Jump to content

Fairy Tail Manga Tartışma- Dikkat SPOİLER içerir (Lütfen Yazdıklarınız SPOİLER İçine Alınız.)

getsuga

Önerilen İletiler

4 tanrılardan birini gördük eski ft üyesi zaten diğer 3'ünden bazılarının gölgeleride eski ft üyelerine benziyor yada başkası çıkabilir gerçi şehir okadar tehlikeye düştü niye çıkmadılar onu çözemedim özellikle ejderhalar saldırdığında yoksa yenemiceklerini bildikleri içinmi ? onda'da bir gariplik var gerçi bu arada natsu eğitim için bunlardan birinden eğitim almış olmasın tek başına güçlenemez o kesin :D neyse sun village arc'ın bitmesine 2 bölüm kaldı sonunda büyük arc başlıyor animede :) ama avatar arc başlamadan önce filler verebilir gene sonuçta 1 yıl zaman atlaması olcak o yüzden animede araya gene filler sokcaktır.

hep aynı şeyi yapıyoruz ya bende önceden hep daha güçlü bir ekip vardır vardır iyilerin tarafında diyordum ee hani nerde az daha avatar arcının sonunda herkes büyüsünü kaybediyordu faceler yüzünden. nerde bu herifler istedikleri kadar güçlü olsunlar bi b*ka yaramıyorlar. mashimotaya zaten kılım oda daki yada kishimotadaki yetenek yok herifte. bak naptı oda yonkou dedi shichibukai dedi dünya hükümeti dedi tepedeki adamları verdi animenin ne zaman biteceğini tahmin edebiliyorsun. mashimanın yaptığına bak bide ulan hah tamam zerefe yürürler artık diyoruz daha yeni yeni adamlar çıkarıyor karşımıza. yeter da. sabrında bi sınırı var. sebepsiz gaza geldim gene. bak yazıyorum buraya en son zerefin karşısına çıkacak gene bizim 5'li. owww arkadaşız dostuz ölümüne kankayız derken natsu zerefe tek atacak bu seri böyle bitecek. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 1.3k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Ölmedi bir daha karşılaşmayacağız dedi. Mashima bu belli olmaz. Belki ilerde iyi bir sürpriz yapar. O ikisinin geçmişi ne kadar eskilere dayanıyormuş bir de. İlk yıldız ruhu gitti Lucy'nin ama bu saye

Karakterlerinin büyük çoğunluğu özgün ve karakteristik özellikleri de çok iyi. Ama FT hikaye bakımından derinlikten az yoksun. Potansiyel inanılmaz iyi. Ama kullanılmıyor. Zero serisini izlerken (okur

Demin okudum hem 244'ü hem 245'i. Sevmem Fairy Tail ama bir bakıyım dedim

Posted Images

Natsu Zerefi Yener Üstüne Ishgar Tanrıları oturur :D artık eminim bu mangada birinin güçü nekadar abartılırsa okadar zayıf acnologia dendi igneel gücünün küçük bir paçarsıyla kolunu götürdü nasıl ejderha kralı ? igneel'in okadar gücü bile ona fazla geldi sanırım ve anlaşılan E.N.D denen şeytandan korkuyor ve bu Ishgar'ın 4 tanrısı sonuçta 10 aziz büyücü arasındaki ilk dördü değilmi ? insan olarak çok güçlüdür bence yada aralarından bir slayer çıkarsa hiç şaşırmam Tanrı lakabını aldığına göre ve bu avatar arc hemen bitmeyebilir sonundaki maskeli adam herşey planlandığı gibi gidiyor demesi bunları hesaplamış hemen bitmeyebilir belki :) neyse bu arc'ta ben natsunun eğitimini merak ediyorum üstelik karnındaki sol tarafındaki X işaretindeki yarayı nasıl aldı ? onca dövüş yaptı hiç yaralanmadı ama şimdi yarası çıkmış. ve küçük wendy dragon force kullanmada ustalanmış etti 3 slayer.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Natsu Zerefi Yener Üstüne Ishgar Tanrıları oturur :D artık eminim bu mangada birinin güçü nekadar abartılırsa okadar zayıf acnologia dendi igneel gücünün küçük bir paçarsıyla kolunu götürdü nasıl ejderha kralı ? igneel'in okadar gücü bile ona fazla geldi sanırım ve anlaşılan E.N.D denen şeytandan korkuyor ve bu Ishgar'ın 4 tanrısı sonuçta 10 aziz büyücü arasındaki ilk dördü değilmi ? insan olarak çok güçlüdür bence yada aralarından bir slayer çıkarsa hiç şaşırmam Tanrı lakabını aldığına göre ve bu avatar arc hemen bitmeyebilir sonundaki maskeli adam herşey planlandığı gibi gidiyor demesi bunları hesaplamış hemen bitmeyebilir belki :) neyse bu arc'ta ben natsunun eğitimini merak ediyorum üstelik karnındaki sol tarafındaki X işaretindeki yarayı nasıl aldı ? onca dövüş yaptı hiç yaralanmadı ama şimdi yarası çıkmış. ve küçük wendy dragon force kullanmada ustalanmış etti 3 slayer.

