Jump to content

kirpii

Üyeler
  • İçerik sayısı

6
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    kirpii reacted to Kemankech in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Ne tüneli abi ses gelmiyo, abi. Abi?

Deri giymiş gelmiş. Kırbaç mı istersin tokmakmı diyor. Kırbacı gördüm cam parçaları bağlamış. Korkuyorum, çok korkuyorum....

Yok izlemedim. Sarmıyor filmler beni. Artık (son on yıldır falan) insan yüzü görmek istemiyorum galiba.

Yaw Allahın çobanına 3 milyon dolar vermiş baraj yapsın diye. Gittim dedim, bak oğlum bu parayla değil baraj havuz bile yapamazsın. Seni amarıkaya kaçırayım, paranın 10'da 1'i benim. Kabul etti işlemleri falan yaptık. Ula nabmış bizim çoban diye gittim. Bi de ne göreyim. Adam altından kenef yabtırmış kendine kenef. Aklım şaştı. Neyse bozuntuya vermedim, bi parça kenarından kanırttırıb cebime attım sadece. Sonra gitti sordum nazı gidiyo zenginlik hayatı diye. Wollai çok güzel çok güzel, diyo, buraya geldim hemen şirket açtım paramı ona katlayıp okul açtırdım memleketime. Üste para arttı bi de havuz yaptırdım yanına, diyo. Kendi kendime, ula pis dağlı ben seni boşa mı getirdim las vegasa, git kumar oyna batır benim tefeciye gel de donuna kadar alalım diye getirdim. Gitmiş bi de şirket kurmuş, yetmemiş kâra geçmiş dedim. Yuh yaw. İnsanlık kalmamış hiç. Kenefin daşı da alemenyum çıktı sonra zati. Olur mu yaw böle?

Ohooo, aynı tas aynı hamam yani. İyii eğlenceler lise yıllarında şimdiden. Koridorlarda beraber koşarsınız :P
  2. Üzgün
    kirpii reacted to pegasusejder in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Ahahaha kötü demeyelim senin için tecrübe oldu ve sen gençliğini yaşamayı tercih ettin diyelim. :D 

Geçersin geçersin, sen de o ışık var. :D 

Ahaha peki bakalım.
  3. Beğen
    Aaa ne güzel. Dur bu gün de söveyim. Ben o nesnecinin taaa..... İnsan bütün bir yıl nesne tabanlı programlamaya girip bir kere bile oop anlatmaz mı ya? Böyle hocaya diploma verenin de ben taaa....

Yüreksiz bir insanım. Ciğerimi bıraksam?

O gün gelirse çaycın hazır abijim. Raat ol.

Tabii, ne sandındı? 7 kıtanın en büyük çaycısıyım ben. Geçen yine cia'in başkanı kapıma dayandı. "Kemaaan" diyo. Leş gibi de olmuş içmekten ta'ammı, "Kemaan kulun olayım bir çay kooooy..." Vaz geçtim tekrar zırvalamayacam :D

Atım öldü, kombatta olduğumdan ahıra fast travel attırmadı. Ondan sonra ağıt yaktım. Bu atın izi daha yere düşmüyo, benim gönlümde niye kalsın?

Şükran kesiran ya bibi. 

Geçmiş olsun. Bu da gelir bu da geçer. Okul önemli bir şey olsa da her şey değil. Ve bir insanın ne kadar düşük alabileceğini asla sorgulama. Bir ara (babam niye para verdiğim denemeyi ciddiye almıyorsun lan diye beni dövene kadar yani) bilerek en düşük notu almaya çalışıyordum. Boş bırakarak falan da değil, baya soruları çözüp yanlış işaretliyordum. Ona rağmen yine de benden düşük alanlar çıkıyordu. 

Geçmiş olsun hocam ya. Cana gelmesin de.
  4. Beğen
    Sayın mekan ahalisi. Sınavlarım başlıyor. Bir süreliğine görüşemeyeceğiz o yüzden. 

Yanaklarını kelebek kanadı gibi açmak diye bir tek ben duymuş olamam ya. Çok pis bir ortamda da yetişmedim valla.

İnanılmaz keyifli. Keşke daha çok oynatıp daha çok zulmetsem.

