Jump to content

Ülkemizde yerli yapım çizgi filmlerin geleceği !

Shoryuken.M

Önerilen İletiler

Haklısın dediğin gibi daha zamana ihtiyaç var ancak ülkemizde tv,sinama,sosyal medya almış başını gidiyor bu kadar genç nüfusu olan bir ülkenin bu sektörde ileri olamaması hiç hoş değil bence keloğlanı da olsun başkası da olsun ama dediğin gibi sadece bunlara bağlı kalmamalıyız aslında işlenecek okadar konu varki umarım zamanla daha iyi yerlere gelecektir ülkemiz...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 sene sonra...

Baya uzun zaman alır Türkiyede anime için yapılacak ilk adım çizgi film vari şeyleri sadece çocuklar izler gençler ve orta yaşlılar izlemez düşüncesinin köreltilip kaldırılmasıdır...çok garip bir milletiz Buz Devrini 13-60 arası izleyenlerimiz var...Buz Devri izleyelim diyince olur Bleach izleyelim diyince o ne ya ben çizgi filmmi izleyecem şimdi diye tepki geliyor...Buz Devri nedir o vakit :D böyle bir mevzuda söz konusu

Yapabilirsem ilk ben yapacağım veya zemin hazırlayacağım :D

Böyle bir hayalim var kendi çapımda bir senaryo yazıyorum olumlu olumsuz yorum aldığım tek bir arkadaşım var oda muhteşem yüzyıl delisiydi niye entrika yok bu hikayede sevmedim dedi bir bakıştım attım o anda :D sonra dedim ben entrika mentrika sevmem ve yazamam....

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 sene sonra...

Türkiye'nin kendini geliştirmesi gereken yüzlerce noktası var. Bunlardan en zayıf olanlardan birisi de çizgi film sektörü sanırsam. Arkeoloji , uzay bilimleri, felsefe gibi çürümemiş belki bu sektör, ancak zayıf.

Seslendirme açısından: Şimdiki çizgi filmlerin gecekondu misali binalarda yapılıyor seslendirmeleri. Zaten bizde seslendirmen diye bir meslek yok, tiyatrocular işsiz kalınca yapıyorlar bu işi.

Görsel açısından : Bir sürü güzel sanatlar mezunu var ülkede, her yıl da artıyor sayıları. Bu kişilere iş imkanı sağlanmış olur bu sektör büyürse.

Sonuç olarak nereden baksan olmaz gibi, ama olsa ne hoş olur.

(Konuyu 6 yıl geçse de cevapladım ahaha...)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1 saat önce, zileansavedjesus yazdı:

Türkiye çoğu alanda gelişebilir fakat anime birazcık uçuk kalır. Bana göre anime japonlara özgü bir şeydir. Japon çizim sanatıyla oluşturulur ve mangadan doğar genellikle. Türkiye'de kitap okuma oranı bile bu kadar düşükken mangalarla ilgilenen kitle az olacaktır. :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

Bana göre iyi bir reklam piyasası yapılırsa manga kitapları cok populer olabilir sebebi bilinmedik birşey ve ilgi cekici olacaktır şahsen anime izlememiş olsam bile resimli ninja veya askeri büyü kitapları ilgimi cekerdi ...

animelere gelirsek internet ve özellikle youtubede gelişen inanılmaz bir dizi film sektörü var bununla birlikte eğer türk anime sektörüne başlanacaksa kesinlikle youtube ta yayınlanmasa dahi youtube reklamlarıyla 1 2 yıl icerisinde güzel bir yön alacaktır

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Aslında bakarsak Türkler senaryo konusunda berbatlar. Şu anki dizilerin neredeyse hepsi ya Güney Kore senaryosu yada daha farklı.Çok azı Türklerin senaryosu ki neredeyse hiçbiri tutmuyor.Reytingleri yerlerde oluyor.Ve çağımızda ''kalitesiz diziler '' diye geçmeye başladı.Aslında onlar da Türk yapımı diziler.Ama eskiden ki Türk yapımı filmlere , dizilere asla bir şey diyemem.Çağımızda saçma saçma diziler çıkmaya başladı.Güya AŞK ..Hayal dünyası gelişmiş bir topluluğuz lakin kullanmayı bilmiyoruz bana göre.Kültürümüzü geçtim , öyle fantastik kurgulu , harika konulara sahip olacak anime kurgulayabilir miyiz ? .Öyle birileri vardır illaki ...Ama ben Uzak doğuda kalmasından yanayım.Türkiye de olursa hiç düşünemiyorum ne hal alır. Anime de ki bizim komiğimize giden hareketlerin çoğu Japon kültürünü esas almış hareketlerdir.Biz yapsak absürt kaçar.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.