Jump to content

OrangeBox

Üyeler
  • İçerik sayısı

249
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    OrangeBox reacted to Amygirl in Anime Karakteri Olsaydık ve Okulunuzda Zombi İstilası Olsa Kullanacağınız 3 Eşya?   
    Vivident alırdım yanıma :P 

Şaka bir yana zombi istilasına maruz kalsaydım yanıma üç eşya değil

Fairy Tailden Erza'yı
    Claymore'dan Teresa'yı 
    Jormungand dan Velmet i isterdim :D Birisi de yeter de neyse :D
  2. Beğen
    OrangeBox reacted to historianWeeb in Durarara!! Kapanış Klibi Live Action’a Uyarlandı   
    Sevilen Durarara!! Kapanış Klibi Live Action’a Uyarlandı

2. sezonuyla 10 Ocak’ta izleyicisi ile buluşacak olan Durarara!! serisi için hayranlara özel, Yuuya Matsushita’nın söylediği ilk sezonun Trust Me isimli kapanış klibi live-actiona uyarlanarak yeniden hazırlandı. Japonya’nın Telekominikasyon Şirketi KDDI çalışanlarının en sevilen karakterlere bürünerek hazırladığı klip büyük beğeni toplandı. Videonun sonunda ise kamera arkası görüntülere yer verildi.

İşte 15 çalışanın katılımıyla hazırlanan o renkli klip:
    http://www.youtube.com/watch?v=VNDsaUg5zf4
    Şirket ek olarak bir de hem anime hem de live-action klibinin eş anlı olarak yer aldığı bir karşılaştırma videosu yayımladı.
    http://www.youtube.com/watch?v=fykgVrb9UK4

Alıntı:animeFantastica
  3. Beğen
    OrangeBox reacted to FuneraireS in Shingeki No Kyojin 3D Manevra Teçhizatı Satışa Çıkıyor   
    Resmi Olarak Shingeki No Kyojin 3D Manevra Teçhizatı Satışa Çıkıyor
    Sevilen shounen serisi Shingeki No Kyojin’in geçtiğimiz sene ocak ayında Osaka’da bir etkinliği düzenlenmişti. Bu etkinlikte ilk defa üç boyutlu gerçek ölçülere sahip olan Shingeki No Kyojin Manevra Seti sergilenmişti.

Satışa sunulmadığından ilgiyle ve heyecanla izledik bu gerçek ölçüdeki silahı ve sonunda hemen satın alıp gerek cosplay gerek ise evinin baş tacı yapmak için niyetlenmiş hayran kitlesine sahip seriye ait silahın kopyası gerçek boyutunda ön siparişe sunuldu.

Ön siparişlerin ve fiyat tekliflerinin başlamasıyla artan ilgi bizi bu karedeki önemli soruya götürüyor, bu muhteşem kopyanın fiyatı nedir? Movic şirketinin sunduğu ürünün fiyatı 99,800 Yen ile piyasaya sürüldü, bu da yaklaşık 2,110 TL’ye tekabül ediyor.
    Set alüminyum, plastik ve slikondan oluşup, ekranlarınızdan hevesle izlediğiniz animedeki orjinal silahın bütün iç tasarımlarına sahiptir. Merkezi 37 santim, kılıçları ise 88 santim olarak duyuruldu. Elbette yumuşak yüzeyi yüzünden bir Titan’ı kesemezsiniz ama emin olun oldukça havalı bir görünüme sahip olursunuz!
    Teslim edilebileceği ve resmi olarak internet sitelerine düşeceği tarih 2015’in Ocak ayı gibi görünüyor. Hayranları tek üzen detay satışların büyük ilgi duyulan Cadılar Bayramı’ndan sonra başlaması, daha önce Cosplayerların yaptığı daha sade el yapımı setlere kıyasla bu heyecanla bekleniliyordu ama üzülmeyin, hemen sonrasında katılacağınız her cosplay etkinliğinde bu birebir aynı silahınızı göstermek için bolca vaktiniz olacak.
    O zamana kadar spor yapmanız önerilir çünkü bu harika silahın ağırlığı tam olarak 10 kilo!
    Oldukça yüklü bir fiyat talep eden set, şimdiden hayran kitlesini cezbedecek görüntüler yayımladı.

Alıntı: AnimeFantastica
  4. Beğen
    OrangeBox reacted to Leath in Newtype Top 10! Sinon Asuna'yı Sıralamada Solladı!   
    Kaynak: Crunchyroll / http://www.crunchyroll.com/anime-news/2014/10/28/sinon-tops-asuna-in-latest-newtype-character-poll
    Disclaimer: This topic is translated from crunchyroll's official website. I do not own anything. 

