Jump to content

Paprika

Üyeler
  • İçerik sayısı

2341
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

9

İletiler bölümüne Paprika kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Kader sözcüğünden nefret ediyorum.Doğum - tesadüfler - ayrılışlar...

Başarılar ve başarısızlıklar...Şans ve talihsizlikler.Madem ki tüm bunlar

kader taşımıza çoktan kazınmışlardı,öyleyse neden var olma zahmetine girdik ki

biz?Doğuştan hayata zengin başlayanlar,melekler kadar güzel anneleri olanlar

ve diğer yanda savaş ve sefalet içinde doğanlar.Eğer tüm bunları kader belirliyorsa

öyleyse Tanrı'nın ne denli adil ve sevecen olduğu tartışılmaz mı?

O günden beri hiçbirimizi bekleyen bir gelecek olmadı...

Ve tek bildiğimiz şey, hiçbir şeye imkanlarımızın asla yetmeyeceği idi.

[Mawaru Penguindrum]

Ve salya sümük ağlamak istediğim yer:

"Sen benim ilk arkadaşımsın"

[Death Note , L"]

2. Kızmıyorum.Genelde bilgisizliklerinden diyorlar çünkü.Ben de eskiden anime ne demek bilmiyordum.Eskiden anime gördüğümde çizgi film sanıyordum.Sonuçta gittim öğrendim ne demekmiş.Ama bu benim araştırmayı sevmemden kaynaklandı.Yani bu konulara çok ilgisiz biri duysa da ne olduğunu araştırmayabilir,bence bunda bir sorun yok.Hem ilk görüşte gerçekten de çizgi-filme benziyor.Anime izlemeyen,hiç duymamış biri başka ne diyecek?Bildiği en yakın kelimeyi söyleyecek tabii.

Ama bir de animenin ne demek olduğunu bilenler ve yine de çizgi film diyenler.Ben onların da ön yargılı olduklarını düşünüyorum ve onlara da kızmıyorum.Bence ön yargılarını bir kenara bırakıp izleseler gerçekten beğenecekler.Ama işte insanların huyları farklı farklı.Kimisi ön yargılı kimisi her yeni düşünceye,fikre açık.Bence insanlara bu yüzden sinirlenmeye hakkımız yok.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.