Jump to content

sShoguNn

Üyeler
  • İçerik sayısı

398
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    sShoguNn got a reaction from Sinsine in Steins;Gate 0'ı yani yeni sezonu izleyen varsa konuşmak istiyorum. Bu animeyi düşündü   
    Yorumun ve görüşün için çok teşekkür ederim ?
    İşte ben sizin konuya da yazmıştım sırf bu yeni sezon için ilk sezonu tekrar izlicem diye o yüzden benim yaşadığım hayal kırıklığı daha büyük oldu. Yapmaya çalıştıkları şeyi yarı yarıya yapabilirlerdi diye düşünüyorum. Hani senin de dediğin gibi başta pasif moda geçti ama pasif mod çok uzun sürdü bu kadar uzun sürmemesi gerekiyordu çünkü ilk sezondaki gibi bir denge ve etkileyicilik için yarı yarıya bölünmeliydi. Mesela 11 bölüm boyunca Okabe pasif modda ve çekinceli karamsar huzurumuz kaçmasın modunda geçip geri kalan 12 bölümde de animenin sonlarındaki mücadele daha detaylı ve iyi işlenseydi bu sezonu da en az ilk sezon kadar beğenebilirdim diye düşünüyorum. Dünden beri bunlar aklımı kurcalıyor. Başka bir anime olsa bu kadar düşünmezdim ama Steins;Gate bambaşka bir anime. Gözümde çok yükseklerde duran bir anime. Çok üst düzey bir şey. O yüzden dediğim gibi düşündükçe sinirleniyorum sinirlendikçe düşünüyorum ?
  2. Beğen
    sShoguNn reacted to Sinsine in Steins;Gate 0'ı yani yeni sezonu izleyen varsa konuşmak istiyorum. Bu animeyi düşündü   
    Ben ilk sezonu uzun zaman önce izlediğim için çok fazla hatırlamıyorum. Tekrar izleyecek fırsatım da olmadı maalesef çoğunlukla çevirmen arkadaşı darladım bu neydi ya neden böyle bir gönderme yaptılar falan diye ? Ama Okarin'in çılgın bilim adamı halini özlediğim doğrudur ? Bu sezon Okarin'in yaşadığı psikolojik çöküntü nedeniyle kendine ve kurtuluşa olan inancını kaybetmesini, bu yüzden de pasif moda geçmesini işlediler daha çok. Aman huzurumuz kaçmasın modunda etliye sütlüye karışmadan yaşamaya çalışan bir üniversite öğrencisine dönüşmeye çalışan bir Okarin vardı. Dediğin gibi son bölümlerdeki sahneleri daha uzun bir sürece yayarak detaylı anlatmaları muhtemelen izleyiciyi daha tatmin ederdi. Çok büyük bir hayal kırıklığı yaşadığımı söyleyemem çünkü konu bazında bu tatta olan başka bir seri olmadığı için ne yapsalar kabulüm modundayım ama ilk sezonda ve movie'de hissettiğim o iç kıpırtısını tüylerimin diken diken oluşunu bu sezonda pek hissetmediğim de bir gerçek. Umarım bir sezon daha gelir diyeceğim ama şimdilik pek umudum yok ? 
  3. Harika
  4. Harika
    sShoguNn reacted to Amygirl in Vascooooooo adamsın!!!!!   
    Pc yapımı Kore manhwası işte renkli oluyor
  5. Karmaşık
    sShoguNn reacted to LeornKayn in İzlediğim animede küçük bir sahnedeki çizim çok hoşuma gitti sanki hareketli manga gi   
    Bazen bu tekniği uyguluyorlar ama ben komple bu şekildekini görmedim ayrıca göz yorar..Manga kağıtları bile hafif koyu o beyaz üzerine animasyon yapmazlar kolay kolay.
  6. Beğen
    sShoguNn got a reaction from Fumi in Forum ölmüş.Keşke eskisi gibi olsa,özledim eski zamanları.Keşke o zamanlara geri döns   
    Herkes senin gibi yaptığı için forum öldü. Ayda bir girmek gibi mesela ya da 2 ayda bir girmek. Onda da 1-2 dakika kalıp gitmek.
  7. Beğen
    sShoguNn reacted to Nones in Yarın sabah bir aksilik olmazsa 2 hafta kadar aile gezisine çıkıyoruz. Shingeki no Ky   
    Geldim. Özlemişsinizdir inş. beni ?
  8. Beğen
  9. Karmaşık
    sShoguNn reacted to Amygirl in Şu Sinsine,fiber çevirmen,biraz fazla sert hissettiriyor kendini böyle ofis kadınıymı   
    Geçenlerde gene gündeme geldi. Forumun aktifliğinin kalmamasını anime izleyici kitlesinin yobazlaşmasına değil de forum kurallarının katılığına yormanız komik geliyor bana. Mesela en son banlanan üyemiz var. Foruma güzel konular açıp güzel iletiler atıp canlandırmaya çalıştı. Güzeldi hoştu. Daha sonra forumda var olan konuları açmaya başladı. Sonra durumda kışkırtıcı mesajlar falan. Birkaç kez uyarıldı baktık olmadı banlandı. 7 yıldır hem forumda hem chatte takılıyorum anime muhabbeti yapmayı en çok ben seviyorum o sebeple bu değişimi bu yobazlaşmayı en çok ben fark ediyorum. 
  10. Beğen
    sShoguNn got a reaction from Kadir- in Anime izleme sayım arttıkça, birbirine benzeyen, klişe, kopya olan animelere tahammül   
    Geçen ay bi tane manga okudum Berserk'i okudum günceline geldim şimdi başka manga okumaya gönlüm el vermiyor çünkü çok güzeldi Berserk
  11. Beğen
    sShoguNn reacted to Kadir- in Anime izleme sayım arttıkça, birbirine benzeyen, klişe, kopya olan animelere tahammül   
    Bunun tek çaresi manga ve novel okumak  Şahsen ben öyle yapıyorum. Çok az anime izlemeye başladım ve en sevdiğim animeleri bile çıktığı gün değil, bölümleri biriktirdikten sonra izliyorum.
  12. Teşekkür
    sShoguNn got a reaction from Mileydi in Anime izleme sayım arttıkça, birbirine benzeyen, klişe, kopya olan animelere tahammül   
    Şuanki ayıkladığım listen beni uzunca bir süre idare eder herhalde tekrar teşekkür ederim ?
  13. Beğen
    sShoguNn reacted to Mileydi in Anime izleme sayım arttıkça, birbirine benzeyen, klişe, kopya olan animelere tahammül   
    Kıyıda köşede kalmış anime önerileri diye liste yapayım size ?

