Jump to content

zaman

Üyeler
  • İçerik sayısı

232
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

15

İtibar Etkinliği

1. Beğen
  2. Beğen
    zaman reacted to Özay in Manga-Anime çizimlerim (3. Güncelleme)   
    İçimde ki "ben de bir şeylerden eksik kalmayayım" sesi beni buralara sürükledi bende çizimlerimi yükledim ve yorumlarınızı bekliyorum  (Bazılarının tarihleri çıkmamıştı bende kırmızıyla yazdım) 
    Dipnot: aslında 2014 Ocağının 14. gününe kadar yapmış olduğum çizimler var ama ilk önce bunların yorumunu almak istedim :)
    2/09/2013 (bakarak)

3/09/2013

6/09/2013

7/09/2013

22/09/2013

25/09/2013 (bakarak) 

2/10/2013 (bakarak)

13/10/2013 (2. çizim bakarak)

3. Beğen
    zaman reacted to Felix in Çizimlerim Felix_   
    Bir kaç kişinin çizimini görünce benim neyim eksik deyip atladığım bir konu olacak :)
    Öncelikle ben  :ahaaah-onion-head-emoticon:  Not : Son halim eski bir resim değil :)

Square Enix - Yeni grafik motoru tanıtımından adını hatırlayamadığım bir karakter ve lisedeyken çizmiştim 2 yıl kadar eski

Tomb Raider bunu çizeli de 1 yıl kadar oldu

İsmini hatırlayamadığım başka bir karakter (Belki kafadan çizmişte olabilirim) bu da 1 yıllık

Şimdiye kadar pek fanart göstermedim çünkü çizmemiştim  :embarrassed3-onion-head-emotico  . Aslında çizmiştim de yarıda bırakmıştım şimdide bulamıyorum. Neyse yeni çizimler ekliyeceğim...
    İlerde yüksek ihtimal bu 2'sinden birini çizeceğim. Hı birde 1/10 puan arası puanlarsanız çok memnun olurum :)

Team 7'yi çizmeye karar verdim son hali, ama aklımdan itachi sasuke geçiyor  :)

2. Aşama  :) Sakura'yı ekledim ve gölgeleri çizdim.

- Çizim ortamım

3. aşamaya kadar geldim kakashi kaldı  :) 

4. Aşamada tamamdır.Kakashi'yi çizmek çok da zor olmadı  ^_^ 

4. Beğen
    zaman reacted in Black Butler'e Yeni Anime Mi Geliyor?   
    Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da @IEEE80211 adlı hesap tarafından paylaşılan bir tweet, seri hayranları tarafından büyük bir heyecanla karşılandı. GFantasy tarafından hazırlanmış bir fotoğrafın paylaşılması, serinin mangaya dayalı yeni bir animesinin geleceğinin gerçekliğini doğruluyor gözüküyor.

İşte o tweet...

Kaynak: OAYOK

5. Beğen
    zaman reacted in Dressrosa Arc İçin Yeni Açılış   
    Seriye özel bir açılış.

One Piece animesinin yeni açılışını Japonya’nın sevilen pop grubu AAA’nın (nam-ı diğer Triple A) seslendireceği duyuruldu. Grubun “Wake up!” isimli yeni şarkısı bu hafta yayınlanacak Dressrosa Arc için animenin yeni açılışı olacak. Şarkının önemli olmasının bir diğer sebebi de seriye özel olarak yazılıp bestelenmesi. Ayrıca sevilen grup One Piece’i 15. yıl dönümünde çeşitli etkinliklerde yine yıl boyu temsil edecek. Grubun üyelerinden Nishijima Takahiro’nun animenin resmi sitesi ONEPIECE.com’da “AAA Nishijima Takahiro no Massugu” isimli bir köşe yazısı hazırlayacağı da gelen haberler arasında.

