Jump to content

Luluna

Üyeler
  • İçerik sayısı

832
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

10

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Luluna reacted to PuReBReDTuRK in Anime Çizim Denemesi ^^   
    Değerli yorumlarınızı bekliyorum  :)

2. Beğen
    Luluna got a reaction from Witch in Üye Albümü   
    Haaayt konuya bak :D ohoo 117 sayfayı şimdi kim dolanıcak foto dikizlemek için, hepsini şöyle tek sayfada toplasaydınız ya :P

Witch çocukluğun da pek topalakmış, tam şaplak atmalık  :evil-smile-onion-head-emoticon:  Fazla sevimlicesin böyle prenses tipi . Benim çocukluğum senin çocukluğunu kesin döver  :whip-onion-head-emoticon:
  3. Beğen
    Luluna got a reaction from Amygirl in Kimdir O?   
    Lukaaaaaaaaaaa uragiri wa boku no namae o shitteru'dan, daha doğrusu Jugem Jugem Unko Nage Ki Ototoi no Shin-chan no Pantsu Shinpachi no Jinsei Balmunk Fezarion Aizak Shunaider San Bun no Ichi Junjyou na Kanjyou no Nokotta San Bun no Ni wa Sakamuke ga Kininaru Kanjyou Uragiri wa Boku no Namae wo Shitteiruyou de Shinranai no wo Boku wa Shitteiru Rusu Surume Medaka Kazuno Kokoedame Medaka….Kono Medaka wa saki no to wa Chigau 
    Yatsu Dakara Ikeno Medaka no Hou Dakara Raa-yuu yuuteimiouki Mukou Pepepepepepepepepepepepe Bichiguso Maru :P  + chibi unko.........adfsgshsdj söylemesem ölürdüm :D

:smile_oleyo:  :smile_oleyo:  :smile_oleyo: 

Sorayım bu kimdiiir

4. Beğen
    Luluna reacted to Witch in Üstteki Üye Hangi Anime Karakterine Benziyor?   
    İstemsizce Miyuki'ye benzetiyorum. :D

5. Beğen
    Luluna got a reaction from lntegral in Üstteki Üye Hangi Anime Karakterine Benziyor?   
    Tamam son yorumu ben yapayım da kaynak olmasın  -_-
    Evet tipim benzemiyor tabi ki de :P

ooo güzel benzetmişim desene, olsun gözlük gözlüktür.  -_-
  6. Beğen
    Luluna got a reaction from Witch in Selam Ben Tolga Diyerek Açtı Konuyu   
    Anime: yıllardır yalnız gençleri birleştiren kutsal unsur  :P
    Hoş geldin Tolga, senin yaşında anime izleyen birini bulmak pek zor değil aslında, bu kadar tepkilenme, umutlu ol. Ben senin yaşındayken anime izleyenleri bulmuyordum, bulduklarımı anime batağına sürüklüyordum :lol2-onion-head-emoticon:  (bkz kendi arkadaş modelini kendin yap, şimdi söküp takılabilen seçenekleriyle :pretty-onion-head-emoticon:  )
    Sen bi 25'e doğru demir al ve akranın birinin animeyle ilgilendiğini gör, o zaman asıl şoku yaşayacaksın, çöldeki vaha gibi.  :hot1-onion-head-emoticon:   Toplumda sinsice gizlenip yetişkin pozu verdiğimizden  :ph34r:  kimsenin kimseden haberi yok, hep poz bunlar heeeppp  :smile_artiz:
  7. Beğen
    Luluna got a reaction from Red-King in Kimdir O?   
    Konu tıkanmış açalım.
    Cevap:  Ayaka Kagari-chan

bu?

