Jump to content

Skadi

Üyeler
  • İçerik sayısı

686
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

13

İletiler bölümüne Skadi kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Seriyi izledim. Üye olmakta isterim. Şimdiden teşekkürler.  :D

Ben nasıl bu FC de olmam Nasılll?? :D Mangasını da çok severim animesini de beni de alın :D  :rolleyes:

Vampire Knight ailesine hoşgeldiniz arkadaşlar. (:

2. Ninja Slayer’ın Başlangıç Tarihi Açıklandı

Bradley Bond ve Philipp Ninj@ Morzez tarafından yazılan cyberpunk romanı Ninja Slayer’ın anime uyarlamasının başlangıç tarihine dair bilgiler resmi web sayfasında paylaşıldı. Buna göre anime 16 Nisan’da Japon online yayın platformu Niconico’da yayımlanmaya başlayacak. Animenin Japon TV kanallarındaki gösterimi ise 2016’yı bulacak. Seri aynı zamanda Niconico Live Ginza, D Anime Store, Anime Pass, PlayStation.Store, Hikari TV, DMM.com, GYAO, BANDAICHANNEL, Rakuten SHOWTIME, VideoMarket aracılığıyla da online izlenebilecek.

ninja-slayer.jpg

Animenin web sayfasında paylaşılan 2 yeni görsel.

Bunların dışında animenin yapım kadrosu da güncellendi.

• Yönetmen: Akira Amemiya
    • Senaryo: Yu Sato
    • Karakter Tasarım: Hiroyuki Imaishi, Yusuke Yoshigaki, Serere Inato, Shinjiro, Saitom
    • Sanat Yönetmeni: Akira Katsuta, Young-jae Lee
    • Görüntü Yönetmeni: Kentaro Kashiwagi
    • Müzik: Shinichi Osawa, Kenji Fujisawa
    • Müzik Yapım: StarChild Records
    • Ses Yönetmeni: Yuki Satofumi
    • Ses Yapım: grooove
    • Animasyon Yapım: Studio TRIGGER
    • Yapım: Ninja Committee

Seiyuuları da hatırlayalım sitede paylaşılan görsellerle.

ninja-slayer.jpg

Ninja Slayer – Toshiyuki Morikawa

ninja-slayer.jpg

Dark Ninja – Hayami Sho

ninja-slayer.jpg

Laomoto Khan – Masane Tsukayama

• Nancy Lee – Chiwa Saito
    • Koki Yamamoto – Sora Amamiya
    • Dragon Yukano – Risa Taneda
    • Clone Yakuza - Tesshō Genda
    • Electronic Maiko - Noto Mamiko
    • Scatter – Takahiro Mizushima
    • Anlatıcı – Goblin

BOOM BOOM SATELLITES’a ait “BACK IN BLACK” isimli ana tema parçasının yer aldığı serinin ilk tanıtım videosu.

Ninja Slayer ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak;http://www.animefantastica.com/ninja-slayer-baslangic

3. İnsanı Düşünmeye En Çok Sevk Eden Animeler Listesinde Hangi İsimler Yer Alıyor?

Ne izlerken ne de bitirdikten sonra üzerinde düşünmeden durabildiğimiz animeler vardır. Bu animeler kimi zaman bize çeşitli akıl oyunlarıyla meydan okur, kimi zaman bir gizemin ardındaki gerçekleri çözmemiz için ipuçları bırakırken kafalarımızı daha da karıştırır, kimi zaman ise bize toplumsal etik ya da metafiziksel olgular üzerine düşüncelerimizi sorgulatır. İşte Japon internet arama motoru Goo ile reklam şirketi iBridge’in ortak çalışması olarak yürütülen bu anket de 250 erkek ve 250 kadın katılımcısına insanı farklı şekillerde düşünmeye en çok sevk eden animelerin hangileri olduğu sorusunu yöneltiyor. Bakalım anketin sonuçlarına baktıktan sonra hakkının yendiğini düşündüğünüz seriler olacak mı?

-20-
    Paprika (%2.2)

paprika.jpg

-19-
    Pumpkin Scissors (%3.0)

pumpkin-scissors.jpg

-18-
    Code Geass: Hangyaku no Lelouch (%3.0)

code-geass.jpg

-17-
    Gankutsuou (%3.6)

gankutsuou.jpg

-16-
    Yojouhan Shinwa Taikei  (%3.8)

yojouhan-shinwa-taikei.jpg

-15-
    Higurashi no Naku Koro ni (%3.8)

higurashi-no-naku-koro-ni.jpg

-14-
    Bakemonogatari (%4.0)

bakemonogatari.jpg

-13-
    No Game No Life (%4.6)

no-game-no-life.jpg

-12-
    Toaru Majutsu no Index (%4.6)

toaru-majutsu-no-index.jpg

-11-
    Sayonara Zetsubou Sensei (%5.0)

sayonara-zetsubou-sensei.jpg

-10- Mushishi (%5.4)

mushishi.jpg

-09-
    Kiseijuu Sei no Kakuritsu (%6.0)