İşte açılışa dair fikir edinmek isteyenler için haberin videosu;

Yeni açılış ise neredeyse One Piece’in ruhunu yansıtıyor diyebiliriz. Nitekim adından da anlaşılacağı gibi “Wake up!”, hayallerini gerçekleştirmek amacıyla maceradan maceraya atılan dostlar arasındaki bağı anlatan eğlenceli bir şarkı olarak ifade ediliyor. Ne var ki izleyicilerin Dressrosa Arc konusunda endişeleri de yok değil. Dressrosa’dan önceki arc oldukça sevilmiş ancak Toei‘nin animede hayranları hayal kırıklığına uğrattığını söyleyebiliriz. Şimdi ise izleyicilerin tek isteği “İnşallah Toei bu arcı da batırmaz.” şeklinde…

Yine hatırlatalım ki grup serinin Episode of Nami: Tears of a Navigator and the Bonds of Friends isimli özel bölümünde Hiroshi Kitadani’nin söylediği ilk açılış olan “We Are!” isimli parçayı söylemişlerdi. Grubun üyesi Nishijima Takahiro ise bu özel bölümde Korsan Balık Adamlardan birini seslendirmişti.

Seslendirme esnasında oldukça eğlenceli anlar da yaşanmış. Nishijima, Luffy’nin sesinin her daim kulağında olduğunu ve buna bir türlü engel olamadığını ama yine de bu durumdan ötürü mutluluk duyduğunu söylüyor. Genç şarkıcı, deneyimli seiyunun en çok da “Elinden geleni yap-İyi şanslar” deyişini seviyormuş. Eh Tanaka-san da boş durur mu? :)

Tanaka: Nissy! Sen benim hem ortağım hem de dostumsun! Hadi atla! Uzaklara yelken açalım!

Nishijima: Peki, hemen biniyorum.

Peki ya sizin en sevdiğiniz One Piece açılışı hangisi?

6. Beğen
    zaman reacted to Madaxe in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    ya ben bu fan art olayını çok seviyom ya baksana adam yapmış biz burada cin ali çizek :D 
  7. Beğen
    zaman got a reaction from Madaxe in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    Teşekkür ederim :)

Teşekkürler. Biraz kendim bakmadan çizince farklılıklar oldu. Bir çok farklı çizim yapıyorum bunu OP sevdiğim için yükledim :)
  8. Beğen
    zaman got a reaction from Anonymmy in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    z..
  9. Beğen
  10. Beğen
    zaman got a reaction from l-z-n-u-s-c-r-f-b in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    Teşekkürler :)
    Helal ettim .)
  11. Beğen
    zaman reacted to l-z-n-u-s-c-r-f-b in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    Zoro harika olmuş eline koluna sağlık. çalıyorum hemen  :D  :D
  12. Beğen
    zaman got a reaction from Hera in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    z..
  13. Beğen
    zaman reacted in "The Wind Rises" !f İstanbul'da !   
    Hayao Miyazaki’nin Sinemaya Veda Filmi "The Wind Rises/Rüzgâr Yükseliyor", Türkiye’de İlk Kez 13. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nde
    Maximum Kart partnerliğinde yapılacak 13. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nden tüyolar gelmeye devam ediyor. !f İstanbul’un “Digiturk Galalar” bölümünde yer alan filmlerden biri de, Rüzgarlı Vadi, Gökteki Kale, Ruhların Kaçışı gibi her biri başyapıt sayılan filmleriyle anime tutkunlarını büyülemiş Hayao Miyazaki’nin veda filmi olacağını söylediği The Wind Rises/Rüzgâr Yükseliyor.
    Miyazaki’nin uçaklarla ilgili saplantısı, iki dünya savaşı arasında ülkesinin maruz kaldığı ve sebep olduğu trajediler, bütün engellere direnen sonsuz aşk teması ve şaşırtmaktan asla vazgeçmeyen Miyazaki’ye has bir animasyon üslubuyla Rüzgâr Yükseliyor, ustanın hayranlarını yine büyüleyecek bir deneyim vadediyor.

2. Dünya Savaşı’nda kullanılan Mitsubishi A6M Zero avcı uçaklarının tasarımcısı Jiro Horikoshi’nin hayatını anlatan film, savaş karşıtlığı tavrıyla dikkat çekiyor. Miyazaki’nin, “Silahlarla işi yoktu. Tek arzusu nadir güzellikte uçaklar yapmaktı” diye tanımladığı kahramanı Horikoshi’yi uçma tutkusu olan ve ordu tarafından kullanılmış bir mucit olarak yorumladığı film, bu yorumu nedeniyle Japonya’da milliyetçi kesim tarafından ağır eleştirilerle karşılanmış ve deyim yerindeyse ülkeyi ikiye bölmüştü.
    Seslendirme kadrosunda ise Joseph Gordon-Levitt, Emily Blunt, Stanley Tucci, Elijah Wood, Werner Herzog gibi ünlü isimlerin yer aldığı Rüzgâr Yükseliyor 2014 Altın Küre Ödülleri’nde yabancı dilde en iyi film dalında aday olup, New York’tan Boston’a, pek çok film eleştirmenleri birliği tarafından da yılın en iyi animasyon filmi seçilerek Oscar’a bir adım daha yaklaşmış görünüyor.

