Jump to content

fajimutsu

Üyeler
  • İçerik sayısı

41
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    fajimutsu got a reaction from GajeelSlayer in Teoriler (Bol Spoiler içerir)   
    Panpalar şu zamana kadar bleachte cevabını bulamadığımız sorular hakkında teorileriniz,fikirleriniz,görüşlerinizi alalım . böylece umuyorum ki gözden kaçırdığımız bir çok noktayı fark edeceğiz birbirimiz sayesinde.İlk olarak ben başlayayım o zaman konu sahibi olaraktan.
    Benim aklıma takılan konu Aizenin isyanının asıl nedeni şöyleki ;
    Dikkat ettiyseniz mugetsu ile kesilip urahara kisuke tarafından mühürlenirken kisukeye dönüp " bu kadar zekisin peki neden hâla ona itaat ediyorsun ? " tarzında bir soru yöneltmişti .Kisukeninin cevabındaki en can alıcı nokta ise " Ruh kralınımı kastediyorsun ? " oldu benim için.Peki aizenin ruh kralına bu öfkesi niye ? hadi ondan önce ruh kralı bir shinigamimi insanmı hollowmu ya da çok daha farklı birşeymi ? şimdiye kadarki tek görüntüsü :
    pekte bir şeye benzetemedim o gözler ne öncelikle öyle ?
  2. Beğen
    fajimutsu got a reaction from uzumakichigo in Teoriler (Bol Spoiler içerir)   
    Bana göre bleach bittiğinde hepimiz aizene hak verecekmişiz gibime geliyor.Aizenin bir sebebi vardı bunları yapmak için ki bu sebeb bence bleachin düğüm noktasını oluşturuyor şuan.İkinci olarak İshhin bir shinagi. Hemde isim yapmış bir shinigami belkide önceden kaptandı bilemiyoruz ama Adamın adı soyadı belli Kurosaki isshin . Bu adam madem böyle büyük bir shinigamiydi ichigo Soul soceitye rukiayı kurtarmaya geldiğinde kurosaki ichigo ismini söylediğinde neden Allahın bir kulu bile şaşırmadı.Sanki o ismi hiç bilmiyorlarmış gibi yaptılar.Ben buraya anlam veremiyorum.Bu arada başlığı değiştiremedim mod arkadaşlardan biri spoiler yazabilirse hoş olur
  3. Beğen
    fajimutsu got a reaction from JrKagan in ichigonun içindeki holow vaste-lode'mi?   
    herkes kafasına göre birşeyler sallıyor kubo "rasKele" yazıyormuş.İchigonun içindekine vasto lorde diyemezmişiz. İchigo Ulqiorra ile savaşı sırasında bilmiyorum fark ettinizmi tam anlamıyla öldü.Öldü derken shinigami ve insan olarak öldü.İçinde kalan tek güç hollow güçleriydiki zaten dönüştüğü şeyi biliyoruz.Az öncede dediğim gibi ichigo öldüğü için hollow olarak dirildi orada yani tam olarak saf hollow.Senin yazdığın kubo raskele yazıyor saçmalığınada bende çok güldüm emin ol.Zaten onun için adam geçen hafta yazdığı şeyleri 10 yıl önceki olaylara bağlamayı bildi.Tabii sen anlayamamışsındır ondan gülüyosundur muhtemelen.Ayrıca akıl var mantık var yeni gelen düşman ichigodan güçlü olmasa ichigo gidip buna tek atsa seri nasıl devam edecek ? Allah rızası için bir cevap ver
  4. Beğen
    fajimutsu got a reaction from o2kan in Öldürme Sanatı ? (Manga Spoilerı İçerebilir)   
    katılmadığım iki nokta var 1.si zarakinin kılıcı zanpaktousunun shikai formunun yıpranmış hali.2.si Manganın son sayfasında unohana zarakiye " yaram senin ismini haykırıyor " diyor zarakide cevap olarak sadece senin yaran değil diyor . kısacası o yaraları birbirlerine onlar yaptılar muhtemelen haftaya bir flashback gelir öğreniriz gibime geliyor
  5. Beğen
    fajimutsu reacted to Sakuragi in Öldürme Sanatı ? (Manga Spoilerı İçerebilir)   
    Diğer yandan başlığın konusuna gelirsek, Unohana vs Zaraki kapışması başladı, ve Zaraki'nin öldüğünü sandığı sahne tartışmalara yol açtı :D Daha öncede tahminimin öldürme sanatının kılıç darbeleriyle oluşan bir teknik olduğu belirtmiştim, sanırım ilkini Unohana, Zaraki üstünde uyguladı :D Çok süper bir kapışma oluyor gerçekten :D
    Shikai konusunda bir daha yorum yapmayacaktım ama bunları paylaşmak istedim.
