Jump to content

Yeri burasımı bilmiyorum ama...Türkiyedeki anime anlayışı.

WingatesHellsing

Önerilen İletiler

Oku oku oku <_< Hiç mi parmaklarınız acımadı...

Tartışmaya girmeye niyetim yok ama kendi düşünce mi yazmak isterim.Acıkcası çoğu yerde"Anime=Çizgi filmdir" yada" Anime japon çizgi filmi" gibi cümleler ,itamlar falan duymak mümkün.Kendi mantık çerçeveme göre Animeler az da olsa çizgi filmlerden kendini sıyırıyor.Şimdi tarzdı örnekdi ıvır zıvıra girmicem de animelerin kapsamı gerçeğe daha bir yatkınlık ( Bu cümleyi yazınca ya Naruto Rasengan atıyor neresi gerçekçilik denmesin <_< Bahsettiğim o değil )

Ayrıca şunu belirtmek istiyorum ben bu tarz konuşmaları gereksiz çoğu zamanda yersiz buluyorum.Animelere çizgifilm dense ne olur ? Anime yapımcıları anime yapmayı mı bırakır ? Hayır- Sizin benim gibi izleyenler izlemeyi mi bırakır ? Hayır-Bunu söyleyen arkadaş genellikle karşıda ki insanı küçük düşürmek için söylediği için ben takmıyorum.Sallamıyorum ( Not burada genelde yanınıza gelipde oğlum çizgifilm mi izliyorsun diyenleri ele aldım )

Derseniz ki onlara hakaret mi çizgifilm denmesi tartışılır.Bende seyrettiğim şeye hakaret edilmesini sevmem ama çizgifilm denmesine de o kadar takmıyorum ( Artık hakaretten saymıyorum yada Aştım bu tarz şeyleri ) ^_^

Merhabalar 2004-2005 gibi başladım animeye çok uzun zaman geçti anime izleyeli fakat bir şey dikkatimi çekiyor ki oda şu.Forumda küçük yaşta bir sürü kardeşimiz var.Belki 11 yaşında olan bile vardır ama konumuz 11-16 yaş arasının anime çizgi film değil lafı ile savunması ha bunda kötü bir şey yok fakat bir çocuğun çizgi film değil bu diye savunması etrafındakileri komik duruma düşürüyor.Çünkü karşınızdaki kişi size zaten çocuk gözü ile bakıyor siz çizgi film bu değil deyince daha çok hoşuna gidiyor.Birde boş muhabbetler var en aptal anime karakteri en mal anime karakteri en boklu anime karakteri.Bence goku alucardı döver yok yok naruto alucardı parçalar şu teknikle.Sizce bu yaptığınız karşılaştırma mantıklımı boş muhabbet etmeden takılırsak eminim daha iyi olacak.Dışardan gelip animeyi hiç bilmeyen bir kimse bu ne olm çocuk hep diyebilir.Çocuk olmanız kötü birşeymi kesinlikle hayır bende çocuk oldum ama söylemek istediğim şu madem anime çizgi film değil ve yüksek yaşa hitap ediyor sizden ricam biraz daha seviyeli konular açmanız.

Teşekkürler.

Taaa konunun asıl yazılış amacını gelirsek.Anime izlemenin yaşı olacağını düşünmüyorum.Hatta bırakın yaşı,cinsiyet,düşünce sistemleri ,algı farklılıklarını,O an ki ruh hallerini katarsak olay çok çeşitlendiğini sizde görebilirsiniz.

Nitekim 11-12 yaşındaki arkadaşları örnek vermişsinde ben burda o yaşda olup 18 yaşında birinin sahip olduğu zihniyete sahip kişilerde gördüm.Bu nedenle belirli bir süzgeçden geçirmenin yanlış olduğu kanısındayım.Akıl yaşda değil baştadır sözü sanırsan çok güzel uyar...

Vee son olarak şu cümlene yanıt veriyim... -_-

hayır bende çocuk oldum ama söylemek istediğim şu madem anime çizgi film değil ve yüksek yaşa hitap ediyor sizden ricam biraz daha seviyeli konular açmanız.

Dediğin gibi bizde çocukduk ama her kişi anime çizgifilm değildir düşüncesine sahip değil ve her anime yüksek yaşa hitap etmez...Seviyeli konular açılması kesinlikle taraftarıyım ama bu şekilde genellemeye karşıyım.... ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 61
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Merhabalar 2004-2005 gibi başladım animeye çok uzun zaman geçti anime izleyeli fakat bir şey dikkatimi çekiyor ki oda şu.Forumda küçük yaşta bir sürü kardeşimiz var.Belki 11 yaşında olan bile vardır a

Anime zaten çizgi filmdir. Çizgi filmin senaryosu her şekilde olabilir. Anime , Animetion 'un kısaltılmış halidir. Kim bunun aksini savunuyorsa o kendi egosuna yenik düşmüştür. "Anime çizgi film değil

Bence arkadaşın demek istediğini anlamak gerekiyor. Pokemon yu gi oh bunları anime zanediyorsunuz değil mi? Malesef anime değil çizgi filmler. Avatar da öyle. Cartoon ile anime farklı şeyler evet. Ama

Hepsi yüksek yaş'a hitap etmiyor malesef.

