kamisama Hajimemashita' da az uzulmedim. :D

Not: Usenenlere ozel yorumdur, degerimi bilin. Abshshxg

9. Ben de çok bloglar takip ederek bu görüşlerimi edindim. Ayrıca Kore'nin sadece şarkıcılarını ve dizilerini seven ama insanlarından pek hoşlaşmayan bir arkadaşımla da uzuncasına bunu bir konuştuk. Başta inanamamıştım, kız her türlü diziyi izleyip şarkıcısını biliyor ama insanlarını sevmiyor. Kendisi de itiraf etmişti, uzun bir süredir bunlara fangirllik yaptığını ve güzellik yarışından tut sinir bozucu şeyler olduğunu. Dizileri geçtim şarkıcıları sürekli takip edince biraz da olsun gerçek hâlleri görünebiliyor insanların. Dizilerde rol yapılıyor sonuçta. Youtubedaki videolara baktım bakmaz mıyım ama  o tür videoların başlıkları hep bir cosplay amacı taşıyan başlıklardı. Japonlarda büyük göz takıntısı cidden var, bunu kendileri de söylüyor ama daha çok günlük hayatlarından kesitlere bakıldığında o büyük göz makyajı videolarındaki gibi gözler estetikli dişler veya da cıvıl cıvıl kızlar görmüyorsun. Görsen bile çok az oluyorlar. 

En azından genç Japon kızlarının mangalardaki gibi saf saf olmadığını biliyorum. Öncesinde dediğim gibi zaten shoujo mangaların asıl güzel olanları, güçlü bayan karakteri olanlar meşhur değil sadece. Ve meşhur olmayışının nedenide özellikle yabancıların bir bad boy arayışı. Bir aralar aşırı derecede değişim öğrencilerinin günlük videolarına ve Japonlarla yapılan röportajlara bakmıştım. Kızlar gayet normal davranıyor, erkeklerle normal konuşuyorlardı. Mangada gördüğümüz erkeklerle konuşunca utanıp kalan saftirik ağlak kızlar gibi değillerdi yani belliydi bu.  

Tamam normal dizilerine laf atmıyorum. Orada sınırı geçmiş olabilirim ama uyarlama dizilerinden kesinlikle hoşlanmıyorum. Uyarlamalarıyla Japon versiyonlarını karşılaştırsan bile oradaki güzellik yarışını görebilirsin. Kore dizileri hep daha bir pembedir, daha bir yakışıklıdır karakterler. Mesela BoF demişsin ama ben ondan nefret ediyorum. HYD kesinlikle çok daha iyi bana göre. Makino'm diyorum sadece. HYD'nin mangasını okudum, animesini, Kore, Tayvan ve Japon versiyonlarını (eski filmide dhil) izledim. Çin versiyonuna da göz gezdirdim yine de Japon versiyonunun verdiği hissi hiçbiri özellikle de Kore versiyonu vermedi bana. Tayvan versiyonunu mesela çok severim ama Kore versiyonuna karşı gıdım sevgim yok. Diyeceksin ki sen başta sevmiyorsun Kore dizilerini ondandır ön yargın diye ama işte öyle değil. Ben Japon dizilerine ön yargılıyken ilk BoF ile başladım. Erkekler gayet yakışıklı hoşlardı mesela Kim Bum'u hâlâ daha unutmam, dizi iyi hoş eh işte idi ama eksikti bir şeyler. Yarım bıraktım zaten  (daha sonradan bütün sonu olayların gelişmesini falan öğrendim gerçi, iyi ki bitirmemişim dedim) sonra da aranırken bunun Japon versiyonunu gördüm. Aşırı derecede ön yargıyla yaklaştım ama izledim. Başta erkekleri çirkin, ortam kasvetli gelmişti ama iki bölüm sonra erkekleri bir şeker kız bir şeker ortam gayet güzel gelmeye başladı. Mesela Arashi hayranıyım ben şu an Domyouji sayesinde, Jun diyorum yani. HYD ile ilgili konuya dalmak istemiyorum çünkü o kadar çok seviyorum ki kendimi yazmaktan alıvereceğimi sanmıyorum. Kısacası ben BoF sayesinde uyarlama dizilerine karşı bir ön yargı edindim. 

