Jump to content

Mugiwara No Luffy

Üyeler
  • İçerik sayısı

16
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to Skadi in Prison School’dan İlk Video Geldi   
    Yaz Sezonunun Beklenen Animesi Prison School’dan İlk Video Geldi

Prison School (Kangoku Gakuen) resmi sitesinin açılmasıyla ilk videosu da yayımlandı. Ecchi-seinen türündeki seride tamamen kızlardan oluşan bir liseye ilk defa erkekler alınacaktır. Sadece Kiyoshi ve 4 arkadaşının girebildiği liseye harem kurma hayalleriyle giden bu delikanlıları umduklarından çok farklı bir hayat beklemektedir.
    Kodansha manga ödülü sahibi Prison School’un animeye uyarlanacağı geçtiğimiz yaz duyurulmuştu.Prison School animesi 2015 Temmuz’unda başlayacak.

KAYNAK; http://www.animefantastica.com/prison-school-video

2. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to asci in Merakla Beklenen Shingeki no Kyojin Live Action Filminden İlk Görüntüler   
    Merakla Beklenen Shingeki no Kyojin Live Action Filminden İlk Görüntüler

Film için yayımlanan resmi posterler

Sevilen birçok anime ve manga yapımının live action filmlerine/dizilerine uyarlandığı şu sıralar son yılların en popüler serilerinden olan Shingeki no Kyojin’in de live action filmine uyarlanması anime ve manga camiasında olumlu olumsuz birçok eleştiri alsa da merakla beklenen filmlerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Geçtiğimiz sonbaharda filmin kadrosunda hangi oyuncuların yer alacağını paylaşmıştık. Dün ise Japon kanalı NTV’nin ZIP! isimli gündüz kuşağı programında filme dair görüntülere yer verildi. Eh lafı fazla uzatmadan sizleri video ile baş başa bırakalım.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=x4vO2GRnlFc

Çekimleri Hashima Adası, Nagazaki, Kumamoto, Ibaraki bölgeleri ve Toho Stüdyosu’nda gerçekleşen filmlerden ilkinin 1 Ağustos, ikincisinin ise 19 Eylül’de vizyona girmesi planlanıyor.
                                                                                                               Alıntı:AnimeFantastica
  3. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to FuneraireS in Issei’nin Oppai Şarkısı Eşliğinde Yeni High School DxD BoRN Videosu   
    Yuuki Kaji’nin Söylediği Issei’nin Oppai Şarkısı Eşliğinde Yeni High School DxD BoRN Videosu

High School DxD’nin resmi sitesinde üçüncü sezonla ilgili yeni bir video yayımlandı. Serinin ana erkek karakteri Issei Hyoudou’nun seiyuusu Yuuki Kaji’nin “Göğüs Ejderinin Şarkısı” ile eşlik ettiği üç buçuk dakikalık videoda önceki sezondan ve yeni sezondan kareler yer alıyor.

Şarkıda ana karakterin göğüslere olan sevgisinden bahsediliyor. Ayrıca büyük göğüslerin en iyi olduğunu düşünen ana karakter, mayoyla kapanmış göğüsleri de çok sevdiğini belirtiyor.

http://youtu.be/P3ALo40dBDU

Üçüncü sezonun açılış parçasını ChouCho seslendirecekken kapanış şarkısını ise High School DxD birinci sezonun kapanış şarkısına imza atan grup StylipS seslendirecek.

Önceki karakterlerin seiyuularında bir değişiklik olmazken yeni gelecek karakterlerden Rossweisse’ı Ai Kakuma, Kuroka’yı Minami Takahashi, Bael Sairaorg’u ise Yuuichi Nakamura seslendirecek.

Önce High School DxD 3D Oppai Kapağı şimdi oppai şarkısı… Daha çok oppai için anime serisinin başlayacağı 4 Nisan’ı bekleyin.

AnimeFantastica
  4. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to Kaxell in 2014'ün En Çekici/Havalı Karakterleri Top 30   
    Charapedia 2014 yılının (10000 kişilik) anket sonuçlarını yayınladı. Hayranlara bu sene akıllarına gelen en çekici Kadın/Erkek karakterleri oylaması istendi. Oyların yüzde 54.7 sini bayanlar ve yüzde 89.4 ünü 20 yaş altı adolesanlar oluşturuyor. 

Ve İşte Sonuçlar!

30) Umi Sonoda (Love Live!)

29) Ritsu Kawai (The Kawai Complex Guide to Manors and Hostel Behavior)

28) Miyuki Shiba (The Irregular at Magic High School)

27) Rin Tohsaka (Fate)

26) Shoyo Hinata (Haikyuu!)

25) Akane Tsunemori (Psycho-Pass)

24) Cocoa Hoto (Is the Order a Rabbit?)

23) Shuu Tsukiyama (Tokyo Ghoul)

22) Chitoge Kirisaki (Nisekoi)

21) Hoozuki (Hoozuki no Reitetsu)

20) Mikoto Mikoshiba (Monthly Girls’ Nozaki-kun)

19) Chiyo Sakura (Monthly Girls’ Nozaki-kun)

18) Kaori Fujimiya (One Week Friends)

17) Honoka Kousaka (Love Live!)

16) Rin Matsuoka (Free!)

15) Maki Nishikino (Love Live!)

14) Tobio Kageyama (Haikyuu!)

13) Chino Kafuu (Is the Order a Rabbit?)

12) Shino Asada/ Sinon (Sword Art Online)

11) Koushi Sugawara (Haikyuu!)

10) Kokkuri-san (Gugure! Kokkuri-san)

9) Tatsuya Shiba (The Irregular at Magic High School)

8) Yuuki Konno (Sword Art Online)

7) Ken Kaneki (Tokyo Ghoul)

6) Kosaki Onodera (Nisekoi)

5) Yasutomo Arakita (Yowamushi Pedal)

4) Makoto Tachibana (Free!)

