Jump to content

Mahouka Koukou no Rettousei Terminoloji ve mini-wiki/Tanıtım(2. Kez Güncellendi)

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 586
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Forumda tanıtım konusu açılmasına rağmen, favori serime bilgilendirme ve mini-wiki tarzı bir konu yapmak istedim. Animede atlanılan ve bu yüzden anlaşılmayan bazı yerler için atlanılan kısımları da ya

Uzun bir aradan sonra Volume 4 Chapter 10 ÇOK KISA Özeti(Masaki vs Tatsuya):   Gecikme için yeniden özür dilerim  :beg-onion-head-emoticon: bu chapter gerçekten uzundu ve maçla alakalı olmaya

18) 100 iletisini doldurmayan üye Anime Genel - Geyik,  Manga Genel - Geyik, Sohbet / Konu Dışı ve bu genel bölümlerin alt bölümlerine konu açamaz. Açarsa yetkililerin ihtarsız konuyu kapatma yetkisi

bendede 13 vol pdf olarak var çoğunlukta telden falan okudum zaten LN leri. o yüzden isteyene gnderebilirim sorun değil ilk 13 vol yani. asıl sorun olan bundan sonrası. güncelde olan benm gibi kişiler şimdi vol 15 i okuyabilmek için 3-4 yıl bekleyecekler. o kadar beklemenin üstüne 3-4 yıl sonra mahouka aklıma gelir mi orasıda muallak zaten.

seri için ve yazar için iyi oldu ama. seriden daha fazla para kazanıyor ve seriye daha fazla önem verecektir. yayıncıları kısa kesip yarıda bırakma gibi bi salaklık yapmazlar böylece. 30 vol görmek dileğiyle mahouka'yı. vol 14'ü tamamlayacaklar sanırım baka-tsugi'dekiler. site politikası olarak seri lisansı alınsa bile %50'si bitmiş çevirileri tamamlayıp yayınlıyorlar. vol 14'ü okuduktan sonra uzunca bir süreliğine tatsuya ile yolları ayırıyorum. çok yazık oldu çok.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

Şimdi güncelde olmasam da vol 15, 3 sene sonra mı gelecek.Eğer öyle ise ben 3-4 sene sonra ,ne zaman aklıma gelirse, o zaman mı başlıyayım yoksa şimdi güncele gelip bekliyeyim mi?

Yen Press'i beklersek en az 4-5 sene sürer 15'e gelmeleri.

bu 14 ü tamamlayanlar 15 i de çevirmeye başlayacaklarmış ama baka tsukide yayınlanmayacak. ayrıca 2 kişi çalışacakları için bi seneyi bulur en az 15i çevirmeleri

Nerede çevrilecek, sitesi falan var mı? Nereden yaptılar bu duyuruyu? Jcafe de vol 14 chapter 3'ü çeviren kişi 15'i çevirmeyeceğini söylemişti o zaman başkaları bunlar herhalde.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

google üzerinde ortak çeviri grubu kurup çevirecekler. diğer japonca bilenlerinde çevirmeseler bile yazım yada grammer hatalarını düzeltmelerine yardımcı olmasını umuyorlar. bitince farklı sitelerden yayınlanır. internette pdf dosyası dolaşmaya başlayınca zaten bizde görürüz.

Daha hiç çevirmeye başlamamışlar. her chapter'ı partlara ve partları partlara bölerek parça parça çeviriyorlar. çeviri prosesi herkese açık. vol 14 chapter 3'ü bu şekilde çevirdiler. Altta linki verdim. ordan izleyebilirsiniz zamanla

https://docs.google.com/document/d/1BrbPt9hT2ToBvg0jy9W0MIrJJ4Rt-oIcsgzY8CczPfE/edit

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

vol14 chapter 3ü bir jcafe den biri öncelikle. daha sonra baka-tsuki kendi çevirip tamamladı vol14ü. ikisi ayrı ayrı çevirdi. baka-tsuki 15 ten devam edeceğini söylüyor ama dediği gibi. uzun sürecek ve baka-tsukiden başka bir yerde yayınlanacak.
vol15 bide trualchemist tarafından koreceden uzun özet şeklinde çevrildiği için çoğu kişiye yetiyor.

şu an facebook grupta 16 ya çevirmen arıyorlar. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

vol14 chapter 3ü bir jcafe den biri öncelikle. daha sonra baka-tsuki kendi çevirip tamamladı vol14ü. ikisi ayrı ayrı çevirdi. baka-tsuki 15 ten devam edeceğini söylüyor ama dediği gibi. uzun sürecek ve baka-tsukiden başka bir yerde yayınlanacak.

vol15 bide trualchemist tarafından koreceden uzun özet şeklinde çevrildiği için çoğu kişiye yetiyor.

şu an facebook grupta 16 ya çevirmen arıyorlar. 

"Mknr Rec" adlı kişiden bahsediyorsun sanırım. Ben de gördüm onu, çeviriye devam edeceklerini duyunca nasıl sevindim anlatamam :D Yoksa Yen Press'i bekleyene kadar.. Vol 15'in ch 6 ve 7 çevrilmiş çoktan. Grupta bazı kişiler para toplayıp profesyonel çevirmen tutmaktan bile bahsediyorlar :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.