Jump to content

Toprakezgi

Emektar
  • İçerik sayısı

8820
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

33

İletiler bölümüne Toprakezgi kullanıcısının eklediği dosyalar

1. pegasusejder, 3 saat önce tarihinde yazdı:

@Toprakezgi Ezgi öldün mü nerelerdesin :) Bu arada doğum günü kısmında en çok beğenilen şeyleri okuyordum da bunu gördüm

İçeriği Gizle

Bir zamanlar anime önerisi için Forum adlı diyara gelen miniik bir kız varmış. (Ufalsın da cebime girsin.) Kız meydanda durup etrafa bakmış. Samimi bir ortam olduğunu hemen fark etmiş ve sokaktan çevirdiği bir gence "Buraların en iyi animesi nedir?" diye sormuş. "Toradora" demiş oğlan. Daha sonra teşekkür edip uzaklaşıvermiş kız. Geldiği yere dönüp kankasına gördüklerini anlatmış. Bu küçük ama samimi Forum'a katılan kızlarımız çok tatlı insanlarla tanışmış. Kız, kardeşim dediği kişinin ona öneri yapan Hitsu olduğunu görmüş. Sonra kızın karşısında burnu havada bir oğlan çıkmış. Uzaktan çok soğuk görünürmüş bu oğlana Snowy derlermiş. Kız onu tanıdıkça aslında öyle olmadığını öğrenmiş. Kızımız onunla da çok iyi anlaşmış. Oğlan ona Pika demeye başlamış. Zaman geçtikçe iyice kaynaşmış forum ahalisi. Nur-chan, Beti, Haruka, Snowy ve Hitsu birbirlerinin dertlerini dinlemiş. Özellikle Beti ve Hitsu çok iyi anlaşırmış. Etrafta evlilik şakaları yapılmaya başlanmış. Düğünümüze bekleriz, ben şunu yapacağım bunu giyeceğim falan.. Pika, pikachu kostümüyle düğüne gideceğini belirtmiş. Bu şaka uzayıp giderken işler değişivermiş. Şaka gerçeğe doğru adım adım ilerlemiş. Önce forum ahalisi şaka sanmış ama birbiriyle çok iyi anlaşan Hitsu ve Beth birbirlerini sevdiklerini fark edivermiş. Pika ve dostu Haruka bu duruma çok sevinmiş. Hitsu'yu kardeşleri bilip sevmişler.

Forumdaki halk kötü bir sürprizle karşılaşmış. Kral forumun kapılarını kapatmış. Binalar üzerlerine yıkılmasın diye yüce kral Forum'da düzenleme yapmak için ahaliyi uzaklaştırmış. Pika ve arkadaşları dört bir yana savrulmuşlar. Hepsi birbirini görecekleri güne kadar sabretmişler. Pika'nın ve Haruka'nın memleketinde geçmesi gerek sınavlar varmış bu yüzden Forum'un kapıları açıldığında herkesle vedalaşmak için son bir kez gitmiş. Herkes çok üzülmüş, gitme demişler. " Biz sizsiz naparız?? " Buna üzülen Pika her gün işleri bittiğinde Forum'un yolunu tutmuş. Gecesi gündüzü orada geçmiş ama kumrulardan haber alamamış. Onlar Forum'dan uzaklara gitmişler ve çok nadir bu bölgeye ayak basmışlar.

Bir yıl geçmiş Pika ve Haruka Forum'a geleli. Hitsu'nun doğum günü yanaşmış. Bunu hatırlayan Pika gün boyu ne yapsam diye düşünmüş. Sonra Haruka ona hediyesini göstermiş ben şöyle bir şey düşündüm diye. Elindeki tek fikri, Haruka'nın onun yapacağından 10 kat daha güzel yaptığını gören Pika üzülmüş. Çalışamamış oturmuş düşünmüş. Elinden bir şey gelmediğini, beceriksiz olduğunu anlamış. Sonra eline kuş tüyünü ve mürekkebini alıp parşömene bu arkadaşlık ve dostluk hikayesini kendini ön planda tutup diğerlerini de üstünden geçerek anlatmış. Sonra bunu uzaktaki Hitsu ve Beti'ye yollayayım demiş. Yollarken "Daha çok kendi hikayemi anlattım ben bunu niye yolluyorum ki ? İnşallah beğenirler. " demiş. Ulakla yollayıvermiş yazıyı. Yazıyı okuyan Hitsu ve Beti atlarına atlayıp gelmişler Forum'a. O mutlu gün Forum'da bayram havasında kutlanmış. Bir yılı daha kalplerde geçirmenin mutluluğuyla dans edip eğlenmişler. Akıllarda bir anı olarak kalsın diye Hitsu'ya verilen parşömen herkesin görebileceği bir yere asılmış. Forum'un büyük aşkının ve büyük dostluklarının nasıl başladığını gelecek nesil görsün diye dört bir yana kopyası yollanmış. Bu dostluk hikayesi Forum'da kulaktan kulağa dolanmış.