Ne zaman oynadığınaa bağlı olarak taban tabana zıt bir oyun görebilirsin. Geçen youtube'da deve mi geliyor diye video gördüm de ben bile yuh dedim. Erken erişimden çıkmıştı sözde.

Bir günde delirmedim ben BENİ SEKTÖR DELİRTTİ SEKTÖR. (yanındaki yazılımcının kafasına sıkar) ÇALIŞ ULAN! DAHA ÇOK ÇALIŞ. ÇALIŞACAKSIN! (yazılmcı yerden "tamam abi" diye kalkıp tekrar bilgisayarın başına oturur.)

Onu da denedim. Sarmayınca tekrar döndüm yazılıma. Hem yazarlıkta çok para yok.
    Kız tavlarken de aynı şekil.

Kalkanla beraber iyi oluyordu. Ben hasara odaklandığımdan çift elli gidiyordum. Galiba. En son ne zaman oynadım acaba...

Araba üretimini de telefon üretimi gibi otomatize edersek çözülür bence. "Yok abi, transistor sabit parça değiştiremiyoruz. Aracı komple yenilemek lazım." @kirpii yine sanayiye girsin. El becerisi kazanır en azından.

Fıtrat değişir sanma, bu kan yine aynı kandır...
    Araadım da bulamadım o postu. Silmiş herhalde.

Beni döverek soğuttular sayısaldan. Problemlerle türev integrali seviyordum ben de. Türev integralde de açılar hariç. Yarım açıdan falan nasıl iğreniyorum böyle, aklın almaz.

5. Beğen
    iyi bak. Bu dünyada, ağır ağır gitmek lazım. Yordam bilip yolunu yapmak lazım. Bin bilsen de, bir bilene sormak lazım. Pega baba, bu işlerden anlayan bi abiye benziyor. Elini öp, icazetini al.

Hadi ya. Zorluğu artar o zaman sınavın. Allah yardımcın olsun.

Tabiki. Herkesin hoşuna gidecek diye bir şey yok. Kitlesi küçük bir oyun türü zaten, her ne kadar manyak olsalarda sayıca azlar.

Saygılar api.
  6. Karmaşık
    kirpii reacted to pegasusejder in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Di mi yeni oyun yapıyorlardır falan, bak onlar çağırabilir beni. :D 

Tamam işte, gayet iyi. :D 
    Çok alaka. :) Nasıl bakarsan öyle durur. Üşenme be, git çalış. :D 
  7. Beğen
    kirpii got a reaction from Aechee in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Hahaha evet :D

Ben hep öyleyim 
    Sınavlar çok kötü ya .D Türkçeden batırdım, 70 falan geliyor 
  8. Harika
    kirpii got a reaction from pegasusejder in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Hahaha evet :D

Ben hep öyleyim 
    Sınavlar çok kötü ya .D Türkçeden batırdım, 70 falan geliyor 
  9. Beğen
    kirpii got a reaction from Aechee in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Forumda yaşıtımın olacağını hiç düşünmüyordum  Nasılsın?

10. Beğen
    kirpii reacted to pegasusejder in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Oooooo @kirpii Hanım siz büyüdünüz mu ya bugün. Hele hele kaç yaşında oldun ya sen şimdi. Yav ne çabuk büyüyorsun sen de.  Doğum gününüz kutlu olsun @kirpii Hanım, nice mutlu, sağlıklı, büyümeli senelere inşallah. :) 
  11. Beğen
    Aslında bot scriptlesek bir şekilde yapılır ama hazır işlemci modeli yapılabilir sadece. Onunla da kim uğraşacak

Yapacak bir şey yok. 10 kişi gelecek 3 kişiyle devam edecek.

Aklı olan delirsin diyorlar zaten. Giden gitsin, zorla tutacak değiliz :D

Çözdüm. Yani çözeli baya oldu da çözdüm işte. Eyw.

Allah kurtarsın.

Geçmii

Şükür ya. Geçen yazılım kampına katıldım. Aydınlanmış ve yeni bir birey olarak aranızdayım. Ama fark edemeyeceksiniz büyük ihitimalle, çünkü sadece yazılım yönünde yol aldım.

Yok. Benim meslek özel sektörden ekmek yiyor genelde.