o isshigar tanrılarının arasında bi tane dragon slayer varsa ve acnologia hala yaşıyorsa ben o tanrıyı öperim :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kardeş şimdi bu adamların amacı E.N.D 'i ortaya çıkartıp zerefi öldürmek, yenmek yani bence bu maskeli adam E.N.D 'in natsu olduğunu biliyor bence kitap hala Zerefte bence bütün bunlar Natsu'nun tam gücüne erişmesi ve Zerefi yenmesi için bi plan Adamların tek amacı Zerefi yenmek yani bunun için birçok şeyi feda ediyorlar arka planda bu amaç var gibime geliyor yanlış bi tahmin olabilir bu ama bi düşünce :) Ve ishgar tanrıları bence onlar laftan sözden ibaret bi lakap tanrılıkla bi alakaları yok sadece güçlü oldukları için bazı kesimler onları öyle görüyorlar o kadar güçlü olsalar bile hatta tanrı olsalar bile bazı mitolojik animelerde hatta mitolojilerde tanrı öldürenler var adamların Tanrı dedikleri güçlü ama tam anlamıyla ölümsüz değil benim anlamadığım Ejder Avcısı Büyüsünü ejderler insanlara kendi ırklarını yok etmeleri ve dünyaya insanların hüküm sürmesini istedikleri için öğrettiler Tanrı Avcısı Büyüsünde de durum böyle mi acaba? diye sordum kendime ama ortada bi tanrı göremedim ben burdayım bakın heyoooo demedi yani Arc atladım da mı görmedim yoksa unuttum mu bilmiyorum ama unuttuysam kesin çok milisaniyelik bişeydir bundan eminim :D Ya şöyle kritik bi zamanda Gökten insin ben Yıldırım tanrısı Odin (yanlış bişey dedim muhtemelen) bunu yapmana müsade etmeyeceğim falan bi atarlı laf etsin ordan Natsu ihtiyar sende gaza geldin dimi?? desin bi aksiyon olsun. . . Meselaaaa yaani. . . . :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kardeş şimdi bu adamların amacı E.N.D 'i ortaya çıkartıp zerefi öldürmek, yenmek yani bence bu maskeli adam E.N.D 'in natsu olduğunu biliyor bence kitap hala Zerefte bence bütün bunlar Natsu'nun tam gücüne erişmesi ve Zerefi yenmesi için bi plan Adamların tek amacı Zerefi yenmek yani bunun için birçok şeyi feda ediyorlar arka planda bu amaç var gibime geliyor yanlış bi tahmin olabilir bu ama bi düşünce :) Ve ishgar tanrıları bence onlar laftan sözden ibaret bi lakap tanrılıkla bi alakaları yok sadece güçlü oldukları için bazı kesimler onları öyle görüyorlar o kadar güçlü olsalar bile hatta tanrı olsalar bile bazı mitolojik animelerde hatta mitolojilerde tanrı öldürenler var adamların Tanrı dedikleri güçlü ama tam anlamıyla ölümsüz değil benim anlamadığım Ejder Avcısı Büyüsünü ejderler insanlara kendi ırklarını yok etmeleri ve dünyaya insanların hüküm sürmesini istedikleri için öğrettiler Tanrı Avcısı Büyüsünde de durum böyle mi acaba? diye sordum kendime ama ortada bi tanrı göremedim ben burdayım bakın heyoooo demedi yani Arc atladım da mı görmedim yoksa unuttum mu bilmiyorum ama unuttuysam kesin çok milisaniyelik bişeydir bundan eminim :D Ya şöyle kritik bi zamanda Gökten insin ben Yıldırım tanrısı Odin (yanlış bişey dedim muhtemelen) bunu yapmana müsade etmeyeceğim falan bi atarlı laf etsin ordan Natsu ihtiyar sende gaza geldin dimi?? desin bi aksiyon olsun. . . Meselaaaa yaani. . . . :D

