Jump to content

Anime Çizgi Film mi, Yoksa Değil mi?

Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?  

238 oy

1. 1. Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 311
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Hayır...kızmıyorum...kızmak mantıksız geliyor...özelliklede teknik olarak anime kelimesinin çizgi film ve animasyonla eş anlamlı olmasından dolayı niye kızayım diyorum...onu ayıran en belirgin olayı i

bu soru mu ya :D kim çizgifilm denmesini isterki :D çizimlerimi görenler hep aa sen çizgifilm mi izliyosun diyolar çizgifilm olmadıklarını iki saat anlatıyorum ama yinede çizgifilm diyolar :D

pardon ama öküz öküzdür istediğin kadar anlat anlamaz :D

Arkadaş sizede birşey anlatılmıyo ...

İlk yazına baktım, kafadan atma bilgilerle gelmişsin. Japonya da anime izleyenlerin %90ı çocuktur. İlk 5de sabah yayınlananan çocuklara yönelik animeler vardır hep.

Anime çizgi filmdir. Vikipediyi açıp bakarsınız, senin dediğin olay kendi kafanda, bize birşey anlatmaya çalışmıyorsun, sen benim dediklerimi red etmeye çalışıyorsun. Adam gibi somut verilerle konuşun, fikrinizi beyan edicekseniz de faşo ağa gibi konuşmayın...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anime evet çizgifilmdir ama çizgifilm kelimesi milletimiz tarafından direk çocuksu olarak algılanıyor, büyüklerin de izleyebileceği çizgifilm/animeler olduğunu herkese anlatabilsek böyle bi sorun olmazdı ama nerdeee :D :rolleyes:
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anime evet çizgifilmdir ama çizgifilm kelimesi milletimiz tarafından direk çocuksu olarak algılanıyor, büyüklerin de izleyebileceği çizgifilm/animeler olduğunu herkese anlatabilsek böyle bi sorun olmazdı ama nerdeee :D :rolleyes:

Öyle bir şey kafanızda desem yeridir. Çizgi film çizimlerle yapılan filmdir o kadar. Millete göre hareket eden ve çizgi film değil anime diye söylenenler oldukça karşında ki senle dalga geçmeye devam eder. Yetiştirlimeden itibaren bilinen şeyleri değiştiremezsin. Anime bu çizgi film değil dersen adam gülmekte haklıdır. Çünkü o onu çocuksu görüyordur. Bana da çocuksu geliyor ama içlerinde öyleleri var ki dersen de aynı kapıya çıkar. South park ta bir çizgi filmdirdir yani cartoondur. Ama anime değil, yani çigi film ile animeyi ayıran hiç bir fark yoktur. Fark var derseniz gülerler olay bu. Evet çizgi filmi izlyiorum de geç. Doğru bilinen yanlışları düzeltmek yılar bile sürebilir...
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben anime olarak alışmışım onlar çizgifilm, bunda da bir sorun yok ben sadece bana bunu söyleyenlerin de anime izlemesini sağlamak için uğraşıyorum(oldukça :lol: ), dalga geçebilirler benim için sorun olmaz ^_^ Ama anime çizgifilm midir? Evet çizgifilmdir :)
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

açıkçası benim böyle bir sorunum yok.. bana şu ana kadar çizgi film mi izliyorsun diye soran olmadı.. soran olsa da vereceğim cevap evet çizgi film izliyorum olurdu.. ben bu konuyu bu kadar takmıyorum, bunu da bir sorun olarak görmüyorum :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

açıkçası benim böyle bir sorunum yok.. bana şu ana kadar çizgi film mi izliyorsun diye soran olmadı.. soran olsa da vereceğim cevap evet çizgi film izliyorum olurdu.. ben bu konuyu bu kadar takmıyorum açıkçası :P

Bigisayar başında izliyorum, bir allahın kulu bune demedi. Yiğit izliyorsa, başka bir şey var bu işin içinde diye düşünüyorlar. Ne izliyon hacı diye sorunca, görmüyon mu çizgi film diyorum. Onlarda hadi len moduna giriyorlar ;) Tamamem kişiliğini nasıl tanıtığına da bağlı. Benim gibi yüzden fazla yabancı dizi bitirmiş insanı çizgi film izlemez diye düşünüyorlar :mellow:

Ama ilginçtir ki çizgi roman sevdaları var. Manga okurken, merak edip alan oldu. Sevdiler baya....

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bana kimse çizgi film mi izliyorsun demedi (9 yaşında çocuk hariç yada 2 kişi daha demiştir ama ben hatırlamıyorum). Hatta sınıfta hoca ile death note hakkında konuştuk yinede gelip çizgi film mi izliyorsun demediler, hatta anlatmamı istediler. B) Ve ben bunu neden anlattım bilmiyorum. :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bulmacalardaki "Japon çizgi filmi" sorusuna ne cevap veriyorsunuz? :) Bence bunu artık tartışmamak gerek. Karşıdakinin ne düşündüğü önemli değil.... Bende sorana çizgifilm izliyorum diyorum. Bunu pek kafaya takmaya gerek yok. Ne kadar konuşursan konuş, söylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır. Bu sebeble ben ona bu anime desem japonyadaki yaş aralığı şudur budur desem. Yine baştaki düşüncesi değişmeyecek. O yüzden hiç uğraşmaya gerek yok ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.