Asuna'nın Newtype adlı dergideki uzuuun birinciliklerinden sonra yerini Sword Art Online II'deki Sinon'a kaptırdı. Aynı zamanda Mahouka'dan Miyuki Shiba'da sıralamada geriledi. 
    Erkek tarafında ise yine Kirito ve Shiba tahtlarından inmezken Space Dandy'den Dandy ilk 10a girerek kendini fark ettirdi. 

Derginin Resmi:

Kasım Ayı Sıralaması :
    Baylar Top 10:

Bayanlar Top 10:

Geçen ayın Bay/Bayan sıralaması:

Bay sıralalası:

Bayan Sıralaması:

Seri Sıralamaları:

Top 10 İnternetten Yayınlanan Seriler:

Top 10 Blu-ray Disk Satışları:

Televizyonda izlenen Top 10 :

Tamam Sinon'u bende çok seviyorum ama Asuna'yı uzun süre sonra tekrar elinde rapierli  görünce eski duygularım geri geldi. :)
  5. Beğen
    OrangeBox reacted to FuneraireS in Hatsune Miku David Letterman’ın Konuğu Oldu   
    Sanal İdol Vocaloid Hatsune Miku David Letterman’ın Konuğu Oldu

Japonya’nın en ünlü sanal idollerinden Vocaloid Hatsune Miku, Amerika’nın ünlü talk show programı The Late Show with David Letterman’ın konuğu oldu. Kaçıranlar için Hatsune Miku’nun “Sharing the World” parçasıyla performansını sergilediği kısım, programın resmi youtube kanalında, programdan bir gün sonra paylaşıldı.
    http://youtu.be/qA5pIpdQEr0
    Bundan önce de Lady Gaga’nın artRAVE:The ARTPOP Ball turnesindeki konserlerin, 6 Mayıs ve 3 Haziran arasındaki Amerika ayağının açılışlarını gerçekleştirmişti Hatsune Miku ve bu durumu Lady Gaga aşağıdaki videoyla birlikte twitter adresinden duyurmuştu.

Bunlar da konserlere gidenler tarafından çekilmiş Hatsune Miku videoları:

Ancak Hatsune Miku’nun Amerika macerası burada sonlanmıyor. Bu yıl hem Los Angeles’ta hem de New York City’de gerçekleşecek olan Hatsune Miku Expo canlı konserler ile Hatsune Miku çizim ve posterlerinin olduğu bir sergiyi de içeriyor. Bunların dışında asıl önemli olansa Final Fantasy’nin karakter tasarımcısı Tetsuya Nomura’nın da bu işin içinde olması. Hatsune Miku Expo’nun bir parçası olan “Hatsune Miku Art Exhibition Universal Positivity ” sanat galerisi için geçtiğimiz çarşamba verilen partide Square Enix ve Crypton Future Media işbirliği ile hazırlanmış Hatsune Miku videosu yayımlandı ve videonun sunumu Crypton Future Media’nın başkanı Hiroyuki Itou ile Square Enix’ten Tetsuya Nomura tarafından yapıldı.

Nomura, Hatsune Miku için işbirliği teklifi ilk geldiğinde, geçmişte yarattığı eserlerden farklı bir tür olduğunu düşünerek böyle bir teklifle neden kendisine gelindiğini merak ettiğini söyledi. Fakat daha sonra, bu işbirliğinin yabancı bir ülkede gerçekleşecek olmasına rağmen ilginç bir şey ortaya koyabileceklerini düşündüğünü de sözlerine ekledi. Bu noktada Hatsune Miku ve Tetsuya Nomura ile ilgili haberlerin sona ermediğini hemen belirtelim. Videonun New York’ta yayımlanmasının üzerinden çok geçmeden Play Arts-Kai-Figure yönetmeni Hidemi Matsuzuka tarafından Tetsuya Nomura’nın tasarladığı Hatsune Miku Play Arts-Kai figürü twitter’da paylaşıldı.

Son olarak “Hatsune Miku Art Exhibition Universal Positivity” sanat galerisi Hatsune Miku Expo’nun bir parçası olarak 9-19 Ekim arasında açık olacak.
    Alıntı : AnimeFantastica
  6. Beğen
    OrangeBox reacted to Frannie in Durarara!! x2 Üç Kısımdan Oluşacak   
    Hayal kırmak istemezdim ama light novelları baz alarak gideceklerine göre en fazla 8e falan gelirler ki orada da yok, ben de meraktan çatlıyorum o konuda  :desperate2-onion-head-emoticon:

Izaya'nın tasarımı light noveldaki gibi olmuş, sonunda kişiliğini yansıtan bir suratı olmuş ve olması gerektiği gibi "yakışıklı olduğu kadar garip bir görünüme sahip" durumuna gelmiş ama yine de birinci sezondaki şirin tipini de özlüyorum doğrusu. :| Neyse ben bu yeni tasarımla soğuk veya ilgisiz gülüşlerini ve şeytani gülüşlerini ayırabileceklerini düşünüyorum.

