Jump to content

Songena

Üyeler
  • İçerik sayısı

2141
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

İletiler bölümüne Songena kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Japonlar oynamasın ya dizide. Oynadıkları film-diziler çok berbat oluyor bence. :(

Kac dizi izledin? Hangi dizilere denk geldin acaba? Tabii ki de anime/mangalara agirlik verdikleri icin film-dizi sektorleri cok gelismis degil. Fazla oyuncu da yok ama iyi olan dizi-filmler de cok var. Anime Live-actionlari genelde iyi olmuyor dersen anlarim da o kadar emek verilmis diger yapimlara berbat demek haksizlik oluyor. :(

Filmde Light' tan sonra Kira olan kisi medya alaninda calisan kadindi, ilginc olaylar olmustu hosuma gitmisti. :D Ryuk' un beyazlisini da (İsmi neyse artik) filmde daha cok sevdim. Biraz L fanlari icin yapilmis gibiydi ama en azindan Near yoktu filmde. Sure kisitli oldugu icin olaylar animedeki kadar ayrintili islenmemisti gerci.

Filmde olacaklar bilinsede bir sekilde izlenirde, dizinin sarmasi daha zor. Bazi olaylar-karakterler vs. degistirilse, sevilecek bir karakter eklense hos olabilir. Tabii ki orjinali olan animenin yerini tutmaz ama guzel olursa L'i ozledikce acar izlerim. :D

2. Tam da Gintama editorunden beklencek tepki. Agagdhlfs Adam Gorila Sensei' yi biliyor tabii. :mellow:

Burdan Onedio' ya tesekkur ediyorum. Sayelerinde izler izlemez bildigim bir seye gonderme yapildi. Yalniz politikacinin adini Shizou Abe diye hatirliyordum, bir ismi de yanlis hatirlamasam sasarim zaten. :angry:

Not: Google' dan baktim, Japonya basbakaniymis. İsmi de Shizou Abe degil Shinzo Abe' ymis. Bari bunu dogru bileydim. :( Bilinc altima nasil islemisse artik... Ahshshdg

3. Dizi? :o

Filme bile şaşirmistim. Bu alanlara pek butce ayirmiyolar diye. Efektli falan olunca iyice zorlasiyor zaten film. :ph34r:

Yalniz okul animelerinin/mangalarinin live actionlarina bile cok butce ayirmiyolar genelde. Dizisi yapilacaksa ben şok.:blink:

Animecilerin cogu animeyle, gercek Japonlarin arasinda daglar kadar fark oldugu icin takilacaktir tahminimce. :( Ama cimrilik yapmadan, emek verilerek yapilirsa izlerim. Bir de duzgun final yapsinlar, litfen. :( (Cok sey mi istiyorum? :P )

4. İyi ki Gintama' nin ilk mangasini okumak yerine animesini izlemisim diyorum bazen. Seiyuu' lari o kadar iyi ki... Mangasini okusam kafamda kendi olusturdugum sesler yankilanirdi.

Zaten mangasini okurken ozellikle Gintoki' de seiyuu' nun sesini hayal ederek okuyorum diyaloglari. Agsgsgdh

Bir de animede cok efsane ifadeler var.

http://images6.fanpop.com/image/photos/34000000/Gintoki-sakata-gintoki-34001768-444-394.jpg

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mbe5z0xoPd1ronld8o1_500.jpg

İzleyen bilir. :D

Yuz ifadeleri konusunda genelde mangalari severim ama Gintama' nin animesi aşmış kendini.

Bir de animede Gintoki' yle Takasugi' nin yuzu daha olgun duruyo. Onlarin karakterine daha cok yakiştiriyorum acikcasi.

Ozellikle Takasugi... O kotu bakislar, gulusu falan animede cok baska.