    Herkesin görüşü kendine, bende aşağıdaki haberleri görene kadar Zaraki'nin zampaktosu normal formda sanıyordum, gerçi bu haberler ile derin bir araştırma yapılsa Kubo'nun hikayesinde çelişkiler olur ama artık son durum bu sonuçta :D

6. Beğen
    fajimutsu reacted to Amygirl in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   
    Trinity Blood da İstanbul çizili tabii ortamına göre değiştirmişler de Kız Kulesi gibi belli yapılar gayet resmedilmiş :D
  7. Beğen
    fajimutsu reacted to o2kan in ichigonun içindeki holow vaste-lode'mi?   
    İchigonun içindeki hollow vaste lorde mi?Kesinlikle evet,neden?Çünkü yüzlerce bölüm anime+manga yı izledim ve izleyen herkes bilir ki ichigo bir güce kavuşacaksa,öğrenecekse,o gücü uğraşır didinir öğrenir ve onu eğitenlerden de daha önce bilenlerdende daha iyi daha güçlü olur.Hatta bir adım daha ileri gidilir ve atıyorum; 'ichigonun içindeki hollow mega-ultra hollow vaste lorde espadaymış' :D denir.Sürekli bir p-up durumu var ichigonun....Eee ana karakter tabi güçlü olsun,bişey demiyoruz ama ahanda buraya yazıyorum bakın kesin böyle olur:D
    Vaste lord olma konusunda fajimutsu ya katılıyorum,grimmjowun yanındaki elemanlar,patros falan filandı yanlışsam düzeltin.Grimmjowa biz ne zamandır yiyoruz,bi değişiklik yok,gelişimimiz durdu gibilerinden bişeyler söylüyorlar ve grimmjow hepsinden bi ısırık alıp :D yoluna tek devam ediyor.yani yiye yiye vaste lorde olunur ama gerekli ve yeterli şart o hollowun potansiyelinin olmasıdır.adamlar ağzıyla söylüyo işte yemelerine rağmen gelişmiyorlar ama grimmjow gelişmeye devam ediyo.Demek ki adamına göre....
    Getsuga tenshou shikaidemi atılır yalnızca?İsshin shikaiye geçmeden attı ama tabi biz ichigodan bahsediyoruz.Ama bence!bunu pek bilemeyiz çünkü ichigonun kılıcı hiçbir zaman kınına sokulan klasik katana modunda(shikaide değilken) peydah olmadı.Rukiayla gücünü ilk kazandığı zamanlarda da kılıç dev gibi bişeydi yani bence o zamanlarda da shikaideydi.İchigo hayvan :D gücünü kontrol eder de kılıcı shikaiden normale çevirir de o zaman getsuga atarsa öğrenmiş oluruz :D
  8. Beğen
    fajimutsu reacted to Sakuragi in Öldürme Sanatı ? (Manga Spoilerı İçerebilir)   
    herkes fikrini söylüyor, doğru veya yanlış bilgilerini ölçülüyor ve gayet güzel bir sohbet oluyor bence:D Omake 3'te öyle bir muhabbet geçmişti hatırladığım kadarıyla diyip shikai konusunu kendi adımca kapatıyorum ki, başlığa da saygısızlık olmasın :D
  9. Beğen
    fajimutsu reacted to Tzu-kun in Öldürme Sanatı ? (Manga Spoilerı İçerebilir)   
    Ooof of başlıyorum bleach'e bu kadar spoiler aldık bari devamını görelim :D
  10. Beğen
    fajimutsu reacted to AdminSlayer in Öldürme Sanatı ? (Manga Spoilerı İçerebilir)   
    Zaraki'nin kazanmasının hiç yolu yok, adamı zaten zayıf diye eğitiyorlar. Önce Unohana Zaraki'ye boyun eğdirecek. "İçlerinden biri canından olacak" derken mecazi anlatım var bence, birinin "yenilmezlik" dürtüsünü öldürmesi gerekiyor ki bu Zaraki olacak.
