Jump to content

Cувєя efsanedir. :)

Üyeler
  • İçerik sayısı

1468
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

4

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) reacted to free word in Geri döndüm   
    Welcome back, my name is Ayhan  (niye İngilizce cevap veriyor kendi de bilmiyor )

yazma la şöyle deli oluyorum  :ph34r:  
  2. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) reacted to Songena in Geri döndüm   
    Tekrar hoş geldin. Ben de Meltem.   :lol:

İyi eğlenceler. Fan Art yapmaya devam ediyor musun merak ettim. :D  :ph34r:
  3. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) reacted to jans09 in Bleach FC   
    bir doğum günü ile daha karşınızdayım kimin mi  :wub:

4. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) reacted to Kaxell in SAO: Hırs ve Acı (Tamamlandı!)   
    Maliyeti çıkarmak ayrı şey kar etmek ayrı şey ;) ben basınca haber veririm zaten. Toplam 100-150 yaprak küçük bir kitap olucak. Kapağıda okuldaki bölüm arkadaşım başka bir anime-severe çizdireceğim. ^^
  5. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) reacted to Lucifèr in TürkAnime League Of Legends Takımı (İlk İletiyi Okuyunuz!)   
    Kanka millet normalde yapar biz ranked akarık :D kafayı geçtim artık kendimi sallıyomm :D
  6. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) got a reaction from Varjo in TürkAnime League Of Legends Takımı (İlk İletiyi Okuyunuz!)   
    Ertuğrul artık beni takmıyor abi mesaj yazıyorum tınlanmıyoruz demekki seviyem yetersiz kalmış  :mellow:

Bir troll arkadaşımızı daha bulduk mutluyuz huzurluyuz benim nasıl oynadıgım şuandaki kullanıcı başlıgından bile belli zaten :D :D ay em puro ekledim  :D

dsajköfsal troll opi  B)
  7. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) reacted to Varjo in TürkAnime League Of Legends Takımı (İlk İletiyi Okuyunuz!)   
    aynen abi troll OP. Bende hoş buldum troll yoldaşlarım! 
  8. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) got a reaction from Lucifèr in TürkAnime League Of Legends Takımı (İlk İletiyi Okuyunuz!)   
    Tamamdır açarım ben.
    Dereceli Maç Troll Game 2 - Vayne & Tristina & Draven & Lucian gg wp
    Edit: Kaan el salla kanka  B) 

9. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) reacted to MorriganVEX in Ookami Shoujo to Kuro Ouji’nin İlk Tanıtım Videosu   
    Konuşmalardan hiçbir şey anlamasam da epey zevkli duruyor. Shouja falan ama izlerim kesin.
  10. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) reacted to Namida in herkese merhaba...   
    hos geldin :) keyifli forumlar
  11. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) reacted to Amygirl in Banlanan Üyeler ve Ban Sebepleri   
    MTByakuya

KyoshiSazaki

KyoshiSazan 
    Üçüz hesap ve forum trolleme çabasından ( farkındaysanız çaba dedim beceremedi bile :D ) banned
  12. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) reacted to MorriganVEX in Emre'nin Anime Manga Tükkanı Açılış !   
    Tebrikler, öncelikle. Buradaki birçok kişinin hayali olan şeyi başarmışsın.
    Ankara'daki şubeni bekliyorum şimdiden :D
    Haydi, bol şans!