Onun dışında ilk iki izlenmesi gereken, genelde her 'Korecan' izlemiştir denilen dizilerden biri BoF diğeri de Playful Kiss değil midir? Kabul etmeli ki Playful Kiss daha iyiydi BoF'a göre ama ben yeni çıkan Itazura na Kiss: Love in Tokyo serisini daha çok sevmeye başladım mesela. Ayrıca burda bile güzellik yarışı hissedilebiliyor. PK'deki ana karakter kız aşırı derecede güzeldi bence, aşırı derecede de tatlı ama erkek yine de çirkin demişti kızcağıza. Itazura na Kiss'de kızımız şirin falan ama mükemmel değil mesela kulakları kepçe, çok şebek bir şey. Bu benim daha çok hoşuma gidiyor mesela. Animede de Kotoko bence çok güzel değildi, şirindi ama güzel değildi yani. Ve bunun diziye yansıyışı hoştu. 

Hanazakari no Kimitachi e vardı mesela, Kore versiyonunu hiç mi hiç sevmemiştim. Bu liste böyle gider. Zaten konudan iyice saptık. Kendimi Japon kızlarını savunurken buldum, duruyorum. HYD'yi sonuna kadar savunurum ama sonuçta her biri farklı kişiliğe sahip, etrafında yaşamadığım farklı bir milletin insanını savunmak ne kadar doğrudur bilmiyorum. Hem konu oppaiydi nereye geldik bilmiyorum, uyarılmamız an meselesidir.  :lol:  

Bir sely olmaz. :P Catir catir anime sohbeti yapilan, teori uretilrn konuda degiliz. :D

Begenme kotami doldurmusum, yorumunu begencektim. Ajdhshshf

Guzellik yarisini, unlulerin en kucuk seyde gozden dusmesini falan ogrenince bende Kore' den cok sogumustum bir aralar. Gercekte soyledogin kadar kotu degiller ama. Sicak kanli hos insanlari da var. Gerci hicbir yer uzaktan goruldugu gibi gulluk gulistanlik degil. Her ulkedeki insanlarin iyi-kotu yonleri var. Benim savundugum nokta Kore' lilerin Japon' lardan iyi olmasi degil. Cinsiyet ayriminin Japonya' daki kadar olmamasi. Kizlarinin zayif olmamasi. Dizilerdeki kadar guclu degiller ama genel olarak dizilerde zayif-aglak karakterler yok. Hepsinin kenine has ozellikleri var vs. Vs. Simdilik cok webtoon okumadim ama gordugum kadariyla animelerdeki oppailer gibi malzeme olmamislar. :/ (Konu yavas yavas toparlaniyor, inaniyorum olcak. :D ) Asil savundugum bu. Zayif olmamak, pasif olmamak. Yapilan eserlerde kendini kucuk dusurmemek. Yabancilara kendilerini rezil etmemek.

Japon kizlari dizilerde daha duzgun. (Japon dizilerini de cok severim. :wub: ) Ama yine pasifler, yine pasifler. Ustelik cogu dergilerde bikinili pozlar verip unlu oluyor. Dizilerde daha dogal dursalar bile bu durum beni sogutuyor. Bakuman' da bile vardi. Mashima' nin kiz arkadasi seiyuu olcak. Sesiyle degil dergide poz vermesini isteyerek one cikartmaya calisiyorlar. Ne alaka Allah askina. :( Koreli unlu kizi Google' da aratinca oyle pozlar zor cikar. Bir de animelerdeki gibi tatli davranan kizlar o kadar da az degil. Tamam oyle yapmacik degildir belki ama cocuk gibi giyinen 40 yasindaki teyzelerin o kadar da az olmadigi yerden bahsediyoruz.