    Edit: bence tabi :)
  11. Beğen
    fajimutsu got a reaction from o2kan in Öldürme Sanatı ? (Manga Spoilerı İçerebilir)   
    Niye boşuna tartışıyorsunuz ki önceki bölümlerde ichigo ve zarakinin zanpaktoularının sürekli shikai formunda olduğu bunun nedenininde reiatsularını kontrol edememelerinden kaynaklandığı söylendi.Net kesin bilgi animeyi dikkatli izleyin.Ha zaraki shikainin özel yeteneklerini kullanamıyodur orası ayrı ama kılıcının shikai görünüşü bu.
    2. olarak isim meselesine gelirsek Yachirunun ismi Unohanadan geliyor.Unohana ilk kenpachi 11.takımın ilk kaptanı ve dünyadi tüm kılıç dövüşü stillerini cart curt biliyor . Kendisine Asıl ismi olan Unohana Retsunun yanına birde Yachiruyu koyuyor. Yachiruda 8bin stil falan demek.Bu hanım 11.takımk kaptanı olmadan öncede azılı bir suçlu muhtemlen kaptan olmadan önce bunlar zarakiyle kapıştılar.Onun göğsünün ortasındaki yarayı zaraki , zarakinin yüzündeki yarayıda unohana yaptı.Zaten zarakide o yüzündeki yarayı açan kadının ismini veriyor kıza yani " yachiru".
  12. Beğen
    fajimutsu got a reaction from AdminSlayer in Öldürme Sanatı ? (Manga Spoilerı İçerebilir)   
    Niye boşuna tartışıyorsunuz ki önceki bölümlerde ichigo ve zarakinin zanpaktoularının sürekli shikai formunda olduğu bunun nedenininde reiatsularını kontrol edememelerinden kaynaklandığı söylendi.Net kesin bilgi animeyi dikkatli izleyin.Ha zaraki shikainin özel yeteneklerini kullanamıyodur orası ayrı ama kılıcının shikai görünüşü bu.
    2. olarak isim meselesine gelirsek Yachirunun ismi Unohanadan geliyor.Unohana ilk kenpachi 11.takımın ilk kaptanı ve dünyadi tüm kılıç dövüşü stillerini cart curt biliyor . Kendisine Asıl ismi olan Unohana Retsunun yanına birde Yachiruyu koyuyor. Yachiruda 8bin stil falan demek.Bu hanım 11.takımk kaptanı olmadan öncede azılı bir suçlu muhtemlen kaptan olmadan önce bunlar zarakiyle kapıştılar.Onun göğsünün ortasındaki yarayı zaraki , zarakinin yüzündeki yarayıda unohana yaptı.Zaten zarakide o yüzündeki yarayı açan kadının ismini veriyor kıza yani " yachiru".
  13. Beğen
    fajimutsu reacted to LeornKayn in ichigonun içindeki holow vaste-lode'mi?   