kiseijuu.jpg

-08-
    Jojo’s Bizarre Adventure (%6.6)

jojos-bizarre-adventure.jpg

-07-
    Psycho-Pass (%8.2)

psycho-pass.jpg

-06-

Shingeki no Kyojin (%8.2)

shingeki-no-kyojin.jpg

-05-
    Monster (%9.2)

monster.jpg

-04-
    Ghost In Shell (%9.8)

ghost-in-shell.jpg

-03-
    Neon Genesis Evangelion (%11.6)

neon-genesis-evangelion.jpg

-02-
    Kaiji (%12.6)

kaiji.jpg

-01-
    Death Note 
    (%16.8)

death-note.jpg

Kaynak;http://www.animefantastica.com/insani-dusunmeye-en-cok-sevk-eden-animeler

4. Gençler Mert'i ben davet ettim. Bleach tartışacak daha çok üyemiz var artık :D Bu arada kafamda deli teoriler var hala. Boş vaktimde Bleach Tartışma konusuna dökeceğim.

Hmm Bleach sever üyeleri toplayıp öyle devrim yapacaksın sanırım.Bu arada diğer tanışma konusundaki dediğine bende katılıyorum.Haberin olsun :D

Bende geliyorum beni de bekleyin. :p

Manga okuyan biri degildim, Gantz ile basladim, sinavdan sonra da Bleach`e devam edecegim.O zaman katilirim sizlere. (:

Bu arada hosgeldin Mert, Ichimaru muazzam bir karakter, BayBay deyisine bayiliyorum! (:

5. Live Action ve TV Dizisini de Beraberinde Getiren Yeni Korku Animesi Shishou Series

shishou-project.jpg

Dünyada kullanılırlığı gitgide artan 4chan benzeri imageboardların aksine popülaritesini Japonya’da ötesine pek de taşıyamayan ancak ülke içindeki internet paylaşım platformlarının en önemlilerinden biri haline gelen textboardlar, farklı türde pek çok gönderinin üyelik sistemine gerek olmadan paylaşılmasına olanak vermektedirler. Bu anlamda basit birer forum gibi hareket eden textboardların en ünlülerinden 2channel’ın ilk defa 2003’te okuyucularla buluşturduğu gizem-korku temalı internet romanı Shishou Series, live action film başta olmak üzere üzere TV dizisi ve animeye uyarlanarak hayranlarını farklı türde yapımlarla sevindirecek.

Günümüzde yayımlanmış 113 kısa hikayeyi ismi altında bulunduran Shishio Series için hazırlanmış, Mahiro Takasugi’yi ana karakter için rol modeli olarak izlediğimiz bir tanıtım videosu da bulunurken; eserde hikaye kasabadan şehre okumak için gelen üniversite birinci sınıf öğrencisi Uni’nin, açıklanamayan gizemli olaylara büyük merak duyan ve kendini Shishou(Usta) olarak tanıtan bir üst sınıf öğrencisi ile tanışmasıyla başlıyor. Shishou ve onunla aynı merakı paylaşan insanların oluşturduğu gruba katılan Uni, onlarla var olan şehir efsanelerini ve doğaüstü fenomenleri araştırıyor.

2016 yılına planlanan ve yönetmen koltuğunda Atsushi Shimizu’nin oturacağı live-action’ı, TV dizisiyle yine 2016 içerisinde takip edecek anime için bir kısmı açıklanan ana kadrodan isimler ise şöyle:

• Yönetmen: Kinji Yoshimoto (Queen’s BladeMachine-Doll wa Kizutsukanai)
    • Karakter Tasarımcısı /Animasyon Yönetmeni: Naoyuki Asano (Saint Young Men)
    • Animatör: Hideki Hashimoto, Katsuyuki Tamura, Aiko Sendou, Naoyuki Asano
    • Stüdyo: Pierrot Plus (Tegami BachiSabagebu!!)

Shishou-Series.jpg

Shu Katayama’nın çizdiği Shonen Gahousha’ya ait Young King Hours dergisinde 2013 Aralık ayından beri yayımlanan bir de mangası bulunan Shishou Series’in basılmış iki adet romanı bulunuyor. Bakalım bu iki roman dolusu gizemli olay, Higurashi no Naku Koro ni, Another gibi korku türündeki yapımlara düşkün anime izleyicilerini mutlu edebilecek mi?

Kaynak;http://www.animefantastica.com/shishou-series-animesi

6. Güney Afrika"daki kedilerim.

Anne Mia; İlk önce bir kaç çocukluk fotoğrafını koyayım.

