Jump to content

ame

Üyeler
  • İçerik sayısı

496
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

5

İletiler bölümüne ame kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Biraz fazla paylaşım yaptım ama o kadar güzel resimler var ki paylaşmazsam olmaz -_-

Öncelikle hayallerimdeki evi paylaşmak istiyorum sizinle Whisper o the Heart animesinden :

Resmi ekleyen

Gosick'teki bu kütüphaneyi daha önceden paylaşacaktım ama doğru düzgün fotoğraf bulamadım

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Hotarubi no Mori e:

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Arrietty:

Resmi ekleyen

2. Eliyle dokunarak hastalık bulma demişsiniz de benim dayım doktor akupunktur kliniği var adam şakaklarıma ellerini koyup ağzımı açıp kapamamı söylüyor ya da saç derime dokunuyor neyim olduğunu pat diye söylüyor-ne yaptığını tam hatırlamıyorum biraz salladım dfsdfsdf- Babam hasta olduğunda 2 ay önceden söylemişti neyinin olduğunu testler sonucunda onun dediği çıkmıştı.

İlginç -_-

Bu arada element bükme olayına gelirsek açıkçası ben inanmıyorum ama inanmak isterdim açıkçası.

Fazla gerçekçi düşünüyorum galiba :(

3. Teşekkürler bilgi için. Açıkçası voleybolun basketbol kadar heyecanlı olabileceğini sanmıyorum :D

Tabi bunun mangasını hiç bilmiyorum ama voleybolu nedense hiç sevemedim :mellow:

Sanki konu olarak da biraz Kuroko no Basket'e benziyor-eski arkadaşları kast ediyorum- ki spor animelerinde ezeli iki rakip arkadaş olmazsa başka ne olabilir? :D

4. Hoşgeldin Berke ben de Gülşah .

Ben de asosyal birisiyim galiba dsfdfsd Ama hoşuma gidiyor böyle olmak az ama iyi dostlarım var -_-

Bloguna baktım her ne kadar bir şey anlamasam da emek verdiğin belli oluyor ^_^

Hayatım müzik dinleyerek anime , dizi izleyerek ve kitap okuyarak geçiyor gayet de güzel bir hayatım var B)

Umarım iyi vakit geçirirsin

5. Evet akılçelen daha büyük basıyor ama death note un ingilizce cildinde fazladan küçük bir hikaye var mesela light yagami noel baba kılığına giriyor ryukla bir şeyler konuşuyorlar falan :D Ayrıca narutonun ilk cildi normalde büyük gerekli şeyler küçük basmış

Bir de Death Note'un böyle siyah basılmış 5 ciltlik sanırsam bir mangası o kadar güzel ki :D Keşke o çevrilseydi. Hımm merak ettim o hikayeyi ama gereksiz bir şeymiş sanki :D

Gerekli Şeylerin Naruto'yu öyle basması kötü olmuş o zaman. Çünkü gerçekten küçük ve okurken zor açılıyor. Umarım ilerki mangaları daha büyük basarlar . Zaten Naruto'nun çiziminden anlaşılmıyor bir şey <_<

6. death note 13 nedir ? 12. cildin sonunda yakında tr çevirisi diyo aradan yıl geçti hala çıkmadı ya

Evet gerçekten ha iyi hatırlattın :D Zaten bence gereksiz bir şey olur çıkarsa da konuyla alakasız. Zaten sonlara doğru saçmalamıştı Death Note.

Bende figürleri ve bazı eşyaları ingiltereden getirtiyorum burdakiler kalitesiz ve pahalı :mellow: Dr daki mangalarda normal boyuttan küçük yapılmış remzi kitabevinden ingilizce alıyorum

Benim öyle bir şansım yok :( Küçük olması Naruto ve One Piece'ın bence ilk sayıları olmasıyla alakalı çünkü internette görmüştüm aynı boyuttaydı . Mesela Naruto'un 28. cildi İngilizce olarak daha büyük Türkçeye çevirilince de aynı boyutta olur bence. Yayın eviyle de alakalı olabilir mesela Akılçelen daha büyük basıyor ama dediğim gibi bence orjinali öyle olduğu içindir.