8. Beğen
    Luluna reacted to Sabah Sisi in Anime karakterlerinin Gender Bender halleri   
    Güncel değiliz sanırım. :P  Beyaz Hollow İchigo  siyah ise Tensa Zangetsu. Güzel konu olmuş. Bende favorimi atayım hemde cosplay şeklinde ehuehueh :P 

9. Beğen
    Luluna got a reaction from Sabah Sisi in Anime karakterlerinin Gender Bender halleri   
    Hepimiz sevdiğimiz animelere alternatif son hayal ederiz ya da sevdiğimiz karakterleri birbirine yakıştırıp fantaziler kurarız. Ya karakterler olduğunun tam tersi olsa o anime nasıl olurdu? Başlıktan da anlayacağınız üzere burada çok ünlü anime karakterlerinin Gender Bender, yani karşı cinse dönmüş hallerini göreceğiz.. En çok beğendikleriniz hakkında yorum yapmayı unutmayın ve listede şu olmalıydı dediğiniz varsa paylaşın ki gözümüz gönlümüz açılsın  :LTkJN9u:

One Piece ile başlayalım o halde

Soul Eater

SNK

Bleach

Fairy Tail

naruto

tokyo ghoul ve Durarara!

Gintama

NOT: Gugıl amcadan arayıp tarayıp buldum görselleri, sabit geçerli bir kaynak yoktur.
  10. Beğen
    Luluna got a reaction from Witch in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    Bu gecelik son, daha paylaşmicam  -_-
  11. Beğen
    Luluna got a reaction from Witch in Anime karakterlerinin Gender Bender halleri   
    Sanki yok   :hehe-onion-head-emoticon: (fan art olarak çok uğraşmamışlar ama her türlü kız hallerini görmüş olmak yeter  :D  )

Hatta buyur burda AVM bile yapmışlar  :smile_oleyo: 

Konu sahibi olarak, üyelere servis bizde on numara beş yıldız   -_-
  12. Beğen
    Luluna got a reaction from Kadir- in Anime karakterlerinin Gender Bender halleri   
    Hepimiz sevdiğimiz animelere alternatif son hayal ederiz ya da sevdiğimiz karakterleri birbirine yakıştırıp fantaziler kurarız. Ya karakterler olduğunun tam tersi olsa o anime nasıl olurdu? Başlıktan da anlayacağınız üzere burada çok ünlü anime karakterlerinin Gender Bender, yani karşı cinse dönmüş hallerini göreceğiz.. En çok beğendikleriniz hakkında yorum yapmayı unutmayın ve listede şu olmalıydı dediğiniz varsa paylaşın ki gözümüz gönlümüz açılsın  :LTkJN9u:

Soul Eater

SNK

Bleach

Fairy Tail

naruto

tokyo ghoul ve Durarara!

Gintama

NOT: Gugıl amcadan arayıp tarayıp buldum görselleri, sabit geçerli bir kaynak yoktur.
  13. Beğen
    Luluna got a reaction from Amygirl in Anime karakterlerinin Gender Bender halleri   
    Diğer resmi de her ne kadar fan art olsa da aslında hatırlarsan animede vardı Ezuraka olarak, Allahım hatırladıkça gülüyorum :smile_oleyo:  Bir de hostes olmuştu Kintama vs Gintama bölümünde. Bacaklarını traş edişini gördükten sonra benim kayış koptu o gün bu gündür. Adam çoktan meyilli, zaten erkek olarak bile benden güzel, sorun yok yani  :LTkJN9u:
  14. Beğen
    Luluna reacted to anes in Anime karakterlerinin Gender Bender halleri   
    Namiden ne erkek olurmuş be.. Karizmatik olmuş. :D Luffy'nin hallerini beğenmedim. :( Law da şirin olmuş :LTkJN9u: C-Cr-Crocodile :blink: Mikasa... Erkek olmak daha çok yakışmış yalnız :o Hepsi bi yana Sasuke'ye çok güldüm ya :lol: :lol:
    Eline sağlık güzel paylaşımlar olmuş. ^_^
  15. Beğen
    Luluna got a reaction from anes in Anime karakterlerinin Gender Bender halleri   

Soul Eater

SNK

Bleach

Fairy Tail

naruto

tokyo ghoul ve Durarara!