39O5bj.jpg

RJgA7o.jpg

pR5AZz.jpg

kjMQNv.jpg

N5LXvk.jpg

Mia artık bir anne;

EVOdQ8.jpg

j4qOzn.jpg

Mia'nın yaramaz oğlu Ada.Köpek yavrusu gibi yetiştirdik kendisini, kemik vb. ne varsa yer, yapmadığı yaramazlık kalmaz.Eve fare getirip oynama gibi kötü huyları vardır. :( Ada'nın küçüklüğü;

M61GlN.jpg

QRP3gk.jpg

XBb1D7.jpg

blvXg8.jpg

dnLdW4.jpg

Mia ve Ada artık iyice büyüdüler, yeni resimleri;

7oBnkY.jpg

P57Wq5.jpg

9VY145.jpg

39OZP0.jpg

RJgZB7.jpg

Evin bir diğer neşesi Chocolate.Bir gün ansızın gelmişti, o gündür bu gündür bizimle kendisi.Yan komşumuz, eski sahipleri olan ailenin onu sokağa bırakıp taşındıklarını söylemişti.Kendisine eziyet de etmişlerdi ne yazık ki :( Kendisi çok çok sakin bir kedidir. (:

0706yL.jpg

Kapanışı Mia ve Ada ile yapalım. :p

58NlQl.jpg

Bunun dışında kendim 2 tane de kuş besledim, ne yazık ki öldüler.Bir daha almayı planlıyorum, kuş bambaşka bir şey.

Ne kadar çok resim olmuş ya.. : :))

7. Hayranların Seçimiyle En Cool Kadın Anime Karakterleri

Charapedia, düzenlediği 10.000 kişilik anketlerinden birinde bu sefer anime severlere en “cool” kadın anime karakterlerini sordu. Oylamaya katılanlar arasında kadın katılımcılar %51’lik dilimle çoğunluğu sağladı. İşte seçilen 30 cool karakter:

30) Chifuyu Orimura (IS: Infinite Stratos)

en-cool-kadin-anime-karakterleri.gif

29) Hitagi Senjougahara (Monogatari Serisi)

28) Tsubomi Kido (Mekaku City Actors)

27) Kyuubei Yagyuu (Gintama)

26) Kanzaki Kaori (Toaru Majutsu Serisi)

25) Olivier Mira Armstrong (Fullmetal Alchemist)

en-cool-anime-karakterleri.gif

24) Makoto Kikuchi (The iDOLM@STER)

23) Tae Shimura (Gintama)

22) Balalaika (Black Lagoon)

21) Riza Hawkeye (Fullmetal Alchemist)

20) Yukino Yukinoshita (My Teen Romantic Comedy SNAFU)

19) Kagura (Gintama)

18) Riko Aida (Kuroko no Basuke)

17) Fujiko Mine (Lupin 3)

yEz5Wn8.gif

16) Shiki Ryougi (Kara no Kyoukai)

15) Morgiana (Magi)

14) Haman Karn (Gundam ZZ)

13) Shino Asada/Sinon (Sword Art Online)

12) Yuu Kashima (Gekkan Shoujo Nozaki-kun)

11) Touka Kirishima (Tokyo Ghoul)

10) Akane Tsunemori (Psycho-Pass)

9) Revy (Black Lagoon)

8) Tsukuyo (Gintama)

7) Mikoto Misaka (Toaru Majutsu Serisi)

6) Erza Scarlet (Fairy Tail)

5) Motoko Kusanagi (Ghost In The Shell)

4) Saber (Fate Serisi)

3) Celty Sturluson (Durarara!!)

2) Asuna (Sword Art Online)

1) Mikasa Ackerman (Shingeki no Kyojin)

en-cool-anime-karakterleri.gif

İlk üç karakterin sıralamasını hak ettiğini düşünsem de, özellikle Mikasa’nın, listede olmayı hak eden başka birçok karakter de var. Ya sizin gerek tavırlarıyla, gerek karizmasıyla en çok “cool” olduğunuzu düşündüğünüz kadın anime karakterleri kimler?

Alıntı:http://www.animefantastica.com/en-cool-kadin-anime-karakterleri

8. Tam olarak anime denemez, Avustralyali bir yazarin kitabindan uyarlama ve kanada studyolarinda olusturulmus bir eser.Tabiki cizim stili animeydi.

Seslendirmesi ingilizce, her ne kadar Japonca`yi tercih etsem de, fena olmamis.Cok ayri havasi vardi Deltora Quest`in.Gece izledigim icin de ayri bir guzel oluyordu.

Valla duygulandim simdi.Arkadasimla saat 9:30`dan gece 4:30`a kadar olan ANIMEZ  kusagini izlerdik.

9. 2015’te Naruto Shippuuden Filler Sezon ile Devam Edecek

2014 yılının bitmesine az bir süre kalmışken Naruto Shippuuden’in 2015 planları da açığa çıktı. Sizlere daha önce chunin sınavlarını konu alan doldurma bölümle serinin devam edebileceğini söylemiştik. Jump Festa 2015’te detaylar açıklığa kavuştu. Yeni Naruto Shippuuden sezonu “Naruto no Senaka -Nakama no Kiseki-” Ocak 2015’te izleyicilerle buluşacak. Yeni sezon Naruto’nun yokluğunda Konohagakure’deki chunin sınavını konu alacak. Orochimaru vakasından sonra Gaara -Kazekage- işleri yoluna koymanın bir yolunu aramaktadır. Bu sebeple yeni chunin sınavınında Konohagakure’ye yardım etmeye karar verir. Ancak gölgelerden Gaara, Tsunade ve ninja adaylarının habersiz olduğu bir kötülük baş gösterir. Bu kötülük nedir? Yeni sezonda hep beraber göreceğiz.

