Jump to content

kawaii kereste

Üyeler
  • İçerik sayısı

2276
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

İletiler bölümüne kawaii kereste kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Türkiye'den işkembe kavurma eksik aaaa :( bilmeyenlere itinayla tarif verilir  ^_^  bi de Güneydoğu Asya'dan kobra yemekleri eksik, kobranın her tarafını yiyorlar. önce kalbini çıkarıp içindeki kanı bi shot bardağına sıkıyorlar, kalbinden sonra bi de safra kesesindeki sıvıyı sıkıyorlar o bardağa onu içmen lazımmış iyi şans getiriyomuş falan. sonra etinden başka bişey organlarından başka bişey kafasından başka bişey yapılıyor her tarafı değerlendiriliyor.

ayrıca akrep çorbasına, Cicada'ya midesi kalkanlar nasıl karides, yengeç veya ıstakoz yiyorsunuz, hepsi kabuklu ailesinden... hele ki haşlanmış veya mangalda közlenmiş yengeç mükemmeldir, rakı/bira yanında da süper gider çerez atıştırmalık olarak da. yemekten bikaç saat sonra 2-3 tane yiyceksin ohhhh süper  :wub: canlı canlı çuvaldan çıkarırsın yengeci, önce üstündeki tek parça kabuğu kafası civarından tutup koparırsın, sonra içindeki organları temizlersin. gerçi pek organa benzemiyolar temizlerken, daha çok bi yosun türü gibi. yengecin öldüğü nokta burası bu arada. sonra 2 kıskacını kopartırsın, suya tutup temizlersin, gövdeyi de ortadan 2ye ayırdın mıydı ahanda hazır.

mavi-yengec2-500x375.jpg

örnek fotonun aksine mavi yengeç olması tercih edilir, daha çok eti olur.

2. coverlarından önce Tokyo Hotel - Monsoon'u dinledim, baya sevdiğim bi şarkıdır :D ama coverını beğenmedim. baya amatörceydi, bi nevi hayallerim yıkıldı.

sonra Death Note ED 1'i dinleyeyim dedim, onu da severim :D süper olmuş. cidden bayıldım, bi subscriber kazandın o anda  :whistling:  Nano - Hysteria(acoustic) mükemmel söyliyceğini düşünüyorum sesini çok yakıştırdım o şarkıya zihnimde.

bu arada forumda uzun süre kalmayı düşünüyorsan tanışma bölümüne başlık açmanı tavsiye ederim, kalmıycaksan bu başlık da yeterli tanışma adına.

edit: az önce HxH OP1 coverını şimdi Blue Bird'ü dinliyorum. 2si de baya başarılı olmuş. Japonya'da olsan utaitelik yapacak kadar güzel aaa çok beğendim :D

3. bunun bi üst versiyonu sen yapmacık güldüğünde karşındaki de bunu farkederse oluşuyor. utansan mı akışına mı bıraksan başka bi espri mi denesen yoksa bugün bende iş yok diyip topu karşıya mı atsan falan o an insanın aklında binbir tilki dönüyor  :ragecomic29:

neyse. en iyisi yapmacık gülmemek  :ragecomic10:

bu kadar yeni smileyler memeler trollfaceler koymuşsunuz iyi güzel de niye benim fıstık gibi bıyıklı yakışıklı smileylerim yok burda  :ragecomic31:

4. Canım benim çevirmeye kalkıştığınız mangaların çoğunu Biz çeviriyoruz zaten. Yarım kalan mangalara el attık demişsiniz.. Bizim mangalar hiç de yarım kalmadı gayet de güncelleri geliyor. Gruplar kapanırsa demişsiniz, puzzle fansub kıyamet kopsa da kapanmaz.. İzleyiciler beklerse demişsiniz, izleyicilere biz bölümleri veririz siz hiç merak etmeyin.. Ayrıca çevrilen bir serinin çevirisini yapan fansub a sormadan etmeden o fansubun emeklerini hiçe saymak büyük saygısızlıktır! O mangaları biz yapıyoruz anacım.. Ellerinizi mangalarımızın üstünden çekin bi zahmet!

tapuladın mı hocam mangaları? 2. bi Gereksiz Şeyler vakası mı yaratcan yoksa  :o

Fansuba başarılar diyorum. Ellerinize sağlık, umarım emeklerinizin devamını bol bol görebiliriz. Bu tarz  şeyleri önemsememenizi tavsiye ederim. Takibimdesiniz artık.  ^_^ 

yürü be!

her şey bi yana, Google Translate ayarında çeviri yapanlar çoğunluktayken rekabet iyidir hatta olmak zorundadır. kaliteyi arttırır, izleyici kazançlı çıkar. bu işi gönüllü yapan çevirmenler aynı seriyi çevirmek istiyorsa "ay dur yapma kırıcan mı belimi çeksene elini mangamızdan" demek yerine daha iyisini yapın ki diğeri kolpa durumunda kalsın.