Kaynak: OAYOK 
                http://www.filmhafizasi.com/
  14. Beğen
    zaman reacted to Grkmvc in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    Aynen sen anime çizimlerine ara ver çünkü taslak kullanmıyosun ve taslaksız oranları pek tutturamadığın ortada. Portrede iyisin bunu taslak çizimle pekiştir yoksa bakıp çizmekten bi adım ileri gidemezsin. Gerçi üstüne zekaysan tek bi kere bakman yetebilir *-* her neyse dediğim gibi taslak ve perspektif çalış daha sonra anime çizimlerine dön. 
  15. Beğen
    zaman reacted to Paprika in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    Killua'ya nolmuş yov  :mellow:
    Ama gözlerin rengini çok iyi yakalamışsın.

Bu çok güzel olmuş amma bana kalırsa normal çizim yap, anime çizimleri yormuş seni  :ph34r:
  16. Beğen
    zaman reacted to fuyu in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    son resmin çok güzel olmuş eline sağlık  ^_^
  17. Beğen
    zaman got a reaction from fuyu in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
  18. Beğen
    zaman reacted to ibodi in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    Cizimler guzel olmus, eline saglık :)
  19. Beğen
    zaman reacted to Lady Nur in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    zoro ve luffy çok güzel olmuş.
  20. Beğen
    zaman reacted to mert24214 in Edebiyatın Japon Kültüründeki Yeri   
    |
                                                                                             Yamato'nun yüreği ,nerededir diye

Ne zaman biri gelip ,sorarsa sana

Tan doğarken ışıyan bir mekandır de

Kiraz açan dalları hatırlat ona

-Norinaga Motoori

Dünyadaki ilk romanın bir Japon soylusu tarafından yazıldığını, hatta bu kişinin Murasaki Shikibu isimli bir bayan olduğunu biliyor muydunuz?

Genji Monogatari isimli bu romanın tahminen 1021 yılında tamamlandığını peki?

Dahası, bugün en önemli edebiyatçıların mensup olduğu Avrupa’da, edebiyat tarihi sadece 15-16. yüzyıllara, yani, Rönesans dönemine kadar gidiyor.  Avrupa’daki ilk roman, Cervantes’in Don Kişot’u, 17. yüzyılda yazılıyor. Bu da Japonya’da edebiyatın Avrupa’yla kıyaslandığında ne kadar eski ve derin bir birikimi olduğunu gösteriyor.

Japon popüler kültürüne olan ilginin artmasıyla beraber bugüne kadar Japonya’ya dair; yakın geçmişi, geleneksel ve/veya modern unsurları gibi pek çok konuda fikir sahibi olduk. Ancak böylesine köklü bir kültürün edebiyatı hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz?

Bu noktadan yola çıkarak Japon edebiyatına dair küçük bir bakış açısı kazandırmak adına bu yazıyı hazırladım. 2000 yıllık bir geçmişe sahip bu edebiyatı anlatmaya öncelikle Japonlarda edebiyatın nasıl bir anlam ifade ettiğiyle başlamak doğru olacak sanırım.

“文学” (bungaku) yani edebiyat kelimesi iki kanjiden oluşuyor. “文” (bun); bilgi, öğreti, kültür, cümle, yazın gibi anlamlar taşıyor. Kültür ve edebiyata dair pek çok kelime “文” kanjisini taşıyor. Örnek vermek gerekirse, “文化” (bunka) kültür demek ve “文明” (bunmei) uygar, uygarlık, medeniyet anlamına geliyor. Bu noktada Namık Kemal’in bir sözünü hatırlatmak istiyorum: “İnsan topluluklarının gelişmesi, her şeyden önce dil ve edebiyatlarının ilerlemesine bağlıdır.” Namık Kemal bu cümlesinde, uygar topluma geçişte edebiyatın ne denli önemli olduğunu vurgular. Bu anlayışın Japonlar için de geçerli olduğunu sadece  “文” kanjisini taşıyan kelimelere bakarak dahi söyleyebiliriz. “学” (gaku) kanjisi ise öğrenmek, okul ve bilim anlamları taşıyor. İki kanjiye bakarak, edebiyatın Japonlar için, bilgiyi öğrenme, bilgi bilimi gibi anlamlar ifade ettiğini söylemek mümkün.