Şapkalı Slon değil de, Izaya'nın kardeşi Kururi'nin öptüğü çocuk Izaya iki olabilir gibi gibi, neyse :rolleyes:

3 bölüme ayırmaları çok iyi olmuş ayrıca, 39 bölüm falan olursa müthiş olur!! Videodaki konuşmaları İngilizce'ye çeviren bir fanı görmüştüm, ben de Türkçeye çevirdim onları:

Editdit: Mizuki Akabayashi ve Haruya Shiki göreceğiz bu sezon ona heyecanlıyım!!  Birde şimdiden hangi light novelda bırakacaklarına, sezon finalini nasıl yapacaklarına tahmin yürütüyorum, bakalım nasıl olacak :happy-onion-head-emoticon:
  7. Beğen
    OrangeBox reacted in Durarara!! x2 Üç Kısımdan Oluşacak   
    Tanıtım Videosu Yayımlanan Durarara!! x2 Üç Kısımdan Oluşacak

2015’in en çok beklenen animelerinden biri hiç kuşkusuz Durarara!!’nın yeni sezonu Durarara!! x2 iken; şu  ana kadar yayımlanan görseller, bu görsellere eşlik eden yeni karakterler ve herkesin bir kez daha görmek için sabırsızlandığı eski isimler ile beklentilerin gitgide arttığı ikinci sezona dair yapılan açıklamaların da bir türlü sonu gelmiyordu.

Türlü etkinlikte duyurulan ve sonu gelmeyen bu haberlere bir yenisi, 5 Ekim tarihinde Akihabara’da gerçekleşen Dengeki Bunko Aki no Saiten 2014 (Dengeki Bunko Sonbahar Festivali 2014)’de eklendi. Festivalde yapılan resmi açıklamalara göre  Durarara!! x2, farklı sezonlarda yayımlanacak 3 kısımdan oluşacak. Ocak 2015’ye yayımlanmaya başlayacak kısım Durarara!! x2 Shō “承” adını alırken; Ten “転 ve Ketsu “結” ismini taşıyacak ikinci ve üçüncü kısımlar 2015 temmuzunda ve 2016 ocak ayında izleyicilerle buluşacak. Bu durumda Durarara!! x2’nin “Kishōtenketsu”* esasına göre adlandırılmış 3 kısmının isimleri değerlendirilirse ilk sezonun da Ki “起” olarak adlandırılabilmesi mümkün.

Etkinlikte bu duyurunun yanında seriye yeni katılan karakterlere ait seiyuuların takipçilere tanıtılan isimleri şu şekilde:

Vorona karakteri – M.A.O
    Mizuki Akabayashi karakteri – Kappei Yamaguchi
    Aoba Kuronuma karakteri – Hiro Shimono
    Chikage Rokujo karakteri – Yuuki Ono

Son olarak yeni sezonda yaşanacaklar hakkında ipucu veren; Aoba’yı seslendirerek ekibe katılan Hiro Shimono ve özlediğimiz diğer karakterleri yeniden duyabileceğimiz tanıtım videosu Dengeki Bunko Aki no Saiten 2014’de paylaşıldı.

http://www.youtube.com/watch?v=nCUHLDDK8o8

Üç kısımdan oluşacak Durarara!! x2 sizce nasıl olacak? Peki yayımlanan tanıtım videosu sonrası beklentileriniz arttı mı?

*Kishōtenketsu Japon, Çin ve Kore anlatılarında yapı ve gelişme esasını temsil etmekte. Yazıda giriş kabul edilen Ki, Japon anlatılarında daha çok ortamın ve durumdan bahsedilen kısmı içerir. Shō, asıl olay ve gelişmelerin yaşandığı yer, Ten kurgudaki dönüm noktası, Ketsu ise eserin sonuçlandığı bölüm olarak gösterilir.

Alıntı: Anime Fantastica
  8. Beğen
    OrangeBox reacted to karzi in Nasıl Olmuş :):)   
    Kısa Bir Aşk Filmi Hazırladım :)

9. Beğen
    OrangeBox reacted to Stairway To Heaven in Siyah Burger   
    İnsan onu yerken bi aksiyon hisseder "acaba ölür müyüm ki ? :ph34r: " gibi.. yani sevdim  B)
  10. Beğen
    OrangeBox reacted to MorriganVEX in Siyah Burger   
    Bence çok lezzetli duruyor, canım hamburger çekti şimdi. :)

Ayrıca, bu önceden Fransa'da da olmuş. Dart Vader Burger adıyla.

