Jump to content

Kaxell

Üyeler
  • İçerik sayısı

1224
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

28

İtibar Etkinliği

1. Beğen
  2. Beğen
    Kaxell reacted to Dj-Morphosis in Ecchi FC [+18]   
    Vaaayyyy Papucumuz dama atıldı  :( 

Neyse Sabah speciali

3. Beğen
    Kaxell got a reaction from Momoi in Twitter'dan Love Live! Hayranlarını Tehdit Eden Genç Tutuklandı   
    arkadaş kendilerine liver diyorlar.

yeterince kendilerini ezmiş durumdalar o bıçak ne öyle :P 

belki tavuk karaciğeri alıp ciğer tava yapıp ekmek arasına koyup "işte bütün liverları böyle yiyeceğim!" daha daha etkili olurmuş. 
  4. Beğen
    Kaxell got a reaction from JunEzSe KJ in Twitter'dan Love Live! Hayranlarını Tehdit Eden Genç Tutuklandı   

belki tavuk karaciğeri alıp ciğer tava yapıp ekmek arasına koyup "işte bütün liverları böyle yiyeceğim!" daha daha etkili olurmuş. 
  5. Beğen
    Kaxell reacted to Angriel in Video Yükleyebilecek ve Anında Indirebilecek Siteler   
    Reklama gireceğini sanmıyorum sonuçta kimseye bir çıkar amacı olmaz. Aksine yardımcı olur.  Kaxell şöyle bir site var reklam vs cıkmadan cloud üzerinden indirme yaptırıyor ben açıkcası bir yerden indirme yaparken torrent harici bulursam ilk bunu kullanıyorum baya pratik.  

https://mega.co.nz/

link bu. Sanırım upload yapabilmek için üye olman gerekiyor. Upload yapmadım buraya fakat download baya yaptım bir sıkıntı çıkmadı. Yinede ne olur ne olmaz sen upload edip ufak bir dosya kendin indir gör sistemi :)
  6. Beğen
    Kaxell reacted to torotoro in Video Yükleyebilecek ve Anında Indirebilecek Siteler   
    https://drive.google.com
    https://disk.yandex.com.tr
    https://onedrive.com
    https://copy.com
    https://my.pcloud.com/
    https://cloud.mail.ru
    https://dropbox.com

Video oynatabilen, indirilebilen, güvenli ve reklamsız (veya az reklamlı) olarak aklıma bunlar geliyor.
  7. Beğen
    Kaxell reacted to Barış D. Baryshx in Video Yükleyebilecek ve Anında Indirebilecek Siteler   
    Hem video'yu izleyebileceğin, hemde indirebileceğin site istiyor okusanıza yazıyı :smile_artiz:

Üst ortada indirme yeride çıkıyor, ok işareti. Oraya basınca indirme yerini gidiyor.
    https://docs.google.com/file/d/0B7Mh-xB9kePab3RiSjNBTG9FOTg/view?pli=1
  8. Beğen
    Kaxell got a reaction from Anjo in Video Yükleyebilecek ve Anında Indirebilecek Siteler   
    Selam,
    Normalde konu dışına pek konu açmazdım ama bu durum bayağı acil olduğundan yardımınıza muhtacım.
    Arkadaşlar kendi çektiğim bir videoyu yükleyebilecek, ve verdiğim tek bir linkle aynı videoyu indirebilecek bir site arıyorum. E sen nasıl bilmiyorsun bi de çevirmen olcaksın diyebilirsiniz ama durum biraz farklı.
    1.Önemli bir şirkete başvuruda bulunuyorum. O yüzden site türkiyede yasaklanmamış olmalı.
    2.Gizlilik önemli. Videoyu sadece ben görmeliyim ve sadece verdiğim link ile dosyayı başkası indirebilmeli.
    3. Paralı parasız sıkıntı değil. Gerekirse basar parayı yine de kullanırım. Ama güvenilir olması lazım.
    4. Reklam pop up vs vs, mümkünse karşı tarafı kandırabilecek indir yazıları falan olmamalı.
    Çok şey istediğimin farkındayım, aramızda uploaderlar da olduğu için ocağınıza düştüğümü belirtmek istedim. Acelesi olduğundan bir iki gün bu konuyu güncelde tutar sonra kitlerim.
    Teşekkür ederim. :)
    Edit: Tekrar belirtmek istedim, aradığım siteyi anime yüklemek için istemiyorum. Kimlik bilgilerimi de söyleyeceğim ve kendimi tanıtacağım bir videoyu yüklemek için arıyorum. Bugünlerde internete düşen her fotodan videodan sosyal medyada saçma sapan haber yaptıklarından endişeleniyorum.
  9. Beğen
    Kaxell got a reaction from Anjo in Video Yükleyebilecek ve Anında Indirebilecek Siteler   
    Google drive ı kullanıyorum. Yükleme konusunda sıkıntı yok ama karşımdakilerin bir e posta adresi ya da google hesabı yok. Kısaca google driveda hiç "tek-link-tıkla-indir" görmedim. Ama benim gözünden de kaçmış olabilir şimdi tekrar bakıyorum.
  10. Beğen
    Kaxell got a reaction from Barış D. Baryshx in Fanlar Evlenmek İstedikleri To Love Ru Karakterlerini Sıraladı!   
    To Love-Ru Darkness "hikaye" odaklı, güzel bir seri. 

Herhalde bir Ecchi'nin H...'ye en çok yaklaşabileceği yerde bulunuyor. 

Ama sadece bununla da sınırlı değil, aynı zamanda içinde bir sürü en mükemmel kız (waifu) adayı var. 

Aynı Momo gibi. Sadece belirtmek istedim.

Durum böyle olunca Shueisha hayranları birbirine düşürmek, kaos ve yıkım yaratmak istediği için Jump Square okuyucularına şu soruyu sordu:

Hangi karakterin kız arkadaşınız ya da eşiniz olmasını isterdiniz?

Hareme izin verilmedi.

Ve Sonuçlar:
    10. Tearju Lunatique

9. Nana Aster Deviluke

8. Nemesis

7. Mikan Yūki

6. Momo Velia Deviluke

5. Yui Kotegawa

4. Lala Satalin Deviluke

3. Golden Darkness

2. Risa Momioka

1. Haruna Sairenji

Şimdi sıra sizde!  Siz hangi karakterin kız arkadaşınız ya da eşiniz olmasını isterdiniz?

Bilirsiniz ya, hani Momo olur, ya da Momo olur...
    Kaynak (Source): GoBiano

//Yıllardır beklediğin sorunun cevabı beni pek şaşırtmadı değil. Momo'nun çok çok çok çok çok daha yukarda hatta en tepenin tepesinin tepesinde olmasını beklerdim. 
  11. Beğen
    Kaxell got a reaction from asci in Büyük Göğüslü Anime Karakterleri Sıralaması Top 20   
    Aa doğru ya öğle bi bölüm açıldı di mi? Uzun zamandır haber konusu açmadığımdan eski alışkanlığım devam etmiş, adminlerden birisi taşır herhalde. ^^
  12. Beğen
    Kaxell got a reaction from Witch in Twitter'dan Love Live! Hayranlarını Tehdit Eden Genç Tutuklandı   