İnsallah yeni sezonu eskisini aratmaz. Zaten animelerdeki cizimlerde hep bi yapmaciklasma, orjinallikten uzaklasip birbirine benzeme var. :(

------

One piece' mi? Akashi' li anketten sonra bunu da mi gorcektim Allah' im? :(

Mangakasina yazik lan. O kadar emegine yazik. Oda Abi gel burda ciz sen. Bizde senden bir seyler ogrenelim, Turkiye' de daha cok cizgi roman ciksin falan... OP animesini mangandan iyi goruyolarsa sen Japonya' da harcaniyorsun. :wacko: ( Songena yine kendi kendine konustu. Deli bu kiz deli. :mellow: )

5. Ginpachi Sensei' nin ne işi var orda?? Agsgsfxfl

Troll amacli var heralde, guldum o maddeye. :D

Şu Koro-sensei' yi merak ettim iyice. O.o

Naruto' dan Lee nerde? Digerleri gibi dogustan torpilli degildi ki annem, calisa calisa guclendi. O kaşlar oyle olmasa, tayt degil de coollusundan kiyafetler giyse, saclari dana yalamis gibi olmasa degeri bilinirdi. :(

Not: Buradan sonrasi nefret sümküren satirlarla doludur.

Bir suredir Kuroko' yu izlemiyorum. (Akashi'yle Midorima maci bittiginden beri. Herif animeden soguttu. ) İzlemedigim bolumlerde belki Akashi' yle ilgili bir nokta ortaya cikmistir ama bu nedir ya? Mal mal bi yetenek vermisler , herif bakiyo onlar da dusuyor iste. (Ta ta ta öldün ciq der gibi... )

Tamam, dahi olabilir o konuda hakkini yiyemem de bu listede olmayi hak etmiyor.

Kibir en nefret ettigim huylardan biri. Hadi bunu gectim, kendini ustun gorup kopekler gibi takimiyla calidan Midorima' yi asagilamasi neydi oyle? Git adam oldur onu yapma lan... Bu kadar da tiksinilesi yaratik olunmaz ki....

En cok sinirlendigimde listede Midorima' dan onlerde olmasi.

6. Kurtulma yontemleri bile gelistirmisler. Ahsfsgdshd

Basima hic gelmedi, tam olarak bilemem. Bir şeyi yaşamak ve başına geldigini dusunmek cok farkli sonucta. :mellow:

Yok lan, boyle seyde fikrim degismez.

Sevmiyorum pek ya. Hoslanilan kisi olsa da, sapik biri olsa da hos degil. Kiz karsisinda savunmasiz kalmis gibi duruyo falan... Bir de zorlanmis, ustune gelinmis gibi...

Zaten shoujolardaki romantizm anlayisi... Cumlelerin sonunu getiremiyorum uc nokta koyuyorum anca, bunlar hep YGS şoku. :wacko:

Eiiiy tiksindim bak yine. (Birkac tane shoujo animesi haric. )

Japonlarda cok var bu. Tam da onlardan beklencegi gibi. Kiz hicbir sey yapmaz, salak bir seydir, emek de cekmez ama en mikemmel cocugun dikkatini ceker. Cocuga yazik. Gerci erkek karakterin mikemmellestirilmis olmasi da itici bana gore. İnsan kusurlariyla guzel. Kusurlari varken iyi yonlerin degeri daha iyi bilinir hem.

Anti-Shoujo FC mi acsam acaba? Firsat buldukca eziyorum bu turu. (Firsat olmasa yaratirim ustelik. Agdgsga ) Sinirlendikce gidip kizarim, stres atilir. O.o

Bir dakika, Allah askina nerden nereye geldim ben?... Bugun gercekten iyi degilim anlasilan. :unsure:

7. Kashima var Seo yok. Kashima' nin listede olmasi hos ama Seo hak etti. En iyi karakter anketinde de boyleydi. Kashima var, Mikorin var, Gekkan Shoujo' daki ana karakter kiz var ama yine Seo yok. -_-

Bu gidisle anket konularina bakmayacagim bir daha. Nerdeyse her baktigimda fitik olmak zorunda miyim? :@

Yoruichi yok. Conan yok. Bunlari hic demeyeyim, asil sinirlendiren Asuna' nin 2. olmasi. Erza da 6. yken o 2 de olunca sinirlerim tepeme cikti evet. Zaten diger anketlerde de bana batiyor Asuna. Sevmiyorum cidden bu kizi.