Gecxekte durum bu olunca animelerde durum daha da vahim. Ozellikle son zamanlarda. Gercekten duzgun olan shoujolar Turkce' ye cevriliyor mu? Cunku İngilizce bilmedigim icin cevrilmeyenleri takip edemiyorum. Cevrilenlerde animelerde falan tek-tuk duzgun kiz var. Hadi duzgun diyelim, hivbir seyde cok becerikli, hele hele hoslandigi kisiden becerikli yapmiyorlar. Tonari no Kaibutsu-kun mesela. Cok severim karakterlerini, olaylari, animeyi. Ama Haru hic calismadan okula gelmeden, gece gunduz calisan kizdan iyi not aliyor. Misaki ne kadar guclu karakter olursa olsun hicbir seyi Usui' den iyi yapamaz. " Otokolar onlnalardan 136373 kat ustundur. " mesaji veriliyor. İcim gidiyor. Shoujolardan boyle olmayan karakterli manga vs. var mi? Cidden merak ediyorum 2 kelime İng. lemle bakabilirim. :D Yemek yapmak gibi kizsal seyler sayilmaz ama onu diyim. :P

Ondan sonra kizlarin sesi cikmadigi icin shounenlere gelsin oppailer. :( Bu yuzden bu kadar kiziyorum. Asiri bir ayrimcilik var ve shoujolarda karakter durumu bu.

HYD' ya dizi acisindan lafim yok. :D Kiz icin ornek verdim daha cok. Playfull Kiss' i izledim. Bir yerden sonra sirf bitsin diye...

Uyarlama konusunda pek bir sey diyemem. Japonlar bir tek You are Beatifull' u uyarlamis sanirim Onda da Kore daha iyi. Orjinalin yeri cok baska cunku.

Normal dizileri uyarlamalarindan cok farkli, bloglar da bir yere kadar fikir verebilir. O yuzden ona tepki verdim. :D

Yapmaciklik konusunda haklisin. Japon dizisinde adamin sivilcesini bile gorursun. Kore'de gorseler kiyamet koparirlar. Ahdhshd Olaylar animelere gore daha gercekci ve dogal da oluyor. Onlardaki kiz karakterleri severim hatta. (Kore kizlari kadar olmasa da. ;( ) Dizilerdeki halleri animeye yansisa keske. Baslarda okul etekleri icin biraz uzulurdum anilerde cok abartiliyor diye. Karakterler arasindaki Dunya kadar farki gorunce, oppaideki abartiyi gorunce hicbir onemi kalmadi. Bir de bunlar televizyonda yayinlaniyo. Ne diyim kizlarina yazik. :(

10. ben Çin isimleri sanmıştım, Koreymiş. Japon isimleri olmadıkları belli zaten :D demek ki o yüzden farklı ve hoş geliyomuş bana...

bi de o olay benim de sinirimi bozuyor. Japonya'nın bilinmeyen taraflarını anlatan bi başlık vardı burda, oraya da yazmıştım buraya da yazayım, Japonya'da çok büyük bi kadın-erkek ayrımı var. animelerde de alttan alttan veriyolar o ayrımı. çalışırken evlenip işi gücü bırakan kadınlar, gece sokakta yürürken her köşe başında dikilen kadın düşmanı serseriler, kadınların görevinin erkekleri mutlu etmek olduğunu söylemeleri falan çok büyük bir ayrımın sadece görünen yüzü bu. çünkü bire bir haliyle göremiyoruz, animelerde biçok şey örtbas edilerek gösteriliyor bize aynı Türkiye'deki dizilerde olduğu gibi.

Erza'ya laf yok... daha doğrusu ilk bölümlerinde kullandığı kıfayetlerle gayet seksiydi, sonradan eskort kıyafetleri giymeye başladı falan bi garip oldu :D

Bu durumda Japon kizlarinin da payi var bana gore. Kusura bakmasinlar. :/ psokolojik baski var daha cok, burdaki kadar siddet gormuyorlar ve bir kadin psikolojik olarak cok guclu olabilir oysa.

