Jump to content

AlucardHell

Üyeler
  • İçerik sayısı

1557
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    AlucardHell got a reaction from Can Çitoğlu in TurkAnime.tv Android Mobil Uygulama   
    gerekli ve işe yarar bi program sağol
  2. Beğen
    AlucardHell got a reaction from Rumeysa Can in TAÇE Çevirmeni ve Maskotu KatsuraLoc Capsleri   
    :D gözlüklü efsane :D
  3. Beğen
    AlucardHell got a reaction from Distortion in Şimdiye kadar yaptığım iyi-kötü çalışmalarım(Güncellendi)   
    en çok ichigo çizimini beğendim
  4. Beğen
    AlucardHell got a reaction from free word in Shingeki no Kyojin: Kuinaki Sentaku Anime Oluyor   
    bir ben mi nefret ediyorum şu SnK'den
  5. Beğen
    AlucardHell got a reaction from free word in eSpor Oyuncu Ekipmanları   
    o klavye ne öyle uçak gibi :D
  6. Beğen
    AlucardHell got a reaction from ShadowPiano in Piyano ile Anime Müzik Çalışmalarım   
    ben çok beğendim zamanında piyano çalmışlığım var devamını bekleriz
  7. Beğen
    AlucardHell got a reaction from Esdeira in The Last: Naruto the Movie Videosu   
    Askere gidiyo galiba tıraş olmuş :D
  8. Beğen
    AlucardHell got a reaction from JunEzSe KJ in Gerçek Kedi Kız :D   
    miyavlıyo mu acaba :D
  9. Beğen
    AlucardHell got a reaction from Bronex in Digimon Adventure Geri Dönüyor!   
    vayy be ne izlerdim ya nerde eski animeyi bilmezken izlediğimiz animeler :)
  10. Beğen
    AlucardHell got a reaction from kemal895 in Otaku Dünyası [Pek Yakında Sizlerle!][Canlı Yayın Haftaya!]   
    güzel bir proje emek istiyor tabi ki takip ederiz yaptığınız sürece
  11. Beğen
    AlucardHell got a reaction from Cold Dewil in LEVEL Arşivi   
    valla imrendim çok iyi bir koleksiyoncusun benim biriktirdiğim dergiler evin neresinde haberim yok :D
  12. Beğen
    AlucardHell got a reaction from _phantom_ in The Last: Naruto the Movie Videosu   
  13. Beğen
    AlucardHell got a reaction from Burakesan in Android için en iyi 8 Anime ve Manga uygulaması!   
    ben genelde manga indirme programlarını kullanıyorum
  14. Beğen
    AlucardHell got a reaction from free word in The Last: Naruto the Movie Videosu   
  15. Beğen
    AlucardHell got a reaction from free word in Shingeki no Kyojin Filminin Oyuncuları   
    Animelerin film olması iyi ama yerini tutmuyo tabi
  16. Beğen
    AlucardHell got a reaction from RinOsawa(Asu) in League Of Legends En Sevdiğiniz Kız Karakterler   
    Akali favorimdir
  17. Beğen
    AlucardHell reacted to Tugrul. in Forumun Enleri   
    forumdaki idölünüz kim :D

umarım okurken eğlenirsiniz  :D

Cana yakın : Hazado,free word,ahmetalp*61
    Cool : Barış D. Baryshx,Leffwn
    Sinirli : Barış D. Baryshx,gereksiz
    Sakin : Papillon,Amygirl
    Forumda tanınan sevilen : Cold Dewil
    En iyi photoshopcu : TussoR,Shiho
    En gizemli :Leffwn,TussoR
    En iyi anime öneren : Barış D. Baryshx
    En Aktif : Hazado
    En iyi çizen : Aelvia,deathilee
    En Komik : Hazado(attıgı resimler fena  :D),Paprika 
    Garip  :D : MSempai 
  18. Beğen
    AlucardHell got a reaction from ARE-YOU-SURE in Are You Sure Çeviri   
    Kolay gelsin..
  19. Beğen
    AlucardHell got a reaction from free word in Popüler Olduğu ya da Sevildiği Halde İtici Bulduğunuz Karakterler   
    Naruto'dan nefret ederim
  20. Beğen
    AlucardHell got a reaction from ofaruk3 in İmzalarım,bannerlarım,photoshop çalışmalarım   
    3 type çalışmanı ve convers liyi çok beğendim
  21. Beğen
    AlucardHell reacted to Sencestation in Sizce altyazı nedir?   
    -Lütfen aşağıda yazılanları tamamen okumadan yazılanlar hakkında bir eleştiride bulunmayınız.
    -Yazdıklarımın hiç biri hakaret değildir, sadece kendi görüşümü dile getirmeye çalışıyorum.
    -Bu konu hakkında başka görüşleri olup ta yorum atan arkadaşlarımıza lütfen saygı duyalım.

