Jump to content

Romantik Komediler Hakkında Görüşler

AdminSlayer

Önerilen İletiler

Romantik komedi severleri konu başlığı altına davet ediyorum. Ya iyi hoş izliyoruz da, artık hep aynı gelmeye başladı bana ya. Bazı şeyler gelenekselleşmiş, her romantik komedi animede var :(

Örnek veriyorum:

Oğlan yolda kızı düşünerek yürürken yolun kenarında kutuda terk edilmiş bir kedi/köpek bulur. Sonra onla ilgilenmeye başlar. O sırada sevdiği kız gelir ve görür. Der ki: "ne kadar da hayvan severci, şeftalici bir erkek kişisi". AS:DaSD: @mememetali :(

Sonra çocuk hayvanı evine götürür. Sonra kız da onu sevmeye gelir derken hoba.

Alayım sizlerden de klişeleri. Taşlayalım biraz 3:)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 39
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

O kadar bayıyor ki ne animelerini izleyesim ne mangalarını okuyasım geliyor  <_< Caponların aşk algılayışımı farklı bir türlü çözemiyorum tamam arz ve talep olayı var ama yine de biraz kaliteli

-Kızlarımız onu seven ikinci erkek karakterlerin aşkını itiraf edene kadar anlamamak için özel bir çaba harcar. -O kişi ya sapık olur ya da okuldan çapkın bir çocuk, ana karakterimize asılır falan pre

Aşık olunan kızın en ezik ya da utangaç bir tip olması bunun tam aksi erkeğinde okulun en popüleri olup bu kıza bakması. Fiziksel özelliklerin farklılığına vurgu yapılması. Geçmişte tanışmışlık durumu

-Kızlarımız onu seven ikinci erkek karakterlerin aşkını itiraf edene kadar anlamamak için özel bir çaba harcar.

-O kişi ya sapık olur ya da okuldan çapkın bir çocuk, ana karakterimize asılır falan prensimiz gelip yumruğu geçirip "ona dokunma, o benim" tarzı konuşup kızı etiketledikten sonra kızı kolundan çekiştirerek gider. 

-İlişkiyi onaylamayan aile bireyi.

-En nefret ettiklerime gelirsek, tipik bad boy olamamış bad boy çakması (has bad boy olsun, sevmeyi bilmeyen ama öğrenince gerçekten seven tipler olsun laf etmem amaaa), kızı sevmesine rağmen kızla ölesiye uğraşan ve buna rağmen aşık olunan erkek karakterler (artı bir klişe daha, bu karakterlerimizin genellikle geçmişi yaralıdır) ve serinin sonuna kadar ilik kemik kurutan aşk otuzgenleri. 

Daha yazmayayım millete kalsın gerçi çok var ama.

Hep izleyici kitlesinden oluyor bu klişeler. Millet bu tür klişelere o kadar bayılıyor ki. Özellikle yabancılar. Yani üye olduğum bir shoujo grubu var kızlar sadist bad boy türleri için ölüp bitiyor. İstenincede tabii her sezonda anca bir iki animesi çıkan shoujo türünde anime yapıyorlar halbuki bambaşka konuları olan, klişelikten çok uzakta müthiş romantizm serileri var ama kıymetleri bilinmiyor. Sonra shoujo türü neden sevilmiyor. Bu duruma en çok shoujo severler kızıyordur benim gibi bence.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aşık olunan kızın en ezik ya da utangaç bir tip olması bunun tam aksi erkeğinde okulun en popüleri olup bu kıza bakması.

Fiziksel özelliklerin farklılığına vurgu yapılması.

Geçmişte tanışmışlık durumunun sonradan fark edilip bazen bir çuval inciri berbat etmesi. 

Her zaman 2.karakterlerin daha iyi, olgun ya da taş :P  olup kaybetmeye mahkum olması  :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aklıma geldikçe yazasım geliyor. Sevgililer Günü, Yılbaşı, White Day gibi günlerle devamını sağlayan konu... Bu günler de olmasa belki çoğu okul-romantizm animesinin ocağına incir ağacı dikilir.

Aşkı bilmeyen ve çok marifetmiş gibi öğrenmek için can atan ama saftiriklik yapan kızlar. Hatta "aşık olmak nasıl bir duygu?" repliğini genellikle arkadaşlarıyla konuşurken içlerinden birinin erkek arkadaş edinmesini paylaşmasıyla söylerler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Shujo turu bu aralar kendını cok tekrarlamaya basladı bende farkındayım bunun cok takip ettiğim seri vardı ama artık o kdr takip etmiyorum neden turk dızsı gıbı oldu konu bulamıyorlar.Bu aralar shoujo yu fantastık turlerıyle karıstırmak moda oldu

Klişeler gelelelim onlar bitmez

Her zaman erkek le kız arasında buyk farklar olur.Genelde erkek prensdır :D

Kız prensle karşılaşana kadar hiç bir erkek ona bakmaz ama erkek le çıkmaya başlıyınca okuldaki tum erkekler bu kıza yazmaya başlar :D 

Rivallı shoujo lar dersenız bıktım artık o yuzden sıfır rivallı Horimiya en sevdiğim bu turde .Bu aralar kendini tekrarlıyor ama yinede güzel.

Her zaman ilişki başladıktan sonra ortaya çıkan eski sevgililer.

Genelde rıvallı shoujo larda kız karakterlerın çok aptal ve saf olması her zaman 2. erkegın tuzaklarına duşup zor durumlarda kalınması 

Falan filan daha yazılır ztn

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

O kadar bayıyor ki ne animelerini izleyesim ne mangalarını okuyasım geliyor  <_< Caponların aşk algılayışımı farklı bir türlü çözemiyorum tamam arz ve talep olayı var ama yine de biraz kaliteli olsun canım en azından yaşadıkları ilişki az biraz tutarlı olsun  <_< Kızın itiraf etme olayı var birde :mellow: Zaten bir garibime gidiyor neden hiç erkek itiraf etmez tamam edenler var ama iki elin parmaklarını geçmez  :huh: Konuşurken süklüm püklüm olmalar kızarmalar falan filan çok takıldığım bir tür olmadığından klişeler konusunda örnek veremeyeceğim ama genel anlamda bayıyor beni  -_- Mutlaka 2. bir taraf oluyor zaten ya seven başka bir kız yada başka bir erkek çıkıyor leynnn bunca zaman neredeydiniz peki  :ph34r:  Onların yerine shounen-ai / yaoi verin bana  :wub: Tabi istisnalar yok değil misal Lovely Complex  B) Kimi ni Todoke bile bir zaman sonra yuh artık yeter diyerek baymaya başladı ama LC candır yaa komedisi olsun romantizmi olsun  :rolleyes: En son Ao HAru Ride izlemiştim ki onun da mangasını takip ettiğimden azcık ilgimi çekmişti lakin mangası da bayık animesi daha bayık olarak tarihe geçtiler ki Strobe Edge onun yanında çok daha otumturaklı bir seriydi  -_- Hoş yine bir 2. oğlan sendromu vardı onda da  :mellow: Ama en sevdiğim romantik manga hangisi derseniz Hirunaka no Ryuusei tek geçerim  :rolleyes: 

Bu arada konu ile alakalı pek bir şey yazmadığımı fark ettim :D Konu başlığını değiştirelim ( romantik seriler hakkındaki görüşleriniz yapalım ) hem anime klişeleri diye konumuz var bunu da kapsıyor bence  :ph34r:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.