3) Kazuto Kirigaya/ Kirito (Sword Art Online)

2) Haruka Nanase (Free!)

1) Asuna Yuuki (Sword Art Online)

Alıntıdır: (Translated from: Crunchyroll): http://www.crunchyroll.com/anime-news/2015/01/02/otaku-name-the-most-attractive-anime-characters-of-2014 
  5. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to arishok in 2015 Nisan ayında Gintama'nın yeni sezonu geliyor!   
    2014 Jump Festivali Gintama etkinliğinde bu pazar Gintama'nın yeni anime televizyon serisine yeşil ışık yakıldığı duyuruldu. Yeni TV serisi TV Tokyo'da Nisan 2015'te gösterime girecek.

Hideaki Sorachi'nin Gintama aksiyon-komedi mangasından uyarlanan televizyon serisi ilk 2006 yılında gösterime girip 2013'e kadar devam etmişti. Ayrıca iki filmide gösterime girmiş olup sonuncu filmi Gintama Kanketsu-hen: Yorozuya yo Eien Nare geçen sene büyük bir ilgi çekmeyi başarmıştı.

Bu yıl Jump Özel Anime Festivalinde tek bölümlük Gintama Özel bölümü geçtiğimiz Kasım ayında gösterilmişti. Bu özel bölüm, 3 Nisan 2015'te 58. manga sayısıyla DVD de dağıtımı yapılacak.

Kaynak: http://www.animenewsnetwork.com/news/2014-12-21/gintama-gets-new-tv-anime-series-in-april/.82455
  6. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to fuyu in Kuroko no Basket 3. Sezon Reklam Videosu   
    Kuroko no Basket 3. Sezondan Reklam Videosu Yayımlandı

Geçtiğimiz ekim ayında 3. sezonun 2015 yılında başlayacağı duyurulan Kuroko no Basket animesinin nihayet yeni sezonuna dair ilk reklam videosu yayımlandı. Reklamda (her sezon olduğu gibi) GRANRODEO’nun söylediği yeni sezonun açılış parçası “Punky Funky Love” şarkısı da yer alıyor. Anime ise 10 Ocak’ta MBS, 13 Ocak’ta TOKYO MX ve BS11 kanallarında yayımlanmaya başlayacak.

Kagami: Yarı final maçları, nihayet! Sen de heyecanlı mısın, Kuroko?! 
    Kagami: O heriflerin hepsini yenip Japonya’nın bir numarası olacağız!
    Kuroko: Kuroko no Basuke.
    Kagami: Kesinlikle yeneceğiz, tamam mı?!
    Ayrıca 25 Aralık’ta içinde serinin 2. sezon özetinin yer aldığı kısa bir mini dizi, Hirikata Park’ta düzenlenen ~Kiseki no Tenjikai~ etkinliğinden kısa bir söyleşi programı ve ana karakterlere özel hazırlanmış müzik videoları gibi daha pek çok özel görüntülerin yer aldığı  Blu-ray ve DVD halinde bir “fan disc” in çıkacağı da gelen haberler arasında.

http://www.youtube.com/watch?v=J_QqLqr-rE0

Kaynak: animefantastica
  7. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to Berker51 in The Last: Naruto the Movie Reklamları   
    The Last: Naruto the Movie Reklamları Yayına Başladı

Uzumaki Naruto’yu ve Hinata’yı 19 yaşında birlikte gördüğümüz The Last: Naruto the Movie anime filminin reklamları yayımlandı. Fazla spoiler vermeden -ki zaten anime filminin videoları şimdiye kadar birçok spoilerı kendileri verdi- sizi yeni videolarla baş başa bırakıyoruz.,

Kaynak: AnimeFantastica
  8. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to Berker51 in One Piece’in En Hüzünlü 15 Sahnesi   
    15. Yılında One Piece’in En Hüzünlü 15 Sahnesi

1999’da Ekim Ayında anime serisi başlayan One Piece 15. yılını geride bıraktı. Şimdiye kadar animenin 15. yılı adına düzenlenen çalışmaları sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise avex pictures tarafından 15 yılda en hüzünlü ve en akıllarda kalan sahnelerin birleştirildiği “15. Yıla Özel One Piece’in En Hüzünlü 15 Sahnesi” video çalışması paylaşıldı. One Piece hayranlarını duygulandıran bu video 27 dakika uzunluğunda ve animedeki sahneleri birleştirdiği için spoiler içerebilir, 15. yıl kutlaması için yapılan ilk kolaj çalışmasıdır.

9. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to Skadi in Naruto’nun Finali Ardından Masashi Kishimoto Röportajı (Spoiler İçerir)   
    15 Yıllık Naruto’nun Finali Ardından Masashi Kishimoto Röportajı

Naruto mangası son buldu bulmasına ancak milyonlarca kişi üzerinde yarattığı etki belki daha yıllarca sürecek. Her ne kadar yeni bir Naruto mangası duyurulmuş olsa da asıl seriye hiçbir şekilde yaklaşamayacağı aşikâr. Anime ve manga dünyası bu haberlerle bir süredir meşgulken serinin mangakası sessizliğini bozdu ve Asashi Shimbun gazetesine konuştu. İşte o röportajdan bazı kısımlar:
    !! Röportajda Naruto mangası ile ilgili spoilerlar bulunmaktadır. !!Şu anda neler hissediyorsunuz?
    Son bölümü 12 saatten kısa bir sürede bitirdiğim için pek bir şeyler hissetmiyorum doğrusu. 15 yıldır her hafta yaptığım işi yetiştirme kaygısı yaşıyordum, bu yüzden sanki gelecek hafta da bir şeyleri yetiştirmem gerekiyormuş gibi hissediyorum. Naruto’yu bitirdikten sonra yapacağım çok şey var diyordum ancak şu an nereden başlayacağımı bilmiyorum. Manga değil de daha farklı şeyler yapmak istiyorum. Ama merak etmeyin, manga çizmeye de devam edeceğim.