naruto-shippuden-filler-chunin.jpg

Yeni chunin sınavında her kasabadan katılımcılar yarışacak. Yeni karakterlere ek olarak serinin eski karakterlerinden de birkaçını göreceğiz. Diana Garnet’in “Spinning World” şarkısıyla açılış yapacak yeni doldurma sezonun ne zaman biteceği ise elbette belli değil.

naruto-filler-chunin.jpg

Alinti:www.animefantastica.com/naruto-shippuuden-filler-sezon-ile-devam-edecek

10. Skadi dostum doğum günün kutlu olsun :) :cheer2-onion-head-emoticon: :dong-onion-head-emoticon: :angel2-onion-head-emoticon: :happy-birth-day1-onion-head-emo :angel1-onion-head-emoticon: :cheer3-onion-head-emoticon: :cheer2-onion-head-emoticon:  sensiz bir forum düşünemiyorum :D nice sağlıklı, mutlu ve huzurlu yıllara....

Cok tesekkur ederim dostum.Bende sensiz bir forum dusunemiyorum.Daha hep birlikte neler neler basaracagiz. (:

11. Vay burayi hic farketmedim bugun, Bedri soylemese bakmazdim. :P

Forumda anime haberi diyince akla ilk gelen isim olan Skadi(Uğur)'in doğum günü.. Doğum günün kutlu olsun.Nice senelere kardeşim :)

İchigo FC anısına :D

Ichigo_Birthday_Cake_by_iwakuralain16.jp

Cok tesekkur ederim Bedri, sagolasin eksik olma.Bir gun hep birlikte kutlariz insAllah.Hatirlamanda beni cok memnun etti valla cok sagol dostum. (:

Doğum günün kutlu, mutlu, huzurlu, neşeli, paralı, aşklı, kahkahalı olsun Uğur hepidibörthdeytuyuuuuu  :happy-birth-day1-onion-head-emo 

wi1uOrV.png

Bir pastada benden  ^_^ 

dltAOg2.jpg

: :oPasta supermis! Cok tesekkur ederim Zeynep admin :p Hep birlikte nice senelere. (:

Oo Skadi'nin doğum günü müymüş ? Doğum günün kutlu olsun Uğur. Çok muhabbetimiz yok herhalde ama uzaktan da olsa severim seni. :D 

Uzaktan nasil oluyor ya, evladim olsan eldivenle severim lafi aklima geldi. :D Saka bir yana, cok tesekkurler, hep birlikte nice senelere. (:

Doğum günün kutlu olsuun. :D Ezgi seni nasıl seviyorsa ben de öyle seviyorum. Ahaksbkzx Ya geceleri sanırım iyi olmuyorum ben.. Neyse hadi öptüm gözlerinden Skadiiğğ. :D Spaydi gibi oldu agjahdjx Tamam gidiyorum bu konudan.

Ezgi`yle senin random guluslerine bayiliyorum.  :lol: Ahaha Spaydi`de iyiydi, Hatce diyordu onu.  :D Dogum gunu dileklerin icin tesekkur ederim. (:

12. Zencileri seslendiren Fatih Ozacun super harbi ya. (:  Corumlu Sakir`i seslendirdigi de soyleniyor. :D

Ben  kurtlar vadisi`ndeki Polat`i seslendiren kisinin sesini seviyorum. (:

Ve hala seslendirme sanatcisi olma istegim devam ediyor, fakat ne yazik ki bu sektorde en basarili ulkelerden biri olmamiza ragmen hicbir ses sanatcisi hakettigi paralari alamiyor.Gizli kahraman onlar.

13. 2015 Kış Sezonu Animeleri – Ocak 2015 Animeleri Listesi

Tantei Kageki Milky Holmes TD

holmes.jpg

Tür: Komedi, Gizem, Süper Güç
    Tarih: 03.01.2015
    Stüdyo: J.C. Staff
    Format: TV Serisi

Yokohama bölgesindeki idoller arasında şarkı hırsızlığı vakaları sık sık görülmektedir. Öyle ki Marine Amagi isimli süper idolün Kiseki no Uta isimli hit şarkısı da çalınmıştır. Bu olayın ardından Marine’in isteği üzerine Milky Holmes takımı şarkı hırsızının peşine düşer.

Minna Atsumare! Falcom Gakuen SC

minna-atsumare.jpg

Tür: Komedi, Seinen
    Tarih: 04.01.2015
    Stüdyo: DAX Production

Adaletin yükselen gücü ile donatılmış savaşçılar Xanadu dünyasına çağırılmışlardır. Eskinin kötülerinden Dark Fact ile müdür Lappi’ye düşen görev ise bu savaşçıları tekrardan eğitmektir.

