Jump to content

Anime Çizgi Film mi, Yoksa Değil mi?

Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?  

238 oy

1. 1. Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?

Önerilen İletiler

ego ne alaka onu anlamadım ama herneyse bu arada bende çizgiroman okudum bilirim nasıl olduğunu severimde soldan okumaya alışamıyorum mangalar saolsun :D ben çizimle içli dışlı birisi olarak şunu söyleyebilirim çizim tarzı çizgi romanlarda daha gerçekçidir ama manga ayrı bir tarza sahiptir ve çizimininde kolay olduğu söylenemez sadece farklıdır ama kalite bakımından eşit olduklarını söyleyebilirim gerçi çizimi mükkkemmel olan çizgi roman görmemiş değilim ama...

bana sordukları zaman ilk olarak anime derim çünkü ilk çizgifilm dersem malum cahil bir ortamda bulunduğumdan dolayı ve bebek lafları ve konuşmama fırsat tanınmayan ortam oluşuyo misal

aa kes kes eve git kayu izle gibibu sebeple ilk anime derim ve daha sonra ne olduğunu sorduklarında japon çizgi filmi olduğunu söyler ve açıklama yaparım. bunun ego ile alakası yok anime izlediği için egosu tatmin olcak biriside yoktur heralde herkes anime izleyebilir :D

şimdi bakınca biraz sert gibi yazmışım tartışma çıkarma amaçlı yazmadım pek sert te olmak istemedim ama olmamış gibi kusura bakmayın :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 311
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Hayır...kızmıyorum...kızmak mantıksız geliyor...özelliklede teknik olarak anime kelimesinin çizgi film ve animasyonla eş anlamlı olmasından dolayı niye kızayım diyorum...onu ayıran en belirgin olayı i

bu soru mu ya :D kim çizgifilm denmesini isterki :D çizimlerimi görenler hep aa sen çizgifilm mi izliyosun diyolar çizgifilm olmadıklarını iki saat anlatıyorum ama yinede çizgifilm diyolar :D

pardon ama öküz öküzdür istediğin kadar anlat anlamaz :D

ego ne alaka onu anlamadım ama herneyse bu arada bende çizgiroman okudum bilirim nasıl olduğunu severimde soldan okumaya alışamıyorum mangalar saolsun :D ben çizimle içli dışlı birisi olarak şunu söyleyebilirim çizim tarzı çizgi romanlarda daha gerçekçidir ama manga ayrı bir tarza sahiptir ve çizimininde kolay olduğu söylenemez sadece farklıdır ama kalite bakımından eşit olduklarını söyleyebilirim gerçi çizimi mükkkemmel olan çizgi roman görmemiş değilim ama...

bana sordukları zaman ilk olarak anime derim çünkü ilk çizgifilm dersem malum cahil bir ortamda bulunduğumdan dolayı ve bebek lafları ve konuşmama fırsat tanınmayan ortam oluşuyo misal

aa kes kes eve git kayu izle gibibu sebeple ilk anime derim ve daha sonra ne olduğunu sorduklarında japon çizgi filmi olduğunu söyler ve açıklama yaparım. bunun ego ile alakası yok anime izlediği için egosu tatmin olcak biriside yoktur heralde herkes anime izleyebilir :D

şimdi bakınca biraz sert gibi yazmışım tartışma çıkarma amaçlı yazmadım pek sert te olmak istemedim ama olmamış gibi kusura bakmayın :D

İşte onu diyorum hacı gereksiz polemiğe girmene gerek yok. Çizgi film izlyorum de ve gül, fantastik romanlarla dalga geçen de var. Ben gerçek hikayeleri seviyorum diye çıkan kız arkadaşlarım da var(sorsan fantastik bir eser bildiği yok ya) önemli değil bunlar. Benim bu takmayan tavırlarım sayesinde baya bir arkadaşım merak edip başladı. Hayatın da film izlemeye üşenen adam one piece izletirdim sen düşün :lol:

@paprica

Sizi alıntı yapınca karşı çıakcağımı sanmayın hep, ekleme maksatlı söyledim :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok alakası var egoyla da ben burda açıklarsam bayağı sert bir cevap yazmam gerekir o yüzden boş verelim :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

o zaman yarın tekrar yazışmak dileklerimle hoşçakalın :D

Görüşmek üzere, sağlıcakla kalın... :D

Bu arada konuyu kaynatıp post kasıyormuş gibi oldu biraz bu.

Biraz daha bir şey söyleyeyim o zaman.

@Barış

Anime değil animasyon onlar :mellow: Aynı şey diyebilirsin. Belki de aynı şey.Sonuçta çıkaracağımız anlam; farklı kültürlerde aynı maddeye cisme vs verilen isimler farklılık gösterebilir.Tıpkı bizde animeye çizgi-film denmesi gibi.Sonuçta ne farkı var yahu anime-animasyon-çizgi film...Sen ne izlediğini biliyorsan kelimeleri konuşmak gereksiz...Bir şey izliyorsun,hoşuna gidiyor bu kadarı yeter bence. -_-

Tabii izlediği şeyin tarihini merak edenler araştıranlar için gereksiz demiyorum ama bilmeyen insanlara karşı kavram üzerinde bu kadar katı davranmak gereksiz sadece.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.