Naruto’yu nasıl bitireceğinizi ne zaman kararlaştırdınız?
    Seri yayınlanmaya başladığında bitişinin Naruto ve Sasuke mücadelesiyle olmasına karar vermiştim. Detayları çizdikçe kararlaştırdım, mesela arkadaş mı yoksa düşman mı olarak savaşacaklardı, nasıl hissediyorlardı veya ne tür diyaloglar geçecekti aralarında… İki yıl önce serinin sonuna yaklaştığını hissetmeye başlamıştım. Mangaya ilk başladığımda editörüm bana şöyle söylemişti: “En az beş sene daha devam et.” Haftalık bir dergide çizmeye devam etmenin zorluğu yüzünden seriyi her an bitirebilirmişim gibi geliyordu, 15 yıl devam edeceğini hayal bile etmezdim. Aslında hikayenin bu kadar sürmesinin sebebi karakterlerdi. Kısa bir cevap sunmaya kalktığımda karakterler buna izin vermedi. Eğer kendi isteklerim dışında onları yönlendirseydim bir sürü boşluk oluşacaktı.

One Piece’in farkında mıydınız?
    Farkında olmamak mümkün mü? Naruto da One Piece de aynı dergide yayınlanıyordu ve One Piece her daim bir adım öndeydi. One Piece sayesinde Naruto üzerinde bu kadar çalışabildim.
    Naruto’nun bu kadar ünlenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
    Biz mangakalar sürekli bir yerlerde kapalı olduğumuz için yaptığımız şeyin popüler olup olmadığını pek bilmiyoruz. Yabancı ülkelerden binlerce hayran mektubu gelene kadar Naruto’nun ünlü olduğunun farkında değildim. Bazı mektuplar hiç bilmediğim dillerde yazılmıştı, böylece anladım ki yaptığım iş çeşitli ülkelerde de kitlelere ulaşmış. Hatta gelen hayran mektuplarının birinde Naruto gibi giydirilmiş bir çocuk fotoğrafı vardı. Bu beni epey mutlu etmişti.

The Last: Naruto the Movie hakkındakı düşünceleriniz neler?
    Son film bir aşk hikayesi üzerine kurulu. 699 ve 700. manga bölümleri arasında geçen bir konuyu anlatacak. Karakter tasarımları bana ait ve hikayede de yardımcı oldum. Mangada da Naruto ve arkadaşları ile ilgili romantik şeyler yazmak istedim ancak çok zordu. Romantizm konusunda pek iyi değilim, yazmaya çalıştığımda da utanıyorum.
    Kendi eski halinize ne demek isterdiniz?
    Ailemin evindeki verandaya kopya kağıdıyla Naruto ve diğer karakterleri çizdiğim 23-24 yaşlarındaki kendime derdim ki: “Ona değer ver. 15 yıl boyunca bu karakteri kullanacağın bir manga çizeceksin.”

Alinti:http://www.animefantastica.com/narutonun-finali-ardindan-masashi-kishimoto-roportaji
  10. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to Berker51 in Mangakalardan Naruto’ya Övgüler   
    15 yıllık macera bitti ve bir çok hayranın olduğu gibi bir çok mangaka da Naruto’ya övgülerini sundu. Bir çok mangaka bir insanın çabalarını ve işlerini onurlandırmak için kullanılan “Otsukaresama deshita” sözünü kullandı.

Masashi Kisimoto | Naruto
    Son bölümde karışık duygular içerisindeyim,hem mutluluk hem de üzüntü. Yine de, şunu açıkca söyleyebilirim bütün okuyucularıma teşekkür ederim. Sonuçta, gerçekten teşekkür ederim. Otsukaresama dattebayo!!

Yusei Matsui | Assassination Classroom
    Böyle büyük bir işin bitişine şahitlik etmek büyük bir onur. Masashi Kishomoto, gerçekten, Otsukaresama deshita.

Kohei Horikoshi | MY HERO ACADEMIA
    Naruto gençliğimdi. Bu harika Shonen manga için teşekkürler.

Yuto Tsukuda and Shun Saeki | Food Wars: Shokugeki no Soma
    Orta okulda yollarımız kesişmişti ve sonunda…! Kishimoto-sensei, Otsukaresama deshita! Buna hepimiz hemfikiriz!

Kawada | Hinomaru-Zumou
    Genç bir öğrenciyken bile bu hikayeyi okumaktan zevk alırdım. Sana imreniyorum. Kishimoto-sensei, Otsukaresama deshita!

Hideaki Sorachi | Gintama
    Shinobi geçerken, tahmin ettiğim gibi, rüzgar güçlendiriyor. Kishimoto-sensei,  As the shinobi passes by, as I expected, the wind feels refreshing. Kishimoto-Sensei, içten bir hoşçakal, dattebayo!

Shuichi Aso | The Disaster of PSI Kusuo Saiki
    Bu haftanın final bölümü, korkunç bir şekilde harika bir şeydi. (Gülüyor) Kishimoto-Sensei, Otsukaresama deshita!

Haruichi Furudate | Haikyu!!
    Onunla Jump Festa da çalışmaktan onur duydum. Her zaman Naruto gibi havalı olmak istemişimdir.

Mitsutoshi | Shimabukuro Toriko
    Uo! Kishimoto-san, 15 yıl için, gerçekten Otsukaresama deshita! Naruto, teşekkürler!

Naoshi Komi | Nisekoi
    Böyle büyük bir serinin sonuçlanmasına tanıklık etmek, çok mutluyum! Gerçekten, Otsukaresama deshita!