Absolute Duo

ikMJkVS.jpg

Tür: Aksiyon, Harem, Ecchi, Romantik, Doğaüstü
    Tarih: 04.01.2015
    Stüdyo: 8bit

Tooru Kokonoe, sevdiği birini kaybettikten sonra intikamını almak ve “Blaze” adındaki bir ruh silahını elde edebilmek için Kouryou Akademisi’ne kaydolur. Tooru Kokonoe, silah elde etmeyi beklerken ruhu kalkana dönüşür. Tooru, silah olmayan bir şey ile intikamını nasıl alacaktır?

Kamisama Hajimemashita ◎

QdBU4Yf.jpg

Tür: Komedi, Shoujo, Romantik, Fantastik, Doğaüstü
    Tarih: 06.01.2015
    Stüdyo: Dentsu

Kamisama Hajimemashita anime serisinin 2. sezonudur.

Yuri Kuma Arashi

yuri-kuma-arashi.jpg

Tür: Shoujo Ai
    Tarih: 06.01.2015
    Stüdyo: Silver Link

Uzayın derinliklerinde patlayan Kumaria’nın parçaları meteor yağmuru olarak Dünya’ya yağmış ve nedeni belli olmayan şekilde gezegendeki tüm ayılar birleşip insanlığa saldırmışlardır. Ayıların insanlarla savaşı bir türlü sonlanmadığı ve bu bitmez tükenmez nefret algası gitgide yayıldığı için ayılar ve insanlar arasında “Yok Olma Duvarı” adında dev bir duvar dikilir. Bu sırada insanların dünyasında Arashigaoka Akademisi öğrencileri Kureha Tsubaki ve Sumika Izumino, üzerinde Yuri çiçeklerinin yetiştiği bir çiçek tarhı görürler. Hem arkadaş hem sevgili olan ikilinin kendileri için önemli olan bu çiçek tarhında zaman geçirdiği bir anda Ayı Alarmı çalmaya başlar. Saldırıyı yapan ve insan dünyasını işgale gelmiş bu ayıların etrafında ise cevabı belli olmayan sorular dönmektedir.

Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu Love!

binan-koukou.jpg

Tür: Hayattan Kesitler, Komedi, Büyü
    Tarih: 07.01.2015
    Stüdyo: Diomedea

Seri, Binan Lisesi Dünya Savunma Kulübü, daha doğrusu “Hiçbir Şey Yapmama” Kulübü’ndeki 5 üyenin uzaydan gelmiş vombata benzeyen gizemli pembe bir canlı ve ona benzer bir başkasının peşinden okul konseyi adı altında çalışan Dünya İşgali Kulübü ile mücadelesini konu edinir.

Witch Craft Works OVA

witch-craft-works.jpg
    Tür: Aksiyon, Fantastik, Doğaüstü, Seinen
    Format: OVA

Manganın 8. cildine yönelik OVA formatında bölüm.

Seirei Tsukai no Blade Dance Specials

seirei-tsukai-blade-dance.jpg

Tür: Aksiyon, Fantastik, Doğaüstü, Okul
    Stüdyo: TNK
    Format: Özel Bölüm

8 Ekim 2014 tarihinde yayımlanmaya başlayan özel bölümler kış sezonunda da devam ediyor.

Shinmai Maou no Testament

Euepnbf.jpg

Tür: Aksiyon, Ecchi, Fantastik, Romantik, Shounen
    Tarih: 08.01.2015
    Stüdyo: Production IMS

Toujo Basara’nın babasının yeniden evlenmesiyle bir anda iki güzel kız kardeşi olur. Evlendikten hemen sonra babasının iş için yurtdışına çıkmasıyla Mio ve Maria kız kardeşlerle yalnız kalan Basara onların gerçek yüzlerini öğrenir. Mio Şeytan Lordu, Maria ise bir Succubus’dır. Mio ve Maria, Basara’nın üzerinde büyülerini kullanarak onu uşakları yapmak isterken büyüleri tersine döner ve Basara kız kardeşlerin efendisi haline gelir.

Kantai Collection: KanColle

7fPcmOW.jpg

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Askeri
    Tarih: 08.10.2015

2. Dünya Savaşı Japonya’sından esinlenerek yapılan ünlü kart oyununun serileştirilmiş anime versiyonudur.

Saenai Heroine no Sodatekata

RkJVflN.jpg

Tür: Komedi, Romantik, Dram
    Tarih: 09.01.2015
    Stüdyo: A-1 Pictures

Liseli otaku Tomoyo Aki, animelerin Blu-Ray versiyonlarını satın alabilmek için part time bir işte çalışmaktadır. Şans eseri yolda gördüğü çok güzel bir kızı yapacağı oyun için model olarak seçer. Sonradan öğrendiği üzere Megumi Katou adındaki bu kız aynı zamanda Aki’nin sınıf arkadaşı çıkar. Çocukluk arkadaşı ve Edebiyat Kulübün başkanı Eriri Spencer Sawamura ve kulübün onur öğrencisi Utaha Usamigaoka’nın yardımlarıyla planladığı bu oyunu Comicket için hazırlamaya karar verir.

Tokyo Ghoul √A

tokyo-ghoul.jpg

Tür: Aksiyon, Gizem, Dram, Korku, Doğaüstü, Psikolojik, Seinen
    Stüdyo: Studio Pierrot

2014 yaz sezonunda yayımlanmış Tokyo Ghoul serisinin ikinci sezonu.