hiç alakası olduğunu sanmıyorum zaten zeref kendisi demedimi beni sen yenebilirsin beni geç diye e.n.d olup yenebilseydi zeref zaten canlandırırdı e.n.d'i kendini yokederdi sonuçta e.n.d'i bile yaratan zeref en güçlü şeytanı olabilir zerefin ama zerefe genede dokunamaz ve adamlar katliam yapıp saflaştırarak zerefin ortaya çıkcağına inaniyor ama maskeli adamımız plan'ın buraya kadar olan kısmı tahmin etmiş,  E.N.D anlamı (Etherious Natsu Dragneel) değilmi en azından zeref böyle söyledi tam natsu sensinde demedi ve etherious zerefin yarattığı şeytan ırkının ismi yani ikisi farklı kişi 400 önce e.n.d ile igneel dövüşmüş ve onu öldürememiş igneel. ama e.n.d nekadar natsu denilsede farklı kişiler yani sonuçta zeref natsunun kendisini yok edebilceğine inanıyor bunu şeytan gücü alarakmı yapıcak E.N.D güçlü ama bir şeytan sonuçta zerefin en iyi eseri ama sizcede tuhaf değilmi bukadar yok olmak isteyen biri neden e.n.d uyandırmıyor neden natsuya bunu diyor aradaki fark bu bunun çözülmesi lazım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

kardeş şimdi sen diyorsun ki Etherious Natsu Dragneel ile bizim Natsu Dragneel iki ayrı kişi peki neden İgneel natsunun Zerefin kitabına dokunmaması gerektiğini söyledi bence kitap bi katalizör görevi görüyor yani içinden çıkmıyorlar dokundukları anda şeytana dönüşüyorlar ya da içlerindeki öz harekete geçiyor bunu nasıl tasvir edersen o sana kalmış ve bence Zeref adada da dediği gibi güçlenmesini istiyor natsunun ki bence bunu Şeytan olarak değil de ejder avcısı olarak yapmasını istiyor  ayrıca natsunun geçmişi hakkında birşey bilmiyoruz ailesi kim anne babası kim igneel olacak hali yok ya leylekler mi getirdi igneel'e verdi hayır tabikide bence Natsuyu igneel e zeref verdi en güçlü şeytanı olarak kendisini yenemeyeceğini daha da güçlenmesi gerektiğini anladı bence benim bu salladıklarımı diyim tamamen hayal ürünü olabilir çürütecek tek şey Natsu'nun ailesi hakkında normal insanlar ya da zerefle alakası olmayan herhangi bişey İshgard tanıları bile olur :D Yarı Tanrı Natsu xD babası tanrı annesi insan çıksa mesela :D bunun hakkında küçük bi bilgi . Bu olursa dediğine inanırım derimki berker sen haklısın sende bende insanız biz yanılırız, gördüğümüzü duyduğumuzu farklı yorumlarız. . .  ama bence öyle bi aile yok benim tahminimce. . .

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

natsu gibi durumda diğer slayerlerde mevcut ailesi bilinmiyor ve kendi elementlerinin kralları olan ejderhalar tarafından yetiştirildi ve igneel natsuya kitaba dokunmasını değil açmamasını söyledi bu yüzden kitabı bana getir dediya çünkü gray'in elindeydi bu yüzden kavga ediceklerdi kitabı almak için ama gelip zeref aldı kitabı bana göre sadece zeref kullanıyor sonuçta zerefin gücüyle oluşturulmuş şeytan mevcut icinde onuda tek o serbest bırakabilir diye düşünüyorum veya yüz planı başarılı olsaydı e.n.d dirilcekti ama ejderhalar  yüzleri yok etti böylece e.n.d dirilmedi. Natsu nasıl igneel geldi bilemeyiz belki gerçek bir ailesi vardı veya e.n.d oğlu bile çıkabilir zerefin bile oğlu olabilir igneel bile olabilir sonuçta acnologia'da önceden insandı herşey mümkün mangada sonuçta natsu durumunda başkalarıda var ama özel olan natsu oda onun zerefle bir bağlantısı olduğu içindir igneel büyüttüğü için olduğunu sanmıyorum natsunun gücü zaten muazzam ama gücünü kullanmayı bilmiyor bu 1 yılda onu %99 biri eğitti en azından yol gösterdi S Sınavı için yaptığı eğitimi gördük kaya kaldırmak :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Herkes Şeytanlarla ilgili yazmış bende bir Teori yazıyım :D 

Zeref Normal İnsanları şeytanlara Dönüştürmüş olabilir E.N.D ve Natsu aynı insan olsa da farklı kişikler bana göre Natsunun böyle serbest dolaşmasının nedeni bu ve bu demek oluyor ki Tartarus'u ilerde insan olarak yeniden görebiliriz tabi bu yalnzca teori Natsuyu İgneel'e veren kişi Zeref olmalı Çünkü Adada Natsuyu gördüğünde büyüyüp güçlendiğini söylemişti daha önceden görmüş olmalı ikisi arasında bir şey var yani END'i mühürleyen de Zeref olmalı dur onla ilgili de bir teori yazıyım :D