Daisuke Ashihara | WORLD TRIGGER
    Jump’ın tarihe geçmiş işlerinden birinin sonuçlanması, Kishimoto-Sensei, 15 yıllık bir seri, Otsukaresama deshita.

Shinsuke Kondo | JUDOS
    15 yıldır Jump’ı taşıyan bir sütun. Bütün kalbimle, saygımla, Kishimoto-sensei, Otsukaresama deshita!

Ippei Goto | Hi-Fi CLUSTER
    Kishimoto-sensei, bütün bu yıllar için, Otsukaresama deshita.

Ryo Nakama | The Story of Isobe Isobee
    Naruto’dan sonra, genç bir mangaka olarak, şimdi, çoşkuluyum ve geleceği düşlüyorum. Elimden geleni yapacağım.

Osamu Akimoto | Kochikame
    Kishimoto-san, 15 yıllık bu seri için, Otsukaresama deshita. Yeni işinIe geri dönüşünü bekliyorum.

Yuto Kubota | Sporting Salt
    Kishimoto-Sensei, Otsukaresama desu. Çocukluğumdan beri okuyorum. Rock Lee’yi seviyorum!

Yusaku Shibata | Yoakemono
    Kishimoto-sensei, Otsukaresama deshita. Yeni bir başlangıçla bekliyoruz. Teşekkürler.

Tite Kubo | BLEACH
    Kishimoto-san, Otsukaresama deshita! Bitirmenin yoğunluğunu ve yorgunluğunu biliyorum, lütfen iyi dinlen!

Eiichiro Oda | ONE PIECE
    Hem arkadaşım, hem de rakibim, 15 yıllık samimi serin için teşekkürler!! Kishimoto-san, Otsukaresama!!

Oda-sensei, ayrıca One-Piece’in 766. sayısının kapağına gizli mesajlar ve eşyalar gizledi. Nami’nin giysisi, One Piece yazısında Naruto’dan simgeler gözükmesi. Ayrıca Luffy bir ramen dükkanında ve karşısında sanki Naruto oturuyor gibi gözükmesi.

Kishimoto-sensei de bu jeste karşılık vermekte gecikmedi ve Naruto’nun kafa bandına Luffy’nin Straw Hat Pirate logosunu çizdi.

Kaynak: Anitoryum
  11. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to Berker51 in Naruto’ya Yeni Devam Mangası Geliyor!   
    Shonen Jump gelecek hafta 50. sayısında Masashi Kishimoto’nun ninja serisi Naruto’nun 2015 yılında küçük bir devam mangası ile yeniden dirileceğini duyuracak. Bu habere tabii ki tepkilerde gecikmedi ve manganın yayıncısının Naruto’dan gelen paradan henüz vazgeçmediğini ve hale ilgi çekiyorken Naruto serisini olabildiğince sömüreceği konusunda yorumlar yapıldı.

Kaynak: ANN

Geri Sayım Yapılan Yeni Naruto Mangasında Bizi Ne Bekliyor?

Yaklaşık 1 ay önce başlayan geri sayım ile birlikte Naruto ile ilgili olarak yeni bir projenin olacağından bahsetmiştik. Heyecanlı bekleyişin ardından manganın bitmesiyle birlikte bu projenin detayları ortaya çıkmaya başladı. Öncelikle 2015 ilkbahar döneminde yeni bir Naruto mangası başlayacak. Masashi Kishimoto’dan bu kez mini bir manga olarak karşımıza çıkacak olan eser, yeni bir dönem ve yeni bir jenerasyonu işleyecek. Ancak Naruto mangasında olduğu gibi öyle büyük savaşlar, epik olaylar falan beklerseniz hayal kırıklığına uğrarsınız çünkü bu manga yeni jenerasyon karakterlerin (çocukların) Konoha’daki günlük hayatlarını konu alacak. Bahsi geçen manganın çok uzun süre boyunca devam etmesi güya planlanmıyor fakat konu Naruto olunca daima yapılabilecek şeyler vardır, öyle değil mi? Yeni dönem Naruto çalışmaları sadece bu mini manga serisiyle bağlı kalmayacak gibi görünüyor çünkü bu mini manga yeni jenerasyon projesinin yalnızca bir parçası.

Bunun dışında yayıncı Shueisha, Naruto’nun yan hikayelerine ait kitapları piyasaya çıkartacak. Bu kitaplar başrolde Kakashi ile başlayacak. Yazarlığını ise Naruto: Dokonjou Ninden romanının hikayesini yazan Akira Higashiyama üstlenecek.
    Sizce Naruto’nun yeni mangası tatmin edici olabilir mi ve ne olursa olsun Naruto bir şekilde devam etmeli mi?

12. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to KuramaUN in Naruto’nun Final Bölümü Renkli Olacak   
    Nefeslerin Tutulduğu Naruto’nun Final Bölümü Renkli Olacak

Naruto’nun sona ermesine çok az bir zaman kaldı ve doğal olarak Naruto haberleri art arda gelmeye devam ediyor. 10 Kasım’da Weekly Shonen Jump’ta yer alacak Naruto’nun finali 2 bölüm uzunluğunda ve 44 sayfa olacak. 699 ve 700. bölümler bu sayede birlikte çıkacak. 699. bölüm klasik olarak karşımıza çıkacakken, 700. son bölüm tamamen renkli sayfalardan oluşan gerçek bir final olacak. Elbette her zaman için resmi çıkış tarihi 10 Kasım’dan bahsediyoruz ancak manga internete sızdırılacağı için önümüzdeki hafta pek çok kişinin finalden haberdar olacağını da not düşmek gerek.