Gelelim edebiyatın Japon kültüründeki yerine… Bu konuda Shuichi Kato, ünlü eseri Japon Edebiyatı Tarihi’nin ilk cildinde şunları söylüyor: “Japonlar, tarihin her döneminde düşüncelerini soyut felsefi sistemlerden ziyade somut edebi yapıtlarla ifade etmişlerdir.” Buna karşılık Japon edebiyatı gibi uzun ve derin bir geçmişe sahip Çin edebiyatını incelediğimizde, Çinlilerin uzun bir felsefi sistemleştirme süreci yaşadığını söylebiliriz. Örnek vermek gerekirse, Konfüçyüsçü felsefe Japonya’ya Tokugawa döneminde Sung hanedanlığının bu felsefeyi “resmi eğitim aracı” olarak benimsemesiyle beraber gelmiştir ve bu felsefenin benimsenmesi adına pek çok eser ortaya konmuştur, ancak, sistemin adaptasyon süreci 300 yılı aşmıştır. Kato’ya göre, Japonlar felsefenin sistematik yanıyla ilgilenmekten çok onu yaşamlarına nasıl adapte edeceklerini düşünüyorlar. Hatta felsefenin mevcut sistematik yapısını parçalamak ve onu kendi toplumsal değerlerine indirgeyerek yavaş yavaş politik ve gündelik yaşama uygulamak Japonların ilk yaptığı şeydir diyor Kato. Bu noktada anlaşılıyor ki, Japonlar için önemli olan sistematik bir yapıdan öte bu yapıyı pratiğe nasıl uygulayabilecekleridir. Bu konuya bir diğer örnek ise Heian dönemi (794-1185). Heian edebiyatı kuşkusuz Japon edebiyatının en verimli dönemlerinden biridir. Bu dönemde, içinde Murasaki Shikibu’nun Genji Monogatari isimli romanının da yer aldığı, şiir ve roman alanında pek çok başyapıt verildiği halde felsefi anlamda hiçbir özgün yapıt verilmemiştir.

Sonuç olarak Japonlar için felsefenin yaşamın bir parçası olarak edebiyatın sadece küçük bir parçası olduğunu söyleyebiliriz. Felsefeden öte yaşam bir bütün olarak edebiyata konu olmuş ve Japonlar bir kiraz çiçeğinin açışından saray entrikalarına kadar deneyimledikleri her şeyi bazen bir haiku, bazen bir waka bazen de bir roman olarak gelecek nesillere aktarmışlardır.

Daha ayrıntılı bilgi için Yard. Doç. Dr. Oğuz Baykara’nın Türkçe’ye kazandırdığı ünlü edebiyatçı Shuichi Kato tarafından hazırlanan üç ciltlik Japon Edebiyatı Tarihi isimli eseri inceleyebilirsiniz.

Kaynak: AnimeFantastica: http://www.animefantastica.com/edebiyatin-japon-kulturundeki-yeri

Not: Resimlerin ,AnimeFantastica'daki duruş şekillerini(Yazıların yanında durmaları.) ,burada gerçekleştiremediğim ve AnimeFantastica'daki resimlerin ,boyutlarının çok küçük olması ,nedeni ile ,3 resmi de ,internetten buldum ,birinci ve sonuncu resimlerde ,bilgisayardan boyut ayarı yaptım ,ayrıca birinci resimde ,kesme(Kırpma) işlemi uyguladım ,yani AnimeFantastica'dakilerle ,buradakiler arasında farklılıklar olabilir.
    Not2: Eğer resimlerin ,hala çok büyük olduğunu düşünüyorsanız ,söylerseniz sevinirim ,hemen düzeltmeye çalışırım.
  21. Beğen
    zaman reacted to MangaTR in Japonca Dersi   
    Herkese Merhaba! ^.^
    Bu konuda, elimden geldiğince, dilim döndüğünce sizlere Japonca konusunda yardımcı olacağım. Ben de sizlerle birlitke öğrenip -tekrar edip- pekiştirip, daha sağlam bir seviye sağlayacağım. Eğer ki yanlış noktalara değinirsem yada hatalarım olursa lütfen söyleyin. Hep birlikte öğrenelim.
    Sözü fazla uzatmadan 1. dersimizle başlayalım. Ama ondan önce belli kalıp sözcükleri öğrenelim -eminim bir çoğumuz biliyor- ama yine de yazmakta fayda var.