    Yazdığın bütün yorumlara katılıyorum kesin Vaste lorde diyemeyiz belki ama başka bir form görene kadar benim için vaste lordedir...Ayrıca İchigo o boynuzlu elemana direkmen dönüşmedi animeyi baştan sona izleyenler İchigonun kontrolsüz hollowlaştığındaki şekillerine dikkat etsin...yaratıktan git gide insanımsı bir hal aldı dönüşümleri...özelliklede o haliyle İchigo 0-1-2-3-4 zaten 4'dü ne hale getirdiğini gördünüz bu sayıları çok rahat benzetirdi 0-1-2-3 Espada olarak anılmalıdır onlara Vaste lorde demek Vastelere bir hakarettir :D Ayrıca beğenmiyorsanız Tite içine etti diyorlarsanız izlemeyin arkadaşım şu Türk milletinin şu huyuna kıl kapıyorum eleştiriyor...ama yine izliyor sonra yine eleştiriyor madem beğenmiyorsun bozdu artık zevk alamıyorum diyorsan izleme lan!!! Allah Allah çok sinirlendim bak :D ...Ben Naruto ve Bleachten memnunum arkadaş memnun olmayanlar odadan çıksın...
    Ayrıca spoiler yiyen konun bu kısmından sonra dışarı çıksın daha fazla yiyebilirler çünkü benden uyarı!
  14. Beğen
    fajimutsu got a reaction from LeornKayn in ichigonun içindeki holow vaste-lode'mi?   
    herkes kafasına göre birşeyler sallıyor kubo "rasKele" yazıyormuş.İchigonun içindekine vasto lorde diyemezmişiz. İchigo Ulqiorra ile savaşı sırasında bilmiyorum fark ettinizmi tam anlamıyla öldü.Öldü derken shinigami ve insan olarak öldü.İçinde kalan tek güç hollow güçleriydiki zaten dönüştüğü şeyi biliyoruz.Az öncede dediğim gibi ichigo öldüğü için hollow olarak dirildi orada yani tam olarak saf hollow.Senin yazdığın kubo raskele yazıyor saçmalığınada bende çok güldüm emin ol.Zaten onun için adam geçen hafta yazdığı şeyleri 10 yıl önceki olaylara bağlamayı bildi.Tabii sen anlayamamışsındır ondan gülüyosundur muhtemelen.Ayrıca akıl var mantık var yeni gelen düşman ichigodan güçlü olmasa ichigo gidip buna tek atsa seri nasıl devam edecek ? Allah rızası için bir cevap ver
  15. Beğen
    fajimutsu reacted to quincy in Öldürme Sanatı ? (Manga Spoilerı İçerebilir)   
    Bak dikkatli izleyen nasıl çatır çatır konuşuyo :D
  16. Beğen
    fajimutsu got a reaction from EndEverAfter in ichigonun içindeki holow vaste-lode'mi?   
    Arkadaşım artistisin ya :D ilk 5 numara espeda (0, 1,2,3,4,) hepsi vastolorde seviyesinde hollowlar senin attığın resim harribelin maskesini çıkarmadan önceki hali . Ulqininde öyle bir resmi varki ahanadan oda burada http://fc08.deviantart.net/fs71/f/2012/152/f/b/ulquiorra_vasto_lorde_by_theyahikodark710-d51wkuw.png bu hali ne animede ne mangada var bleachin karakter kitaplarının 3.sünde var bu hali diğerlerini maskelerini çıkarmadan önceki halleri varmı bilmiyorum bulursam koyarım .Ayrıca ichigonun içindeki yüzde yüz vastolorde hatırlatırım ichigonun içindeki hollow aizen tarafından hougyoku etkisiyle oluşturulmuyor uraharayla eğitimini hatırlayın 18-19 lu bölüm ichigo orada gerçektende hollowa dönüşmek üzereyenken son anda kurtarıyor kendini
  17. Beğen
    fajimutsu reacted to KiritoElucidator in Sizce Ichigo'nun en güçlü, sağlam vs. hali..?   
    Shinigami , hollow , vasto lorde , mugetsu , quincy (spo oldu :D[herkes mangasına başladığından pek spo olamaz :D]) hepsinin karışımı :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.