Bil mukabele efe'm bil mukabele

Gelmişken ağacı bi aşıla hocam. Karşı mahallede çok güzel ekşi dut var :D

Estağfirullah. Ben de yoktum bir haftadır zaten :D

Batıyla doğu arasında öğretmene verilen değer gece ve gündüz kadar farklıydı. Şimdi yavaş yavaş ara kapanıyor. Ama sıkıntı şu ki batı öğretmene değer vermesi gerekirken doğu haddi aşıyor.

Sadece torpil için kullanılan eğitim sistemimizin yüz karası.

Ve aleyküm selam ve rahmetullahi ve bereketüh. Şükran kesiran ya mübarek, sen nasılsın?

[spoiler.] [/spoiler.] noktaları silince spoiler içine alıyor

12. Beğen
    Doktorlar da şaşırıyordu bana :D

Ohoo. Baya eskimiş o bilgisayar artık. Canı hurdalık çekmeye başlamış :D
  13. Beğen
    kirpii reacted to Ruzgarre in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Günaydın efendim, yorgun bitkin 2 gündür uykusuz ve şimdi ders çalışmaya çalışacak biri nasıl olabilirse öyleyim ^^ 
  14. Beğen
    90 göremiyoruz şurada ya :D Oluyor maalesef Pega abi...  Dövemezsin ki :DD 

İlk bende gelince garipsemiştim sonradan anlıyor insan :D Bu yazdığın konuda sohbet ediyoruz mesela,kısacası belli kurallar altında bir sürü konu açıp altında konuşuyorlar işte :>  
    Bu arada bana Hawa diyebilirsin  Unutmadığım zamanlarda buraya bakıp sohbet ederim genellikle :D Tanıştığıma memnun oldum şimdiden   
  15. Beğen
    Selam, iyiyiz ne olsun ya işte.
  16. Harika
    kirpii got a reaction from Kehribar in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Hoş geldin Enver Forumda herkes büyük olunca ezilen karınca gibi hissediyorum kendimi ya :D  Her gün nasıl manga okuyacak zaman buluyorsun  Bir zamanlar bende uyanıp uykum gelene  kadar internetten okuduğum zamanlar vardı ama artık okumuyorum 

Forumlar sunuculardan daha samimi oluyor bence :D Discordda herkes birbirine söverken burada herkes normal konuşuyor   Ben ilk defa bir foruma yazıyorum nedense, o kadar hakim değilim maalesef  

Bende kullanırken gördüm bir gireyim dedim çıkışı bulamıyorum :D 

17. Beğen
    kirpii reacted to Kehribar in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    @Ellen Forum sıcaklığı ayrı bir şey hocam. Kısa mesaja dönünce insanlar aklına geleni yazıyor, "lol" yazıyor, "naber aq" yazıyor. O kadar samimiyete de gerek yok açıkçası. Buradaysa uzun uzun düşünüyorsun, "Anlatım bozukluğu mu yaptım? Konudan mı saptım? Lan ne anlatıyorum ben." gibi kendini düzelttikten sonra yazıyorsun. Karşındaki kişiye duyduğun saygıyı böyle de belirtebiliyorsun. 

Hocam madem topu attınız ben başlıyorum anlatmaya. Hem forumun da bir ayağı çukurda; ben anlatayım, isteyen alıntılayıp istediği yerden muhabbet başlatabilsin.

Sevgili dostlar, dediğim gibi 4. sınıftan beri anime izliyorum. Anasınıfına giderken bile çizgifilmler animeler izlerdim (bilmiyordum tabii ki anime olduklarını). Lojmanda oturduğumuz sıralardı ve mahalle serseri doluydu. Aşağıya inmek demek birisi koşarak gelip sana tekme atıp kaçabilir demekti. Ben de vaktimi televizyonun karşısında oturup tatlı tatlı çizgifilm izleyerek geçiriyordum. Jojo, Jetix, Fox Kids ve diğer adını unuttuğum kanallar. Neler neler izledim be? Türkiye'de bir dönem Shaman King yayınlandı dostlar, hatta Kinnikuman yayınlandı. Bu bence üzerine uzun uzun tartışılması gereken bir olay. Ben Gintama izleyene kadar Kinnikuman'ın (Türkiyede yayınlandığı ismiyle Ultimate Muscle) japnyada köklü bir seri olduğunu bilmiyordum. Bir anime olduğunu öğrenmiştim ama alelade bir şey sanıyordum.