Ders 1
    Jiko-Shookai / Kendini Tanıtma

Ders 1 - Konu 2

Ders 2
    KAIMONO
    (Alışveriş)

Japonya’ya alışveriş cenneti diyebiliriz. Aranan her şeyin bulunabileceği, büyük ve lüks mağazalardan tutunda tek göz dükkanlara kadar çeşit çeşit alışveriş yerleri bulmak mümkün. Alışveriş için girildiğinde genel de kanji ile ifade edilen birim fiyatlar bulunsa da rica edildiğinde çalışanların büyük bir nezaketle yardım ettiği de aşikar.
    irasshaimase!

てんいん   いらっしゃいませ。
    キム     すみません。これは フランスの ワインですか。
    てんいん   はい、そうです。
    キム     これは?
    てんいん   それは イタリアの ワインです。
    キム     そうですか。ドイツのワインは どれですか。
    てんいん   これです。
    Anlatım 1:
    Ten’in: İrasshaimase.
    Kimu: Sumimasen. Kore wa Furansu no wain desu ka ?
    Ten’in: Hai, soo desu.
    Kimu: Kore wa ?
    Ten’in: Sore wa Itaria no wain desu.
    Kimu: Soo desu ka. Doitsu no wain wa dore desu ka.
    Ten’in: Kore desu.
    Ten’in: Hoş geldiniz. (Yardımcı olabilir miyim? Gibi de bir anlam içerir.)
    Kimu: Afedersiniz. Bu Fransız şarabı mı ?
    Ten’in: Evet, öyle.
    Kimu: Ya bu ?
    Ten’in: O İtalyan şarabıdır.
    Kimu: Öyle demek. Alman şarabı hangisi ?
    Ten’in: İşte bu.
    Anlatım 2:
    Kimu: Sono wain o kudasai.
    Ten’in: Nan-bon desu ka.
    Kimu: 2-hon kudasai. İkura desu ka ?
    Ten’in: 3.000-en desu.
    Kimu: Şu şaraptan lütfen.
    Ten’in: Kaç adet ?
    Kimu: 2-adet lütfen. Ne kadar ?
    Ten’in: 3.000-yen.
    Anlatım 3:
    Magii: Sumimasen. Keetai no uriba wa nan-gai desu ka.
    Ten’in: 4-kai desu.
    Magii: Doomo.
    Magii: Affedersiniz. Yeni model cep telefonları hangi bölümde ?
    Ten’in: 4. kat.
    Magii: Sağolun.
    Anlatım 4:
    Magii: Sumimasen. Kono keetai wa atarashii moderu desu ka.
    Ten’in: Hai, ichiban atarashii moderu desu.
    Magii: Chiisai desu ne.
    Ten’in: Ee, sore wa totomo benri desu yo.
    Magii: Jaa, kore o kudasai.
    Magii: Affedersiniz: Bunlar yeni cep telefonu modelleri mi ?
    Ten’in: Evet, yeni model cep telefonları.
    Magii: Ufaklarmış değil mi.
    Ten’in: Evet, şunlar oldukça kullanışlıdırlar.
    Magii: Pekala/tamamdır, alıyorum.
    Kelimeler:
    Kaimono: Alışveriş
    Ten’in: Tezgahtar
    İrasshaimase: Hoş geldiniz / Yardımcı olabilir miyim ?
    Sumimasen: Pardon/Affedersiniz.
    Kore: Bu
    Sore: Şu
    Wain: Şarap
    Furansu: Fransız
    Itaria: İtalya
    Doitsu: Alman
    ~Kudasai: Bir şey rica edilirken söylenen “lütfen” kalıbıdır.
    Nan ~bon: Kaç tane? (Genel de bir şey alırken fakat şişe gibi adet olarak satılan ürünlerde, şarap gibi türlü içeçek kategorisi için kullanılır.)
    İkura: Ne kadar ?
    Keetai: Cep telefonu
    Atarashii: Yeni
    Moderu: Model
    Uriba : Mağazalardaki bölüm yada kısım gibi anlamlara gelir.
    Nan~gai: Hangi kat ?
    Doomo: Sağolun/teşekkürler.
    İchiban: En yeni gibi “en…” çeşitli anlamları taşır.
    ~ne: Cümlenin sonuna gelen bu ek, İngilizcede ki “~isn’t it?, ~doesn’t it?, don’t you?” gibi anlamları taşıyan, değil mi diye ifadeyi benimsetir. “Baya ufakmış değil mi yahu?” diye çeşitli şekillerde benimsetme adı altında konuşuruz ya, işte aynen öyle.
    ~yo: Dinleyici karşı tarafın “o” şey ne ise artık “onu” bilmediğini farz ederek, kullanılan bir ifade biçimidir. Yanılmıyorsam da, genel de kadınlar kullanıyor. Belki de karıştırıyorumdur ama aklımda bir yerde öyle bir şey kalmış. Tabi siz bunu takmayın, ne ifade ettiğini benimseyin yeter.
    Ders içerikleriyle ilgili bilgileri ve ses ile görüntü kaynağıda eklediğim dosyaları da indirmek için linkte ekledim, isteyen indirebilir. Hepsi bulunmasa da var olanlarla, burada ki yazılarla birlikte kafi gelecektir.
    İndir
  22. Beğen
    zaman reacted to panres in 23. İSTANBUL JAPONCA KONUŞMA YARIŞMASI   
    JAPONYA BAŞKONSOLOSLUĞU Duyurusudur