Ben de Kore dizilerini genel olarak sevmem. Hani kendi dizileri iyi bir nebze de Japon anime-dizilerden uyarlamalarını hiç sevmem. Ayrıca Kore kızları iyidir lafına pek katılamayacağım. Kore'de neredeyse çoğu genç kadın estetik yaptırıyor. Güzellik yarışı gerçekten çok fazla. Yapay olması hiç önemli değil, güzel olmak şart gerçekten. Japon sanatçılarından özellikle de bayanlardan her zaman hepsi aşırı güzel olmaz neyseler odurlar bir iki makyaj o bu vardır o ama Kore sanatçıları her zaman aşırı güzel olurlar genelde. Kore'de böylesi bir takıntı var ve erkeklerine bile işlemiş durumda. Bu durumda bana Japon kızları daha saf (doğal anlamında) geliyor ve sırf anime manga dizi olarak bakmamak lazım. Kızların bu kadar saf olduğunu falan sanmıyorum ben cidden. Animelerdeki mangalardaki dizilerdeki klişeler diye düşünüyorum. ^^ 

Tabii ki gercekte oyle degillerdir, ama sirf klise degil. Japonya' da yasamisligim yok ama o kadar arastirma yaptiktan sonra, yasayanlarin yazilarini okuduktan sonra bunu rahatca diyebilirim. :D Kendine has kibarliklari, dusunceli oluslari vs. Vs. olsa da cok pasif olduklari bir gercek. Kizlar kendi cizdigi mangada kendilerini rezil ediyorlarsa shounenlerdeki bu duruma cok kizamayacaklari bir gercek. Onlar bunu kendilerine yapiyorsa soyleyecek soz pek bulamiyorum. İnsan bir tane bile cok zeki bir ana karakter yapmaz mi? :(

Guzellik takintilari var, evet ama o goz estetigi sirf sus diye yapilmiyor. Ozellikte Cin' fe zaten yapmalari gerken kisiler var. Etrafi rahat gorme acisindan ve bazen cidden goz kapaklari o kadar inik ki mutlu olsalar bile uzgun gorunebiliyorlar. O yuzden buna yapma diyerek hos gormemek hos degil bana gore. Burda biz oyle dogmuyoruz, nasil bir his bilmiyoruz. Japon kizlari oldugu gibi falan degil. Estetik cok yok sadece. Japon unluleri dislerini dislek yapiyor. Cocuksu gorunsun diye. :D Youtube' daki makyaj videolarina baktin mi? Gozleri acayip sivi birseyle ceke ceke kenarlara geriyolardi. Daha buyuk oluyor bir sure. Onun disinda unlulerinde siyah lens cok var. O lensler az buyuk. Takilinca gozu buyuk gosteriyor. Pro. otesi makyaj hilelerine hic giremeyecegim. Ya da cocuk cocuk, pek de şık olmayan, her tarafi suslu kiyafetlerine. Japonya' da Gordum blogu en guzel orneklerden biri. :D Kore'liler en azindan yasina gore davranir. Moda olunca hepsi o kiyafeti giyse de farkli bi' hoslugu vardir. Bakinca aa Kore kizi kiyafeti denir hemen. Kisilik olarak da cok cok severim Japon kizlarina gore. En azindan yaptiklari karakterlerdeki durum bu. Sicakkanli, kabul edilmeyexek derecede saf olmayan, becerikli, kisiler.

Dizileri bi' nebze iyi? ... :( Hangi dizilerini izledigini sorabilir miyim? Sonuna kadar ama.

Maalesef Kore fani forumlarda kizlar sirf oyuncu icin izler. Sig konulu popular dizi de cok haliyle. Mesela SAO da cok bilinen, ove ove bitiremeyen kesimin oldugu anime... O yuzden boyle dizilere denk gelmis olabilirsin. Oscar almis dizi var. İsmi Yi San. Nickim o diziden geliyor. :D O dizi gibi cok dizi onerebilirim. Cok emek harcanmis, kaliteli diziler de var. Kisaca Kore dizilerine laf ettirmem. On yargiya cok kurban gidiyorlar. :D

Uyarlamalardan BoF iyidir ayrica. Duygusal olarak Japon dizisi kadar hos degil ama ondaki kizz Makino' ya bin basar. :mellow: Kemdini ezdirmedi hicbir zaman.