Mikasa hosuma gitti. 1. olacak kadar cool degildir belki ama sonunda shounen animeden hos bir ana karakter kiz cikti. :D

Eneee Gintama' daki kizlardan bir Sa-chan yok. Arkadaslarindan geri kaldi, uzuldum bak. Sarutobi uzulme annem cool olmasanda biricik manyak karakterimizsin sen. :D

Edit: Claymore izlemedim ama Teressa' nin olmamasina sasirdim. :D

8. Mukaddes ve Witch ( ve hatta forum)... :D

Bende de hatlar karisti. T.T

Basta sorun yoktu Witch ve Mukaddes icin kutladim.mukaddesin yeni nickimi bilmiyordum isim hatirlama ozurlusu olarak. ) Yorum yaptiktan sonra onceki sayfaya bakinca mukaddesin yeni nickinin witch oldugunu sandim. :mellow:

Ayni kisinin dogum gununu 2 kez kutlamis oldugumu sandim boylece. . :D

Witch dedigim kismi sildim. :(

Not: Kendi anlattigimdan bir sey anlamadim. Yorumumu okuyanlar anladiysa harika insanlar o uyeler. :D

Her neyse sonra durumu Semadan ogrendim. Utancimdan bu saate kadar bir sey yapmadim. ;(

Dogum gunun kutlu olsun Witch. :D Burada da atayim pastani yoksa icimde kalcak.

http://www.designersdeskusa.com/witch_cake.jpg

Edit: Nick degistirenler icin anti fc acalim litfen. Kim kimdi hatirlamiyorum. Zaten sira arkadasinin ismini unutmamak icin eline isim yazan insanim. :(

Edit 2: Bu yorum itiraf konusuna daha iyi uyardi sanki. O.o

Neyse... İtirafimi ettim. Rahatim. :D

9. http://imgur.com/VzTcZzB

http://imgur.com/tlLTMrc

http://imgur.com/oPCOsJZ

http://imgur.com/7GtdJT1

İyi ki bi kar gordum. :mellow: Ama foto cekmek zor karda tel ile. Eldiven cikariyosun, donuyosun filan. :(

Erikler cicek acmis bahcede. :D Simdi resmini cekesim var ama karanlik oldu artik yarin atacagim buraya. :(

Karsi komsuda kiraz agaci varmis. O.o Annemden duydum bugun. O gec cicek aciyomus. Sakura agacina az benzese yeter lan. :D

10. Biktirdim ama yine Gintama fanligi yapacagim. :D

15 Mart gelmesin ama, 8 Nisan Çarşamba günü gelsin. Litfen. :(

YGS' den Gintama icin de duzgun not almak istiyorum lan. Sonra morali bozuk sekilde yeni sezonda karsilarina cikmayayim. O bolumu cilekli sut icerek izleyecegimi bile planladim. ( Cikolatali tatli da yerdim de tehlikeli. Gulerken bogazimda kalir falan. :mellow: )

Yamada-kun to 7 no majo' nun dizisini izledim. (O zaman ne dusunerek izledim bilmiyorum. Asggdfhgs )

Animeden uyarlanmis diziler animenin yaninda sönük kaliyorda (İstisnalar gordum gerci. :D ) diziden animeye uyarlaninca nasil tepki verecegim merak ediyorum. Once diziyi izledigim icin ordaki karakterleri aratir mi acaba? O.o

11. Chihaya. :wub:

Animede ismin anlamini cok etkileyici aciklamislardi. Onun da etkisi var midir acaba? :D

Chitanda hos geliyor bana ama isim degil. Soy adi o. :( Belki isim olarak da kullaniliyordur. :P

Eru da guzel. :D Chitanda Eru' yu ismiyle de soy ismiylede komple sevdim. Agsgsgfjl

Hikari de fena degil. (Işık demek. )

Erkek icin Gin. :wub: (Soylenisini cok sevmiyorum. Anlami gümüş olduğu icin etkileyici geliyor. :D )