Soukyuu No Fafner: Dead Aggressor – Exodus

soukyuu-no-fafner.jpg

Tür: Dram, Mecha, Bilim Kurgu
    Stüdyo: Xebec

2004 yılında yayımlanmış Soukyuu No Fafner: Dead Aggressor serisi ve 2010’da çıkan Soukyuu No Fafner: Dead Aggressor – Heaven and Earth filminin devamı olan ve filmin 2 sene sonrasını konu alan TV serisi.

Koufuku Grafitti

koufuku-grafitti.jpg

Tür: Komedi, Seinen
    Stüdyo: Shaft

Seri, yalnız yaşayan ve yemek pişirmekten hoşlanan ortaokul öğrencisi olan Ryou’nun pişirdiği yemeklerle sayesinde yeni arkadaşlar kazanmasını konu edinmektedir.

Psycho-Pass Movie

psycho-pass-movie.jpg

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Polisiye
    Stüdyo: Production I.G
    Format: Film

2116 yılında Japon hükümeti Sibyl Sistemi’ni farklı ülkelere de ihraç ederek bu “düzen aracını” tüm dünyaya yaymaktadır. Bu sırada sivil savaşın ortasındaki eyalet SEAUn, Sibyl Sistemi için uygun bir denek olur. Getirilen yeni düzenin ardından kıyı kasabası Shambala Float’ta güvenliğin sağlandığı kısa süreli bir barış ortamı oluşur. Ancak SEAUn’un Japonya’ya terörist bir grup göndermesi ve grubun Sibyl Sistemi’nden sıyrılıp saldırıya geçmesiyle durum farklı bir boyut kazanacaktır. Akane Tsunemori polisin başına geçecek ve geçmişte yakından tanıdığı “o adam”ın da dahil olduğu bu olayı araştırmaya Shambala Float’a gidecektir.

Juuou Mujin no Fafnir

Jlr5kVG.jpg

Tür: Romantik, Fantastik, Okul

Dragon denilen canavarların Dünya’da aniden belirmesi üstünden çok geçmemiştir ki insan ırkı içinde Dragon’ların özelliklerini taşıyan ve “D” adı verilen özel kızlar ortaya çıkmıştır. Ancak tek erkek D olma ünvanına sahip Yuu Mononobe’nin sırrının açığa çıkması tüm bu kızların bir arada bulunduğu okulda okumasını zorunlu kılacaktır.

The iDOLM@STER Cinderella Girls

st1AiyQ.jpg

Tür: Komedi, Müzik, Hayattan Kesitler
    Tarih: 10.01.2015
    Stüdyo: A-1 Pictures

The iDOLM@STER Cinderella Girls isimli online kart oyunun en popüler idol kızlarından oluşan anime serisi.

Death Parade

death-parade.jpg

Tür: Oyun, Psikolojik
    Stüdyo: Madhouse

Nasıl bindiklerini bilmedikleri asansörden Queen Dekim isimli tuhaf bara adım atan ve neden orada olduklarından bihaber olan 2 ziyaretçi karşılarında beyaz saçlı bir barmen bulurlar. Dekim isimli barmen onlara, birbirleriyle hayatlarının çizgide olacağı bir “ölüm oyunu” oynayacaklarını söyleyecektir. Oyun sırasında gerçek doğalarını ortaya koyan bu ziyaretçilerin bilmediği bir diğer şey ise oyun sırasında onları gözlemleyen barmenin haklarında son hükmü verecek kişi olduğudur.

Ansatsu Kyoushitsu

O5PadrO.jpg

Tür: Aksiyon, Komedi, Doğaüstü, Shounen
    Stüdyo: Lerche

Kunugigaoka Ortaokulu öğrencilerinin mezun olmadan önce bir görevi vardır; o da Ay’ın %70’ini yok eden ve 1 yıl içinde Dünya’yı da yok edecek olan öğretmenleri Koro-sensei’yi öldürmektir. İşin aslına bakacak olursak Dünya’yı bir yıl içinde yerle bir edeceğini duyuran Koro-sensei; bundan önce tüm ülkelere şöhreti kötü 3-E sınıfının öğretmeni olup 1 yıl süreyle öğrencilere kendisini nasıl öldürebilecekleri konusunda eğitim vermeyi önerir.

Shounen Hollywood: Holly Stage for 50

YZmEGa1.jpg

Tür: Müzik, Shoujo, Hayattan Kesitler
    Stüdyo: Zexcs

Shounen Hollywood: Holly Stage for 49 anime serisinin ikinci sezonudur.

Durarara!! 2 Shou

durarara-2-shou.jpg

Tür: Aksiyon, Gizem, Doğaüstü
    Stüdyo: Studio Shuka

2010 yılında yayımlanan ve son bulan Durarara!! animesinin devam niteliği taşıyan ikinci sezonuna ait ilk kısımdır.

Strike Witches: Operation Victory Arrow Vol.2

strike-witches.jpg

Tür: Aksiyon, Ecchi, Büyü, Bilim Kurgu, Askeri
    Stüdyo: Silver Link

Strike Witches serisine ait 3 bölümlük film dizisinin 2. filmi.

