Jump to content

IMDB Anime Sıralaması

asci

Önerilen İletiler

bleachin sitedeki notuna bak

8.0

20 küsur bin kişi oylamış bu notu almış listeye giren en düşük dizi 8.3 almış 

bleachi amma abartıyor bu fanları ya ilk 500 bile olsa giremez o listeye ki hakettiği de bu 

op beğenmiyorsun, narutoyada bayılmıyorsun, bleach ilk 500 e giremez :lol: çoğu kişinin bleach üzerinden tanıdığı yuyu hakusho 127. numara,fma nın ilki listede, naruto gintamayla listede yok.. fanı olduğun fairy tail de öyle. bu listenin doğru olduğunu mu ima ediyorsun acaba. hater kokusu alıyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 46
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Yeni Yayımlanan IMDB Diziler Listesi ile IMDB Anime Sıralaması da Beliriyor   eçtiğimiz günlerde beta olarak başlayan IMDB Top 250 TV sıralamasında anime serileri de yer alıyor. Sıralamanın bu erken

(Bleach olmayan bir liste)  Oldu o zaman..  :lol:

Rainbow nasıl olmaz bunların çoğundan çok daha kaliteli

imdb de öle değil işte :D oy atanların da fazla olması lazım

gerçi bakmadım kim kaç oy atmış ama o.0

edit:643 kişi oy vermiş normaldir yani :D

ayrıca bu liste benim gördüğüm en iyi listelerden biri olmuş izlemediklerim var hemen başlıycam

Şimdi anladım, o zaman doğru. Az kişi oy verdiği için listeye giremiyor, sınır 1000-2000 veya 5000 mi acep :smile_artiz:  Zaten değeri bilinememiş (underrated) bir seri LotGH :calm-down-crazy-rabbit-emoticon

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bana cevap verme arkadaşım siteye bak :smile_oleyo: o listede sırf animeler yok yabancı diziler falanda var dikkatini çekerim o kadar dizi arasından bleach falan çıkamaz gerçekçi bak biraz  :whistling:

ayrıca ne bu bleach aşkı bende senden bilinçsiz fanboy kokusu alıyorum :smile_oleyo: bide ben hiçbi serinin fanı değilim olm bunlar bi takım spekülasyonlar  ^_^

bleach fanlığı falan yok dostum, kimse burda bleach neden 1. değil demiyor, ama liste dışı kalması normal değil diyoruz.ve ftye laf edilse burayı yakacak olanın sen olduğunu bilen biliyor :lol:  bu yabancı diziler değil zaten animeler arasında olan bir çelişki. bazı animeleri kabullenmek gerekli.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

shounen serileri bizim millet gözünde fazla büyütüyor mesela op un animesini ben burdan başka beğenen bi site görmedim millet mangasındakileri görmek için izliyor sadece 

bleachte aynı iyi anime olabilir ama en iyilerinden olamaz zilyon tane seri var 

ayrıca ftye kim laf etmişte bişey yapmışız   :whistling: isteyen eleştri yapar ben sadece yanlış bişey olduğunda düzeltirim  :whistling:  :LTkJN9u:

ne diyeyim ki. millet uzun animeleri izlemeye üşenmiş,kısa kısa animeleri izleyip basmış oyları. 100 küsür bölümü aşan anime yok ki çoğunluğu 25 bölümlük animeler, yoldan geçerken gören anlar bunu yani. bir one piece var böyle olmayan onuda dünya biliyor.. bunu fırsat bilip bleach gibi bir başyapıtı karalamaya çalışmak hater denen kişilerin işidir açık ve net. bu yanlışıda düzeltiver.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yukarılarda çok gördüm,ben de bu konuda şunu yazmak istiyorum:

eski ya da köklü seriler çoğunlukta listede,günümüz popülerliği birkaç tanesi dışında pek işlememiş.

Hatta listeye girenler genelde derin düşünceyi ve düşüncesi olup da onun üzerinden anlatımı tercih edilmiş eserlerden.Aslında sebebini şöyle düşününce bu siteye girip de oy atanların 7-13 yaş aralığında olacağını pek sanmıyorum.Oy atanların büyük olduğunu göze alırsak eski yada uzunların önplana çıkması şaşırtıcı değil bence.Yine bunu düşündüğümüzde sonuçlar gayet normal geliyor.

Şimdi bu noktadan baktığımızda naruto ve bleach aklıma geliyor.Bleach'te zaten heyecan vs. olabilir ama adamın ele aldığı genel bir duygu,bir amaç yok.Yazarı kendisi de söylüyor zaten.O yüzden bu oylamaya katılanların vermemesini anlayabiliyorum.