Gintama

16. Beğen
  17. Beğen
  18. Beğen
    Luluna got a reaction from Witch in Akame ga Kill Son Tartışma (Manga ve Anime Spolier )   
    Sadece hayıflanmak için yazıyorum şu an bu animeyi çok özledim  :(  Hani herkes birden ölünce sanki 3 bölüm sürmüş gibi geldi. 
    O gereksiz yemek muhabbeti falan bence de animenin gidişatını bozuyordu, ciddi animelerin içine cort sahneler koymaya bayılıyor capon abiler/ablalar.
    Bu yüzden çok fazla ergen kahraman koymayın diyorum şu animelere  :hehe-onion-head-emoticon:
  19. Beğen
    Luluna reacted to Erzasword1 in Bleach 512 Animesi   
    Bleach anime serisi bittiğinden beri serinin hayranları, yeteneklerini konuşturarak manga bölümlerini animeye uyarlamaya çalışmalarına devam ediyorlar. Animasyonlarını airnaxela (Alexandria), Kuchiki Byakuya’nın seslendirmesini Karisumataicho, Kurosaki Ichigo’nun seslendirmesini MotherfuckerMr (Mister-MF)’in yaptığı ve bir ayda hazırlanan Bleach 512 fan animasyonu ile birlikte o çalışmalara bir yenisi daha eklendi.

Diğer pek çok hayran yapımı çalışmanın aksine Kuchiki Byakuya’nın oldukça başarılı seslendirildiğini ve bu bölüm için seçilen müzik ile birleştiğinde ortaya harika bir sonuç çıktığını belirtmeden edemeyeceğiz. Durum böyleyken aksiyon yerine diyalog ağırlıklı olan Bleach 512 fan animasyonu çalışmasını sizlere Türkçe altyazılı olarak sunmak istedik. (Bir sonraki bölüm olan Bleach 513 de Rayjii tarafından hazırlanmıştı. İsterseniz ondan devam edebilirsiniz tabii mangayı okumayanlar spoiler alabilirler.)

Alıntı: http://www.animefantastica.com/bleach-512-animesi

20. Beğen
    Luluna got a reaction from AdminSlayer in Kapıştırmaca!!!! (İlk Mesajı Okuyunuz)   
    Hahaa her ikisi de mümkün bu durumda  :lol:  Goku'nun dayak yemişliği çoktur. Saitama döver,affetmez.
    DBZ sevmem pek, Saitama reyiz her türlü  -_-

Hangisi daha dövülesi Sakura Haruno mu, yoksa Misa Amane mi?
  21. Beğen
    Luluna reacted to FuneraireS in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    Elfen Lied-Lillium
  22. Beğen
  23. Beğen
    Luluna got a reaction from Red-King in AYIN GÖZLERİ / 2. Bölüm (Güncel)   
    EDİT: Öncesinde yazdığım tüm dırdırı sildim yerine yenisini yazıyorum, mutlaka okuyun :D
    One Shot olarak başladığım bu denemeyi gaza getirilmenin sonucu olarak devam eden bir seri haline getirmeye karar verdim,hayırlı olsun.
    Okuduğu manga sayısı 10 parmağını geçmeyen biri olarak manga yapmaya çalışmak da ilginç oldu :D
    Öncelikle çizimi kolay olsun diye karakter dizaynları üzerinde ufak değişiklikler yaptım. İsimler uydurma olsa da Japonca'ya aşina olduğumuz için ana karakterin adı da böyle (bkz karakter tanıtımı)
    Profesyonel mangakalar bile editöre ihtiyaç duyarken benim düzgün bir anlatım çıkartmam elbette mümkün değil zaten çabuk bitsin diye araları çok doldurmadan hoppidik hoppidik sahneleri atladım , çok ani geçişler olabilir idare edin :D Aynı tipleri 100 defa çizmek çok zor ve sıkıcı, daha şimdiden gına geldi o yüzden bundan sonra büyük ihtimalle sadece önemli sahneleri çizip araları yazıyla anlatacağım, henüz düşünme aşamasındayım.
    Şimdilik eldeki malzeme bu, gelecek yeni karakterler ve olay akışını hazırladım sayılır. Biraz yavaş başladı ama fena olmayacak gibi. Herkese iyi okumalar...