13. Beğen
    Kaxell reacted to MetroFM in TürkAnime Tv Oyun Kulübü (Hep Beraber: Aion)   
    ben kötü oynamıyorum gece troll giriyom :D
    genelde takım kötü :D
    bu gece adc gankplank ve jungle gankplank oynadım jungle da lux kadar bi hasarı var :D
  14. Beğen
    Kaxell got a reaction from historianWeeb in God Eater Animesi 3. “Ekstra” Bölümünü Haftaya Yayınlıyor   
    Olayı anlatıyorum:
    Haberde 'ekstra' diye tanıtılmış bölüm ingilizcede 'recap' yani 'tekrar yayınlama' demektir. Yapımcılar bu tarz bölümlerde size eski bölümlerin tekrarını sunar. Yeni bir şey genellikle eklemez.
    Ve bu bölümler aslında çıkmaza girdiklerinin ifadesidir.
    Recap bölümler iki nedenden dolayı yayınlanır:
    1. Eğer anime 14 bölümden fazlaysa, yayınlandığı sezon ve bir sonraki sezon (örnek: ilkbahar sezonu - yaz sezonu) arasında bağ kurmak için.
    2. Ya da animenin bir sonraki bölümü HALA HAZIR DEĞİLSE!!
    God Eater için 2. neden geçerli. Yapımcı firma önce çıkış tarihlerini erteledi. Şimdi de sürekli recap yapıp duruyor. Tabi eleştiri yağmuruna tutuldu.
    Kaynak: Kotaku (recap olayini da Shirobako adli animeden ogrendim. Izleyelim izlettirelim)
  15. Beğen
    Kaxell got a reaction from OneAutmnLeaf in God Eater Animesi 3. “Ekstra” Bölümünü Haftaya Yayınlıyor   
    Olayı anlatıyorum:
    Haberde 'ekstra' diye tanıtılmış bölüm ingilizcede 'recap' yani 'tekrar yayınlama' demektir. Yapımcılar bu tarz bölümlerde size eski bölümlerin tekrarını sunar. Yeni bir şey genellikle eklemez.
    Ve bu bölümler aslında çıkmaza girdiklerinin ifadesidir.
    Recap bölümler iki nedenden dolayı yayınlanır:
    1. Eğer anime 14 bölümden fazlaysa, yayınlandığı sezon ve bir sonraki sezon (örnek: ilkbahar sezonu - yaz sezonu) arasında bağ kurmak için.
    2. Ya da animenin bir sonraki bölümü HALA HAZIR DEĞİLSE!!
    God Eater için 2. neden geçerli. Yapımcı firma önce çıkış tarihlerini erteledi. Şimdi de sürekli recap yapıp duruyor. Tabi eleştiri yağmuruna tutuldu.
    Kaynak: Kotaku (recap olayini da Shirobako adli animeden ogrendim. Izleyelim izlettirelim)
  16. Beğen
    Kaxell reacted to Mileydi in Yarışma Var!   
    Emel admin yeterli açıklamayı yapmış bir kaç şeyde ben söyleyeyim 

1) Konusu size ait olacak veya bitmiş bir Animenin kurgusunu devam ettireceksiniz (bitmemiş bir animenin kurgusunu devam ettiremezsiniz çünkü zaten devam ediyor anca kurgusunu değiştirebilirsiniz oda Fan Fictiona girmez.)

Bu kural ile ilgili bitmiş derken hikaye mutlu sona ulaştı bunun devamı hayatta gelmez olan serilerden bahsediyoruz, yoksa sezon finali vermiş yada ucu aşık kalmış seriler bu kurala dahil değildir örnek; Bleach, Skip Beat, Chihayafuru gibi...

Zaten sonu yarım kalmayan doğru düzgün seri yok kaynak konusunda kıtlık çekmezsiniz yani  :whistling: 

Gelelim diğer maddeye; 
    3) Fan Fictionun konusu eğer bitmiş bir Animeye aitse onu tamamen değiştiremezsiniz. (mesela dövüş Animesinden dövüşü kaldırıp romantizm koyamazsınız.)

Emel adminin verdiği örnek cuk oturmuş :smile_oleyo: Şimdi tutup Zaraki 'yi elinde güller ile sevdiği kızın kapısını çaldırırsanız olmaz ya da Hachiman 'ın eline bir silah verip onu gaddar bir kiralık katil yapamazsınız demek istediğimiz kurguladığınız olaylar gerçeği ile örtüşmelidir.

