Jump to content

Anime Çizgi Film mi, Yoksa Değil mi?

Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?  

238 oy

1. 1. Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?

Önerilen İletiler

• 1 ay sonra...
  • Yanıtlar 311
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Hayır...kızmıyorum...kızmak mantıksız geliyor...özelliklede teknik olarak anime kelimesinin çizgi film ve animasyonla eş anlamlı olmasından dolayı niye kızayım diyorum...onu ayıran en belirgin olayı i

bu soru mu ya :D kim çizgifilm denmesini isterki :D çizimlerimi görenler hep aa sen çizgifilm mi izliyosun diyolar çizgifilm olmadıklarını iki saat anlatıyorum ama yinede çizgifilm diyolar :D

pardon ama öküz öküzdür istediğin kadar anlat anlamaz :D

Sırf öyle dediler diye anime izlemekten vazgeçmem. Evet anime çizgi filmdir ama benim sinirimi bozan şey çocuk muamelesi yapmaları. En azından benim izlediğim çoğu anime çocuksu olmayan animeler. O yüzden evet sinirleniyorum. Benim izlediğim animeler hem yetişkinlere göre hem de çocukların anlamayacağı türden animeler. Ben Alps no shoujo heidi, Pokemon ya da Digimon izlemiyorum ki. Mesela Another, Tokyo Ghoul veya Elfen Lied gibi animeler izlerken geliyorlar "Çocuk musun" diyorlar. Böyle bir durumda sinirlenmemek elde değil. Allah aşkına söyler misiniz küçük bir çocuk Another ya da Elfen Lied gibi bir animeden zevk alabilir mi? Ya da Shonen bir animeden ne kadar zevk alabilirler? Bu açıdan düşünmek gerek bence. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Karar veremedim arasıra çooook kızıyorum ama bazende hiç aldırış etmiyorum.Bu arada burdaki kimseninmi yaninda yakınında anime bilen izleyen yokmu.burda bu kadar kişiyiz ama gerçekte kimse yokmuuuuuuuuu burdaki hesaba göre heryerde olmalı ister istemez bi şekilde tanışmış görmüş olmalıyız bu ne yaa. Napmislar haritaya bizi az az serpmislermi.... :)

(Bu benim bakış açım. ?.. en azından benim cevrem böyle)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Karar veremedim arasıra çooook kızıyorum ama bazende hiç aldırış etmiyorum.Bu arada burdaki kimseninmi yaninda yakınında anime bilen izleyen yokmu.burda bu kadar kişiyiz ama gerçekte kimse yokmuuuuuuuuu burdaki hesaba göre heryerde olmalı ister istemez bi şekilde tanışmış görmüş olmalıyız bu ne yaa. Napmislar haritaya bizi az az serpmislermi.... :)

(Bu benim bakış açım. ?.. en azından benim cevrem böyle)

Benim çevremde 1 tane bile yok. Keşke olsa da animeleri başkalarına karşı beraber savunsak  :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Ahah, kesinlikle sinir bozucu bir durum. :D

Ama adını bilmediklerinden öyle diyorlardır herhalde suçlanacak bir durum değil.  :)

Kaçımız çocukken izlediğimizin Anime olduğunu farkındaydık ?

Çizgifilmlerin pek bir amacı yokmuş gibi geliyor bana.

Ama Animeler öyle değil, filmlerden eksik bir yanları yok. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

anime zaten animasyon demek değil mi avrupa dillerinde?

çizgi filmlerde animasyonla yapılıyor zaten burda fark nerde?

ben japonların hayal gücünü müzik tarzlarını ve komedi anlayışlarını beğendiğim için anime izliyorum yoksa zaten aynı şeyler :T sinir olmam beraber güleriz :D

Şimdi cehalet yüüzünden animeyi farklı bir şey algılıyorlar asdfg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

zaten bi tane cevapları var animelerde kan var vahşet var yetişkinler için fln filan diyorlar :D

halbuki yetişkinler için olan animeler diğerlerine göre yüzde 60-70 daha azdır 

adam çocuk kuşağında yayınlıyor zaten izlediniz animeleri kimi kandırıyonuz :D

anime diyince bir nebze yaptığı işe kılıf arıyor halbuki sen çocukluğundan çıkamamışın ki :T 

amma doluymuşum bu konuda be :D

ha birde anime olamdığı halde başaralı çizgi filmlere laf atıyorlar "anime olsaydı böyle güzel olurdu" diye asdfg 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kızmıyorum, açıkçası hiç de takmıyorum. Hatta anime ne diye soranlara da direk "Japon çizgi filmi" diyorum. Ha, bazı animelerin yaş sınırının şimdiki çizgi filmlerle kıyaslanamayacağını düşünüyorum. One piece gibi bir animeyi bir çocuk izler, lastik adam luffy diye izler, woaa ne çok yiyor diye izler, şu iskelete bak nasıl da hareket ediyor diye izler. Ama bir çocuk one piece gibi bir animede var olan düşünceyi tam olarak algılayamaz, ufak ama anlamlı değerleri fark edemez. Böyle bir çok anime de var, sadece one piece değil. O yüzden oturup biriyle bunun hakkında tartışmak bile bence gereksiz. Çizgi film mi? Evet. Ama sadece çocuk şeyi diye kestirip atılamayacak değerler de içeren bir çizgi film.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.