11. bi erkeğin gözünden bakınca sixpackler pek de çekici gelmiyor be :D hatta 15-16 yaşında elemanda sixpack olması bence oppailerden daha bi abartı ama gözümüze sokmuyolar neyse ki.

yalnız öyle bi demişsin ki shoujo izlediğime utanasım geldi :D

böyle düşünen çok var da biz bu konuda sessiz tarafız :D Japon kızları cidden bi garip, filmlerinde dizilerinde falan hep bi böyle kawaii olacam çabası bişeyler böyle loli hareketler falan anlamadım gitti.

Akatsuki no Yona'ya yeni başladım ana karakteri fena değil. o da mal gibi başlıyor ama ilerledikçe yola geldi :D

Son hak, Ki-Ja, Shin Ah falan Korece isimler. Daha izlemedim ama Yona da Kore'li buyuk ihtimalle. :D Kore kizlari candir. Guzellik olarak da kisilik olarak da... :wub: Cadilardir ama Japon kizi gibi degiller. :*

Kaguya Hime izledim. Japon'larin geleneksel guzellik anlayislarina da cok kizdim. O ne oyle. Prensesin dislerini siyaha boyadilar. Neymis, prensesin dislerinin gorunmesi ayipmis. Hortlak gibi yuzunu boyadilar falan... (Sadece geishalarda var saniyodum. ) Kawai olma cabalari da ise yarasa bari. Bazilari cok yapmacik oluyor.Bir de salaklik-cahillik= tatlilik ??

Bir dkzide basarili bi' kadin vardi. Sirkette is larkadasi "Erkekler baka kadinlardan hoslanir. Bize dusen kawai ve baka olmak "diyordu. Sonra bunu diyen kisi is arkadaslariyla konuruken " global" kelimesi gecti. Kadjn bilmiyormus gibi yapti, o kelimenin ne oldugunu sordu. İs yerindeki adamlar gulumsedi falan... Hadi safligi anladim, bari bu bilgisizlik cabasi olmasin. :(

12. Hos geldin. İsmin cok guzelmis. Ben de Meltem.

Naruto izlemeni tavsiye ederim. Cok bahsediliyor, lafi gectiginde yabanci kalmazsin sohbetlere. ^^ İlk bolumleri cok hos degil, sonradan toparliyor onu da soyliyim. :D (Songena uzun zaman sonra Naruto elciligi yapmaya geri dondu. )

13. ben zaten Fairy Tail'e karşı olduğumu söylemiştim daha önce :D ahanda burda: http://forum.turkanime.tv/topic/13691-oppailerin-saçmalığı/page-3#entry258212

ben ecchi de sevmem :D alayının hikayesi tek düze berbat oluyor, izlencek bi tarafı yok. benim sevdiğim Tengen Toppa Gurren Lagann gibi Kill la Kill gibi fan servisi hikayeyi gölgelemeyen animelerdeki oppailer. TTGL'de de Yoko biraz abartıydı gerçi ama TTGL'nin her tarafı abartı olduğu için gözüme batmamıştı. Kill la Kill de aynı şekilde.

valla shoujo novel yazsam baya tutar galiba huehue

Yok, onu biliyorum zaten. Boyle dusunenleri gorunce rahatladim hatta. Benim kizdigim cogu shoujo bos, kiz karakteri yamuk, oglani da tipik mikimmil olsa da diger ciddi animelere yansimamasi. Ama ecchilerde durum o degil. Cok fazla klişe yansiyor shounenlere son yillarda. Zaten Japon kizlari genel olarak yamuk, bir de bu cikti basimiza. :( Kiz karakterlere sahip cikalim. Sevilesi kiz karakter sayisi cok degil. Hepsi birbirine benziyo. :(