KAPAK

AD:Ayın gözleri
    TÜR: Fantastik
    KONU:  
    Toi, tek başına hayatını sürdürmeye çalışan bir gençtir. Uykunun uğramadığı bir gece dışarıyı izlerken, uzaktaki bir binanın tepesinde görmemesi gereken bir gölge fark eder. Bu genç adamın kendisini gördüğünü anlayan kişi bir sıçrayışta açık pencereden içeri atlar ve göz göze geldiklerinde Toi’nin gözlerine kara bir büyü koyup gecenin siyahına karışır. Neler olduğunu bile anlamadan Toi karanlık köşelerde yaşayan her türlü mahluğu görebilme yeteneği kazanır ancak karşılığında hayatı alt üst olur. Eski sıradan hayatını geri alabilmek için kendisine bunu yapanın peşine düşen Toi, daha sonrasında kendini karanlık ve aydınlığın sınırındaki sıra dışı bir savaşın ve maceranın ortasında bulacaktır.

BÖLÜM 1

BÖLÜM 2

24. Beğen
    Luluna reacted to MangaTR in Festivaller/Bayramlar/Özel Günler   
    Bu konuda, Japonya'ya ait festivaller, bayramlar, özel günler üzerine duracağız.
    Konunun ilk öğesi, biraz önce lafı geçen bir gün olan; Shichi–go-san 'dır. Çocuklara yönelik olan bu gün resmi bir gün olmamakla birlikte, 15 kasım gibi bir günde kutlanır. Daha doğrusu, hafta sonuna denk gelmesi planlanacak şekilde ayarlanır. Ne de olsa, çocuklar için. Bu güzel günü, rahat rahat kutlayıp, eğlenebilsinler.
    Neyse devamı için şöyle bir alıntı yaparak devam ediyorum:

Shichi–go-san
    Bu günde Japonları bir kez daha çocuklarına ve gençlerine sağlıklı, mutlu ve uzun ömürler dilemek için tapınak ziyaretlerinde bulunurlar. Bir kez daha diyorum takvime bakarsanız kız çocuklarına özel kutlamalar, gençlerin erişkin olmalarına dair kutlamalar gibi bu konsepte başka günler de göreceksiniz.
    Şimdi Shichi-go-san kelime manası olarak aslında 3 tane yan yana gelmiş rakam. 7-5-3. Evet tek rakamların uğurlu olduğu düşünülürmüş eskiden o yüzden bu 3 rakamda tek sayı.
    Tabii bu ismin bir sebebi var, bugün 3 yaşındaki tüm çocuklar, 5 yaşındaki erkek çocuklar ve 7 yaşındaki kız çocuklarına özel bir gün.

Shichigosan eski zamanlarda sadece soyluların ve samurai ailelerinde evlatlarının bebeklikten çocukluğa geçmesini kutlamalarına dayanan bir gelenekti. O zamanlarda 3 yaşına gelene kadar kazınan çocukların saçları 3 yaşından sonra ilk kez uzamaya bırakılırmış, 5 yaşına gelen erkek çocukları ilk kez toplum içinde hakama giyebilirmiş ve 7 yaşına gelen kız çocukları ilk kez kimononalarında obi kuşağı kullanabilirmiş. Edo döneminde halka da yayılan bu uygulamalara tapınakları ziyaret edip dua etme de eklenmiş. Günümüzdeki şekli daha çok Meiji döneminde şekillenmiştir. Özellikle Tokyo’daki Akasaki bölgesindeki Hie Tapınağı Edo döneminden beri bu amaçla ziyaret edilen, günümüzde de 2000den fazla ailenin her yıl ziyaret ettiği bir yerdir.

