Jump to content

( 12 / 12 ) Aldnoah.Zero

Hokage_Minato

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 588
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Anime Adı: Aldnoah.Zero Anime Türü: Aksiyon, Askeri, Mecha, Bilim Kurgu Bölüm Sayısı: 12 / 12 Yapım Yılı: 2014 Çevirmen: Setsuna Düzenleme: Hokage_Minato & Sinsine Öz

Hangi iletiyi alıntı yapsam hangisini beğensem bilemedim :D Neyse ben de yorumumu yapayım bari :D     Bu arada Altyazı İndirme Linki: Aldnoah.Zero 11. Bölüm Altyazı  http://www.fileswap.com/dl/pcqm

Şöyle bir şey var  ;)  

Posted Images

Anlamadığım şekilde yabancı fanlar çoğunlukla Slaine'i Inaho'dan daha fazla beğenmişler... Tamam zevkler ve renkler tartışılmaz ama gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum.

Bazıları ınaho ya gıcık da ondan ınahonun her problemi tek seferde çözmesine baya sövüyolar ama yinede ınahodan fanından fazla olduğunu sanmıyorum.Her yorum slaine :D sövüyorlardı

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ve evet Slaine daha çok seviliyor Japonlar tarafından, ki bende seviyorum.

Slaine'i Inaho'dan çok çok fazla seviyorum.

Biraz ara verin çocuga.

Hani Inaho biraz nasıl desem o kadar ilgi çekici bi karakter degil. İkidebir savaş için vesaire şeyleri sıkıyor insanı ne kadar güçlü olursa olsun. Çifte strandartçı ve çıkarcı. 

Hele şu Inaho'nun Slaine'i düşman diye vurdugu, sonra Rayet'e gelince marslılar ile kavgaya lüzum yok tutumu beni sinir etmişti.

Yani Slaine'e çıkışmayın, biraz ara verin, Inaho prenses ile gününü gün ederken çocugun çekmedigi dert kalmadı. Ama gene bunu demem Slaine'in yaptıgı şeyi affettigim anlamına gelmiyor, sadece çıkışmayın hemen ona :D 

Bana nedense bu bölüm olanlar Hamatora'da ki Art'ın son bölüm yaptıklarını hatırlattı.

Bu tür karakterlerin dünyaları hep kırık işte.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

O değil de acaba sarışın kont yaşıyor olabilir mi? Yoksa neden çalıştı kataphrakt'ı acaba? Eğer 2. sezonda "Slaine özel o yüzden çalıştırdı. Onun da Aldnoah'ı çalıştırabilme gücü var" gibi bir şey yaparlarsa atarım kendimi balkondan aşağıya.

Bunun için 3 mantıklı ihtimal var:

1-) Prenses Slaine'i kurtarmak için suni teneffüs yaptığı zaman bilmeden ona bu yetkiyi vermiştir

2-) Slaine'in babası bir bilim adamı, onun genleriyle falan oynayıp bu özelliği kazandırmış olabilir.

3-) Troyard ailesi Aldnoah'ı keşfeden imparatorun gayrımeşru çocuğunun soyu ve de mars dünyaya bağımsızlık ilan ettikten kısa süre sonra sürgüne yollandılar.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Inaho'yu sevmeyenler genelde "robot" gibi olduğundan ve insana benzemediğinden sevmediklerini yazmışlar ve çoğunlukla yazdıkları doğru ama bende onu bu yüzden seviyorum :D tamam bazı yerlerde gerçekten fazla duygusuz olabiliyor ama (geçmişi hiç gösterilmedi bu arada belki bi travma falan geçirmiştir) anime dünyasında fazla miktarda gördüğümüz mızmız, düşmana bile zarar vermeye korkan, bunu yapamayınca da kendi zarar gören saf karakterlerden sonra Inaho çok iyi geldi :D

Savaş konusundaki felsefesi de güzel geldi; savaş neden olmasa bile olabileceğinden kendiyle savaşan bireylere özel olarak kin beslemiyor, çünkü aynını kendi ülkeleri de yapabilir. Normal durumda onlardan nefret etmiyor ama savaş alanında gördüğü kişiye de merhamet gösterecek kadar saf değil.