Konuyu toparlamak adına bence birazda absürtlüğüne yapıyorlar, gerçi Japon bu belli de olmaz ama -_-

Absurtlukten degil de gormemislikten yapiyorlar bence. :D Sonucta gercekteki Japon kizlari belli. :ph34r:

14. ben hodri meydan diyorum!

shoujo animelerde de sevmediğim biçok nokta var benim. ana karakter kızın biraz moron olması, erkek karakterlerin dünyanın en mükemmel yaratığı olup 15 yaşında sixpackleri olması, aynı zamanda geçmişten gelen bir yarası kesinlikle vardır erkeğin hatta o yüzden böyle seksi(?) davranışlar falan sergiler. kız da buna kapılır mal gibi, erkek buna gerçek hayatta yapsan taciz olacak hareketler yapar ama bunlar kızın hoşuna gider(wtf). sonra kız buna bi şekilde aşık olur "her şeyini bilmek istiyorum" moduna girer bi süre sonra, o moda girdikten sonra çocuk eski yarasını kıza anlatır sonrası entrikalar vs.

shoujo demişken içimdekileri kusayım dedim :D oppailer varmış yokmuş zaten umrumda değil konu shoujolar olunca :D

OPPAI BANZAI!

Shoujolardaki malligin haddi hesabi yok. :D Nerdeyse her kiz karakterinden de tuksinirim. Ama shounen bir animenin shoujo klişeleri yuzunden batirildigini gosterebilir misin? Tek-tuk vardir ama oppai gibi mi? Konunun tum ciddiyetini mahvediyor. One Piece' i alabasta arcindan sonra birakmistim da cizimleri ne hale gelmis oyle? :( Hele OVA lar. Manga-kasina yazik lan. Hadi Fairy Tail'de mangada oyle. Lucy' e bi' duzgun kiyfet giydirilmedi. Animede bastan beri hepsinde mini mini etekler vardi. Bunlar okula giden, sirkette calisan kizlar degil. Savascilar guya. :DSimdi iyice abartildi. :mellow:

Cisai oppai banzai!

Hutsuu oppai banzai!

Edit: Senpai daima yanindayim. B)

15. ya bi de mesele şu:kuranlar da bir süre sonra ilgisini kaybedince aktiflik ölüyor,o yüzden grupların ömrü pek olmuyor.Kuran elinden gelen özeni göstermeli ki ortam bozulmasın,tabi üyelerin sürekli gruba yükleme yapıp doldurması da var ki bence o da sorun

Kurucu konusunda katiliyorum ama fazla aktif olmasindan da yana degilim. O zaman da cabuk soguma oluyor. Sabirla, cok kasmadan calismalar, cizimler vs. eklenirse bir de uyeler samimi olup, birlikte sohbet etmekten keyif alirsa grup uzun surer.

Foruma bakinca cok cizer var gibi gorunuyor ama asilnda tam olarak oyle degil. Duzensiz araliklarla cizen cok kisi var. Mesela bir kisi ara ara aylarca cizime ara veriyor. Ya da isin tasarim kismiyla ilgilenmiyor, sevdigi karakterleri baka baka ciziyor, isin renklendirme kismiyla ilgileniyor. Boyle durumda cogu zaman bir yere kadar suruyor bu hobi. :ph34r: Severim fan artlari ama durum cogu kisi icin bu. Forumdaki karakter cizme etkinliginde fark ettim. Ne kadar aktif olunsa bile bir yerden sonra ilgi kayboluyor. Basta mangayla-cizgi romanla arasi iyi olan, hayalden dogru oranlarla cizim yapmakla ilgilenen, kendi karakterlerini tasarlamak isteyen kisiler de olursa grubun aktifligi kisa surmez bana gore. Bir de kurucu icin keske bu iste profesyonel, guzel sanatlarda okuyan biri olsa basimizda. Ortamin aurasi degisiyor. :D

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.