Hiç FF yazmayı düşündünüz mü hanımefendi :ahaaah-onion-head-emoticon:

Selam, dün Seher’in nikahı vardı. Sonrasında da Düzce’ye geldik annemlerle. Uğrayamadım hiç. 

Bu yazıyı yazarken çok eğlenmiştim ama şimdi okuyunca bir sürü hata görüyorum. :D Bende hayal gücü zayıf bence. O yüzden hiç düşünmedim. 

2. pegasusejder, 45 dakika önce tarihinde yazdı:

Tamam bundan sonra etiketlerim ara ara :) Bu arada erkek arkadaşın niye gelmiyor buralara? O da gelsin onunla da tanışıp konuşmak isterim :)

Normalde çok sevmezdim ev yapımını ama geçen bir tarif tutturduk ve sonunda hepimiz tatmin olduk :D Hamburgerde zaten burger gibi yerler çok ilgimi çekmiyordu, geçen bir yerde yedim oranın ki çok güzeldi onun için şu sıralar canım çekiyor :D 

Yemek özellikle çok pahalı ya, deli gibi kar koyuyorlar :D

O buraya yıllardır gelmiyor, gereksiz buluyor artık. Mümkün değil getiremem. Şimdi şehir dışında bilgisayar programcılığı okuyup bi yandan da çalışıyor. Pek vakti de yok aslında. :(

3. pegasusejder, 14 dakika önce tarihinde yazdı:

Bazen rahatsız oluyorlar diye etiketlemeye çekiniyorum, sorduğumda da cevap vermeyince iyice çekiniyorum :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

Bende açım ama raporu bitirmek istiyorum :D Pizza benim bayadır canım çekmiyor ya, ne bileyim kötü geliyorlar artık. Birde evde yaptığımız çok güzel oldu daha kola kolay yemem dışarıda :D Şu sıralar hamburger canım çekiyor ama pahalılar birde çok fazla dışarıdan yemek yemeyi sevmiyorum :D

Bugün raporu teslim edecem son çılgınlıklarımı yaşıyorum :)

Ya geldiğimde müsait olunca okuyorum ve cevaplıyorum diye ne desem bilemedim. ajsdbşajbşsd Ama etiketlemen rahatsız etmiyor neden etsin. :D 

Off ev yapımı da çok iyi oluyor ama İstanbul'ta bazı yerlerde çok güzel pizzalar yapılıyor ya. :loveloveplz: Hamburger de güzel değilse hiç çekilmez bak. ı ıh. Artık her şey çok pahalı maalesef. Bu beni çok üzüyor. 

4. pegasusejder, 9 dakika önce tarihinde yazdı:

Selam Ezgi, bende seni etiketleyip rahatsız etsem mi diye düşünüyordum :ahaaah-onion-head-emoticon: 24 saat gelmezsem etiketle diyordun en son :D Nasılsın?

Ben de hayret niye etiketleme dedim hahhahaha Alıştım senin stalkerlığına. :D İyiyim, garip bir yorgunluk var üzerimde ama geçer. :D Açım ben de, canım da pizza çekiyor bayağıdır ama neyse... :( Sen nasılsın?

Gorjek, 18 dakika önce tarihinde yazdı:

İzmirdeyim ama merkeze uzaktaydık biz o yüzden 30 saniye falan şiddetli bir deprem haricinde bişey olmadı bizim bu civarda tanıdığım akrabalardanda falan bişey yok.

