Jump to content

Mahouka Koukou no Rettousei Terminoloji ve mini-wiki/Tanıtım(2. Kez Güncellendi)

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 586
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Forumda tanıtım konusu açılmasına rağmen, favori serime bilgilendirme ve mini-wiki tarzı bir konu yapmak istedim. Animede atlanılan ve bu yüzden anlaşılmayan bazı yerler için atlanılan kısımları da ya

Uzun bir aradan sonra Volume 4 Chapter 10 ÇOK KISA Özeti(Masaki vs Tatsuya):   Gecikme için yeniden özür dilerim  :beg-onion-head-emoticon: bu chapter gerçekten uzundu ve maçla alakalı olmaya

18) 100 iletisini doldurmayan üye Anime Genel - Geyik,  Manga Genel - Geyik, Sohbet / Konu Dışı ve bu genel bölümlerin alt bölümlerine konu açamaz. Açarsa yetkililerin ihtarsız konuyu kapatma yetkisi

baka-tsukide 16 için yazın çıkacak yazıyoda nedense aklımda ağustosta çıkacak diye kalmış. çıktıysa özetini okuyalım miyuki yotsubanın başına geçiyor anlaşılan bu arc

Baya bi olaylar oldu. Yazar bile seriyi 2 part olarak planladığını ve bu vol'ün 1. partın zirvesi olduğunu söyledi ki spoilerlara göre cidden öyle.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Jcafe24 ve animesuki'de vardı ama animesuki'de uzun olanlar kaldırıldı ve jcafe24'e bak istersen. Birisi google doc dosyası oluşturmuştu spoilerlar için ona bakayım bi bulursam atarım.

edit: http://www.mediafire.com/view/nnsonsdolaklg31/Mahoukavol.16SpoilersandSummaries.docx Burada var ama farklı farklı kişilerden toplama tarzı. Biraz karışık o yüzden.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Animesini izledim fakat çok karışık buldum, bu yüzdendir pek ısınamadım. Bilemiyorum acaba yazar yazdığı karmaşanın ne kadarına hakim?. Ayrıca bildiğim kadarıyla satılan en fazla LN monogatari serisine ait olduğunu biliyordum. Fakat MKnR her sayısı çıktığında o hafta en çok satılan LN olduğunu biliyorum. İzeyecek olacak arkadaşlara kolay gelsin, çünkü fansublarında en sevmediği serilerden olsa gerek : :D

28

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

planlarken sword art online'ı örnek aldılar kanımca. çünkü ondada 26 bölümde 6 vol anlattılar ama temel olarak iki farklı novel'dı onlar. biri romanda görsel öğeleri betimliyor öbürü sürekli büyü teorilerini açıklıyor diyaloglarla. o diiyaloglarıda animede vermeye kalktın mı bi konuşma 3-4 dakika sürüyor. sword art online'da betimlenen şeyi animimasyonla gösteriyorlar zaten karakterler meraba meraba 2 sayfalık yazı 3 saniyede geçiyo :D mahouka'daki temel hata buydu. bide yönetmen biraz yeteneksizdi. sahne değişimleri o kadar keskin ki sanki arada bişeyleri atlıyolar hissi veriyor. bi an gündüz bi an akşam oluveriyor insanı sersem ediyorlar. animesinide izleyinde romanın kalitesi çok çok yüksek. şansen ben romanı okuduğum için animeyi pek beğenmiyorum

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

en kötüsüde mahouka'nın yazarı satou, anime benim için önemli değil, light novel önemli demiş. bunu söyleyince, bütün gelecekteki iyi anime beklentilerim bitti mahouka'dan. Ama yinede görsel zevk için 2. sezonu bekliyorum hala. :D

bu arada vol16 spoiler'ları okuduysan çok büyük değişikler oldu mahoukada. tatsuya ile miyuki nişanlandı filan falan. USNA nin ikinci adamıda geliyor japonya'ya vol17 previewde bunun büyük sonuçları olacak diyor bence o tatsuyanın büyüsünü görüp decomposition olduğunu anlıcak ve stratejik büyücü olduğunu bilecek. TMC için gelebilme ihtimallerine karşın hala tatsuya vs USNA bekliyorum baryon lance'i lina'ya ve tüm USNA'ye sıkarken görsek çok iyi olur. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

en kötüsüde mahouka'nın yazarı satou, anime benim için önemli değil, light novel önemli demiş. bunu söyleyince, bütün gelecekteki iyi anime beklentilerim bitti mahouka'dan. Ama yinede görsel zevk için 2. sezonu bekliyorum hala. :D

bu arada vol16 spoiler'ları okuduysan çok büyük değişikler oldu mahoukada. tatsuya ile miyuki nişanlandı filan falan. USNA nin ikinci adamıda geliyor japonya'ya vol17 previewde bunun büyük sonuçları olacak diyor bence o tatsuyanın büyüsünü görüp decomposition olduğunu anlıcak ve stratejik büyücü olduğunu bilecek. TMC için gelebilme ihtimallerine karşın hala tatsuya vs USNA bekliyorum baryon lance'i lina'ya ve tüm USNA'ye sıkarken görsek çok iyi olur. :D

tatsuya mıyuki derken :D kardesi degılmı o formalıte falanmı :D dıcem nasıl bır formalıte o

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.