Jump to content

Prauin

Üyeler
  • İçerik sayısı

63
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Harika
    Prauin got a reaction from theoristpersona in Favori yiyecek kombolarınız.   
    Ne kalori basan adamlarmışsınız arkadaş, yemin ediyorum motivasyonum arttı, daha da saydıklarınıza dokunmam. Aranızdaki dişiler 40-50 arası şirin köylü teyze olacaklar kokusu alıyorum. Tamam vurmayın.
  2. Beğen
    Prauin got a reaction from alexandraxv11 in Film ve Dizi Replikleri   
    Evet anime bölümünde replikler bölümü olup, bu bölümde bu zamana kadar olmaması -ya da benim görme özürlülüğüm bulamadım şimdilik- beni baya şaşırttı. İlk dizi repliğini, bu aralar hastası olduğum HBO yapımı True Detective'in ilk bölümünden ben vermiş olayım:

"Evrimsel süreçte yanlış bir adım olmak, doğaya aykırı olmak demek olmadığından, insanın bir benliği ve dolayısı ile gerek teorik, gerek pratik akıl yürütmeyle kendisi ve hareketleri üzerinde bir hükmü varmış yanılgısına düşmesinin ve bilinç denilen, bütün bu yanılgıların kaynağı olan farkındalığın, evrim sürecinin bir kısmında 'işe yarayacak' bir oluşum olarak gelişmiş ve bir süre boyunca da işe gerçekten yaramış, insanı en güçlü tür haline getirmiş olmasına rağmen, bir süre sonra bu 'işe yaramanın' varlığının da sadece küçük ve sınırlı bir içerikte kabul edilebileceği, çünkü bu sınırlı sürecin dışında farkındalığın fayda getirmekten çok geriye götürdüğü, bu anlamda insanın evrimsel sürecin bir safhasında bir bilinç kazanmış olmasının büyük resimin içinde sadece gerileme ve sorun getiren bir yanlış adım olduğu fikri, pek de mantıksız görünmüyor."
  3. Beğen
    Prauin reacted to NevermoreS7yle in Kuroko No Basket 3. seri cıkarmı ?   
    bencede kesinlikle çıkar çıkmalıda zaten hatta 4 falanda olmalı , ayrıca tsubasa gibi az da gelişimiş hallerinde dünya kup vs vs olmalı yani baya uzatsınlar seriyi tutar bence de tabi bu japonların ticari durumlarına bakıyor. Yeteri kadar para vermediği sürece istediği kadar güzel olsun devam ettirmiyolar inşallah uzun uzun devam eder seri.
  4. Beğen
    Prauin reacted to quincy in Film ve Dizi Replikleri   
    "Saving people,hunting things,family business"
    Supernatural-Dean Winchester
  5. Beğen
    Prauin got a reaction from Nikkitta in Film ve Dizi Replikleri   
    Certain linguistic anthropologists think that religion is a language virus that creates pathways in the brain that dull critical thinking… Rustin Cohle - True Detective

Without pain, without sacrifice, we would have nothing. Tyler Durden - Fight Club First you've gotta know - not fear, know - that someday you're gonna die. Tyler Durden - Fight Club Training is NOTHING! Will is EVERYTHING! Ra's Al Ghul - Batman Begins. Angels and demons can't cross over into our plane. So instead we get what I call half-breeds. The influence peddlers. They can only whisper in our ears. A single word can give you courage, or turn your favorite pleasure into your worst nightmare. Those with the demon's touch and those part angel, living alongside us. They call it the balance. I call it hypocritical bullshit.  John Constantine - Constantine Well, I tell ya, let me give you a little inside information about God. God likes to watch. He's a prankster. Think about it. He gives man instincts. He gives you this extraordinary gift, and then what does He do? I swear, for His own amusement, His own private cosmic gag reel, He sets the rules in opposition. It's the goof of all time. Look, but don't touch. Touch, but don't taste. Taste, don't swallow. Aha ha ha. And while you're jumpin' from one foot to the next, what is He doin'? He's laughin' His sick, fuckin' ass off. He's a tight-ass. He's a sadist. He's an absentee landlord. Worship that? Never!  John Milton - The Devil's Advocate I am the most complete fighter in the world. Uri Boyka - Undisputed Saksıya fesleğen gibi oturturum anlamı da çıkar. Umudumuz Şaban 
  6. Beğen
    Prauin got a reaction from Mπ. D. Πλούτωναλη in İtiraf Köşesi   
    Bu ülke insanlarından nefret ediyorum. Bir ülkede herkes sağlık uzmanı, herkes siyasal bilimler mezunu, herkes hukukçu, herkes teknik direktör mınski. Hayır yap yani, entellektüelsindir, her gün bilgi için çaba sarfediyorsundur, bir şeyler bulmuşsundur, önemli hissetmişsindir paylaş arkadaşlarınla. Ama ilkokul mezunuyken daha önce tanımadığın adama yapma. Bunu eğitim durumunu aşağılamak için söylemiyorum. Ulan bir insan önüne gelen her şişmana üç beyazdan uzak duracaksın der mi ? Herkesin mi akrabasında aynı hastalık olur ? Yahut daha Nasyonel Sosyalist'in Türkiye'deki karşılığı olduğunun farkında değilsin "kahrolsun faşizm" diyorsun. Herkes ekonomi uzmanı, ama kimse vaziyetin farkında değil. Adamın tek derdi yarın ki maça kimin hangi kadroda çıkacağı. Bir de bunun üstüne "söylem tüketenler" var. Örneğin; koskoca yolsuzuluğu ayakkabı kutusuna indirgeyip, üstüne komiklikler şakalar yapıp, durumun vehametini kaybetmesine yol açıyorlar. Bir önemli şahıs zamanında "Türkiye'nin %70'i aptal" demişti de insanlar önemsememişti. Bence az bile söylemiş. 
  7. Beğen
    Prauin reacted to 하나님 in Zed çizimim   
    elim den geldiğince benzetmeye çalıştım :)