27 Aralık 2013

16 Mart 2014 saat 13:00(Planlanmaktadır.)’ de Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say Salonu(Beşiktaş Kampüsü)'nda, İstanbul Japonca Konuşma Yarışması Komitesi tarafından 23.İstanbul Japonca konuşma yarışması düzenlenecektir. Aşağıdaki belgeleri indirip kullanabilirsiniz.

・23.İstanbul Japonca Konuşma Yarışması başvuru formu, gerekli şartlar

Metin için  Genko-Youshi
    ・Özet için    Genko-Youshi

Başvuru süresi 20 Ocak 2014 saat 9:00 dan 07 Şubat 2014 saat 17:00 e kadardır.

○Başvuru için:
    Japonya Başkonsolosluğu Kültür ve Enformasyon Bölümü
    Tel:   0212 317 46 00
    Faks:  0212 317 46 04 
    E-Mail: [email protected]

○Bilgi için:
    İstanbul Japonca Konuşma Yarışması Yönetim Kurulu
    E-Mail:[email protected]

kaynak: istanbul.tr.emb-japan.go.jp
  23. Beğen
    zaman got a reaction from torotoro in Animeciler, Acaba Kaç Yaşındasınız ?   
    Bir gün gelip de keşke çocukluğuma dönsem diyebileceğim bir yaştayım

Bu sözümü de unutmayın hepiniz (onii chan tachiler) bir gün bunu düşüneceksiniz  B)

O yüzden Carpe diem 

"Beş şey gelmeden önce beş şeyin kıymetini biliniz": 

1) Hastalık gelmeden önce sıhhatin 
    2) Yaşlılık gelmeden önce gençliğin 
    3) Fakirlik gelmeden önce zenginliğin 
    4) Meşgûliyet gelmeden önce boş vaktin 
    5) Ölüm gelmeden önce dünya hayatının

ve boşa zaman geçirmektense bu gün yeterince vakit varken uyumayın her an yeni şeyler katın kendinize...

neyse çok söyledim birazda siz yaşayarak öğrenin..  ^_^ 
  24. Beğen
    zaman reacted to ayanatsume in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    Çizimlerin bence gayet iyi üstüne düşersen eminim ortaya harika şeyler çıkarabilirsin ;)  
  25. Beğen
    zaman reacted to MadSlinger in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    Gayet güzel çalışmalar. Devamını dilerim., kolay gelsin.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.