14. Beğen
    sShoguNn reacted to Barış in Anime izleme sayım arttıkça, birbirine benzeyen, klişe, kopya olan animelere tahammül   
    hepimizin geçtiği evrelerden. millet high schol dxd'ye ağzı sulanarak bakarken ben pfffffffff diyerek geçiyordum. klişelere vaktim yok. o yüzden farklı bişey gördükmü yapışıyoruz ya ? 
  15. Beğen
    sShoguNn reacted to Mileydi in Anime izleme sayım arttıkça, birbirine benzeyen, klişe, kopya olan animelere tahammül   
    Tepe tepe izle ?

ACCA: 13-ku Kansatsu-ka
    Ao no 6-gou
    B: The Beginning
    Break Blade
    Bus Gamer
    C: The Money of Soul and Possibility Control
    Casshern Sins
    Chrome Shelled Regios
    Cross Game
    Darker than Black: Kuro no Keiyakusha
    Deadman Wonderland
    Denpa-teki na Kanojo
    Devil Survivor 2 The Animation
    Dogs: Bullets & Carnage
    Donten ni Warau
    Eureka Seven
    Fune wo Amu
    Ghost Hunt
    Ginga Eiyuu Densetsu
    Gungrave
    Hikaru no Go
    Initial D
    Jormungand
    Kamisama no Inai Nichiyoubi
    Karas
    Kingdom
    Koi wa Ameagari no You ni
    Last Exile
    Made in Abyss
    Mobile Suit Gundam 00
    Natsume Yuujinchou
    Natsuyuki Rendezvous
    NHK ni Youkoso!
    Nobunaga the Fool
    Nurarihyon no Mago
    Ookami to Koushinryou
    Phantom: Requiem for the Phantom
    Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin
    Ristorante Paradiso
    Sakamichi no Apollon
    Samurai Champloo
    Saraiya Goyou
    Shinrei Tantei Yakumo
    Shinsekai yori
    Shirogane no Ishi: Argevollen
    Sidonia no Kishi
    Speed Grapher
    Suisei no Gargantia
    Tegamibachi
    Wolf's Rain
    Yomigaeru Sora: Rescue Wings
    Zetman
  16. Harika
    sShoguNn reacted to Mileydi in Konu açasım var, bir yandan yok, ayyy :|   
    Açtım ? Daha açasım var ?
  17. Beğen
    sShoguNn reacted to Gallardo in Berserk'in 2016 ve 2017 serilerini tekrar izlemek istedim. Çünkü mangayı okumuşum art   
    Ufotable'ın tarzının Berserk gibi ortaçağ serilerinden ziyade modern zaman animelerine daha uygun olduğunu düşünüyorum. Fate Zero'da en çok bina, motorlu araçlar, dekorasyon ve kıyafet çizimleri dikkat çekiciydi... diyecektim ki Tokiomi'nin evi ve İskender'in ordusu aklıma geldi. Ufotable bunu yapsın, isterse bir bölüm 2 gb olsun gider sırf Berserk için özel hard disk alırım. 
  18. Beğen
    sShoguNn reacted to LeornKayn in Berserk'in 2016 ve 2017 serilerini tekrar izlemek istedim. Çünkü mangayı okumuşum art   
    Stüdyolar ile pek aram yokta şu op stüdyosu koei mi ne o da baya kötü çiziyor hatta malzemeden çaldığı kısımlar vardı.Op ilk bölümlerinde bazı yerler çizilmemiş beyaz olarak duruyordu.
    Benim çizim olarak beğendiğim anime ise Attack on Titan stüdyosuna hiç bakmadım ama çizimleri çok hoşuma gidiyor.
  19. Beğen
