Jump to content

Gallardo

Üyeler
  • İçerik sayısı

1002
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

47

Gallardo kullanıcısının paylaşımları

1. Gallardo

Anime Dünyasındaki Karakterlerin Benzerlikleri

Bu sefer animeler arası benzerlik değil.
  2. 80'lerden 2 bombastik şarkı forumdaşlarıma gelsin :))

Spoiler

Spoiler

3. Gallardo

Anime Dünyasındaki Karakterlerin Benzerlikleri

Mizutani Shizuku (Tonari no Kaibutsu-kun) & Kinokuni Nene (Shokugeki no Souma San no Sara Tootsuki Ressha-hen)
  4. Şu sahnedeki (0:57 - 2:09) ostyi ararken bir sürü güzel parça keşfettim ama bu lanet olası ostyi henüz bulabilmiş değilim. Bakalım bulabilecek miyim..

Spoiler

1. Perfectum

Perfectum

Track güzelmiş. Merak edip bakayım dedim. Ama yahu ost namına bir şey yok ki olsa olsa amvler var yt de.

Değişik bir melankolisi var parçanın. :o ama pek uygun olmamış bence arkaplanda.

Not: seiyuuların abartılı tepkileri :looser-crazy-rabbit-emoticon:

2. Gallardo

Gallardo

Haha seinen izlemenin yan etkileri mi desem :D Albümlerde bile yok varsa yoksa karakter şarkıları :D

Bence uygunluğu tartışmaya açık ama gözümde anime < müzik olduğu için sahnenin etkisini otomatikman artırıyor :)

3. Perfectum

Perfectum

Seinen izliyorum, evet. :D

5. Dünyada başka hiçbir şey yapamadıklarından ancak çocuk yapmayı becerebilen, bunu da çok büyük bir marifetmiş gibi etrafa sıvıştıran kadınlardan her zaman nefret ettim. Bunlar bulundukları her yerde, çocukları aracılığıyla kendi egolarını yayarlar etrafa. "Erol buraya gel, Ali oraya çıkma, Ayşe orayı elleme, yemeği yemezsen seni götürür çöplüğe atarlar, değil mi teyzesi?" gibi gürültülerle kendi zavallı varoluşlarına dünyada bir yer açmaya çalışırlar. Dertleri kesinlikle çocukları değildir; çocukları aracılığıyla dünyanın dikkatini çekmek isterler yalnızca. Hayatta yapabildikleri tek marifet olan çocuklarını oraya buraya ittire kaktıra kendi zavallı varlıklarını duymaya, hissetmeye çalışırlar. Umumi yerlerde çocuklarına gösterdikleri ilgide her zamankinden fazla bir şey vardır. Hem çevreye ne kadar iyi bir anne olduklarını gösterme fırsatını kullanmak isterler, hem de bulundukları yeri yalnızca kendi egolarıyla işgal etmeye uğraşırlar. Çocuklarına ilişkin her şey; yemek yemeleri, uyumaları, çiş yapmaları abartılı birer seremoniye, çirkin bir teşhirciliğe dönüşür. Çocuklarından başka hiçbir şey konuşulmasın isterler. Birçok alanda dışına sürüldükleri toplumdan alabilecekleri tek aferinleri de, tek intikamları da anne olmalarıdır. Kendi beceriksizliklerinin, çocuklarını kötü eğittiklerinin, aslında çocuk büyütmeyi hiç mi hiç bilmediklerinin asla farkında olmayıp, çocuklarının her tür taşkınlığının, edepsizliğinin, isterisinin genel bir çocuk olma hali olduğunu sanır, bu yüzden de, bulundukları her yerde, her türlü anlayış ve hoşgörünün en doğal hakları olduğunu düşünürler. Otobüste, trende, uçakta daha oturdukları andan itibaren, varlığıyla çevreyi kirleten çocuklarının başlarını göğüslerine bastırarak, "Teyzeyi rahatsız etme çocuğum," diyerek yan koltukta oturandan sözde anlayış beklerler. Bu yaştaki çocuklar söz konusu olduğunda, daha düne kadar kendisinden "abla" diye söz edilen yan koltuktaki kişi ise, birdenbire şu münasebetsiz kadının uğursuz ağzında, "teyze" oluvermenin intikamını ilk fırsatta alır. Ama o salak kadınlar bunu bile akıl edemezler. İşin kötüsü toplum da zaten bu kadınların doğurup büyüttükleri çocuklardan oluştuğu için, ne boktan anneler oldukları hiçbir zaman anlaşılmaz. Sonrakiler de, en az kendileri gibi boktan çocuklar yetiştirmeyi sürdürürler. Araba kullanmak için ehliyet alınıyor, doktorluk, avukatlık yapmak için diploma isteniyor, herhangi bir işyeri için ruhsat belgesi şart koşuluyor, berber olmak için kalfalık, ustalık belgesi gerekiyor da, ana baba olabilmek için neden hiçbir yeterlilik belgesine gerek duyulmuyor? Bu tür tartışmalarda çocuk sahibi olmanın tabiat gereğiyle açıklamasına da bayılırım; günümüzde bu anlayışın herhangi bir geçerliliği kalmış gibi. Yüzyıllardır bütün dünyayı tabiata karşı giydirdikleri halde bir tek çocuk yapma konusundaki bu tabiatçılık sinirime dokunuyor doğrusu. Beşinci sınıf kooperatif evleri yapacağız, balkonunda mangal çevirip geğireceğiz, diye beş yüz yıllık ağaçları hart hart doğrarlarken tabiat akıllarına gelmez; kanalizasyon borularını su kaynaklarının tam ortasından geçirirken de tabiat hatırlanmaz. Cinsellik ve türevleri söz konusu olduğunda ise bir tabiatçılık bir tabiatçılık! Üstelik hiç kimse cinselliğini sahiden tabiatına göre yaşayamazken. (Murathan Mungan - Yüksek Topuklar Sayfa 27-28)
  6. Bu zamana kadar ki çalışmaların için teşekkürler KyoAni. Umarım geri dönersin.