8. Beğen
    Prauin reacted to -Alper- in One piece'den derin replikler   
    Sanji:Ne oldu burda?
    Roronoa Zoro : Hiç bir şey
  9. Beğen
    Prauin got a reaction from KomşununOğlu in Favori yiyecek kombolarınız.   
    Evet efendim, gerek geleneklerimizden gelen, gerek kendi keşfiniz olan, gerekse televizyondan gördüğünüz ve beğendiğiniz yiyecek kombinasyonları nelerdir ?

En büyük sırlarımdan biriyle başlamak istiyorum Eti Kakaolu + Ayran. Sonrasında Doctor Who'dan kaptığım Fishfingers + Custard (ki Türkiye'de benim gibi fakirler için pudding de olur). Ardından son olarak Malibu + Süt. Buyrun sizinkileri de duyalım. Ama ne olur Rakı + Balık gibi çok çok çok bayağı şeyler yazmayın.
  10. Beğen
    Prauin got a reaction from Amygirl in Slàinte mhath!   
    Uzun zamandır anime takip etmemi sağlayan sitenin forumuna da üye olmam gerektiğini düşünerek bir süre önce kaydoldum, fakat aktif hale gelmem bu güne denk geldi. Kaydolmadan önce videoların altına bir kaç kez yorum yapmıştım, denk gelenler için lakabım "Jynac" idi.23 yaşındayım ve Antalya'da yaşıyorum.

Kendi jenerasyonumun çoğu ferdi gibi ben de anime izlemeye hafta sonları sabah okul saatinden de önce kalkmamıza neden olan ve bazen Kanal D'nin NBA play-offlarını vermesi nedeniyle iptal edilen Tsubasa ile başlamış, sonrasında uçamayan bir karakterin adını haykırarak intihar eden bir beyinsiz yüzünden yayından kaldırıldığı rivayet edilen Pokemon ile devam etmiştim. Daha sonraları farklı animeler televizyonda boy gösterse de ilgimi çekmedi. Dota oyuncuları bilirler Wepla zamanında -yaklaşık 8-9 yıl önce- server da başka bir sitenin reklamı yapılmıştı ve oradan Full Metal Alchemist izleyerek animeler arasına tekrar dalış yaptım. Ardından Bleach, One Piece, Naruto, Hellsing, Devil May Cry derken anime bağımlısı olmuştum. Fakat bahsettiğim sitenin videoları çok yavaşladı ve bir süre sonra da site ortadan kayboldu. Sonrasında her canı sıkkın, tembel insan gibi Google Amca'ya "One Piece izle" ,"Naruto izle" yaza yaza buraları görmeye başladım. İyi ki de denk gelmişim bir çok yeni anime keşfetmeme vesile oldu.

Forumu sık takip edenler bugün, ortalama bir göz atıp geçen insanlar ise yakın zamanda benim spor animelerine yakın ilgimi görecekler, belki de bıkacaklardır. Özellikle merak edip bu başlığa tıklayanlar; benim nickimi gördüğünüz her yerde Kuroko no Basket'in adının geçme ihtimalinin çok yüksek olduğunu göreceksiniz. Onun dışında spor animeleri ile içli dışlı olanlar benimle sohbet etmekten keyif alacaklar ve bana yeni bakış açıları ekleyeceklerdir diye umut ediyorum. Fakat baseball animelerini bu konunun dışında tutmayı tercih ediyorum.