Forumdaşların takıldığı bir diğer konu hikaye uzunluğu tamam bir sınırımız yok ama hani sırf sınır yok diyede bize 90 bölümlük 4629 sayfalık bir metin ile gelmeyin göz var nizam var insan okuyacak bunları -_- Ayrıca önce göze sonra zevke hitap etsin sayfayı açınca birbiri ardına uzayan satırları görünce ister istemez insanın okuyacağı varsa bile ayyy okumasam mı çok uzun moduna girmeyelim  :whistling: 

Yazdığınız FF eski veya yeni fark etmez elbette kullanabilirsiniz, final vermemiş FF ler de bu oylamaya dahildir ama en azından sezon finali dediğimiz olayı güzel kurgulayın ama, hem eski sorulara cevap verin hem yeni sorular açığa çıkartın ki sonraki bölüm için hayranlarınız başınızın etini yesin hem size de hikayenizi devam ettirme iştahı gelir belki belli mi olur  :rolleyes: 

2. lik ödülü için imza denmiş tamam kabul 2. olarak kazanan üyemizi de forum FF yarışması ikincisi diyen imzası bende B) Yalnız imza nasıl olursa olsun kullanmak zorunda  :LTkJN9u: 

Şimdilik bu kadar sanırsam diğer iletileri temizleyip geleyim  :ph34r: 
  17. Beğen
    Kaxell got a reaction from Momoi in Eiichiro Oda’nın Love Live! Yorumu Ortalığı Karıştırdı   
    Her şeyi geçtim yarım saattir isme gülüyorum.
    Allasen love liver nedir ya asdadasdadadsdsdasjdjdjrifofkfjeoxogkrjskzpmdnekdifkrnwksofnnekdks
    Hani bu otaku japonlarin ingilizcelerinin olmadığını zaten biliyoruz. Onu gectim herhalde kendilerince "love live siz yasayamam" demek istemis o yuzden liver koymuslar.
    Ama liver karaciğer demek qweqwwew
    Edit: ben de kendi grubumu kuruyorum o zaman! To lover lar olarak liverlara savaş açıyorum!! Yasasin to love ru kardeşliği!!
  18. Beğen
    Kaxell reacted to Amygirl in Animelerde Kiraz Çiçeği (Sakura)   
    Ben de tanıtım yazısı falan yazdın sanıyorum :/
    Kirazda dişi ve erkek üreme organları farklı ağaçlardadır. Meyve veren kiraz ağaçları dişi çiçekleri taşır... Erkek organın çiçeğini taşıyan kiraza tozlama denir. Yöreden yöreye değişmekle birlikte çoğu kez meyve vermez.. Verse bile çok kalitesiz tatsız meyve verir. Fazla çiçek açtığı için dekoratif kullanılabiliyor Japonyadaki gibi... Tabi bu sadece fikir yürütme tozlama kiraz diyorum onlara...
    Bunun dışında Adana ve çevresinde kiraz yetişen yerlerde bulundum... Hatta şu an çalıştığım ilçe kirazı ile meşhur. Ancak burada kiraz çiçekleri beyaz o.O ama hep animelerde pembe resmediliyor. Bence bunun sebebi kirazın iklimsel varyasyonu..
    Bunun dışında sakura Japonlar için çok mistik... Japonya dört mevsimi de belirgin yaşayan bir ülke... Baharın gelişi ve kiraz ağacına uygun iklimi olduğundan yani yaygın olduğundan bu olguyu çok kullanıyor olabilirler... Mistizmin yanında belki de caddelerini süsleyecek iklime uygun başka ağaç yoktur?
  19. Beğen
    Kaxell got a reaction from LucisTenebris in Anime ve Manga tüm seriler hakkında her şeyi konuş! (dikkat dikkat AĞIR SPOİLER içerir)   
    (korktu)Hiç izlemediysen absürd spoiler vermiyim. Ama aynı shingeki no kyojin ve owari no seraph tarzi bir anime. Ilk bolumde cizimleri insanin gozune cok batıyor ama ilerde farkediyorsun ki cizimler karakterleri daha bi "seksi" gosteriyor :P
  20. Beğen
    Kaxell got a reaction from Witch in Anime ve Manga tüm seriler hakkında her şeyi konuş! (dikkat dikkat AĞIR SPOİLER içerir)   
    (korktu)Hiç izlemediysen absürd spoiler vermiyim. Ama aynı shingeki no kyojin ve owari no seraph tarzi bir anime. Ilk bolumde cizimleri insanin gozune cok batıyor ama ilerde farkediyorsun ki cizimler karakterleri daha bi "seksi" gosteriyor :P
  21. Beğen
    Kaxell got a reaction from Witch in Anime ve Manga tüm seriler hakkında her şeyi konuş! (dikkat dikkat AĞIR SPOİLER içerir)   
    Code Geasse SPOİLER