11. Beğen
    OrangeBox reacted to jans09 in Siyah Burger   
    o içini açmasalarmış iyiymiş diyecem ama işin aslı biri al ye dese yerim.. kaçmaz :P
  12. Beğen
    OrangeBox reacted to Hokage_Minato in Top 10 Anime Opening   
  13. Beğen
    OrangeBox reacted to Cувєя efsanedir. :) in Haddinden fazla rahatsızlık veren detaylar   
    Şehir hayatında karşılaştığımız detaylar, bizlere kolaylık sağlamak için ve hayatımızı çekilebilir kılmak için tasarlanmıştır. Gel gelelim, işler her zaman beklendiği gibi gitmez ve illa ki bir takım yanlışlıklar gerçekleşir.

Bugün sizler için derlediğimiz görseller, gerek topluma açık mekanlarda, gerekse evlerimizde karşılaşabileceğimiz rahatsız edici ayrıntılardan bazılarını temsil ediyor. Keşke var olmasalardı, ama varlar ve hayatın kendisi kadar gerçekler. Sizleri haddinden fazla rahatsızlık veren detaylar galerimizle baş başa bırakıyoruz, iyi eğlenceler.

Klasik tuzlukların içine, paket tuz ve biber tıkıştıran zihniyete yazıklar olsun.

Yapışmaz tavaya yapışmayı başaran etiketin mucidini bulun bana. Vallahi canını yakmayacağım.

Renk ahengini bozan tontiş köpek yavrusu. Ben senin… Ah ne sevimli şeysin sen öyle be!

Yeni açılan rulonun yırtılarak sökülmesi. Yırtılan kısımlardan kurtulana kadar yarısı çöpe gider zaten.

Kesme şeker bitince toz şeker kullanan ve o kaşıkla çayını karıştırıp kavanoza geri bırakan eski ev arkadaşlarıma buradan selamlarımı yolluyorum. Kanser olursam, bilin ki sebebi sizlersiniz.

Kızarmış ekmekleri hınçla fırlatan tost makinesi. Ülkemizde neden yaygınlaşmadığını anlayabiliyorum. Üreticiyi Taksim’de sallandırmak zorunda kalabilirdik.

Yazı geldi işte! Yazı! Yazı! Neden hala durmak bilmiyorsun?

Umumi tuvaletlerin bitmeyen sancısı… Uzaya insan yolladık, suya dayanıklı kağıt havluyu hala üretemedik.

Elli kuruşluk kalem setine üç liralık ambalaj tasarlayan Çinli arkadaşa buradan selamlarımı sunuyorum. Senin yüzünden ülserim kabardı.

Ufacık bir USB bellek sipariş vermiştim. Neden koliye tıkıştırıyorsun ki?

Tablet ile video çekenler azalarak bitsin. Ocaklarına da ateşler düşsün.

Bunu dizen mozaikçinin geometri öğretmeni intihar etmiş.

Çikolatasının tamamını kese kağıdında bırakan Alman pastası. Neyse, zaten ben hiç çikolata sevmem ki. Hem de hiç…

Lebron James’e göre tasarlanmış evler. Oraya kim yetişecek? Tabii ki de Lebron James.

Kahvaltılık tereyağını buzdolabından çıkarmayı unutursun. Ama yine de ekmeğine sürmekten geri kalmazsın. O ekmekten hayır gelir mi ki?

Çemberin ya içindesindir ya da dışında. Ama eğer çemberin içinde yer alacaksan, bir zahmet tam ortasında bulun ve beni delirtme lütfen.

Düzgün hizada dizilmeyen bütün cisimler, onları yerleştiren usta ile birlikte yok olmalıdır. Evet, böyle olmalıdırlar…

Silgili kalem neden vardır? Sizi rahatsız etmek için. Bu kalemler icat edilmeseydi suç oranları bile düşerdi.

Uzun kolu sıyırmadan el yıkamak. Bilekteki o rahatsız edici his zihninize kazınsa da, her defasında kollarınızı katlamaya üşenirsiniz. Her defasında da haddinden fazla rahatsız olursunuz.

Gökkuşağının 7 rengi sizi gıcık etmek için birleşti. İsteseniz de renk koduna göre sıralayamazsınız.

Yapacağın tek iş vardı. Tek bir iş.

Kenarına basılmış, kablosu kırılmış adaptör kadar rahatsız edici bir cisim daha var mıdır? Çalıştığı için atmaya kıyamazsınız ve uyuz olduğunuzla kalırsınız.

Kıskaçları bir türlü birleşmeyen klasör. Bu kadar ucuz bir ofis yardımcısı, bu denli gıcık edici olmamalıydı.

Klozetin kapağı 3 derece sola yamulmuş. Balyoz neredeydi?

Bowling salonunda tabletiyle bowling oynayan bir çocuk. Arkana hiç bakma yavrum, kafana fırlattığım labutu da hiç görme. <3

Park alanı sizindir sanırsınız ama, yanılmışsınızdır. Mini otomobilleri icat edenler için ayrı bir cehennem varmış diyorlar.