Spor animeleri dışında çoğu "beylik" animeyi de izlemişliğim vardır, her ne olursa olsun bir olay, olgu, yapım, sanat, spor fark etmez eleştirmek için öncelikle onu incelemek gerektiğine inanan biriyimdir. Dolayısıyla eğer tahmin ettiğim kadar sık forumda "biteceksem" tartışmalarda olumsuz eleştirilerimin genel olarak izlediğim yerlerden çıktığını belirtmek isterim. Normalde bu kadar birinci tekil şahıs eki içeren cümleler kurmam ama tanışma "merasimi" için bu gerekli sanırım. Şimdilik sanırım bu kadar, tanıştığımıza memnun oldum.

Dipnot: "Slàinte mhath!" Gaelic dilinde "slanjca vaa" diye okunur, İngilizce'ye "good health" olarak çevrilmiştir. Özetle "Sağlığınıza!"
  11. Beğen
    Prauin got a reaction from torotoro in Slàinte mhath!   
    Uzun zamandır anime takip etmemi sağlayan sitenin forumuna da üye olmam gerektiğini düşünerek bir süre önce kaydoldum, fakat aktif hale gelmem bu güne denk geldi. Kaydolmadan önce videoların altına bir kaç kez yorum yapmıştım, denk gelenler için lakabım "Jynac" idi.23 yaşındayım ve Antalya'da yaşıyorum.

Kendi jenerasyonumun çoğu ferdi gibi ben de anime izlemeye hafta sonları sabah okul saatinden de önce kalkmamıza neden olan ve bazen Kanal D'nin NBA play-offlarını vermesi nedeniyle iptal edilen Tsubasa ile başlamış, sonrasında uçamayan bir karakterin adını haykırarak intihar eden bir beyinsiz yüzünden yayından kaldırıldığı rivayet edilen Pokemon ile devam etmiştim. Daha sonraları farklı animeler televizyonda boy gösterse de ilgimi çekmedi. Dota oyuncuları bilirler Wepla zamanında -yaklaşık 8-9 yıl önce- server da başka bir sitenin reklamı yapılmıştı ve oradan Full Metal Alchemist izleyerek animeler arasına tekrar dalış yaptım. Ardından Bleach, One Piece, Naruto, Hellsing, Devil May Cry derken anime bağımlısı olmuştum. Fakat bahsettiğim sitenin videoları çok yavaşladı ve bir süre sonra da site ortadan kayboldu. Sonrasında her canı sıkkın, tembel insan gibi Google Amca'ya "One Piece izle" ,"Naruto izle" yaza yaza buraları görmeye başladım. İyi ki de denk gelmişim bir çok yeni anime keşfetmeme vesile oldu.

Forumu sık takip edenler bugün, ortalama bir göz atıp geçen insanlar ise yakın zamanda benim spor animelerine yakın ilgimi görecekler, belki de bıkacaklardır. Özellikle merak edip bu başlığa tıklayanlar; benim nickimi gördüğünüz her yerde Kuroko no Basket'in adının geçme ihtimalinin çok yüksek olduğunu göreceksiniz. Onun dışında spor animeleri ile içli dışlı olanlar benimle sohbet etmekten keyif alacaklar ve bana yeni bakış açıları ekleyeceklerdir diye umut ediyorum. Fakat baseball animelerini bu konunun dışında tutmayı tercih ediyorum.

Spor animeleri dışında çoğu "beylik" animeyi de izlemişliğim vardır, her ne olursa olsun bir olay, olgu, yapım, sanat, spor fark etmez eleştirmek için öncelikle onu incelemek gerektiğine inanan biriyimdir. Dolayısıyla eğer tahmin ettiğim kadar sık forumda "biteceksem" tartışmalarda olumsuz eleştirilerimin genel olarak izlediğim yerlerden çıktığını belirtmek isterim. Normalde bu kadar birinci tekil şahıs eki içeren cümleler kurmam ama tanışma "merasimi" için bu gerekli sanırım. Şimdilik sanırım bu kadar, tanıştığımıza memnun oldum.

Dipnot: "Slàinte mhath!" Gaelic dilinde "slanjca vaa" diye okunur, İngilizce'ye "good health" olarak çevrilmiştir. Özetle "Sağlığınıza!"
  12. Beğen
    Prauin got a reaction from AdminSlayer in Birini animeye başlatırken ilk hangi anime izletilmelidir ?   
    Bence tavsiye edilen kişiye göre değişir. Spor sever ise Tsubasa Road To 2002, Kuroko no Basket, Hajime no İppo; biraz yaşı "geçmişse" Full Metal Alchemist; çok çabuk gaza gelen biriyse One Piece ve Naruto; kadınsa genelde Death Note (neden anlamam, ama başarılı olur); anime izlemiş ama uzun zaman önce bırakıp tekrar başlamak için tavsiye isteyen biriyse Hunter x Hunter 2011; çocukluğunu özleyen biriyse tabii ki Pokemon.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.