Dog Days”

RWWolH5.jpg

Tür: Aksiyon, Macera, Shounen, Fantastik, Büyü
    Tarih: 11.01.2015
    Stüdyo: Seven Arcs

Dog Days anime serinin 3. sezonudur.

Aldnoah.Zero 2. Sezon

5Yp61i7.jpg(aldnoah-zero.jpg

Tür: Aksiyon, Mecha, Bilim Kurgu
    Stüdyo: A-1 Pictures × TOROYCA

2014 Yazında yayımlanan Aldnoah.Zero animesinin son bölümünde duyurulan devam niteliğindeki 2. sezonudur. 1972 yılında Mars’a ayak basan insanların, buldukları Aldnoah isimli bir güç etrafında kolonileşmeleri ve “Marslılar” ismini almalarından yıllar sonra Dünya ve Mars arasında birtakım anlaşmazlıklar baş göstermiş; Mars prensesi Asseylum Vers Allussia ise bu duruma bir son vermek için Dünya’ya ziyarette bulunmuştur. Ancak oynanan politik oyunlar sonucu prensesin düşlediği barış yerini savaş ve yıkımın ötesine bırakacaktır.

Kuroko no Basket 3. Sezon

kuroko-no-basket.jpg

Tür: Komedi, Okul, Spor, Shounen

Kuroko no Basket animesinin 3. sezonudur.

Junketsu No Maria

junketsu-no-maria.jpg

Tür: Komedi, Ecchi, Fantastik, Tarihi, Seinen,Büyü

Maria, Fransa’daki Yüz Yıl Savaşları sırasında yaşamış en güçlü cadıdır. Nefret ettiği savaşlara engel olmak için sık sık büyü gücünü kullanan Maria’nın şeytan Artemis ve karabasan Priapos ile kurduğu münasebet sonucu Cennet’in dikkatini çekmesi, baş melek Michael’in onun geleceği için bir hükümde bulunmasıyla sonuçlanır. Verilen hükme göre Maria bekaretini kaybettiğinde büyü gücünü de kaybedecektir. Bunun yanında Ezekiel isimli güzel melek Maria’yı yakından takip edecek ve onun gücünü insanların önünde kullanmadığından emin olacaktır.

Yoru No Yatterman

yoru-no-yatterman.jpg

Tür: Macera
    Stüdyo: Tatsunoko Productions

Tatsunoko Productions’ın, Time Bokan serisinin 40. yılını kutlamak amacıyla hazırladığı yeni projesi yeni nesil Doronbo hırsız çetesinin hikayesini konu edinmektedir. Çetenin Dokurobeh isimli patronu altında çalışan güzel üyesi Doronjo ve onun iki adamı Boyacky ile Tonzura Yatterman’a karşı kaybettikleri bir mücadele sonucunda Yatter Krallığı’ndan sürülürler. Bu üçlünün hikayesi yanında ortada bir de hasta annesini kurtarmak için çare arayan ve bu amaçla gittiği Yatter Krallığı’ndan kovulan genç kız vardır.

Rolling☆Girls

rolling-girls.jpg

Tür: Hayattan Kesitler
    Stüdyo: Wit Studio

Büyük Tokyo Savaşı ardından, Japonya’da bulunan her bölge farklı uluslara bölünmüştür. Her ulus Mosa adı verilen kutsal kişiler tarafından yönetilmekte ve bu ulusların Mob adındaki orduları da diğer ülkeleri ele geçirme için yarışmaktadır. Saitama Klanı’na ait 4 Mob kız Nozomi, Yukina, Ai ve Chiaya, Mosa’larının emri doğrultusunda Japonya’yı motosikletleriyle gezecek ve pek çok farklı ulusla mücadeleye tutuşacaktır.

Seiken Tsukai no World Break

8OZOwSV.jpg

Tür: Aksiyon, Fantastik, Romantik, Doğaüstü
    Tarih: 12.01.2015

Hikaye “kurtarıcılar” adı verilen kişilerin gittiği özel bir lisede geçmektedir. Bu kurtarıcılar geçmiş hayatlarındaki anılarına sahip olan kişiler olarak biliniyor. Okulda iki tip insan vardır. (Saviors)Kurtacılar, düşmalarıyla Puraana diye adlandırdıkları bir güç ile silah ve tekniklerle savaşan kişilerdir. Koromalar ise Maana gücüyle büyü yaparak düşmanla savaşan kişilerdir. Ana karakter Moroha Haimura geçmiş yaşamlarında hem Saviors hem de Kuroma olan tek insandır.