7. Konuyu hortlatıcam resmen ama bugün arkadaşımla Gerekli Şeylere gittik ve Vampire Knight, Full Metal Alchemist ve Berserk'in 1 ve 2. ciltleri Türkçe olarak basılmış. Oradaki adama 7-8 ay önce Vampire Knight'ın Türkçeye çevrilme gibi bir ihtimali var mı diye sorduğumda bana hayır demişti ve alaycı bir şekilde gülmüştü halbuki <_< Tabi ben aşırı fakir bir insan olduğumdan yalnızca Vampire Knight'ın ilk cildini alabildim :( Neyse fiyatları normalde 12 lira sanırım ama indirimde ve 10 liraya satılıyor .

Ayrıca Shingeki no Kyojin'in meşhur bodrumunun anahtarı 25 liraya kolye olarak ve kılıçları anahtarlık olarak satılıyor. Daha bir sürü şey var ama hiçbirini alamadığım için bir daha hatırlayıp moralimi bozmak istemiyorum en iyisi gidip bir bakın derim ama önce para biriktirin -_-

8. Şöyle bir durum var Cartoon Network diye bir kanal var bilirsiniz hepiniz gece kanalları gezerken durdum izliyim dedim ki severim zaten Adventure Time'ı falan ama izlediğim o değildi . Adını tam hatırlamadığım gayet tuhaf bir çizgifilmdi.Arkada çalan müzik çizim şekli konuşmaları gerçekten psikolojimi bozmuştu.Ya da bazı çizgi filmler var 'süper kahramanların' hep birbirleriyle dövüştükleri kim yenerse onun daha güçlü olduğu ve bu yüzden de çocukların şiddete yöneldiği.Şimdi böyle çizgifilmler varken siz gidip uçan kaçan karakterlerin olduğu çizgifilmleri yasaklarsanız saçma olur. Ben de Hayao Miyazaki'den örnek veriyim Tonari no Totoro diye bir çizgifilm var. Totoro uçuyor tek bir nefesiyle rüzgar çıkarıyor daha bir sürü şey. Ama insan o filmi izledikten sonra nedensizce mutlu oluyor gerçekten ben bazen filmi düşünür düşünür gülümserim.Zaten Hayao Miyazaki kendisi söylemişti çocuklara bu dünyanın daha güzel bir yer olduğunu gösterebilmek için çalıştım gibi bir şey. Bunun için çalışan başka çok daha fazla insanlar var ve emin olun ki bu çocukların psikolojisini bozmuyor. Bana göre tarih çocuklara göre bir konu değil demek istediğim Keloğlan gibi çizgifilmler olur da allah aşkına ne yapabiler en fazla? Amacım Osmanlı'yı kötülemek değil ama çocuklar normal hayatın sıkıcılığından bunalıp kendi hayal dünyalarında sadece çocukken hayal edebilecekleri şeyleri hayal edip izlemeliyken onlara daha küçük yaşlarında bu kadar gerçeklik aşılamak çok saçma. Zaten büyüdüklerinde yeterince sorunları olacak.

9. Müzik zevkimin baya ve iyi ki değiştiğini fark ettim bu konuyu görünce tabi bu değişim 2 yıl önce falan oldu dfgdfgdfg

Neyse en sevdiğim grup Led Zeppelin kesinlikle -Jimmy Page'in sapığıyım-. Sonra The Kinks var tabii ki Beatles da. Genellikle grup değil de şarkı dinlerim ama bu gruplar hariç tabii.

-Ayrıca Queen de dinlerim ama nedense çok sıcak gelmiyor bana Freddie Mercury fazla mükemmel olduğundan olabilir-

Kişi olarak yok :huh:

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.