Shichigosan Milli tatil olmadığından 15 kasım günü hafta içine geliyorsa aileler genelde bir önceki ya da sonraki haftasonu kutlamayı da tercih edebilirler. Zaten kutlama dediysek olay daha çok geleneksel kıyafetler giydirilmiş çocukların, (kızlar için kimono erkekler için don haori ceket ve hakama pantalonlar) aileleriyle birlikte tapınakları ziyaret etmesinden ibarettir. (Şimdi her ne kadar geleneksel kıyafet dediysek son yıllarda çocuklara bugünde de Batı tarzı kıyafetler giydirildiği görülmüştür diye not düşelim) Ziyaretten sonra çocuklara chitose-ame denilen bin yıl şekeri alınır, bu uzun ince bir çubuk şeklindedir (genelde kırmızı-beyaz) ve bir çanta içinde satılır ki o çantanın üzeri turna ve kaplumbağa gibi japonların vazgeçilmez uzun ömür sembolleriyle süslüdür.

Peki neden 15 kasım derseniz, eskiden bugün kasımda uğurlu(!) bir günde kutlanırmış. Bu nedenle günümüzde de 15 kasımın uğurlu bir gün olmasından ötürü bugünde kutlanıldığını düşünenler var. Ama aslına bakarsanız 12.yy öncesinde de (Kamakura dönemi öncesi) hala 15 kasımda kutlanır mıydı bilmiyorum ama özellikle bu dönemde o zamanki lider Tsunayoshi Tokugawa’nın oğlu Tokumatsu’nun shichigosanını 15 kasımda kutlaması ile festivalin 15 kasım şeklinde ortaya çıktığını söyleyenler de var.
    Kaynak: CafeBunka
  25. Beğen
    Luluna reacted to MangaTR in Festivaller/Bayramlar/Özel Günler   
    Japonya ve kültürüyle az çok alakalı olan birinin bayram ve festivaller denilince aklına en azından birkaç isim gelmektedir. Manga/Anime, serilerinde de karşılaştığımız olur. Örneğin;
    "Ay seyretme" (Tsukimi) ve "Altın Hafta"(Golden Week) gibi günlere bazı yapımlarda denk gelmişizdir. Bunlar gibi bir çok özel gün bulunmaktadır. İşte bu yazıda, bahsi geçen bu özel günlere değineceğiz.

Ama ondan önce örnek olarak verdiğimiz 2 özel günden kısa ve öz bir biçimde bahsedelim.

Tsukumi (月見 ) : Eylül ayının ortalarında dolunayı seyretmek amacıyla yapılan bir gelenektir. Bu dönemde dolunay olması sebebiyle, Ay’ın güzelliğini seyretmek amacıyla "Dango (Pirinçten yapılan hamur tatlısı)" gibi yiyeceklerin yanında Sake içerek geceyi geçirirler. Ve biz nasıl aya baktığımızda ay dede görüyorsak onlar da pirinç döven bir tavşan figürü görmektedir.

16 Eylül tarihinde Wakasa Parkı’nda yapılan bir Tsukumi toplantısından görüntüler.

İnsanlar, yerel çalgıları eşliğinde hem çalıp hem oynayıp hem de söylüyorlar. Güney adalarında kullanılan Ryukyuan diline ait, yani Okinawa lehçesine ait güney adası bölgelerinin inancına yönelik bir şarkı olan "月の美しさ - tsuki no utsukushisa " söylenilmesi en keyifli ve yerinde olan şarkılardan biridir.

"Altın Hafta"(Golden Week) : Bu isimle anılan hafta, Mayıs ayında olan 4 Japon resmi tatil gününün (Midori no hi, Kenpo kinenbi, Kokumin no kyujitsu ve Kodomo no hi) ve aradaki diğer günlerin de birleşmesiyle oluşan, 1 haftalık tatil dönemidir. Tabii bu, bazen 9-10 güne kadar da uzatılabilmektedir.

Bu haftada bütün işyerlerinin kapalı olması bir yana asıl sorun her yerin hınca hınç dolu olmasıdır ve genelde bu hafta içerisinde Japonya ziyaretlerinin yapılmaması gerektiği söylenir.

Bir sonraki tanıtım: Sapporo Kar Festivali
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.