Manganın final bölümüyle ilgili bilgilerin yanı sıra Weekly Shonen Jump’ta The Last: Naruto the Movie hakkında yeni bilgiler ve görseller de paylaşıldı. (BİR MİKTAR SPOILER İÇEREBİLİR!) Hikaye ile ilgili olarak bu haberde bahsedilen gizemli karakterin Ay’ın Dünya’ya yaklaşmasının perde arkasındaki Toneri Otsutsuki olduğu ve kendisinin Hagoromo ile Kaguya’nın soyundan olduğu ortaya çıktı. Karakteri seslendiren isim ise ünlü seiyuu Jun Fukuyama. Ayrıca sinemada “Naruto Hiden Retsu no Sho” adında Masashi Kishimoto’nun The Last: Naruto the Movie için hazırladığı bir manga dağıtılacak. Anime filminin yeni tanıtım videosu da bu cumartesi Japonya’daki sinemalarda gösterilecek.

Kaynak: Animefantastica
  13. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to Berker51 in Kuroko no Basket 3. Sezon Ne Zaman Başlıyor?   
    Kuroko no Basket 3. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Mangasının bitişi, bu bitişi takip eden ve takipçileri üzülmeye pek vakit bulamadan ortaya çıkan devam haberinin ardından Kuroko no Basket severler bu sefer de serinin animesine yönelik sorulardan birinin cevabına kavuştu. Shueisha Weekly Shonen Jump dergisi, animenin üçüncü sezonunun, 11 Ocak 2015 Yılında MBS, TokyoMX TV ve BS11 kanallarında olmak üzere yayın hayatına başlayacağı duyurdu. (Bazı Haberlere Göre ise Tokyo MX Tv'de 13 Aralık'da Yayınlanmaya Başlıyacak)

Dergi aynı zamanda son turnuvada ayakta kalan dört okulu simgeleyen bir resim de paylaştı. Bu okullardan Rakuzan’ın oyuncuları arasında yer alan 3 “Taçsız Kral”ı seslendirecek isimler de belli oldu. Buna göre Wataru Hatano, Reo Mibuchi karakteri; Toshiki Masuda, Kotarō Hayama karakteri; son olarak Takahiro Fujiwara da Eikichi Nebuya karakteri ile Kuroko no Basket seiyuu kadrosuna katıldı.

Animenin yeni sezonunun ne zaman yayımlanacağı da açıklandığına göre, gün saymaya başlayan hayranlar arasında mısınız?

14. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to FuneraireS in Kamisama Hajimemashita’dan İlk Video   
    2. Sezonu Merakla Beklenilen Kamisama Hajimemashita’dan İlk Video

İlk sezonu oldukça beğenilen Kamisama Hajimemashita’nın ikinci sezonuna dair ilk tanıtım videosu yayımlandı. Videoda ise Tomoe’nin sesiyle animenin ve karakterlerin hikayesinden bahsediliyor.

- Demek bu civarda gezinenler sizsiniz… Akurao ve Tomoe. Ee, bir dövüşe ne dersiniz?
    - Bize uyar. Can sıkıntımı hafifletmiş olursunuz. Öyle değil mi, kardeşim?
    - Geberin!
    - Durmanız gerektiğinde durmalıydınız!
    - Hiç fena sayılmazsın kardeşim. Tomoe? Tomoe!
    “Bendeniz Mikage Tapınağı’nın hizmetkarı Tomoe. Eskiden şeytandım, lakin artık bir sözleşme yapıp bir tanrının hizmetine girdim. Bu iş aslında tam bana göre. Bu da efendim. Kendisi Mikage Tapınağı’nın gücünün devredildiği insan olur. Bir kurtçuk kadar zayıf olsa da sürekli etrafta gezinip durur. Anlayacağınız gözümü ondan ayırmaya gelmiyor. Sayesinde de “okul” denilen bir yere gitmek durumunda kaldım.
    Bu çocuk da bir Tengu. İnsan dünyasında yaşamaya heves etmiş tuhaf bir tip. Amacı Nanami’nin kalbini yiyerek tanrı olmaktı ama ben onun icabına baktım. Yine de bize bulaşmaya devam ediyor, öyle sinir bozucu ki.
    Başka sinir bozucu tipler de var. Bunlardan biri de ben fark etmeden kendi kendine bir anlaşma yapan Mikage Tapınağı’nın bir başka hizmetkarı. Kendisi öte dünyada pek tanınmaz. Kutuda yaşan bir yılan olur ki acayip sinir bozucudur.
    İşte bu da beni bir hizmetkara çeviren eski efendim Mikage. Bir kelebeğin içinde yaşayabilen yakalaması zor biri. Biraz dışarı çıkacağını söyleyip 20 yıldır dönmedi.
    Otohiko ise Mikage’nin tanrı arkadaşlarından. Ara sıra Nanami’ye sataşmak için tapınağa gelir. Öyle görünüyor ki Nanami’ye yaklaşmaya çalışan başka kişiler de yok değil, ancak… ben yanında olduğum sürece kimsenin ona yaklaşmasına izin vermeyeceğim. Kim gelirse gelsin onu hep koruyacağım. Sonuçta benim işim bu. Neyse, siz takipte kalın.”
    Seiyuu ve seslendirme kadrosu da belli olan animenin yayım tarihi ise henüz açıklanmadı. Peki siz ilk sezonu nasıl bulmuştunuz, ikinci sezondan beklentileriniz neler?
    Alıntı:AnimeFantastica
  15. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to Skadi in Naruto Shippuuden Ekim 2014 Programı   
    Naruto Shippuuden Ekim 2014 Programı Bölüm Listesi

Naruto yakın bir zamanda finalini yapacakken Naruto Shippuuden de hızla ilerliyor. Anime serisi ekim ayında doldurma bölüm veya fire vermeden yeni bölümlerle birlikte devam edecek.