    sShoguNn got a reaction from Kadir- in Sen sevdin diye herkes o animeyi sevmek zorunda değil lütfen daha fazla zorlamayın öz   
    Onlar bahsi geçen animelerle büyüdükleri için duygusal bağ geliştirmişler bu yüzden beğenmeyeni anlayamıyorlar
  20. Beğen
    sShoguNn got a reaction from SeNaToR2038 in Sen sevdin diye herkes o animeyi sevmek zorunda değil lütfen daha fazla zorlamayın öz   
    Onlar bahsi geçen animelerle büyüdükleri için duygusal bağ geliştirmişler bu yüzden beğenmeyeni anlayamıyorlar
  21. Beğen
    sShoguNn got a reaction from Gallardo in Ve Berserk'in mangasında güncele gelmek... Önceki gönderimde de bahsettiğim gibi 1,5   
    Evet çizimler efsane olmuş
  22. Beğen
    sShoguNn reacted to Leffwn in 21 günlük acemiliğini bitirmiş birisi olarak 2 şeyi deneyimledim: 1. Hatay çok lanet   
    Bahriyeli olarak söyleyeceğim bunları:
    Ayakkabını normalden 1 bilemedin 2 büyük söyle yoksa o ayakların dururken bile ağrır.
    El yazısı iyi olan var mı diye sorarlarsa direkt atla, kağıt işleri yapar, çoğunlukla rahat edersin.
    Göbek varsa normal ölçün yerine 2 büyük ölçü falan söyle. Bahriyelilere tam otursun diye dar dar kıyafet giydiriyorlar baya bir sıkıntı. Don, atlet ve çorap dışında hiç kıyafet götürme hatta bunları da 4'ten(ben fazlasını götürdüm) fazla götürmeye bilirsin. Ben 1 valizle gittim 3 valizle döndüm. Küçük valize sadece ayakkabı doldurdum. Kirli kıyafetleri biriktirme akşamına yıka. Ben biriktirip orada çamaşır gününde yıkattım, yıkatmadan önce daha temiz ve güzel kokuyordu. Zaten sonrasında kendim yıkadım rahat ettim. 
    Acemi birliğinde çok kişi olunca kantin sırası falan çok uzun oluyor ve sular çabuk bitiyor o yüzden 2 adet 6lı paket su alabilirsin. Mümkünse birilerine vermemeye çalış. 
  23. Beğen
    sShoguNn reacted to Red-King in Son 1,5 aydır Berserk'e çok sardım. 2-3 yıl önce eski Berserk'i izlemiştim ve çok beğ   
    Geç bile kalmışın. 'Seinen' dediğimiz türün baş tacıdır Berserk. Ayrıca birçok oyunun bknz:'Dark Souls' gibi oyunlarında esin kaynağı olmuştur. Sayıların 6 ay arayla bazense hiç gelmemesi ile azıcık kanser etse de... içimizdeki asıl korku Kentaro Miura'nın bu hayattan mangayı bitiremeden göcüp gidecek olmasıdır xD Her gün aynı korkunun yoldaşları olarak sayıların altına bir posta dua mesajı da biz bırakırız xD
  24. Beğen
    sShoguNn reacted to Gallardo in Son 1,5 aydır Berserk'e çok sardım. 2-3 yıl önce eski Berserk'i izlemiştim ve çok beğ   
    Berserk okuyanlar için az buçuk tanıdık cümleler. . 330'lara bi gel hele çizimlerin nasıl çağ atladığı gör (333'de ki şehir ve bahçe çizimleri hala aklımda)
  25. Beğen
    sShoguNn got a reaction from AstralTrinity in Aranızda hiç sıkılan yokmu ?   
    Var
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.