Düzeltme bandı kutusunun etiketini yanlış yazmışsın. Asıl seni düzeltme bantıyla düzeltmek lazım.

Sanatçımız bu eserinde, bireyin topluluk içindeki yalnızlığına olan serzenişlerini yansıtmış. Bu vesileyle bizleri de sinir hastası etmiş oldu. Aferin.

Aynı kalıptan çıkan 2 ürün nasıl farklı boyda olur? Bu nasıl bir çılgınlıktır?

3 lavabosu olan tuvalete 5 adet kağıt havlu dispanseri koymanı eleştirmiyorum. Tek şikayetim her birini farklı hizalara sabitlemiş olman.

Hedefini 1cm ile şaşıran kiriş ve kolonlar. Senin yapı denetimden geçmene kim izin verdi adamım?

KitKat’ı alıp böyle ortasından ısıran hayvanlar. Evet, sözümü geri almıyorum, hayvansınız!

Buzdolabından çıkarmayı unuttuğun tereyağını, ortası unutulmuş ekmeğe sürüp kahvaltı yapmak… Merhaba, birlikte intihar edelim mi?

Açma arasına sandviç yapmış sevdiceğim. Ya da eski sevdiceğim de diyebiliriz kendisine.

Ustanın kafası karışıktır, 5 anahtarı doğru dizer ama bir tanesini ters yerleştirir. Işıkların hepsi kapalıyken ortaya çıkan manzara, saç baş yoldurur.

Buradan lavabo üreticilerine sesleniyorum. Amacınız ne? Neden elimizi düzgün biçimde yıkamamıza izin vermiyorsunuz?

Bazı hataların geri dönüşü yoktur. Tıpkı yanlış tutulan delgeçin açtığı delikler gibi.

Kendini otoparkın hakimi ilan eden zihniyet.

Yeni evinizde makas yoktur ve gider bir tane alırsınız. Fakat kendisini kullanabilmek için, ambalajını MAKASLA açmanız gerekmektedir. Makasception.

Yemek bıçağının sapı tabağa daldığında yaşanan rahatsızlık hissi gibisi yoktur.

E-posta kutularında bütün mailleri “okundu” olarak işaretleme seçeneği varken neden kullanmazlar ki? Neden? Neden?

'' Alıntıdır ''
  14. Beğen
    OrangeBox reacted to Siesta in Yabancılar bizim hakkımızda neler biliyor?   
    Amerika;

Fransa;

Bonus:

15. Beğen
    OrangeBox reacted to Evallark in Frozen Şarkılarının Japonca Versiyonları   
    Denk gelince paylaşayım dedim. Hoşuma gittiler umarım sizinde gider.

Let It Go

http://www.youtube.com/watch?v=QZ1poicuB2s

For the First Time in Forever

http://www.youtube.com/watch?v=BxUVpUKA4Yw

For the First Time in Forever Reprise

http://www.youtube.com/watch?v=xKdhZTnwB2M

Do You Want To Build A Snowman

Love Is An Open Door

Buda bonus olsun. Hatsune Miku - Let It Go

http://www.youtube.com/watch?v=RvqlYcZv5M8

16. Beğen
    OrangeBox reacted to Despair_X in Dünyanın ilk Türk mangakası!   
    kız burda mangakalık yapıyor ben daha sketchbook ta parmak çizemiyorum :angry:  :angry:  <_<
  17. Beğen
  18. Beğen
    OrangeBox reacted to Evallark in Shigenki no Kyojin Gaiden: Kuinaki Sentaku 2 Bölümlük OVA'sının İlk Bölüm Tanıtımı Yayınlandı   
    Kodansha Shingeki no Kyojin serisinin spin off mangası Shingeki no Kyojin Gaiden: Kuinaki Sentaku'nun anime adaptasyonunun tanıtım videosunu yayınladı.

Yazı: Shingeki no Kyojin - Levi ve Erwin'in nasıl tanıştıklarını anlatan spin off hikayesi Kuinaki Sentaku istek üzerine animeye uyarlanıyor!

Levi: Farlan, Isabel. Gidiyoruz.

Anlatıcı: Yer altı şehri. Gölgeler tarafından korunmuş, insanların yaşamayı seçtikleri en güvenli yerdi.

Adam: Görev istemeye geldim.

Yaşlı Adam: Eğer bu görevi tamamlarsanız kazanacağınız şey sadece büyük miktar para olmayacak. Bu yeryüzüne kabul edilmek için bir bilet.

Levi: Peki.

Yazı: Levi nasıl insanlığın en güçlü askeri haline geldi?

Levi: Şu dazlağın dediği gibi, adamlar gelir gelmez görevimiz başlıyor.

Farlan: Bu manevra...! Bu adam ordudan değil!

Levi: Bunlar onlar...Şu özgürlüğün kanatları arması... Keşif Birliği.