E.N.D, Zerefe baş kaldırmış olabilir. (dünyayı yok etmek vb. şeyler) Diğer şeytanları da arkasına alıp tartarusu kurmuş olmalı Diğer şeytanlar sanki Zereften kaçıyor gibiydiler(Rogue Mard Gear'a niye zerefin yanına gitmiyorsun dediğinde verdiği kaçamaklı yanıt,Zerefi Yok edeceğini nefretle söylemesi,Zerefi Gördüğünde şeytan görmüş gibi korkması Bana bunu düşündürdü)

Benim hala anlamadığım Natsu ne kadar güçlenirse güçlensin Zerefi Nasıl yenicek

Zerefin büyü gücü>Dünyanın tüm büyü gücü iken Hala anlamıyorum belki Zeref Lanetinden kurtulup normal bir şekilde dövüşür yoksa adama dokunan ölüyor dövüş şansı yok :D

Edit belki biraz çocukca bulabilirsiniz ama FT'nin bu gizem bölümü beni çok düşündüryor ondan eliyor hep bunlar aklıma

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

zaman yolculuğu çok karışık bi olay. sen artık olmaz dersin ama bi bakmışsın mashima yapar. graya öldürtür frosh'u. birde gelecekte olacağını bildiğin bir olayı öyle kolay kolay değiştiremezsin. gray'in frosh'u öldüreceğini biliyoruz ama o raddeye nasıl gelecek olay bilemezsin.senin onu bilmen o olayın olmasını değiştirmeyebilir. en kesin çözüm gray'i öldürmek olur. o zaman olmayacağından kesin emin olursun. onun dışında frosh'un ölüp ölmeyeceğine emin olamazsın. eragon kitabından alıntı yaptım biraz. orda böyle bi muhabbet geçiyordu. mantık kabaca şuydu"gelecekte olacağını bildiğin bir olayı basit önlemlerle engelleyemezsin. bir köprüden hiç geçmemek yada bir yiyecekten hiç yememek ile bunları çözemezsin. çok kesin önlemler alarak ancak geleceği değiştirebilirsin bunlardan birisi öldürecek olan kişiyi o olay gerçekleştirmeden önce öldürmek." kitaptaki hikayede şöyleydi elfin biri gelecekte oğlunu kazayla öldüreceğini görmüş rüyasında. çözümü intahar ederek bulmul çünkü en kesin yol o gibi gelmiş.

Hayır ufak bir değişim olmadı Rouge'u karanlık taraftan aydınlık tarafa çektiler. Artı lucy'nin ölümünü engellediler. Bunlar ufak değişimler değil. Ben geleceğe dönüş filmine göre yorumladım en ufak geçmişte yaptıkları değişim bile geleceğe büyük bir etki edebiliyordu felakete felan yol açabiliyordu ya da tamamen farklı bir yolda gidiyordu karakterlerin hayatları. Gray'i Frosch'u ödürmesi kaza olabilir bence Rouge'la savaşırken felandır diye düşünüyorum.Gray sorun değil bence Rouge'u ele geçiren karanlık neyse o dur sorun. Öyle bir şey olmuş olabilir Gray'e de. Yani Zereftir muhtemelen baş sorun. Gray karanlık tarafta değil şuanda. İler de ne olur bilinmez tabi ama şuanda Gray gayet iyi mührüyle başa çıkıyor. Şuanda Fairy Tail'le beraber sonuna kadar Zeref'e karşı savaşacağına eminim. Natsu'yla beraber başaracaklar hatta. Naruto'da ki gibi işte ya. Yani niye tutturuyor bütün fanlar olmamış olan bir olayı olcak diye. Bende olmıcak muhtemelen diyorum. O yüzden pek açıklama beklemiyorum şahsen. 

Neyse Natsu End'sede Bleach'teki İchigo'nun hollow formu gibi bir şeydir şeytanı tarafını bastırıp güçlerini kullanacak belki ilerde bu sayade Zeref'i baş düşmanı yenecek.

Gray'i Sasuke kadar villian yapsa bile ölsün istemem şu hikayede favorilerimden biri çünkü. :D Ki olmaz bence öyle Mashima karakterlerde aşırı büyük değişimler yapmıyor.  Ancak Natsu'nın end olduğunu öğrenirse belki karanlık tarafa çeker.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşın dediği gibi Mashima gerçekten örnek mangaka. Bu hafta vermesede olur adam 1 aylık manga bölümü yayınladı. Çokda güzel kaliteli bölümlerdi.

Avatar arcı uzamadı iyi oldu bence uzatmadığıda.  Sun village arc 2 bölüm mü kaldı oo çok iyi o zaman. :D God Slayer diye bir ırk çıktı demek. Merak ettim yeni power up gelcek heralde Ft'ye ordan

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.