Naruto shippuuden aklıma takıldı şimdi.Puanı 8.4 ve 36.000 kişi oylamış.Ama listede yok nedense.Beta sürümünün bir açığı mı acaba.

Avatar,o kadar yüksekse oylamaya katılanların ülkesindendir çünkü Amerikada bildiğimizden daha popüler:)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yukarılarda çok gördüm,ben de bu konuda şunu yazmak istiyorum:

eski ya da köklü seriler çoğunlukta listede,günümüz popülerliği birkaç tanesi dışında pek işlememiş.

Hatta listeye girenler genelde derin düşünceyi ve düşüncesi olup da onun üzerinden anlatımı tercih edilmiş eserlerden.Aslında sebebini şöyle düşününce bu siteye girip de oy atanların 7-13 yaş aralığında olacağını pek sanmıyorum.Oy atanların büyük olduğunu göze alırsak eski yada uzunların önplana çıkması şaşırtıcı değil bence.Yine bunu düşündüğümüzde sonuçlar gayet normal geliyor.

Şimdi bu noktadan baktığımızda naruto ve bleach aklıma geliyor.Bleach'te zaten heyecan vs. olabilir ama adamın ele aldığı genel bir duygu,bir amaç yok.Yazarı kendisi de söylüyor zaten.O yüzden bu oylamaya katılanların vermemesini anlayabiliyorum.

Naruto shippuuden aklıma takıldı şimdi.Puanı 8.4 ve 36.000 kişi oylamış.Ama listede yok nedense.Beta sürümünün bir açığı mı acaba.

Avatar,o kadar yüksekse oylamaya katılanların ülkesindendir çünkü Amerikada bildiğimizden daha popüler:)

Bleachde duygu yoktur kısmına katılamayacağım. Sadece diğer animelere göre daha soyuttur, ana veya yan karakterler hüngür hüngür ağlatılıp duygu sömürüsü şeklinde işlenmez. Daha çok bu duygular aksiyona dökülür. Amaç yok kısmınada katılamayacağım çünkü her karakterin kendi olarak yapması gerekenler var, geçmişlerini ve hayatlarını gösteriyor zaten. Yani herkesin nedenleri var. Bir kaç kişininki dışında hepside anlatılıyor ki bence bleachın can alıcı noktası bu. ve mangakasıda "bleach den alınacak şey izleyene bağlıdır" diyor, yani buna imkan sağlayacak bir kurguya sahip. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bleachde duygu yoktur kısmına katılamayacağım. Sadece diğer animelere göre daha soyuttur, ana veya yan karakterler hüngür hüngür ağlatılıp duygu sömürüsü şeklinde işlenmez. Daha çok bu duygular aksiyona dökülür. Amaç yok kısmınada katılamayacağım çünkü her karakterin kendi olarak yapması gerekenler var, geçmişlerini ve hayatlarını gösteriyor zaten. Yani herkesin nedenleri var. Bir kaç kişininki dışında hepside anlatılıyor ki bence bleachın can alıcı noktası bu. ve mangakasıda "bleach den alınacak şey izleyene bağlıdır" diyor, yani buna imkan sağlayacak bir kurguya sahip. 

Yanlış anlamışsın şöyle:

naruto deyince mesela izleyenlerin aklına yalnızlık,azim gelir.

fairy tail izleyene arkadaşlık gelir,

one piece izleyene hayallerinin peşinden koşma,azim vs.

gintama deyince farklı düşünmek vs.

.

.

.

Peki Bleach? Anlatmaya çalıştığım nokta bu.Temel bir nokta yok.O yüzden hikaye takıldığı zaman sürekli bir üst seviye güç,takım,özellikle yazar bunu kapatmaya çalışıyor.Takıldığı zaman kendine yeni bir alan oluşturuyor.Hikayede takılmak her yazarın başına gelir,hepsi de farklı yöntemle kurtulur.(Naruto-karakter öldürme-gintama araya alakasız arc sokmak vs.) ancak kubo sensei'nin yaptığı şey okuru yorup duyguların inandırıcılığını azaltıyor.Yanlış anlaşılmasın bleach sevdiğim bir animedir ama gördüğüm durum bu.

"bleach hayata benzeyen bir anime,isteyen istediği duyguyu görebilir" kısmını hatırlıyorum evet ama hayat zaten dışarıda var ve istesem her duyguyu orada görebilirim zaten,animenin amacı yazarın hissettiği bir "durumu" anlatmaktır diye düşünüyorum.Tabi yazarın seçimine bir şey diyemem keza başarısı meydanda,hakaret olur yoksa:)

Ama yine de benim görüşüm bu

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.