Naruto Shippuuden Ekim 2014 Programı Bölüm Listesi

9 Ekim: Naruto Shippuuden 381 –  İlahi Ağaç
    16 Ekim: Naruto Shippuuden 382 – Bir Shinobi’nin Rüyası
    23 Ekim: Naruto Shippuuden 383 – Umudu Takip Etmek İçin
    30 Ekim: Naruto Shippuuden 384 – Dostlarla Dolu Bir Kalp
    6 Kasım: Naruto Shippuuden 385 – Uchiha Obito

Bölüm isimlerinde Viz Media tarafından bazı değişiklikler yapılabilir. Bu programa göre aşırı bir şekilde hızlanıp her şeyi özet geçmediği takdirde anime serisinin The Last: Naruto the Movie‘den sonra da devam edeceği kesin görünüyor.

Alıntı: AnimeFantastica
  16. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted in Tokyo Ghoul Animesi ve Mangası Devam Edecek   
    Sonunda Onaylandı: Tokyo Ghoul Animesi ve Mangası Devam Edecek

Tokyo Ghoul’un mangakası Sui Ishida geçtiğimiz günlerde “şok edici yeni bir seri”ye başlayacağını müjdelemişti. Bu haberin üstünden çok geçmeden Weekly Young Jump dergisi tarafından mangakanın Tokyo Ghoul:re ismiyle yeni bir mangaya başlayacağı duyuruldu. Öte yandan Çin kaynaklı Tokyo Ghoul sitesinde yer alan ancak hayranlarının hevesini kursağında bırakıp kısa zamanda yayından kaldırılan Tokyo Ghoul 2. sezon haberinde iki ihtimalin bulunduğunu belirtmiştik. Bunlardan ilki ve hayranları sevindirecek ihtimal gerçekleşti ve 2. sezonun Ocak 2015’te başlayacağı onaylandı.

Bir devam niteliğinde olup olmayacağı, zaman atlaması olup olmayacağı gibi mangasına ait detaylar henüz net değil. Doğruluğu hakkında biraz şüphe duyulabilecek internette dolaşan bazı görseller var. Ancak bunlara bakarak hayranlar arasında tahmin yürütme çabaları başlamış durumda. Siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaşılan diğer fotoğraflar:

GÜNCELLEME: Yeni manga ve animeden ilk tanıtımlar paylaşıldı.

Tokyo Ghoul:re mangasının ilk tanıtımı:

Tokyo Ghoul 2. sezonun ilk tanıtımı:

Alıntı: Anime Fantastica
  17. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to Hokage_Minato in Top 10 Anime Opening   
  18. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to Hikigaya-kun in Nisekoi 2. sezon'a yeşil ışık!   
    Nisekoi adlı animenin ekim ayında çıkacak olan 2 ovasından ilhamlanarak verilen karar göre 2. sezon yeşil ışık aldı.

Seri tam olarak ne zaman çıkacak hala bilinmiyor olsa da yeşil ışık haberi izleyiciler için büyük sevinç kaynağı oldu.

Raku normal bir lise öğrencisi olmasına rağmen, ailesi yakuzanın Shuei-Gumi bölgesi liderliğini yapmaktadır. Raku’nun Chitoge ile zorla birlikte olması Raku’yu kendi aile işlerine bulaştırmıştır çünkü Chitoge, düşman çetenin liderinin kızıdır.

yumsuzluklarına rağmen bu ikili, sahte ilişkileriyle herkesi kandırmışlardır. Daha sonra Raku, Chitoge’nin geçmişten kalma bir anahtara sahip olduğunu ama anahtar hakkında hiçbir fikre sahip olmadığını öğrenir. Bu da yetmezmiş gibi, Kosaki Onodera ve Marika Tachibana adında ve gizemli anahtarlara sahip 2 kız daha Raku’nun hayatına girer.

Kısacası uzatmaya gerek yok 2. sezon yeşil ışığı aldı fakat tam bir tarih yok ilerleyen zamanlarda tam bir bilgi verileceği belirtiliyor. Umarız pek bekletmeden çıkartırlar.

Kaynak JP: http://yaraon.blog109.fc2.com/blog-entry-27255.html

Orjinal Nisekoi Sitesi: http://www.nisekoi.jp

Kaynak İng: http://www.animenewsnetwork.com/news/2014-10-01/nisekoi-false-love-manga-gets-2nd-tv-anime-season/.79421

Gerçi pek kaynakları kullanmadım ya neyse buralardan da bakabilirsiniz. :) 

Darısı diğer serilerin başına artık :)

19. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to Kutsan in Yeni Bölümlerden Bildirim Alın   
    Merhabalar,

Pushbullet kanallar özelliği ile çok büyük bir yeniliğe gittiği için bu konuda bir hayli basitleşti ve artık IFTTT kullanmamıza gerek kalmadı. Bu yazımda size Pushbullet kanallar sistemini kullanarak Türk Anime'de yayınlanan tüm yeni bölümlerden bildirim almayı anlatacağım.

1. Aşama

İlk olarak Pushbullet uygulaması aşağıdaki bağlantılardan indirelim. Telefonunuza bildirim gelsin istemiyorsanız sadece tarayıcı eklentisini kurabilirsiniz ya da tarayıcıdan bildirim almak istemiyorsanız Pushbullet'i sadece akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz. Pushbullet'e sadece Google ve Facebook hesabı üzerinden giriş yapabiliyorsunuz. Hangi platformlara yüklediyseniz hepsine aynı hesaptan giriş yapın. Pushbullet ayarlarından Pushbullet'i açmayı unutmayalım, yoksa çalışmayacaktır. Bildirim sesini değiştirebilir ve sadece Pushbullet'ten bir bildirim geldiğinde bunu kolayca anlayabilirsiniz. Pushbullet'i kurduysak ve giriş yaptıysak telefonumuzda Pushbullet ayarlar bölümünden bir test bildirimi gönderelim. Eğer telefonumuzdaki bildirimi bilgisayarımız üzerinden görebiliyorsak sorun yok demektir.