Yazı: Yer altı şehrinden bir haydut ve Keşif Birliği'nin genç komutanının beklenmedik karşılaşması.

Erwin: Durumu anlamakta gerçekten hızlısın. Hiç eğitim yaptın mı?

Yazı: Levi (Seslendirme: Hiroshi Kamiya)

Yazı: Farlan (Seslendirme: Koji Yusa)

Yazı: Isabel (Seslendirme: Mariya Ise)

Levi: Keşif Birliği üyesinin gücünü göster bana!

Yazı: Erwin (Seslendirme: Daisuke Ono)

Erwin: Benim adım Erwin. Benimle iş yapmaz mısın?

Yazı: TV anime ekibi tam kuvvet anime uyarlamasını yaptı!

Yazı: Shingeki no Kyojin Gaiden: Kuinaki Sentaku Part 1/2 

Tanıtım videosuyla Koji Yusa (Zettai Karen Children, Black Butler) ve Mariya Ise (Yes! Precure 5, Hunter x Hunter)'ın sırasıyla Farlan ve Isabel olarak ekibe katıldıkları belli oldu. Yeni animenin 2 orjinal animasyon DVD'si 9 Nisan 2015'de, ana manganın 15. ve 16. ciltleri 9 Aralık 2014'de çıkacak. 

Artist Hikaru Suruga ve yazar Gan Sunaaku bu spin off mangayı Kodansha ARIAmagazine'de geçen sonbahar başlattı ve Kodansha Comics Kuzey Amerika'da yayınladı.

Kodansha'nın Hikaye Açıklaması:

Shingeki no Kyojin'in bu süper ön hikayesi sorulara cevap veriyor: Keşif Birliğinden Kaptan Levi haydutluktan nasıl insanlığın en güçlü askeri haline geldi? Ve Komutan Erwin nasıl soğuk, kurnaz ve insan ırkı için her şeyi feda etmeye hazır bir lider oldu? Bu sadakat ve güven bağını döven ateş gerçekten etkileyiciydi! 

Shingeki no Kyojin'in geçen seneki ekibinden orjinal anime DVD'si için dönenler:

Yönetmen: Tetsuro Araki
    Seri Derleme: Yasuko Kobayashi
    Karakter Dizayn: Kyoji Asano
    Animasyon Prodüktörü: Wit Studio

Hiroshi Kamiya - Levi
    Daisuke Ono - Erwin

Kaynak: Animenewsnetwork &  Crunchyroll
  19. Beğen
    OrangeBox reacted to Burakesan in Android'de Oynanabilecek En İyi 5 Shingeki no Kyojin Oyunu   
    Başlıkta da gördüğünüz gibi, Android işletim sistemli telefonlarınızda oynayabileceğiniz 5 seçmece oyun. 

Başka oyunlar yok muydu? Vardı elbette, hem de üç boyutlu, ama hiçbiri oynayabilir değildi. 

Lafı uzatmayalım, seçmece oyunlarla başbaşa bırakayım ben sizi 

(Oyunların Google Play bağlantı adresleri videonun altında)

20. Beğen
    OrangeBox got a reaction from Uchıha sasuke in En Çok Sevdiğiniz Anime veya Animeler?   
    Black Rock Shooter  - 1 ay boyunca saçma sapan ruh hallerine büründüm :ph34r:-
    Angel Beats  -2 hafta boyunca melankoli yaptım :(-
    Shingeki no Kyojin  -Hala etkisinde...-
  21. Beğen
    OrangeBox reacted to Burakesan in Tema değil oyun mübarek - Sword Art Online fone - İnceleme   
    Merhaba, arkadaşlar!

Bu inceleme için temanın biraz daha gelişmesini bekliyordum, uzun zamandır geliştirme sürecinde olan bir temaydı, lag'ı bug'ı çoktu, şimdi de var sıkıntıları ama kıvamını bulmaya başladı 

Sistem gereksinimleriyle oha dedirten, bazı özellikleri için "Telefonda bu olsun yeter, gerisi lazım değil" diyebileceğiniz, koskocaman temayı indirmeden önce bilgilenip "İndirmesem daha iyi o zaman" diyebileceğiniz bir video hazırladım 