Slaine'e başta baya tarafsız bakıyordum, sevdiğim bi karakter değildi ama nefret de etmemiştim. Ama son bölümde yaptığının sadece "saflık"la açıklanabileceğini sanmıyorum :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ya Slaine nasıl desem hani biraz çogu insanın tabiri ile ezik oldugundan, bu bölümde bu tür şeyler yapacagını kimse tahmin etmemişti, hani gelen sinir dalgası da bu yüzden zaten. Bu tür hareketleri Inaho yapsa kimse bişey demezdi yani.  

Zaten orada Inaho'da ona silah dogrulttu, o vurmasa Inaho vuruyordu, kimse gelip bana Slaine Inaho'yu vurdu vesaire demesin.

Inaho basit düşünüyor herşeyi, sinirime gidiyor biraz. Hani duygusuz degil aslında, çogu yerde duygularını belli edebiliyor. Ama dedigim gibi benim için basit düşünüyor, hani olayın mantıgını kavramışsın ama sadece mantıksal düşünüyorsun, o tip karakterleri sevemiyorum nedense :D 

Ayrıca bu anime Romantizm degil, yani başından beri InahoxHime yada SlainexHime falan hiç düşünmedim, bu tür animelerde şu Prensesler genelde iki karakterin kişiliklerinin değişmesinde büyük rol oynuyor. Her ne kadar konu üçü üzerinde yoğunlaşsa da  

Slaine'in agırlıgı belli oluyordu yani, hani Asseylum hime yada Inaho gerçekten ölmüş olsa da konu gayet iyi devam eder bence, ki İkisinin de öldügünü düşünmüyorum, Hime ölmüş olabilir ama Inaho ölmemiştir.

Bakalım slaine berserke bağlayacakmı. Bana öyle geliyor. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Inaho'yu sevmeyenler genelde "robot" gibi olduğundan ve insana benzemediğinden sevmediklerini yazmışlar ve çoğunlukla yazdıkları doğru ama bende onu bu yüzden seviyorum :D tamam bazı yerlerde gerçekten fazla duygusuz olabiliyor ama (geçmişi hiç gösterilmedi bu arada belki bi travma falan geçirmiştir) anime dünyasında fazla miktarda gördüğümüz mızmız, düşmana bile zarar vermeye korkan, bunu yapamayınca da kendi zarar gören saf karakterlerden sonra Inaho çok iyi geldi :D

Savaş konusundaki felsefesi de güzel geldi; savaş neden olmasa bile olabileceğinden kendiyle savaşan bireylere özel olarak kin beslemiyor, çünkü aynını kendi ülkeleri de yapabilir. Normal durumda onlardan nefret etmiyor ama savaş alanında gördüğü kişiye de merhamet gösterecek kadar saf değil.

Slaine'e başta baya tarafsız bakıyordum, sevdiğim bi karakter değildi ama nefret de etmemiştim. Ama son bölümde yaptığının sadece "saflık"la açıklanabileceğini sanmıyorum :D

Aynen katılıyorum. Farklı bir hava katıyor Inaho'ya bence o "robotluk".

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Slaine i bir sonraki sezonda öldürsünler, prensesle Inaho yaşasın bir şekilde :D Diğer karakterler için yorum yapmayacağım kont zaten öldü herhalde orada :D

Kont ölmemiştir. Kafadan ve göğüsten yaralı gözükmüyor. Slaine kontun kafaya nişan alamadı ama inahoyu acımadan kafadan vurdu. Nasıl bir kıskançlıksa artık. Prenses bulunamadı dediğine göre yaşıyor büyük ihtimalle. İnaho keşke ölmese ama o durumdan kurtulursa şaçma olur.

Öylesine Slaine aldnoah kullanır falan dediydim gerçek oldu :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.