PS: Açılışın da fotoğraflarını bekleriz. :)
  13. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) reacted to Rumeysa Can in ( 147 / 147 ) Toriko   
    Anaaam beni de unutmamış ^^ Arigatou ^^
  14. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) got a reaction from Megane-san in Tanışalım Kaynaşalım :d   
    İzdivaça dönmüş yine buralar :P :D
  15. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) reacted to Berk Ormanlı in Azir, Kumların İmparatoru   
    Merhaba arkadaşlar, dün saat 12'yi geçerken twitter'da yeni şampiyonun duyurulduğunu gördüm. Biraz erken duyurulduğunu düşündüm ama yeni oyun modu da bu heroyla birlikte gelecek. Gnar ile birlikte geliştirilmiş olabilir bu hero Gnar'ın biraz geç gelmesinin nedeni de bu olabilir yani. Neyse yeteneklerini tanıtmaya başlayayım. Aa önce şampiyonumuzun Splash'i:

Yeteneklerine gelince onlar da şöyle

Pasif: İmparatorun Buyruğu
    Azir her %1 Yetenek süresindeki kısalmaya, %2 saldırı hızı kazanır. Güneş Kursu: Azir, yıkılmış bir kulenin temelinden bir Güneş Kursu yükseltir (rakibin inhibitörleri ve merkez kuleleri bu pasiften etkilenmez). Azir’in Güneş Kursu aynı bir kule gibi davranır, ancak fazladan hasar verir ve minyon ya da şampiyon öldürdüğünde Azir altın kazanır. Güneş Kursu kısa bir süreliğine var olur ve eğer Azir öldürülür ya da çok uzaklaşırsa, zırhı azalır.

Q: Kumların Fatihi

70 Mana  ve 10/9/8/7/6 Saniye Bekleme Süresi

Azir, tüm Kumdan Askerlere hedef konuma koşmaları emrini verir. Askerler koşarlarken çarpıp içinden geçtikleri tüm rakiplere 60/90/120/150/180 (+0.6 AP) hasar verirler ve onları 1 saniye boyunca %20 yavaşlatırlar.

W: İleri!

40 Mana ve 1.5 Saniye Bekleme süresi
    Hasar: [ Azir'in seviyesine bağlı olarak belli bir miktar - 50/55/60/65/70/75/80/85/90/100/110/120/130/140/150/160/170 ](+0.7 AP)

Azir, bir Shurimalı askerin hatırasını gerçekliğe çağırarak, hedef alınamayan bir Kumdan Asker oluşturur. Azir normal saldırısını kullanarak, askerlerine onun için saldırmalarını emreder. Kumdan Askerler, hedeflerin içinden geçerek bir hat halinde hasar verirler ve Azir’in kendisi normal saldırı menzilinde olmasa bile saldırırlar. Askerler kısa bir süre sonra ya da imparatorları onlardan çok uzaklaştığında dağılıp kumlara karışır.

E: Kayan Kumlar:

60 Mana ve 23/21/19/17/15 Saniye Bekleme Süresi

Azir saldıracak gibi yaparak, hedeflediği Kumdan Asker’e doğru atılır. Bu esnada rakip bir şampiyonla çarpışırsa 60/90/120/150/180 (+0.4 AP) büyü hasarı verir ve durur, şampiyonu 0.5 saniyeliğine havaya savurur ve kendisi de 4 saniye boyunca kalacak ve hasarı emecek (60/100/140/180/220 (+X) [Ekstra Can'ın 15%]) bir kalkan kazanır.

R:İmparatorluk Muhafızları

100 Mana ve 140/120/100 Saniye Bekleme Süresi

Azir, kalkanlı bir asker bölüğü çağırır. Askerler ilerleyerek rakipleri geri savurur ve onlara 150/225/300 (+0.5 AP) hasar verir. Askerler ilerlemeyi bitirdiklerinde duvar gibi durarak 5/6/7 saniye boyunca rakip şampiyonların ilerlemelerine ve atılmalarına engel olur. Dost birimler duvarın içinden geçebilir ve hatta, geçtiklerinde hızları 1 saniye boyunca 20% artar. Bu askerlere hareket etme ya da saldırma emri verilemez.