Eski çocuk kanalları inanılmaz bir bilgi ağına sahipti anlaşılan. Bugün internette arayıp orjinal dilinde bile bulamadığım onca çizgifilmi türkçe dublajla izleyebiliyorduk. Cubix, Dragon Booster, Martin Mystery, Code Lyoko, Galactik Football, Roboroach, Yu-Gi-Oh, Transformers Armada, SonicX, Hey Yo Yorang (İlk aşkım ve hayali arkadaşım, ayrıca asosyalliğimin temeli) ... Bunlar sadece aklımda kalanlar. Bir kanalda işter nasıl yürür bilmemem ama bu işten kim sorumluysa, Türk televizyonunda içerik olarak bu denli kaliteli oncca çizgifilmi bulan yayınlayan kişiler kimse hepsine binlerce kez minnettarım. Çağlarının ötesinde insanlar olduklarına eminim. Bunlar beni ben yapan şeylerdi.

Seneler geçince bahsettiğim kanallara ulaşamaz oldum. Taşınmıştık ve tarifeli uydu kullanmıyorduk artık. 3. ya da 4. sınıftayken internetten çizgifilm izlenebildiğini keşfettim. Tam hatırlamıyorum ama Ben 10, Yugioh Gx ve Avatar the Last Airbender gibi şeyler izlemiştim izlemiştim. Bunlar bitince sitede uzun zamandır görüp durduğum Naruto sekmesine tıkladım. 1. bölümü açtım, açtım açmasına ama çizgifilm altyazılıydı. Konuşmalar yabancıydı ve tek anladığım türkçe olmadığıydı.  7 yaşımda altyazıyla Naruto izlemiş ve hayran kalmıştım. Duygular çok yoğun gelmişti. O gün bu gündür anime izliyorum.

Bir ara liste falan tutuyordum. Sonra bıraktım. Neyi izleyip izlemediğimi de hatırlamıyorum artık. Anlamam için iki bölüm açıp bakmam gerekiyor. Tekrar tekrar izlediklerim var. Gungrave gibi, GTO, HxH gibi. Bu ara da Türktelevizyonlarında altyazıyla yayınlanan birkaç animeyi de görme şanşını yakalamıştım. Gungrave, Ergo Proxy, Samurai 7, Tenjou Tenge, Last Exile... Gungrave bugün hala en sevdiğim animedir, öyel de kalacak sanırım.

Böyle işte sevgili dostlar. Bana bunları öğreten bir abim, ablam, kuzenim yoktu ne yazık ki. Kader yüzümüze güldü de bulduk tanıştık bu dünyalya.

Favorilerim: Billy Bat, Berserk, 20th Century Boys, Sun-Ken Rock, Sket Dance, Gantz,  İnside Mari, Nanatsu no Taizai, Vinland Saga, Vagabond, Great Teacher Onizuka, School Rumble, I am a Hero, The World God Only Knows, History’s Strongest Disciple Kenichi, Hunter x Hunter. Yenilerden sevdiğim Fumetsu no Anata e ve Tokyo Revengers var. Yeni demek ne kadar doğru, mangaları yıllardır devam ediyor.

Anime izleyen insanlar olarak çok şey gördüğümüzü düşünüyorum. KayıpRıhtım'da konuşulan çok sevilen edebi eserleri okudum, artık bunun ötesi yok denilen kitapları bitirdim. Açık söylüyorum, hiçbiri okuduğumuz mangalarla aşık atamaz. HEEEYYT be, biz neler gördük neler. Bu gözler neler gördü. Sevgili dostlar, siz söyleyin. Okuduğumuz izlediğimiz şeyleri sokaktan geçen birine anlatsak "Kardeşim sen neler söylüyorsun böyle? Öyle şey mi olur?" demez mi?

Acının en derinini tattık. Berserk'de tutulmada biz de kurban edildik. Aşkların en yasaklarını yaşadık. Oreİmo'da en imkansıza tutulduk. Gantz'da kimsenin iyi olmadığını anladık. Bunları kime anlatabilirsiniz? Ya arkadaş, biz öyle şeyler okuduk ki... Naoki Urasawa denen bir adam var arkadaşlar. Adam kendi tanrısını ve kendi peygamberlerini yazdı. Ve öyle fantastik bir dünyaya falan da değil, içinde olduğumuz yüzyılın üzerinde yazdı. Bunu başka bir yerde okuyamazsınız.