5. Yalova'da bi cami var heykelin orda, Merkez Camii mi ne adı emin değilim, tam onun karşısında anime tarzı kız çizimli bi kuran kursu afişi vardı. hatta buraya da durum olarak yazmıştım ama telefonumun kamerası bozuk olduğu için kanıt alamamıştım :( tarz olarak buna benziyordu ama daha farklıydı, kapalı değildi o el işareti yoktu falan:

75K6hu9.jpg

6. - Fairy Tail'in bi bölümünde Luffy'ninki gibi hasır şapka takan bi at arabası sürücüsü vardı. edit: bi sahnesi daha varmış Luffy'nin, şimdi foto bakayım derken keşfettim :D

bu bahsettiğim sahne:

BXGUwkw.jpg

bu da az önce keşfettiğim:

mHvtn0S.jpg

- Shirobako'daki 2 karakter aslında 2 tecrübeli anime yapımcısının anime versiyonları. zaten Shirobako da anime yapımı hakkındaydı, bikaç tane araya böyle easter egg serpiştirmeseler olmaz :D

- Space Dandy S2'nin finalindeki kötü adam yani Gogol(Google?) İmparatorluğu'nun başı resmen Google'ın kurucularından Larry Page'in anime versiyonu.

- SAO aslında 2002'deki bi ASCII Media Works görsel roman yarışmasına gönderilmek için yazılmış ama sayfa sınırını aştığı için gönderilememiş.

- bu sayılır mı bilmiyorum... Gundam gibi Code Geass gibi efsane animeleri üreten Sunrise'ın yaptığın animelerde karakterlerin özel bi duruşu olur. önceleri sadece Sunrise animelerinde yer alan bu duruş zamanla parodileriyle falan bütün animelerde yer almaya başladı. duruş bu:

hqdefault.jpg

- Code Geass yayınlandığı yıllarda Japonya'da Lost dizisinden fazla rating toplamış, ki o dönem Lost'un en parlak olduğu yıllardı.

- Kill la Kill'de Pulp Fiction(Ucuz Roman) filmi ana karakterlerine gönderme yapan bi sahne yer almaktadır. şimdi foto ararken öğrendim de aslında ben sadece John Travolta ve Samuel L. Jackson'ın karakterlerinin olduğunu sanıyodum ama Bruce Willis ve Uma Thurman da varmış :D fotolar da aynı sırayla:

Jules-Winnfield-and-Vincent-Vega-Pulp-Fi

Butch-Coolidge-Pulp-Fiction.jpg

Mia-Wallace-Pulp-Fiction.jpg

Eklemeden edemeyeceğim... Kültürel ve geleneksel kıyafet giymenin ayıplandığı tek memleket bize aittir...

ben de buna cevap vermeden edemiyceğim; şalvarı, yazmayı, kınayı küçük gören 2 tane gerizekalıya ne bakıyosun sen  :angry:

7. Anime dünyasının en etkileyici savaşı Pain Naruto'dur bana kalırsa  Hazırlanış, başlangıç, yıkım, Pain diyologları, Pain soundtrackı ve savaş ...her noktasından bestlik akıyordu. Kısaca Pain'dir olay  ;)

Ufotable'nin yaptığı Unlimited Blade Works (Fate 2014) finali verdi. Novelin 3. hikayesinin filmi kaldı bir tek. Benim de beklentilerim yüksekti ama savaş sahneleri doyurmadı beni.

aynen finali vermiş. tatilden döndüğüm gibi izliycem burda internetim yok telefondan yiyorum :D

8. Ona "leydi" duruşu yakıştırıyorlardır belki,dövüş falan bozar tanrıçalarını :D

ya bir de sana sorsam:Fate serisinin izleme sırası nasıldı :ph34r:

Fate/Zero Fate/Stay Night'ın öncesini konu alıyor o yüzden ilk onu izle.

ilk Fate/Stay Night ile yeni Fate/Stay Night'ın konuları farklı. anime visual noveldan uyarlama olduğu için bu 2 sezonda farklı routeları konu almışlar. ana mantık ve kurgu aynı ama plot farklı diyeyim. bana kalırsa 2sini de izle. ben henüz yenisini izlemedim bitmesini beklediğim için ama beklentilerim çok büyük :D

Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works filmi ile yeni Fate/Stay Night'ın konusu aynı. filmini izleme çünkü çok sıkıştırmışlar her şeyi, izlerken hikayeyi takip etmek roller coasterda manzara izlemeye çalışmak gibi oluyor.

9.  

Son olarak asla ve asla dayanamadığım göz yaşları   :dying-onion-head-emoticon:   Bu sahnede kahrolmuştum.. Dediğim gibi güçlü karakterler ağlayınca dayanılmaz oluyor   :desperate2-onion-head-emoticon: 

rQrlJ7.jpg

dayanılcak gibi değil ki bu  :desperate2-onion-head-emoticon: bi de Fairy Tail'in eskiden ne güzel çizimleri olduğunu görünce daha bi kahroldum  :desperate2-onion-head-emoticon:

Kokoro Connect'ten Inaba diyorum ben. animesinde 2 kere ağlamıştı sanırım. ilkinde farklı bi durum vardı o yüzden Inaba değildi ağlayan ama yine de Inabacığımı öyle görmek bile baya koymuştu. ikincisinde de mutluluktan ağlamıştı. hele bi üzüp ağlatsalardı Inaba'yı yakardım Tokyo'yu :D

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.