Umarım beğenirsiniz arkadaşlar ^^ Yeni oyun modunu da bir ara tanıtırım, tam belli olmayan şeyler var çünkü onları bekliyorum :) İyi Forumlar
  16. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) reacted to ayanatsume in Tanışalım Kaynaşalım :d   
    Hoşgeldin :D Bu arada bende nickini çok beğendim çok orjinal :D İyi forumlar ^^
  17. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) reacted to TheDirectEco in Anime Dünyasındaki Karakterlerin Benzerlikleri   
    Buradayız, çünkü hepimiz anime tutkunlarıyız türleri ne olursa olsun... Ve birçok anime serisi izledikten sonra da animelerdeki çoğu mekanı gezmek, o maceralarda yer almayı istememekte elde değil... Bazen de sevdiğimiz karakterleri kendimize dost biliriz ve onların görüntüleri gözümüzün önünden geçer....

Çok ve çok anime izledikten sonra da ister istemez farklı karakterlerin görünümleri itibariyle birbirlerine benzetebiliriz... İşte, açtığım bu konuda izlediğim animeler arasında birbirlerine çok benzettiğim anime karakterleri yer almakta... 

Sol taraftaki Gosick animesinden Victorique ve sağ taraftaki Mahou Sensouden Isoshima... Saç rengi, şekli ve göz renklerinin aynı olmasıyla sanki Victorique'nın çocukluğu Gosickte ergenlik hali ise Mahou Sensouda...

,

Sol tarafta Tokyo Mew Mewden Keichiro ve sağ taraftaki ise Kamikaze Kaitou Jeanne animesinde Chakinin babasının yardımcısı... Yine aynı şekilde saç uzunlukları, şekli, rengiyle beraber Keiichiro anime dünyasına küçük bir rolle Kamikazeyle adım atmış, sonradan Tokyo Mew Mewde ise Mew Cafenin enfes tatlılarını yapan aşçısı olarak ün kazanmıştır...

Sol taraftaki Mahou Sensoudan Ida-kun ve sağ taraftaki ise Nodame Cantabileden Mine-kun... Her ne kadar çizimleri farklı olsa da, ilk önce Ida-kun'u izleyip daha sonra Nodame serisinde Mine'yi görünce aklıma Ida-kun gelmiştir...  Mine'nin daha yeni ergenlik çağlarında karşımıza rockla klasik müziği harmanlayan keman öğrencisi rolunden sonra geçtiğimiz kış Mahou Sensouda yanlışlıkla büyüyle temasa geçen büyücü roluyle izledik, enerjisinden hiçbir şey kaybetmemiş bir halde...

Sol taraftaki Angel Beats'den Matsushita ve sağ taraftaki Mahouka Koukou animesinden Juumonji... 2010 yılında Angel Beats tanıdığımız Matsushita geçen 4 yıl içinde endamından hiçbir şekilde ödün vermeden ve daha formda ve daha açık yüz hatlarıyla Mahouka da öğrenci konseyinde karşımıza çıktı...

Sol tarafta Z/X'den Mikado ve sağ taraftaki ise Death Note'dan Mikami... Mikamiyi ilk kez Death Note'da izledik ve "Yok et" repliği ve o kendinden geçmiş kahkasıyla akıllardan kendini kolay kolay sildirmemiş ve saç rengini kumrala boyatıp biraz daha uzatarak Z/X de bir Z/X kullanıcısı olarak rolünü kapmış bulunmakta...

Sol tarafta Sailor Moondan Minako ve sağ tarafta ise Nisekoiden Kirisaki... Venüs savaşçısını kim tanımaz ki, beş sezon süren animenin ardından dinlenmeye çekilen Minako bu yıl Nisekoide Kirisaki rolu ile karşımıza çıktı... Minako için kırmızı renkli toka vazgeçilmez, ilk yıllarda saçının ortasına taktığı kırmızı kurdaleyi bu yıl iki kulak şeklinde değiştirip takmaya karar verdi... 