22. Beğen
    OrangeBox reacted to LeeAsia in İmza Çalışmalarım~   
    ★Anime-Oyun İmzalarım★

★ Çalışmalarım arasından en sevdiklerim !  ★

★Not★ Arka Plan Bana Aittir. ★

★Kullandığım İmzalar★ 

★ Nevermore'a özel çalışmalarım ★

Sizce nasıllar ? ^^

★ Dip Not ★ Bu işte yeniyim o-o ★

★V2 Dip Not ★ Sanırım acemilikten çıktım ha ne dersiniz? ^_^ ★
  23. Beğen
    OrangeBox reacted to ofaruk3 in Steins Gate Araştırması   
    -Biraz karışık oldu kusura bakmayın-
    Merhabalar, daha bugün (31.08.2014) Steins:Gate adlı animeyi bitirdim ve gerçekten çok hoşuma gitti. İnternette birkaç araştırma yaptım, umarım beğenirsiniz.
    Steins;Gate, John Titor'un hikayelerinden esinlenen bir görsel roman ve animedir. Steins;Gate'in orijinal isminin Einstein's Gate olduğunu biliyor muydunuz?  
    John Titor Kimdir?
    Zaman yolculuğu yapıp 2036 yılından geldiğini öne süren bir kişidir. 2000/2001 yıllarında çeşitli internet haber sitelerine belirsiz, çoğunun yanlışlığı kanıtlanabilen bilgiler yollamış, yakın gelecek hakkında öngörüler ve yaşadığı zaman hakkında bilgiler vermiştir. John Titor'un söyledikleri birçok tartışmaya konu olmuştur.

John Titor'un Hikayesi
    Yazılanlara göre John Titor, devlet için çalışan ve zaman yolculuğu projesi için seçilen bir askerdir. 2036 yılından 1975 yılına IBM 5100 almak için döndüğünü söylemiştir. Bu bilgisayar ile 2036 yılında eski programların "ayıklama (debug)" işini yapacağını iddia etmiştir. Gönderdiği yazılar, 2000-2037 yılları arasında birçok olaydan bahsetmiştir, 3. Dünya Savaşı dahil (2015 yılında olacağını ve toparlanmanın 20 sene süreceğinini iddia etmiştir)

(Vikipedia)
    IBM 5100

Ve, CERN.
    Belki bazıları hepsini bir kurgu zannedebilir de, CERN de" Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi"

Büyük Hadron Çarpıştırıcısı (LHC)
    (LHC İngilizce "Large Hadron Collider" kelimelerinin başharflerinden oluşan kısaltma.)

CERN'de 2008 yılında devreye girip yüksek enerjili parçacık fiziği deneyleri yapılmasına imkân verecek bir projedir. İsviçre - Fransa sınırında, daha önce kullanılmış olan ve yerin 100m altında, çevresi 27 km uzunluğunda olan LEP tünelinde kurulmuştur. Sözü geçen tünel, İsviçre-Fransa sınırının altında, her iki ülkenin de topraklarındadır. Tünelin çapı 3,8 metredir. [1]Dairesel bir parçacık hızlandırıcısı - çarpıştırıcısı olan LHC, öncelikli olarak protonları ilave olarak da kurşun (Pb) iyonlarını ışık hızı'na çok yakın bir hıza ulaştıracak sonra da deneylerin merkezlerinde çarpıştıracaktır. LHC, SPS den alacağı 450 GeV enerjilik protonları 7000 GeV (yahut 7 TeV ) enerjiye çıkaracaktır. İki protondemetinin birbirlerine çok yakın ama aksi yönde dönmelerini sağlamak için süperiletken elektromıknatıslar kullanılır. Süperiletkenlik sağlamak için mıknatıslar -271 dereceye kadar soğutmaktadır ki bu mutlak sıfırın sadece 2 derece üzerindedir. İki proton demeti 4 deney noktasında birbirleriyle yaklaşık 40 MHz'te çarpıştırılacaktır. Çarpışmalardaki toplam enerji 14 TeV olacaktır.
    Çarpışmalarda üretilmesi beklenen mikro kara delikler ve gizemli cisimlerin dünyayı yok edeceği ve solucan delikleri ile zamanda yolculuğun mümkün olabileceği söylentilerine rağmen CERN bilim insanları böyle bir durumun olamayacağını belirtmişlerdir. Standart Modele göre LHC'de kara delik oluşması için gereken şartlar bulunmamaktadır. Bazı genişletilmiş Standart Modellerde bilinen 3 uzay +1 zaman'dan fazla boyutlar olduğu önerilir ve bu boyutlardan dolayı LHC'de mikro kara deliklerin oluşması beklenir. Ama Hawking radyasyonuna göre bu mikro kara delikler çok hızlı ışınım yayarak kısa süre içerisinde kendi kendilerine yok olacaklardır, yani tamamen zararsızdır. Bilim adamlarının bu açıklamasına rağmen ünlü astrofizikçi Michael Gamabunta bu karadeliklerin büyüyerek dünyayı yok edeceğini soylemiştir.
    (Vikipedia)