Bu size bir ay yeter. kehehkehehkeh
  22. Beğen
    Kaxell got a reaction from Krep in Anime Ja Nai!! (3. Hafta)   
    アニメ じゃ ない !!

Şu ana kadar hiç komedi yazmamıştım. Hem bir deneme olsun, hem de anime dünyasındaki bütün klişelerle dalga geçeyim diye kısa öykü yazdım. Başka bir fantazisi yok ya saf işsizlik. B)

Tür: Komedi. Sapıklık. Aşırı derecede sapıklık. Ama komik yani... 
    +16  Cinsellikle ilgili espiriler içerir. AŞIRI DERECEDE!!

Bu çocuk neyin kafasını yaşıyor diyenlere gelsin: Hikayenin asıl konusu:

*Ana karakter yetişkin içerik bağımlısı.*

Artık bölüm demekten sıkıldığımdan haftalara çevirdim. Ana karakterimiz her hafta başka bir olayla karşılaşıyor. 

Örnek bir yazı, hazırlıklı olun.   :P

Gördüğüm ilk şey beyaz bir ışıktı.
    Arkasında ise şu ana kadar kalbini kazanabildiğim bütün sanal kızlar!
    Beni çağırıyorlardı!
    Belli ki harem kuracaklardı.
    ??
    Işığa doğru yaklaştıkça bunun iyi bir fikir olmadığına inanmaya başladım.
    Bıyık? Sakal?
    Gözümü açıp kapayınca ise kızların yarısı bıyıklı, yarısı sakallı olmuştu.
    Lan?
    Hayır!
    Len çekmeyin beni!!
    Hayır!!
    Bunun sonunu bilecek kadar futanari izledim!
    İmdatttttt.

-Birinci Hafta-  Dalga Geçilenler: Transfer Öğrenci... 

-İkinci Hafta- 

-3. Hafta-  
     Iyyyyy!!!!

23. Beğen
    Kaxell got a reaction from Witch in Anime Ja Nai!! (3. Hafta)   
    Böyle eski konularımı hortlatmaya bayılıyorum :P Neyse... Geçen tekrar okudum ve akıl yaşım tek elle sayılabildiğinden bayağı komik geldi. :P Eğer üzerinden aylar geçmesine rağmen hala komikse bunda bir iş vardır diye yeni bir bölüm daha yazdım. :) 
  24. Beğen
    Kaxell got a reaction from Witch in Eiichiro Oda’nın Love Live! Yorumu Ortalığı Karıştırdı   
    Allasen love liver nedir ya asdadasdadadsdsdasjdjdjrifofkfjeoxogkrjskzpmdnekdifkrnwksofnnekdks
    Hani bu otaku japonlarin ingilizcelerinin olmadığını zaten biliyoruz. Onu gectim herhalde kendilerince "love live siz yasayamam" demek istemis o yuzden liver koymuslar.
    Edit: ben de kendi grubumu kuruyorum o zaman! To lover lar olarak liverlara savaş açıyorum!! Yasasin to love ru kardeşliği!!
  25. Beğen
    Kaxell got a reaction from anes in Eiichiro Oda’nın Love Live! Yorumu Ortalığı Karıştırdı   
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.