Pokemon yüksek yaşamı hitap ediyor ?

Niye etmesin şayet şuan da izleyen bir kişiyi tanıyorum.Ayrıca o an ki izlediğin ruh hali veya izleyenin zevkine göre de değişir.Senin dediğinden şu sonuçda çıkar animeler belli bir kesme hitap ediyorsa ( Örn: 16-25 olsun [sadece örnek] ) Bunun üstünde kalan kişilerde izlemesin mi ?

Burda bazı animelerden bahsetmeyip genel tarzda söylüyorum ama...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yani ilginç bir sürü konu geçti bir sürüşey dendi fanboy dur çizgi filmidir animemidir manga okumayıp sadece anime izliyen çocuklar flan yok pokemon kaç yaşa hitap ediyor yok pokemon , yu-hi-oh , avatar bunlar çizgi film :D ilginç düşünceler ama şimdi niye tartışıyorsunuz ki

animeye istiyen çizgi film diye bilir istiyen çocuk ça diye bilir hatta kendileri aynı b.kun lajivertini izlerken senin izlediğine çocukça diye bilir ben bunlar tuhaf buluyorum istiyen benim izlediğime çocukça diye bilir ben pokemon izlemeyi seviyorum :D geçen megaman bile izledim çok güzeldi hatta üniversite den arkadaşlarımı toplıyıp beraber izliyoruz pokemonu bazıları diyor çocukmusunuz siz cevap belli :D evet :D biraz saçmalıyor olabilirim :D ama anime = çizgi film ? çok komik bir tartışma :D bu arada benim bildiğim çizgi film belirli bir konusu olmıyan ve tom ve jeri gibi her bölüm belirli bir konu çizgisi olmadan ilerliyen bölümlerden oluşur yani yani izlerken 1-2-3-4. bölüm diye sıra sıra gitmene gerek yok ama anime belirli bir konu çizgisi üzerinde ilerliyen bir animasyon dur diye biliyorum yani dizilerin animasyon şekli yanlış biliyorsam düzeltin lütfen :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yani ilginç bir sürü konu geçti bir sürüşey dendi fanboy dur çizgi filmidir animemidir manga okumayıp sadece anime izliyen çocuklar flan yok pokemon kaç yaşa hitap ediyor yok pokemon , yu-hi-oh , avatar bunlar çizgi film :D ilginç düşünceler ama şimdi niye tartışıyorsunuz ki

animeye istiyen çizgi film diye bilir istiyen çocuk ça diye bilir hatta kendileri aynı b.kun lajivertini izlerken senin izlediğine çocukça diye bilir ben bunlar tuhaf buluyorum istiyen benim izlediğime çocukça diye bilir ben pokemon izlemeyi seviyorum :D geçen megaman bile izledim çok güzeldi hatta üniversite den arkadaşlarımı toplıyıp beraber izliyoruz pokemonu bazıları diyor çocukmusunuz siz cevap belli :D evet :D biraz saçmalıyor olabilirim :D ama anime = çizgi film ? çok komik bir tartışma :D bu arada benim bildiğim çizgi film belirli bir konusu olmıyan ve tom ve jeri gibi her bölüm belirli bir konu çizgisi olmadan ilerliyen bölümlerden oluşur yani yani izlerken 1-2-3-4. bölüm diye sıra sıra gitmene gerek yok ama anime belirli bir konu çizgisi üzerinde ilerliyen bir animasyon dur diye biliyorum yani dizilerin animasyon şekli yanlış biliyorsam düzeltin lütfen :)

Pokemon diyince zaten aklıma ilk kim gelmiş olabilir acaba :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

çak bi beşlik o zaman :D olum pokemon gibisi varmı :D aslında bende çocukça buluyorum :D işin içine biraz romantizim katsalar çok gğzel olurdu benim için ama :D yinede izlemesi eğlenceli :D

Aynen Kanka :D

Romantizm mi :ph34r: Aslında bi bölümde vardı.Hatta duygusallığa bağlıyordu sonunda ...

Resmi ekleyen

Filminde ise ben bile koca adam üzülmüştüm ya :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

o değil :D aga misty o kadar iş attı buna ben dedim bir misty le sevgili olurlar flan diye yook arkadaş sonra zaten yol culuk ettikleri kız her turnuvadan sonra değişiyor :D bu arda brok var ya japonca izledim bir yerde onun adı aslında takashi imiş :D

Hhahaaa bak bilmiyordum Takashi mi :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.