Kaien/Kai (Malum Bleach karakteri. :wub: Öhmm, adam evli. :mellow: Meltem kafandaki kalpleri indir. Cok aci cekiyorum bu yuzden. :( )

Yoshida Haru ( Bunu da komple soy isim ve isimle birlikte seviyorum. Agshshgj Haru İlkbahar demekti sanirim. )

Yalniz benim anlamadigim bir sey var. :D Bazi karakterlerin isimlerinin anlami komik. Gercek hayatta da bu isimler var mi? Agshahsk

Meselaaa;

Kakashi: Bostan korkulugu

Kao: Yüz ( Kiz ismi. Dizide gordum. Herif kiza " senin yuzunu gormek istedim. " dediginde nedensizce gulusum... Asgfldgfsg )

Shotarou: kertenkele. :mellow:

Bir de soy adi ama Katsura. :D Gintama' nin mangasinda hic beklemedigim bir sekilde ogrendim. Agsglsgdf Kakashi' den cok buna guldum. :D Anlamini soylemeyecegim. B) Buyuk ihtimalle mangayi okuyanlar disinda bilen pek yok. O yuzden simdilik biz Gintama okurlarina ozel bir sey olsun bu. B)

12. fotoğraf paylaşım köşesi diye başlığı değiştirsen fotoğraf hobisi olanlar buraya çektikleri fotoları paylaşsalar fena olmaz..hatta ilk paylaşımcı ben olurum madem hazır açılmış böyle bir konu sabite de alınabilir

Fikrini uygulasam konu için çok güzel olur ama haksızlık etmiş olurum. :lol: Çünkü telefonla nadiren, uyduruk fotoğraf çekiyorum. :ph34r: O konuyu fotoğraf çekmeyi seven biri açmalı. :D Fotoğraf paylaşımları için konu açarsan, dandik fotoğraflarımla istila etmek için uğrayabilirim. B)

Bıktıracagim ama yine agac. :D

http://i.imgur.com/rl4uKGn.jpg

http://imgur.com/ckq6MyG

Bizim sokagin hali. Birgun boyle karla dolacagini hic dusunmezdim. O.o

http://imgur.com/Su99A8q

ve yine acayip bir kardan adam. :D

http://imgur.com/1ESitei

13. İzmire kar yağıyor ama oturduğum yerde kar yok :( yani yardımcı olamayacağım :ph34r:

Yazik lan. :( Kendimden cok sana uzuldum. :D ( Kar gormeyenleri cok ezdim. Allah cezami vetecek, kisin ortasinda karsiz sehre dusecem sonra. :D )

Mevsimsel fotoğraf paylaşım köşesi

başlık önerim

Tesekkurler. :lol: Boylece " Kışın tursusunu kuracam. Mart' ta gelin. " notunu ekleyebilirim. ;(

Zalımsın yazından sonra :p

Nayıır ben zalıım değilem ama çektiğim heç futuyraf yok ' demek için geldim #-# :D hem kız Şubata girdik kış bitecek yakında daha var ama #-# konu iyi düşünme ~.~ internetten bulup atsam ? olar mı maksat kar fotosu .s

Not olaraktan: Hem Songena daha dur sabır yeni açmışsın yav moralini bozma hemen cınım *-* :p :D turşu kuruyorsak bende isterim.s

Sevdigin kar fotosu varsa neden olmasin? :wub: Ama sirf bana acidigin icin diyorsan ugrastirmiyim seni. :D

Konularin akibeti acildigi andan itibaren belli olur genelde.(Tecrube konustu. B) ) Umudu kaybetmemek iyidir gerci. :D

Acilen bir başlık gerek :) Gerçi şu anki de ilgi çekmiyor değil.

İlgi ceken hali buysa, ilgi cekmeyen halini hic dusunemiyorum su an. :D

kar görürsem eklerim güzel bir manzara da olsa onuda eklerim takipteyim..

Cok tesekkurler. :D Sana da diyim. Konunun haline acidigin icin diyorsan zahmet cektirmek istemem. :wacko:

Edit: İlk iletiyi duzenledim. ve o zaman eglendim. Cidden mazosist oldugumdan supheleniyorum su an. :D

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.