Sol tarafta Kamikaze Kaitou Jeannedan Maron Kusakabe ve sağ tarafta ise Mermaid Melodyden Luchia... Star tv ekranlarında Sevimli Hırsız olarak tanıyıp sevdiğimiz Maron'u, birazcık farklı bir şekilde saç modeli ve saç rengi, göz rengi olan Luchiaya görür görmez benzettim... Maron yalnızlığı bilen güçlü bir karakter olmasının yanı sıra polislerin onu yakalamak için kurduğu tüm tuzakları aklını kullanarak her zaman kaçmayı başaran hırslı, cesaretli bir kişiliktir, Chaiki'yi sevsee bile bir yanlışını gördü mü zor affeder fakat diğer yandan Luchia bir denizkızıdır ve düşmanlarını sadece şarkı söyleyerek yener ve aşık olduğu Kaito ona karşı bazı gıcık hareketleri olsa da daima kendisinin yanlış yaptığını düşünür ve onu affeder...

Sol tarafta Full Moon wo Sagashiteden Madoka ve sağ tarafta ise Mermaid Melodyden Karen... Saç renklerinin benzerliklerinin yanısıra yüz hatları da bana aynı geiyor... Madoka ardı ardına oynadığı iki rolde de şarkı söyleyen bir karakterdir...

Sol tarafta Mangaka-san Assistan-san'dan Rena ve sağ tarafta ise Gokukoku no Brynhildr animesinden Kotori... Saç renkleri farklı olsa da, aynı derecede büyük göğüslere sahip olmalarının yanısıra karakteristik özellikleri de birbirine benzer, çok iyi niyetli olması, tatlı sevmesi gibi... Rena-chan'ın oynadığı Eichi animesinde Aito mangakayı çizim yapmaktan yorulduğunda onu kendi bedenine dokundurarak ona güç veren bir asistandır, diğer rolü ise Seinen animesinde ensesine harnest yerleştirilmiş laboratuvardan kaçan bir büyücüdür...

Sol tarafta Sailor Moondan Makoto Kino ve sağ tarafta ise Guilty Crowndan Ayase... Benzettiğim nokta at kuyruğu yapmış saçlarının yanısıra iki karakterinde güçlü bir yanı olmasıdır... Makoto, Jüpiter savaşçısı rolünden sonra ekranlara bacakları tutmayan ama her işi kendisi halledebilen bir Mecha kullanıcısı olarak geri döndü...

Sol tarafta Working animesinden Yamada ve sağ tarafta ise Guilty Crowndan Tsugumi... Göz şekli ve saç rengi, kakülleriyle birbirlerine benzettiğim iki karakter... Yamada evden kaçmış, kendisine yeni bir aile arayan, mızmız, sakar bir garsonken Tsugumi ise küstah ve çekinmeden konuşan bir "Undertaker" üyesidir...

Sol tarafta Yosuga no Soradan Sora ve sağ tarafta ise Mahou Sensoudan Momoka... Saç rengi ve göz şekilleri birbirine benzeyen iki anime karakteri... Seneler önce cesaret isteyen bir rolle karşımıza çıkan Sora, yıllar sonra o rolün psikolojik etkisi olacak ki büyü konulu bir animede okul müdiresi olarak karşımıza çıkıyor...

Bu da süpriz olsun istedim :D Sol tarafta Full Moon animesinden Mitsukinin büyükannesi ve sağ tarafta ise birçoğumuzun severek izlediği Yıldız Kültür yer almakta... Mitsukinin obaa-chan'ın gülümseyen bir resmini bulamasam da o resimle birlikte gerçekten Yıldız Kültür'ü anımsattığını söyleyebilirim...

