Jump to content

Özlü Sözler

AdminSlayer

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 150
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Ohhoooo ben burayı doldururum ki  :D İlla özlü söz mü olması lazım araya alıntıydı, deyişti, dörtlüktü, filmlerden diyaloglardı neyim koysak olmamı  :ph34r: Neyse gelmişken boş geçmeyin  :rolleyes:  

benim aklımdan çıkmayan bir söz var hatta yaşam felsefem bile diyebilirim [emoji1] "geçmişe geçmiş diyip geçme, geçerken sanada geçirmiş olabilirler "[emoji1]

Çok edebi bir söz değil ama severim bunu.   Akıllı olup dünyanın kahrını çekeceğine deli ol dünya senin kahrını çeksin. :D

Hâyy'dan gelen Hû'ya gider.

Her nefis ölümü tadacaktır.

Ölüm Allah'ın emri, Ankebut'ta belli.

De ki: “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” Ancak akıl sahipleri öğüt alırlar.

Bilin ki, dünya hayatı ancak bir oyun, bir eğlence, bir süs, aranızda karşılıklı bir övünme, çok mal ve evlat sahibi olma yarışından ibarettir (nihayet hepsi yok olur gider).

Zaten inancımız olmasa, var olmanın anlamı anlamsızlıktan başka bir anlama gelir miydi?

Nedenler, niçinler nedendir bitmez. Bir şeyi inkar etmek için yok demek yetmez.

Telafisi olmayan şeylerin izahı gereksizdir.

Beni mahveden şey; bana yalan söylemiş olman değil, sana bir daha inanmayacak olmamdır.

İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmaktır.

Niçin mi fikir değiştiriyorum?
Çünkü ben fikirlerimin sahibiyim; kölesi değil!
Cenap Şahabettin

Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.

Demokrasi despotizmin en ileri şeklidir.

Sıradan insanlar gibi konuş, bilge adamlar gibi düşün; böylelikle herkes seni anlasın.

Şairler, Tanrının tercumanlarıdırlar.

Tanrı, kadınları ağzı laf yapan yakışıklı erkeklerden korusun.
Balzac

Bu dünyada herkes bir şey olmaya çalışırken, sen 'hiç' ol. İnsanın çömlekten farkı olmamalı. Nasıl ki çömleği tutan dışındaki biçim değil, içindeki boşluk ise, insanı ayakta tutan da benlik zannı değil, hiçlik bilincidir...
Hz. Mevlâna

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hayat karanlık bir gece'nin sabah ile son bulmasıdır.

Bazen yağmurlu, bazense açık bir çiçek gibi parlayan güneş misali. 

RED KİNG.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hâyy'dan gelen Hû'ya gider.

Her nefis ölümü tadacaktır.

Ölüm Allah'ın emri, Ankebut'ta belli.

De ki: “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” Ancak akıl sahipleri öğüt alırlar.

Bilin ki, dünya hayatı ancak bir oyun, bir eğlence, bir süs, aranızda karşılıklı bir övünme, çok mal ve evlat sahibi olma yarışından ibarettir (nihayet hepsi yok olur gider).

Zaten inancımız olmasa, var olmanın anlamı anlamsızlıktan başka bir anlama gelir miydi?

Nedenler, niçinler nedendir bitmez. Bir şeyi inkar etmek için yok demek yetmez.

Telafisi olmayan şeylerin izahı gereksizdir.

Beni mahveden şey; bana yalan söylemiş olman değil, sana bir daha inanmayacak olmamdır.

İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmaktır.

Niçin mi fikir değiştiriyorum?

Çünkü ben fikirlerimin sahibiyim; kölesi değil!

Cenap Şahabettin

Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.

Demokrasi despotizmin en ileri şeklidir.

Sıradan insanlar gibi konuş, bilge adamlar gibi düşün; böylelikle herkes seni anlasın.

Şairler, Tanrının tercumanlarıdırlar.

Tanrı, kadınları ağzı laf yapan yakışıklı erkeklerden korusun.

Balzac

Bu dünyada herkes bir şey olmaya çalışırken, sen 'hiç' ol. İnsanın çömlekten farkı olmamalı. Nasıl ki çömleği tutan dışındaki biçim değil, içindeki boşluk ise, insanı ayakta tutan da benlik zannı değil, hiçlik bilincidir...

Hz. Mevlâna

Balzac ne güzel söylemiş, "Tanrı, kadınları ağzı laf yapan yakışıklı erkeklerden korusun." 

:D

Ps: Burada mantık hatası var yalnız. Büyük bir çoğunluk için konuşacak olursak, genelde yakışıklı erkeklerin değil nispeten "yakışıklı olmayan" erkeklerin ağzı iyi laf yapar. Yakışıklı erkeklerde "zaten yakışıklıyım" egosu varken, yakışıklı olmayan erkeklerde "lan tip yok bari adam akıllı konuşmayı öğrenelim" tutumu vardır. İstisnalar olur elbette ama gözlemimi paylaşmak istedim ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Balzac ne güzel söylemiş, "Tanrı, kadınları ağzı laf yapan yakışıklı erkeklerden korusun." 

:D

Ps: Burada mantık hatası var yalnız. Büyük bir çoğunluk için konuşacak olursak, genelde yakışıklı erkeklerin değil nispeten "yakışıklı olmayan" erkeklerin ağzı iyi laf yapar. Yakışıklı erkeklerde "zaten yakışıklıyım" egosu varken, yakışıklı olmayan erkeklerde "lan tip yok bari adam akıllı konuşmayı öğrenelim" tutumu vardır. İstisnalar olur elbette ama gözlemimi paylaşmak istedim ^_^

Bir erkeğin gözlemi mi, yoksa kişisel tecrübesi mi bu çıkarım, merak ettim.  :D  Balzac'ın bu sözünü sizden daha farklı yorumladım, şöyle ki: Dediğiniz gibi yakışıklı olup, konuşmayı bilmeyen erkeğe, kadınlar hayır diyebilir. Keza konuşmayı bilip, yakışıklı olmayan erkekler de hayır cevabını alabilir ama hem ağzı laf yapan hem de yakışıklı olan bir erkek birçok kadının rüyasını süsler. Öyle bir erkeğe hayır demek zordur. Böyle bir erkeği seven kadın, erkeğin hegemonyası altına çok kolay girer. Bu minvalde bence kadınların tanrı korunmasına ihtiyacı olabileceğini düşünmüştür, fransız yazarımız.  ^_^

Konuya yönelik: "İçimiz hep bir hoşça kal ülkesi..." *Zarifoğlu 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.