Evet hafiften çıldırdım. Amerika'ya karşı bir nefretim vardır. Dinlediğimiz müziklerin yabancı adı altında hep ingilizce olması, izlediğimiz filmlerin, okuduğumuz kitapların amerikan coğrafyasından çıkıyor olması beni çok rahatsız ediyor. Refahı başkalarının kanı üzerine kurulu olan devletin sevilmesini ve benimsenmesini aklım almıyor. Aklım en çok da neyi almıyor biliyor musunuz? Amerikayı seven Japonları :D Buralar biraz derin ve politik, bense şunu söylemek istemiştim. Yabancı dizi uzun zamandır izlemiyorum. Propagandayı bir kenara bırakalım, vahşet ve sex odağından çıkmış bir şey izlemek imkansız. İşte anime ve mangayı burada bir kere daha seviyorum. Zom100 okudunuz mu? Bugün hala yeni bir şeyler yazabiliyor bu insanlar. Salgın başlangıcıyla dünyayı salgının ele geçirdiği bir ortamda bir kişi var ki mutlu oluyor. Sonunda yarın kalkıp işe gitmek zorunda değil. 

Hikayelerdeki dostluk ve kendini feda etme temalarını severim. Romantik unsurlarda da çarpık ilişkiler bence izlemesi ve okuması oldukça keyifli şeyler.

Sevgili dostlar uzun zamandır düşünüyorum ki bence Japon Eğlence sektörü formüller üzerine işliyor. Bir süre önce animeler ve mangalar için "Artık yeni bir şey okuyamayacağım. Hep aynı başarılı formul üzerinden gidiyorlar. Kaplıca sahnesi, fedakarlık derken aynı şeyleri göreceğim sanırım. Arada tek tük başyapıt olacak mangalara denk gelirim herhalde" diyordum. Sonra Visual Novel ve Light Novel'lara giriştim. Derine indikçe indim. Okumak istediğim ama daha ingilizce çevirisi bile olmayan şeyler buldum. Sonra ne oldu biliyor musuz? Korktum. Vallaha billaha gözüm korktu. Buranın sonu yok arkadaşlar. Şu an oturup japonca öğrensem bir iki yılımı ayırıp yine geriye dönük olarak tüketmek istediğim şeyleri tüketip bitiremem. Bu sektör küçük değil arkadaşlar. Daha annem çocukken insanlar birşeyler üretiyordu. Yt'da Bowl of Lentils isimli bir kanal var. Güzel bir iki belgesel tadında videosu var. Sektörün geçmişi ve undergroundlığı biraz olsun aklınızda canlanabilir belki. İşin komik yanı da benim her şeyi tüketmek istemem. Hepsini istiyorum. Hepsiniiii :D

Böyle işte sevgili dostlar. Anime dışında enstrüman merakım var. Bağlamayla çalıyor olsamda her şeyi çalmak istiyorum. Bir senedir Ermeni Duduğu (düdük değil bakınız duduk) ile uğraşıyorum. Kesinlikle başarılı değilim ama çözücem inanıyorum. Geçen Marmarayda tanıştığım akordiyon çalan abiyle ettiğim sohbet sonucu maaşımla ilk alacağım şeyler listesine Akordiyon da eklemiş bulunuyorum. En sevdiğim modern icracılardan Salih Korkut Peker sayesinde Cümbüş merakım da var. Salih Beyi tanır mısınız? Cümbüşü gitar tavrıyla çalar. Çağlama isimli enstrümanımızı duymuş muydunuz? Bağlama şemasıyla yapılmış bir gitardır. Normalde bağlamaya gitar teli takarsanız bağlamanın sapı bu gerilime dayanamaz ve öne doğru eğilir. Çağlamada ise sapın içinden gitarda olduğu gibi bir demir aksam geçer ve sapa destek olur. Gitardan farkı ise bağlamadaki komalı sesleri çıkarabilmesidir. Dünün Halayı isimli parçayı dinleyebilirsiniz. Salih beyin parçasıdır. Dünya Hali dizisine de jenerik olmuştur.

