Jump to content

Animelerde Kiraz Çiçeği (Sakura)

AdminSlayer

Önerilen İletiler

Biliyoruz ki Sakuralar Japonya'da bayağı ikonik hale gelmiş. Hemen hemen her animede de görüyoruz kiraz çiçeklerini. Ama mevsimler gelip geçiyor, o kirazlar yok ortada. O çiçekler kiraz olmuyor mu abi? Nerede bu kirazlar? Kim dadanıyor bu ağaçlara? Biri bana animede ağaçtan kiraz koparıp yiyen bir karakter göstersin lütfen. Sinirlendim

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Ben de tanıtım yazısı falan yazdın sanıyorum :/

Kirazda dişi ve erkek üreme organları farklı ağaçlardadır. Meyve veren kiraz ağaçları dişi çiçekleri taşır... Erkek organın çiçeğini taşıyan kiraza tozlama denir. Yöreden yöreye değişmekle birlikte çoğu kez meyve vermez.. Verse bile çok kalitesiz tatsız meyve verir. Fazla çiçek açtığı için dekoratif kullanılabiliyor Japonyadaki gibi... Tabi bu sadece fikir yürütme tozlama kiraz diyorum onlara...

Bunun dışında Adana ve çevresinde kiraz yetişen yerlerde bulundum... Hatta şu an çalıştığım ilçe kirazı ile meşhur. Ancak burada kiraz çiçekleri beyaz o.O ama hep animelerde pembe resmediliyor. Bence bunun sebebi kirazın iklimsel varyasyonu..

Bunun dışında sakura Japonlar için çok mistik... Japonya dört mevsimi de belirgin yaşayan bir ülke... Baharın gelişi ve kiraz ağacına uygun iklimi olduğundan yani yaygın olduğundan bu olguyu çok kullanıyor olabilirler... Mistizmin yanında belki de caddelerini süsleyecek iklime uygun başka ağaç yoktur?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

O değil de şöyle bahçesinde büyük bir kiraz ağacı olan geleneksel bir Japon evinde dolunay vakti bir bahar akşamı oturup sake içmek isterdim... Üzerimde de rahat edeceğim bir kimono... Aslında şalvar da olur boş ver kimonoyu ajskddjff

İşte bu yüzden xxHolic i çok seviyorum :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben de tanıtım yazısı falan yazdın sanıyorum :/

Kirazda dişi ve erkek üreme organları farklı ağaçlardadır. Meyve veren kiraz ağaçları dişi çiçekleri taşır... Erkek organın çiçeğini taşıyan kiraza tozlama denir. Yöreden yöreye değişmekle birlikte çoğu kez meyve vermez.. Verse bile çok kalitesiz tatsız meyve verir. Fazla çiçek açtığı için dekoratif kullanılabiliyor Japonyadaki gibi... Tabi bu sadece fikir yürütme tozlama kiraz diyorum onlara...

Bunun dışında Adana ve çevresinde kiraz yetişen yerlerde bulundum... Hatta şu an çalıştığım ilçe kirazı ile meşhur. Ancak burada kiraz çiçekleri beyaz o.O ama hep animelerde pembe resmediliyor. Bence bunun sebebi kirazın iklimsel varyasyonu..

Bunun dışında sakura Japonlar için çok mistik... Japonya dört mevsimi de belirgin yaşayan bir ülke... Baharın gelişi ve kiraz ağacına uygun iklimi olduğundan yani yaygın olduğundan bu olguyu çok kullanıyor olabilirler... Mistizmin yanında belki de caddelerini süsleyecek iklime uygun başka ağaç yoktur?

Tüm Emel'ler arasında en sevdiğimsin ya! (Başka Emel tanımıyorum)  Ya çocukken ananemlerin evinin önünde koca bir kiraz vardı, her yaz meyve verirdi. çiçeği falan da pembeye çalan beyazdı. Güzeldi. Çocuk olmak güzeldi :'(

Eneee sen yasiyor muydun gel abi elini opeyim. 'O'

Canımsın :D arada bakıyorum buralara

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sakuraları bende çok seviyorum :D İmzamda bile var hatta :D Sanırım insanların sakura ile bağdaştırdığı hatıralar veya düşüncelerden dolayı bu kadar sık görülen bir ağaç olabilir. Ne zaman hüzünlü birşey olsa veya büyük bir aksiyon vs hep kıyıda köşede bir sakura ağacı olur. Bkz: Şuraya küçük bir sakura ağacı çizelim

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.