Pushbullet uygulaması akıllı telefonunuzda bir bildirim aldığınız zaman bunu bilgisayarınızdan veya başka bir cihazınızdan direkt olarak görmenizi, SMS ise cevaplayabilmenizi veya unutabilmenizi sağlar. Eğer birden fazla akıllı cihaza sahipseniz tüm cihazlarınızın bildirimlerini eşitleyebilirsiniz. Ayrıca bağlantı, metin veya dosyaları cihazlarınıza ya da arkadaşlarınıza direkt olarak yollayabilirsiniz. Pushbullet genel olarak bu işe yarar.
    Detaylı İngilizce inceleme için buraya, Türkçe inceleme için de buraya tıklayabilirsiniz.

Pushbullet'i edinmek için:
    https://www.pushbullet.com/apps Önemli Notlar 1: 
    Bir sistemde 2 tane Pushbullet istemcisi yüklemek sadece bildirimlerinizi aynı zamanda çifter olarak almanızı sağlar ve bildirim karmaşasına yol açar. Örneğin aynı bilgisayarda Chrome ve Firefox gibi farklı tarayıcıların ikisine de Pushbullet'i yüklemek. Pushbullet'e tüm cihazlarınızda Google veya Facebook hesabı ile giriş yaparken aynı hesabı kullanınız. 2. Aşama

Türk Anime Pushbullet kanalına abone oluyoruz. 2 farklı yoldan olabiliriz. Pushbullet bir çok platformda çalıştığı için iki farklı yoldan birini seçebilirsiniz. Herhangi birinden abone olduktan sonra diğerine bakmanıza gerek yoktur.
    Bilgisayar üzerinden olmak için:
    https://www.pushbullet.com/channel?tag=turkanime bağlantısına girdikten sonra FOLLOW / TAKİP ET butonuna tıklıyoruz.
      Akıllı telefon üzerinden olmak için:
    Uygulamada "Kanallar" bölümünü açıyoruz ve "Kanal etiketi girin" butonuna dokunuyoruz. Etikete turkanime yazıyoruz. Her şey tamamdır! Bundan sonra artık Türk Anime'de yayınlanan tüm yeni bölümler için bildirimler alacaksınız.

Konunun eski halini okumak için aşağıdaki spoiler'a göz atabilirsiniz. Sadece meraklı arkadaşlar içindir ve geçerli olandan farklı olarak eksikler, değişen kısımlar olabilir. Eski konuda, tek bir anime için veya IFTTT kullanarak yeni bölümlerden e-posta ile haberdar olmak gibi aksiyonlar mevcuttur. Eğer akıllı bir ampüle sahipseniz yeni bölümlerde ampülün göz kırpmasını bile sağlayabilirsiniz. Tamamen yaratıcılığınıza kalmış. Üstteki kısımları yaptıysanız eski konuyu okumanıza gerek yoktur.

Turkanime.tv RSS beslemelerini direkt okumak için: https://feedly.com/#...nime.tv/rss.xml

Teşekkür ederim, yorumlarınızı eksik etmeyin.

Eski konu (Şu ankinden yaklaşık iki kat daha uzun):

20. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to Evallark in Kamisama Hajimemashita İkinci Sezon Ekibi Toplandı   
    Hakusensha'nın Hana to Yume dergisinin bu yılki 19.sayısında Julietta Suzuki'nin shoujo mangasındna uyarlanan Kamisama Hajimemashita animesinin ikinci sezon ekibini ve personelini yayınladı. Dergi ayrıca serinin ilk ana görselini ortaya çıkarttı. 

İlk sezondaki ekip aşşağıdaki kişilerle geri dönecek:

Shinnosuke Tachibana - Tomoe
    Suzuko Mimori - Nanami Momozono
    Nobuhiko Okamoto - Mizuki
    Daisuke Kishio - Kurama
    Hiroki Takahashi - Otohiko
    Akira Ishida - Mikage
    Junichi Suwabe - Kirihito/Akuraou
    Satomi Satou - Ami Nekota
    Shūta Morishima - Isobe
    Naoko Matsui - Onikiri
    Chika Ookubo - Kotetsu
    Vanilla Yamazaki - Narrator

Eski ekibin dönmesinin yanı sıra, seriyi TMS Entertainment'de Akitaro Daichi seriyi yönetecek. Junko Yamanaka karakter dizaynlarını sağlayacak ve ayrıca animasyon yönetmeni olarak görev alacak.

Dergi ayrıca yeni ekip üyelerinin listesini ve yayın tarihini Hana to Yume'nin, 20 Eylül'de Japonya'da çıkacak 20.sayısında duyuracak.

Manganın hikayesi babası onu terkettikten sonra evsiz kalan kız Nanami'yle başlıyor. Sadece Shintou Tapınağı mı diye kontrol etmek için kalmasına izin veren adamın evine gidiyor. Tanrı olan adam oracıkta konumunu ve youkaisini Nanami'ye transfer ediyor. Youkai'nin adı ise Tomoe ve Nanami ile ikisinin arasındaki sözleşme ancak tek bir yolla mühürlenebilir: öpücükle.

Suzuki mangayı 2008'de Hana to Yume'de piyasa sürdü ve Hakusensha 19.cildi 19 Eylül'de Japonya'da yayınlayacak. Viz Media ise 16.cildi Ekim ayında Kuzey Amerika'da yayınlayacak.

Seri zaten 13 bölümlük bir ilk sezona uyarlanmıştı ve Funimation Japonya'da seri yayınını sürdürdü. Funimation serinin Blu-ray ve DVD'sini 11 Şubat'da piyasaya sürmüştü.