Sengoku Musou

sengoku-musou.jpg

Tür: Aksiyon, Tarihi, Samuray
    Tarih: 12.01.2015
    Stüdyo: Tezuka Productions

Ulusları bir bayrak altında toplama amacına çok yakın olan Toyotomi Hideyoshi’nin almayı hedeflediği tek bir yer kalmıştır; bu yer de Sagami’nin Aslanı ünvanına sahip Ujiyasu Houjou tarafından korunan Odawara Kalesi’dir. Hideyoshi’nin eğitimli generalleri Ishida Mitsunari, Katou Kiyomasa, Fukushima Masanori, Ootani Yoshitsugu, Shima Sakon ve Naoe Kanetsugu ön saflarda savaşmaktadırlar. Savaş çıkmaza girdiğinde öne çıkacak iki diğer isim ise Sanada Hanesi’nden iki savaşçı olan büyük kardeş Nobuyuki ve Küçük Kardeş Yukimura’dır.

Mushibugyou (OVA)

mushibugyou.jpg

Tür: Aksiyon, Ecchi, Fantastik, Dövüş Sanatları, Romantik, Shounen
    Tarih: 16.01.2015
    Stüdyo: Seven Arcs

18 Temmuz 2014 tarihinden beri yayımlanan Mushibugyou serisi OVAlarının yeni bölümü.

Isuca

qKxLQbT.jpg

Tür: Aksiyon, Komedi, Ecchi, Romantik, Seinen, Doğaüstü
    Tarih: 23.01.2015
    Stüdyo: Arms

Asano Shinichirou ev kirasını ödeyebilmek için iş aramaya karar verir. Öğretmeninin önerisiyle birinin evinde ev işlerinden sorumlu olarak işe başlar fakat bu kişi herhangi biri değildir. Ev Shimazu ailesinin 37. varisi olan Shimazu Sakuya’nın evidir. Sakuya, Shinichirou gibi bir öğrenci olmasının yanı sıra ailesinin nesillerdir sürdürdüğü ruh kovuculuk işini de yapmaktadır. Shinichirou ilk iş gününde normal bir kız sandığı kedi ruhunu serbest bırakması üzerine artık hem ev işlerini yapmak hem de ruh kovma işinde Sakuya’ya yardım etmek zorundadır.

Hybrid Child

hybrid-child.jpg

Tür: Shounen Ai, Drama, Tarihi, Romantik
    Tarih: 28.01.2015
    Stüdyo: Studio DEEN

Shinguku Nakamura’nın mangasından uyarlama 4 bölümlük OVA’nın son bölümü.

Gugure! Kokkuri-san Specials

gugure.jpg

Tür: Romantizm, Shounen, Doğaüstü, Komedi
    Tarih: 28.01.2015
    Stüdyo: TMS Entertainment
    Format: Özel Bölüm

6 Bölümden oluşan özel bölüm dizisinin 2. bölümü.

Aoki Hagane no Arpeggio: Ars Nova DC

assM5J2.jpg

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Seinen
    Tarih: 31.01.2015
    Stüdyo: SANZIGEN

Aoki Hagane no Arpeggio: Ars Nova serisinin ilk filmi olacak olan yapım anime serinin yeni bir hikaye ile yeniden derlenmiş halidir.

JoJo’s Bizarre Adventure: Stardust Crusaders – Egypt Arc

ASoNbBt.jpg

Tür: Aksiyon, Macera, Shounen
    Tarih:
    Stüdyo: david production

JoJo’s Bizarre Adventure: Stardust Crusaders serisinin ikinci sezonudur.

Oldukça uzun bir anime listesiyle 2015’e giriyoruz. Bunlardan hangilerini izlemeyi planlıyorsunuz?

Hazırlayanlar: Katze ve Vanilla / AnimeFantastica

Alinti:www.animefantastica.com/2015-kis-sezonu-animeleri-ocak

14. beni de eklermisin şimdiden teşekkürler :)

Üye alımı varsa beni de ekleyin teşekkürler :D

Bende girmek istiyorum fcye

üye alımı varsa benide eklermisiniz Teşekkürler :)

Vampire Knight ailesine hosgeldiniz arkadaslar, biraz gec oldu kusura bakmayin. (:

15. 6 Yıl Sonrasında Geçecek Yeni Digimon’da Karakterler Nasıl Görünecek?

Digimon Adventure’nin geçtiğimiz sonbaharda verdiği geri dönüş mesajının ardından yeni sezona dair ilk bilgiler gelmeye başladı. Merakla beklenen animenin resmi twitter adresinde yeni sezonun ilk renkli görseli yayımlandı. Görselde Digital Dünya’nın ilk “seçilmiş” çocuklarının hepsi yer alıyor. Digimonların nasıl görüneceği ise ayrı bir merak konusu.

yeni-digimonda-karakterler-nasil-gorunec

Digimon Adventure tri isimli yeni sezonun yapım ekibinde kimlerin yer alacağı da belli oldu. Görselden de anlaşılacağı üzere karakter tasarımında Tsuritama ve Cencoroll animelerinden tanıdığımız Atsuya Uki yer alırken serinin senaryo danışmanlığını Yuuko Kakihara, yönetmenliğini ise Keitaro Motonaga yapacak.

Digimon Adventure tri’nin yayım tarihi şimdilik 2015 baharı olarak planlanıyor. Seriye dair yeni haberler geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Alinti: http://www.animefantastica.com/yeni-digimonda-karakterler-nasil-gorunecek

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.