Arabeske, türkülere bayılırım. Kıraç ve Gülden Karaböcek'i çok severim. Ne kadar amerikan düşmanı olsam da Red Hot Chilli Papper dinlemekten geri durmam. Metalden anlamam, kuru gürültü gibi gelir. Çok denedim ama alışamadım. Müzik kültürüm de çok yoktur. İnsanların nasıl müzik keşfettiğini anlayaadığım için genelde sürekli duyduğum ama hiç dinlemediğim ya da bazı parçalarını sevdiğim kişilerin/grupların tüm albümlerini indirir baştan sona tüm parçalarını dinler, gizli cevherler bulurum.

Evet, daha yazardım da yoruldum. Umarım muhabbet kurmak için iyi bir yol olmuştur. İstediğiniz kısıma alıntı atabilir "Hayır aşağılık! Sen yanlış düşünüyorsun." diyebilirsiniz. :D Böylece tek başıma aylardır yapılmayan muhabbeti yaptım. 

Eskiler çok güzeldi muhabbetlerine denk geldim. Varsa hatrınızda "Ya şu forumda böyle bir şey de yaşamıştık." dediğiniz bir olay, dinlemekten keyif alırım. Siz kesin biliyorsunuzdur @pegasusejder hocam. Okuduğunuz için de teşekkür ederim.

@Rakunjaa Çok geçmiş olsun. Umarım sıkıntısız atlatırlar. Keyfinize bakın. Söyleyin çayı çorbayı ayağınıza getirsinler :D
  18. Karmaşık
    Zaten bana özel seni kabul etmezler :p

Vâd edilmiş gün için hazırlanıyorum. Siz de hazırlanın, gelişecek toplumda kendinize bir rol bulun.

Of be tekrar oynayasım geldi. Şöyle hayvan gibi mod kurup akmak istedim bir an.

Ama öyle beleşe değil. Reklamını yapacaksınız bol bol.

Dershane açılışında konuşma yapıyorumdur.
    -Fırtına pelerinler! Rohanlılar! Avşarlılar! Forumcular! Aktaylılar! Bu gün bir parça toprak için değil, bir parça ekmek için  değil, gençlik için savaşacağız! Ne için savaşacakmışız?
    +Para içiiiiiin...

O gün ölümün eşiğinden döndüm. Yağmur yağdı iki saat altında koşturdum. Akşamına yarı ıslak bir saat rüzgarda kaldım. Hâlâ öksürüp tıksırıyorum valla.

Nasıl gidiyor?
  19. Beğen
    kirpii got a reaction from Tahir in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Herkese günaydın  Okula gitmemek çok boşmuş ya :D Yapacak bir şey yok :(

Hoş geldinn

Haha :D Bu konuya bakan herkes görür büyük ihtimal :D

Abi sınıfta tek ben takdir alıyorum  Sınıfımız o kadar kötü :D
  20. Üzgün
    Acıkana kadar canım. Bir gün tok beş gün aç. Tokman bizi kurtar dediklerinde şimdi olmaz açım mı diyecem? Alamam  sorumluluk morumluluk :p

Geçmiş olsun. Nası ısırdı köpek ya? Bizim kampüs te it köpek dolu ama sarmıyo kimseye. Eniğine falan mı sardın ne oldu?
    Hani tanıdık da bi an düşünmedim de değil kim bu diye.
  21. Beğen
    kirpii got a reaction from Freesia in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Tünaydınn 
    Burada da yağıyor ya .D Dışarı çıkamadım okulda
  22. Karmaşık
    Durduğum an belama atlayacak olan şu andan kaçarken ânı kaçırmaktan şikayetçiyim ben de. Edebi eser çıkarttım be.

Tecrübeli ölücü olarak tavsiyem kalkamayacağınız mezara yatmayın
  23. Beğen
    kirpii got a reaction from Freesia in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Hiç iyi değilim sınavlar başlıyor Ben yaparım da annem çok korkuyor ya :D Hem seçmeli matematikten 100 aldım  çok zekiyimdir   

Değişik işte gaza getiriyor gibi :D 
  24. Harika
    kirpii got a reaction from pegasusejder in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Haha ağlama 
  25. Karmaşık
    kirpii got a reaction from Nani youkai in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Denemede sosyal sormadılar   Ben her türlü mezun olurum lütfen
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.