Kaynak: Animenewsnetwork
  21. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to Hokage_Minato in ( 147 / 147 ) Toriko   
    Anime Adı : Toriko
    Anime Türü : Aksiyon Komedi Macera
    Bölüm Sayısı : 147 / 147
    Yapım Yılı : 2011
    Çevirmen : Theboss, yes23, Hinata-chan, Aisaka-san, KuramaUN -JenikVogl - KatsuraLoc - Beng-chan - Rumeysa Can
    Düzenleme : Hokage_Minato
    Özet: Lezzetlerin ve yemeklerin yapısının çok önemli olduğu bir dünyada, Bishokuya (Uzman Yemek Tedarikçisi) Toriko'nun maceraları anlatılır. Toriko'nun amacı hayatının menüsünü oluşturmaktır. Ondan etkilenmiş olan Komatsu da ona eşlik etmektedir. İlk bölüm One Piece ile bir ortaklık kurulup özel bölüm oldu. Toplam 45 dk. Özel bölümün konusu : Hasır şapka tayfası bir fırtına atlattıktan sonra okyanusun bilinmeyen bir tarafına sürüklenir, üstüne üstlük bir de yemek erzakları bitmiştir. Yemek erzaklarını doldurmak için ilk gördükleri ıssız adaya inerler ve orada macera başlar. TAÇE çevirisi 66. bölümden itibaren mevcuttur.
      Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol 1-65 arası bölümler için buradan > 
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

22. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to Skadi in One Piece 3D2Y Özel Bölümü Videosu   
    15. Yıla Özel One Piece 3D2Y Özel Bölümü Videosu

30 Ağustos 2014 tarihinde One Piece animesinin 15. yılına girmesi şerefine 2 saatlik One Piece 3D2Y özel bölümü yayımlanacağı haberi daha önce duyurulmuştu. Şimdi de bu özel bölüm ile ilgili kısa bir fragman yayımlandı.

Eiichiro Oda tarafından tasarlanan Moa Moa meyvesinin gücüne sahip Bandy World isimli yeni bir karakter içerecek iki saatlik bu özel bölümde Bandy, Impel Down’dan kaçtıktan sonra tayfasını tekrar toplamış ve terör estirmeye başlamıştır. Dünya Hükümeti, Shicibukai’leri bu göreve atamıştır ama onların da çoğu kaçırılmıştır. Bandy’nin yeni hedefi Boa Hancock’tur. Luffy’nin Hancock’u kurtarmak için maceralara gireceği bu özel bölümde göreceğimiz diğer bazı karakterler ise şunlar: Buggy, Mr. 3, Mihawk, Perona, Akainu.

Anime ve mangada olmayan bu özel bölüm için serinin mangakası Eiichiro Oda ise şunları söylüyor: “Çok şaşırtıcı bir sonla karşılaşacaksınız. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.”

Kaynak:AnimeFantastica
  23. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to Kaxell in Date Alive'a Film Geliyor!   
    Detayları henüz açıklanmasa da, Kōshi Tachibana ve Tsunako twitter üzerinden Date Alive'ın film çalışmalarına devam edildiği mesajını verdiler. 

(Kaynak: Crunchyroll)

Date Alive'ın 2. sezonu toplam 10 bölüm sürdü ve 2 arctan oluşuyordu. Bence gayet güzeldi ama filminin çıkması demek 3. sezonun en az bir sene uzamasına sebep olacaktır. Sizin 2. sezonla ilgili fikriniz nedir?
  24. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to Berker51 in High School DxD 3. Sezon Duyuruldu   
    High School DxD 3. Sezon ile Devam Ediyor

Ichiei Ishibumi’nin yazdığı ünlü light novel High School DxD’nin animesine üçüncü sezon duyurusu yapıldı. Romanın önümüzdeki bir tarihte yayınlanacak olan son cildinin kapağında yapılan duyuruda üçüncü sezonla ilgili bir tarih verilmese de serinin hayranlarını yeterince heyecanlandırdı.

Ünlü ecchi serisinin ilk sezonu 12 bölüm olup 2012 yılında yayınlanmıştı. Ardından çıkan özel bölümler ve iki OVA’dan sonra da 2013 yılında “High School DxD New” adlı 12 bölümlük ikinci sezon yayınlanmıştı. Muhtemelen yine 12 bölümden oluşacak bir üçüncü sezon hayranları diğer iki sezon gibi tatmin edebilecek mi bakalım?
    Serinin ana karakterlerinden Rias Gremory ecchi animeler arasında en ünlü karakterlerden biriyken, Issei Hyoudou ise En Sevilen Harem Ustaları anketinde üst sıralarda yerini almıştı.

25. Beğen
    Mugiwara No Luffy reacted to Skadi in Sword Art Online 2 Yeni Videosu Yayımlandı   
    Sword Art Online 2 Yeni Videosu Yayımlandı

Bu yaz yayınlanacak Sword Art Online 2′ye ait resmi internet sayfasında paylaşılan son tanıtım videosunda odak noktasının Miyuki Sawashiro tarafından seslendirilen Gun Gale kızı Sinon olduğu görülüyor.

Videoda pusuda nişan almış Sinon’un ağzından “Bu baskı… Bu endişe…Bu korku… Evet, doğru. O zamana kıyasla…” cümleleri duyuluyor.

Kendini “silah manyağı” olarak tanımlayan Kino no Tabi light novel serisinin yazarı Keichii Sigsawa’nın serinin yapım aşamasında, silah animasyonlarından sorumlu Yu Aoki ve Satoshi Mori ile yapılan tasarımları denetlediği göz önüne alarak, siz grubun ne kadar başarılı olduğunu düşünüyorsunuz?
    Eğer izlemediyseniz önceki Sword Art Online II videosunu da buradan izleyebilirsiniz.

Kaynak:AnimeFantastica
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.