Steins Gate Hakkında diğer şeyler
    Steins;Gate'in bir oyunu olduğunu biliyor muydunuz? Şans eseri, gezdiğim torrent sitesinde rastladım. Size hemen linkini veriyorum. Pek fazla bir bilgim yok ama;
    Steins;Gate Hiyoku Renri no Darling
    Geliştiricisi: 5pb
    Yayın: 5pb
    Türü: Visual Novel
    Platformlar: Xbox 360, PlayStation Portable,PlayStation 3, PlayStation Vita,iOS
    Yayınlanma tarihleri: 
    Yayınlama
    tarihleri
    Xbox 360
    Haziran 16, 2011 PSP
    Nisan 26, 2012 PS3
    Mayıs 24, 2012 PS Vita
    Mart 14, 2013 iOS
    Ekim 3, 2013 Oyunun iOS platformu için indirme linki (ücretli) 
    https://itunes.apple.com/us/app/steins-gate-hd/id454136494?mt=8

XBox 360 için oyuniçi video
    www.youtube.com/watch?v=QRBk4e1s8ls
    XBox 360 oyunu satın almak için
    http://www.amazon.com/SteinsGate-Japan-Import-Xbox-360/dp/B002CZOW28

PS3 için oyuniçi video
    http://www.youtube.com/watch?v=pg7sJ5f0NgI

PS Vita için oyuniçi video

Steins;Gate (Farklı bir oyun daha)
    Çıktığı platformlar:

Xbox 360
    JP October 15, 2009 Windows
    JP August 26, 2010 NA March 31, 2014 PSP
    JP June 23, 2011 iOS
    WW August 25, 2011[1] PlayStation 3
    JP May 24, 2012 PlayStation Vita
    JP March 14, 2013 Android
    WW June 27, 2013  
    Android için bedava olan versiyon Google Play linki!
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mages.steinsgate

Steins;Gate Mangaları

Steins;Gate Steins;Gate: Bōkan no Rebellion Steins;Gate: Onshu no Braunian Motion Steins;Gate: Shijō Saikyō no Slight Fever Steins;Gate: Hiyoku Renri no Sweets Honey Steins;Gate: Aishin Meizu no Babel Steins;Gate!  
    Steins;Gate anime filmi
    Steins;Gate: Fuka Ryōiki no Déjà vu

Çıkış tarihi: 20 Nisan 2013
    Yazar: Jukki Hanada
    Yönetmen: Kanji Wakabayashi
    Stüdyo: White Fox

Steins Gate Novel
    Steins;Gate The Committee of Antimatter

29 Ağustos 2014'te yayınlandı.
    Chōshirō Miwa tarafından yazıldı
    TBA tarafından yayınlandı.

Steins Gate diğer oyunları
    Steins;Gate Senkei Kōsoku no Phenogram (PS3-PS Vita-XBox 360)
    Steins;Gate Hen'i Kuukan no Octet (PC)

Divergence Sayısı ve Nixie Tüpü

(01.09.2014 -> 18:26'da yapılan yeni güncelleme)

-Divergence Metre-

Divergence sayısı hakkında pek birşey bulamadım ama nixie tüpü gerçekte varmış. 

Telefunken tarafından yapılan Nixie Tüpü (Yazıldığına göre sanırım bu bir saat)

Apple kurucularından olan Steve Wozniak'ın Nixie Tüpünden yapılmış saati :)

24. Beğen
    OrangeBox reacted to Gardenya in Amatörce yaptığım çizimler (Yeni)   
    Bakuman'ı izledikten sonra bana bir aydınlanma geldi. Neden olmasın dedim kendi kendime. Zaten kendimce karakalem yapıyordum manga çizmek daha zor olamaz diye düşündüm. Sonra "Yeni Başlayanlar İçin Manga" adında bir kitap buldum ve öncelikle yüz çizmeye başladım.Kardeşim benden ısrarla ona özel bir şey yapmamı istedi. Ama manga çizmek düşündüğüm kadar kolay değilmiş. Ordan burdan bakarak bir şeyler karaladım. Umarım beğenirsiniz. Lütfen görüşlerinizi paylaşın. Yorumlarınız benim için önemli. :) 

Bi Naruto da ben çizeyim dedim  :)

Bu aralar Berserk okuyorum. Onu bu kadar sürükleyici yapan gerçekçi çizimleri mi yoksa kurgusu mu acaba diye düşündüm. Çizmeye başlayınca fark ettim benim için çizgileriymiş sürükleyici olan. Savaş konulu bir manga çizmek istiyordum önceden de. Ama Berserk'i okuyunca kafamda bişiler netleşti. Yavaş yavaş karekterleri çizmeye ve alışmaya başlıyayım dedim ve ana karakterimi çizdim. Umarım beğenirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum :)

Anatomi ve perspektifte hala eksiklerim var. Ama perspektifi öğrenmek için aradığım kaynağı bir türlü bulamadım.

25. Beğen
    OrangeBox reacted to 0nLin3 in MekakuCity Actors FanClub (Kagerou Project)   
    Bunu hatırlayan var mı :D

Gerçekten satışa çıkarmışlar  :blink:

Bir de bu var. Gördüğüm en iyi Shintaro cosplayi :D

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.