Size bir altyazı ne ifade ediyor? Size göre bir altyazının yapıldığı bölüm ile birebir uyuşması mı yoksa altyazının içine duygu katılıp o anı daha da gerçekçi kılması mı önemlidir? Bir altyazı kişisel bir sanata dönüşebilir mi?. Evet, bana göre bir altyazı sanata dönüşebilir. Yabancı çevirmenlerin çevirdikleri serilerin neredeyse hiç biri o seride konuşulanlarla tıpa tıp aynı değildir. Çünkü onlar kendi dillerine, kendi edebiyatlarına uygun cümleler kullanıp altyazıya hayat verebiliyor. İşte kalite anlayışı budur, çevirilen serinin tıpa tıp aynı olması değil, kolay anlaşılır hatta hissedilebilmesidir. Maalesef bizde ne deniyorsa, ne yazıyorsa onun aynısının çevrilmesi gerektiği savunuluyor. O zaman bizim bir makineden farkımız kalıyor mu? Ne yazıyorsa onu çevirmeye programlanmış birer makine. Anime çevirirken sadece İngilizce'ne güvenemezsin, sen daha kendi dilini tam öğrenemediğin sürece diğer öğrendiğin dillerin sana pek te bir geliri olmaz. Sen İngilizceden Türkçeye çevirirken Türkçe ifadeleri daha gerçekçi, daha kafiyeli, daha hüzünlü, daha komik, daha heyecanlı, daha romantik vs. kılamadığın sürece senin bir makineden farkın nedir? Onlar kendi edebiyatlarını nasıl kullanıyorsa bizde öyle kullanmalıyız. Biz çevirmenlerin bir Google Çeviri'den, bir Tureng'ten farkımız olmalı. Size gidin cümlenin anlamını bozup saçma sapan küfürlü cümleler ekleyin demiyorum. Anlamdaş ama bir o kadar da duygulu yapın altyazınızı diyorum. İnsanlar izlediklerinde altyazıya kattığınız duyguları içlerinde hissetmeli. Belkide şuan da okuyanların bazıları saçmaladığımı düşünüyordur ama ben bu duyguyu kendi içimde yaşadım. Anime'nin içeriğinden değil, altyazının kattığı anlamdan etkilendim. Daha fazla konuyu uzatmadan burada bitirmek istiyorum, sabredip görüşümü okuyan herkese teşekkür ediyorum. Benim gibi altyazı hakkında görüşleri olanlarda lütfen görüşlerini yorum olarak atmaktan çekinmesinler. Hepsini zevkle okurum :) Hepinize iyi bir tatil dileğiyle...
  22. Beğen
    AlucardHell got a reaction from Mayu in Moon Fansub   
    Hayırlı olsun Kolay gelsin
  23. Beğen
    AlucardHell got a reaction from quincy in Manga Renklendirme Nasıl Yapılır?   
    paylaşım için sağol gerekli bir konu
  24. Beğen
    AlucardHell got a reaction from Witch in İsminizin Japonca karşılığı :)   
    KaTaNo :D bir harf değişse kılıç olcam haberim yok 
  25. Beğen
    AlucardHell got a reaction from AceleManga in AceleManga Çeviri ve Okuma   
    Kolay glesin iyi çalışmalar
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.