1. Singularity

Singularity

acayip üzüldüm ya 

2. sShoguNn

sShoguNn

Bende myanimelistten gördüm. Halbuki haberlere çıkmıştır eminim. Onlarca insan ölmüş ve yaralanmış bir sürü maddi manevi kayıp... Kundaklama yapan kişinin eline ne geçti şimdi

3. Gallardo

Gallardo

Eğer gerçekten adamın hakkını yedilerse büyük ayıp olmuş. Ama bunun sonucu da, hele hele masum insanların ölmesi hiç olmamalıydı. Öfke kontrolünün sağlanamaması üzerine ibretlik bir durum.

7. Myanimelist ve İmdb'den daha heyecan verici puanları olan bir site.

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Gallardo

Gallardo

Bence Çinlilerle zevklerimiz Amerikalılardan daha çok uyuşuyor. Aklıma gelmişken listede olmayan animeler de var 9.6'lık Slam Dunk gibi. Bir de Death Note ve Shingeki'nin ilk sezon Çin'de yasaklı olduğu için sanırım sitede gözükmüyor.

3. Singularity

Singularity

Heryerde popüler animeler oyunlar ilk sıralarda bu durumdan sıkıldım açıkcası çünkü ben genelde arkaplanda olan çok tanınmayan ama kalite olan serilere bakıyorum ileride umarım ki benim gibi düşünen bir site vs bulurum

4. Gallardo

Gallardo

Bulursan bana da haber ver :) Benim şimdiye kadar gördüğüm en farklısı buydu.

8. Gallardo

Anime İstek ve Önerileri

Samurai Champloo, Baccano, Great Teacher Onizuka. Ve Ashita no Joe. Edit: Champion -> Champloo düzeltildi.
  9. İchijou Masaki

İchijouma Saki

İchi Joumasaki

1. Gallardo

Gallardo

Shibata Tsuya. Tsuya Shibata-san :)

2. Gallardo

Gallardo

AKA (Ey-Key-Ey) Megakill. Bu isim animeye daha çok uydu :)

3. Gallardo

Gallardo

Shibami Yuki. Yuki Shibami-san. Yahari'de ki soyadda ad tekrarı gibi bir olay olmaya başladı. Daha araştırsam neler çıkacak.

10. Tamamiyle Yang Wen-li ve Wolfgang Grimmer'in sohbetinden oluşan 1,5 saatlik bir movie izleyesim var.

1. Leffwn

Leffwn

Lohengramm bunu sevdi. 

48d.gif

11. One Piece. One Piece verin bana! Ama eski bölümlerini. Rupan Sansei. Jazz ve aksiyon. Asla eskimeyen bir klasik. Herhangi bir Shinichiro Watanabe veya Mitsuru Adachi animesi. Great Teacher Onizuka. 600 bölüm olsa giderim. Konosuba. 800 bölüm olsa giderim. Gintama. 1200 bölüm olsa giderim. Hunter x Hunter. Sana 790 bölüm yeter.
  12. Gallardo

İtiraf Köşesi

Adamla Japonca konuşmaya başladı kısmında haykırdım.
  13. Merhaba Jasoncastle. İnsanı canlı tutan keşfetme ve öğrenme arzusunu yazdıklarından hissediyorum. Bu arzunun iyi yönde evrilerek devam etmesi dileğiyle keyifli forumlar diliyorum.
    1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Gallardo

Gallardo

Çizimler lanet olsun fenaymış öneri olarak ekleyebilirim :)

Sanki bir kere göz atmış gibi konuştun. Merak etme artıları eksilerine göz yummaya değer :)

3. Amygirl

Amygirl

Ya ahım şahım konusu yok ama çizimler efso olmuş 4 bölüm izledim devamını getireceğim de... Haha izlemeye kesinlikle değer 

4. Gallardo

Gallardo

Hehe ressamlık meselesinin geçtiği bölüm Narsus'ın yüz ifadesi süperdi :D Çizimler karakterler oldukça iyi ama sürükleyicilik az. Daha ancak 15 bölüm izledim :D

14. Gallardo

( 13 / 13 ) Aria the Origination

Aria'nın son ve tahminimce en güzel sezonu. Arşivime katmaktan keyif alacağım bir seri. Teşekkürler :)
  15. Gallardo

( 16 / 12+4 ) Kamichu!

Az bilinen güzel bir slice of life + doğaüstü :)
  16. Gallardo

( 26 / 26 ) Kareshi Kanojo no Jijou

Madem arşivciliğe soyunduk, bu güzide seriye de bir yer verelim. Teşekkürler :)
  17. Gallardo

Beğendiğiniz AMV'ler :)

Muhtemelen animesi bu etkiyi vermeyecek :)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.