Çok şükür. İnşallah enkaz altında kalanlar da sapasağlam kurtarılabilir. Deprem en korktuğum afetlerden. Bilmiyorum ya of. :(

5. İyiyim iyiyim, çok yorgunum. Yeğenim 5,5 yaşında olduğu için diş tedavisini anesteziyle oldu. Çok uzun sürdü operasyon. Genetik olarak dişleri çok sıkı olduğu için çürümeye yatkınmış. Ameliyattan çıktığında ağlamak dışında iyiydi. Eve götürdük, o sırada bizim araba kilitlenmedi onunla uğraştım uzun bir düre. Tam eve girdim derken abim aradı. Ali fenalaştı diye. Çocuğun şekeri düşmüş işte. Ömrümden ömür gitti ya. O yüzden mental olarak da biraz yorgunum. Şimdi çok iyi, sarhoş gibi saçmalayıp gülüyo. :D

Çok konuştum gomen, sizler de iyisinizdir umarım. ?

6. Lycaenidae, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Python'da daha structures kısmındayım, eğitimim devam ediyor. Java daha başlamadım ama CSS ve HTML e bir boşlukta giriş yapacağım.

Yani eğer yeterli düzey İng varsa fazlaca kaynağa erişebilirsiniz, gerisi azim ve sabır olacağına eminim. 

Ya ben python 3.7 öğreniyorum, hoca python 3 anlatıyor.  O zaman ders dertlerimi anlatırsak beraber ağlar çikolata yeriz. 

Python ben de bir dönem ders olarak aldım, çok iyi değilim ama çok kolay bir dil bence. Gerçi sürüm arttıkça kurallar da artmış sanırım. Bizim hocamız bayağı eski bir sürümü öğretmişti, bayağı rahat. Sen neden 3.7 öğreniyorsun? 

7. pegasusejder, 18 dakika önce tarihinde yazdı:

Bende kahvaltıdan sonra sürlü türk kahvesi yapıyorum genelde, arada üşendiğim oluyor :D 

Pek içmedim sütlü ama güzel oluyor evet. :D 

KaladinStormblessed, 16 dakika önce tarihinde yazdı:

Bak güzel adımlar resim edebiyat heykel fotograf

Metin ben. 

Memnun oldum Metin abi. :D

Lycaenidae, 12 dakika önce tarihinde yazdı:

Hoş bulduk uçan at, password yazmak uzun oldu ondan beklettim az. XD  @Toprakezgi kaçtı mı? Buralar da mı, bir n'aber deseydik.

Buradayıım. Forumu iyice unutmuşum, video yükleyemiyorum youtubedan. El atsanıza bana bi ya. :wow1-onion-head-emoticon:

KaladinStormblessed, 6 dakika önce tarihinde yazdı:

Ben bir deniz havası alıp geliyorum darlandim az

lostlonginus, 20 dakika önce tarihinde yazdı:

Bana sarı gazoz varsa verir misiniz?

Evde yok ama alırız senin için. :D 

Deniz ne iyi gelirdi şimdi, bizim yerimize de al o havayı. :(

8. pegasusejder, Şimdi tarihinde yazdı:

Biz anlarız merak etme :D Maalesef küçüklerin acısı bitmiyor :/

Yok daha bitmedi yarıya bile zor ulaştım :D 

Benim de yarına var bir tane. Hastanede yazarım diye düşündüm, hayırlısı. 

KaladinStormblessed, Şimdi tarihinde yazdı:

Evet kocamış bir küçük olarak bende benzer bir konumdayim :)

Yaşınız kaç ayıptır sorması? :D

Ee gençler, çay var içer misiniz? 

9. pegasusejder, 13 dakika önce tarihinde yazdı:

Küçüklerin kaderini iyi bilirim, dolap yapma işi de sana kalacak :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

Bizim evde ne kadar iş varsa hep bana kösülür. 

Telefonda toplu alıntı yapamadım ben. :( Bu küçükler ne çekti be?

Pseudo, biz değil abimler taşınıyorlar. Evler çok yakın olunca ordan oraya sürüklüyorlar beni de. Yarın da karşıda bi hastaneye gideceğiz yine. Allah’ım inşallah korona olmadan atlatırım. ?

Siz neler yaptınız bugün? Rapor bitti mi pega?

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.