**Benden şimdilik bu kadar, yeni izlediğim animelerde yine bir benzerlik bulduğum takdirde burayı güncelleyeceğim...
    **Peki ya sizlerin birbirlerine benzettiğiniz anime karakterleri var mı, varsa hangileri?? :)

18. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) reacted to Amygirl in Bölüm İçi Forum Kuralları   
    Tanıtım yazınız size ait olmalı başka kaynaklar kullandığınızda kaynağı belirtmelisiniz.
    Tanıtmak istediğiniz kişinin forumda daha once tanıtımının olup olmadığını kontrol edip konusunu açınız
    Lütfen tek bir kaynaktan iki uç kelimeden oluşan tanıtımcık konusu açmayın.. Tanıtımların içerikleri adminlerce değerlendirilecektir.
  19. Beğen
    Bir bakıyım. Bir kaç matbaaya sordum, 100 tlden aşağıya çalışmıyorlar 10-15 tane bastırmak için. Öyle olunca fiyatı 7-8 lira falan oluyor, kargoyuda 4-5 lira dersen 10-12 lira bir şey tutuyor.  
    Canını yerim. <3
  20. Beğen
    SON SÖZ 

Yazdığım ilk Fan Fiction, bu foruma girmemi ve kalmamı sağlayan ilk göz ağrım sonunda tamamlandı. Tahmin ettiğimden daha güzel bir sonu oldu. Ve de tam içime sinen bir son oldu. (Yazarken ağladım. Gerçekten de... Hani ne biliyim müzik falan derken kelimelerin gücünü bir kere daha gördüm.) 

Okuyan herkese tekrardan teşekkür ederim. Birkaç ay içerisinde bütün kitabı (Evet, kitap haline getirip isteyene maliyeti (basım parası+kargo) karşılığında vereceğim. Sonuçta bunu para kazanmak için değil, sadece 17 yaşındaki bir çocuk ta kitap yazabilyormuş demek için yazdım.) tekrardan okuyup, kelime hatalarını, anlatım bozukluklarını düzeltip eklemeler yapıp, ilk yaptığım kısım gibi önce e-kitap, sonra birleştirip bir matbaada 10/15 tane bastıracağım. Telif hakkı konusunda sıkıntısız bir şekilde nasıl yapabileceğimi biliyorum. 

Aynı zamanda birkaç fanfiction sitesine koymayı da planlıyorum. Ama asıl kaynağı her zaman forum.türkanime.tv dir. Unutmayalım. 
  21. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) got a reaction from Stairway To Heaven in Tanışalım Kaynaşalım :d   
    Hoş geldin Züleyha'nın kuzeni  :D ay em Berat  B)

Edit: Üşengeçlikten neler yazdıgını bile okumadım lanet olsun  :ph34r:
  22. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) got a reaction from Namida in Tanışalım Kaynaşalım :d   
    Hoş geldin Züleyha'nın kuzeni  :D ay em Berat  B)

Edit: Üşengeçlikten neler yazdıgını bile okumadım lanet olsun  :ph34r:
  23. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) reacted to Amygirl in Banlanan Üyeler ve Ban Sebepleri   
    RichardCib
    spammer taşlaaaaayııııııın B)
  24. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) got a reaction from £ɱŔ£Қה¥Ŕ in Mrb Arkadaşlar   
    Hoş geldin bro , ay em Berat  B)

25. Beğen
    Cувєя efsanedir. :) reacted to Huseyinekrem in Westtekiler Trolleyince Tam trollüyor.   
    TR den weste geçişimin ilk günü. Bi aram gireyim dedim özel odadan. Normal girsem karakter otomatik atacak ya ondan. Neyse girdim. Adamlar anlaşmışmı ne.
    Hepsi bi anda karşıya geçip oyunu başlattılar. Bende böyle trole can kurba deyip eğlenceye verdim kendimi. Hoş 8 dakkada yendiler ama çok zevkliydi. Kayıt aldım birde.
    Ancak müziğin sesinin bu kadar çıkmasını beklemiyordum benim sesimi arada kaynattı. neyse sesimde kötüdür ztn.

Kendi çablarımla foruma renk getirmeye çalışıyorum. İnşallah reklam vs sıkıntısı yaşamam. İyi seyirler!

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.