Jump to content

Toprakezgi

Emektar
  • İçerik sayısı

8820
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

33

İletiler bölümüne Toprakezgi kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Beytize, 4 dakika önce tarihinde yazdı:

uyee ablişkooo :'DD 

iyi gibi yeni uyandım uykum var hala :D yakmış olduğum pilav eşliğinde forumda takılıyorum :fan_by_pineapple_soup-d8ryy5z:

senden naber*-* yaa imkanım olsa sarılasım var sizeee buralara geldiniz böyle beni mutlu ettinizz:wow2-onion-head-emoticon:

İçeriği Gizle

şunları yazana kadar chrome 3 kez hata verdi sinir oldum --_--

Eskilere dönüş yapıyorum şu sıra. :D Ben de sarılmak istiyoruuum. :happy-onion-head-emoticon:

2. Lycaenidae, 15 dakika önce tarihinde yazdı:

Tiramisunun bende likörsüz tarifi var ama merak ettim likörü cidden nasıl yedirdi ki :confused-onion-head-emoticon: American Cookies olur mu tarif olarak? Tabii Amerikalılar genelde aşırı şekerli yeseler de bu tarif genelde Türklerin damak tadına daha uygun. Limonlu naneli cheesecake var. Tabii nane tadı çok baskın değil. 

Hangi modern klasik? Bilim kurgu olarak klasik bir kitap istiyorsan böyle geçmişte yankı uyandıran Kaplan Kaplan önerebilirm ama biraz daha genç yetişkin tarzda istiyorsan Kaos Yürüyüşü var, gayet akıcı ve heyecanlı yazmış. Gen yetişkin olsa da arkada yatan fikirleri istese yetişkin bilim kurguda da kullanabilirdi. 

Fantastik oalrak Cassandra Clare hiç okudun mu? Okumadıysan tavsiye ederim, ben serilerine ilk Cehennem Makineleri, Ölümcül Oyuncaklar, Karanlık Sanatlar olarak devam ettim bu kronolojik olarak yazım ama yazar ilk Ölümcül Oyuncaklar ile başladı ve ben de öyle tavsiye ederim. Cehennem Makineleri'nin yanında hafif geri planda kalıyor seri. 

Melez Sözleşmeleri serisi var ama kendisi Vampir Akademisi'nden  çalıntı bir konu ama yine de kendince farklılıkları da var. İkisinin de artıları ve eksileri var ve birbirlerini tamamlıyorlar iki hikaye birleşse sağlam kurgu çıkardı ortaya. 

Dex'ten çıkan Usta serisi var ve bunun baskısı bitmiş ama pdf olarak okumak zorunda kaldım ve cidden kötü taranan sayfaları olsa da işkenceye değdiğini düşünüyorum, çok hoş bir ortaçağ teması var ve o dönemin karanlık havasını çok hoş yansıtılmış ve yazar kendince bir evren yaratmış, orada fantastik olaylar da mevcut ama devam kitapları İng, bence İng olarak iyiysen devamını da öyle okumanı tavsiye ederim ama okumasan da ilk üç kitapla bir final havası veriyor zaten. 

Hayaletin Çırağı

Tanrıçanın Mirası

Korku ve gerilim olarak

Stephen King

Jean Christophe Grange tavsiye ederim ve tabii ki

Edgar Allan Poe

.

Klasik olarak 

Sefiller

Gazap Üzümleri

Suç ve Ceza

Otomatik Portakal 

Hamlet

Tamam yeter bu kadar seni korkutmak istemiyorum.

İçimde yatan bir canavar varmış haberim yokmuş, hep bu konunun açılmasını beklemişim. :sweating-onion-head-emoticon:

Ben tatlı severim ama tatlıları çok şekerli sevmem, ekşimtrak tatlıları da çok severim o yüzden limonlu cheesecake alırım senden. :D 

Ayyy bu kitap listesi biraz anılarımı canlandırdı. Casandra'nın iki serisini okudum, tam bitiremedim. Hmm şu Ölümcül Oyuncaklar çok uzun bir seri. Bence benim okuyup bıraktığım yerde kitap bitebilirdi. Sonra tekrar boka sardı. gibi oldu, dedim ki daha da okumam. asjdşkajsbd Ama Mekanik Melek vs çok daha güzeldi. Hafif karanlık bir kitap, sevmiştim. Son serisini duymadım, artık o tarz kitapları çok nadir okuyorum. En son Panzehir diye bir kitap okumuştum. Seriydi o da, beğenmiştim. :D Vampirli kitaplardan ilkokulda Twilight okuyup jübilemi yaptım. aisdnialksd TVD dizisini izledim işte, severiz kendisini. :D Hmm melekli bir seri vardı okuyup çok sevdiğim ama yıllar içinde unutmuşum. Hemen bakıyorum neydi diye. :D (Hush-hush serisiymiş :D) 

Korku okumuyorum, korku türünü sevmem. Ne film olarak ne de kitap. :D Ama saydığın yazarların bazı kitaplarını okumuştum. :D 

Otomatik Portakal'ımı @Haruka'ya verdim. Okursa geri alıp okuyacağım. :D Korku harici zevklerimiz uyuyor bence. Modern klasiklerden kastım da İş Bankası Yayınları'nın Modern klasikleri ve Hasan Ali Yücel serilerini okumaya çalışıyorum ama daha çok başlardayım. 

Ursula K. Le Guin de çok iyi bir yazar, bence sen seversin eğer okumadıysan. :D Tavsiyelerin için çoook teşekkür ederim. Seni sonrasında özelden de darlayabilirim. :D

3. Gorjek, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Sana başarısızlıkla sonuçlanan yiyecek denemelerimi sunabilirim :hehe-onion-head-emoticon:

E ondan bende de var? Hatta usta olduğum bir konu. aisjdakjsd Senin başka bir nickin var mıydı? Ya da ismini paylaşıyor muydun? 

Lycaenidae, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

haha evet tarif var, farklı mutfaklardan falan istersen beğendiklerimden söylerim bir ara ama damak tadın nasıl bilmiyorum. Hangi türden istersin ve hangi yazarları seviyorsun? O kuşları duydum evet, inşallah fazla yükseklerde uçarken kanatları zarar görmez XD Evet doğru adrestesin. 

Tarifte bana her şey uyar. Tariflerinden birini denediğimde damak zevkimiz uyuşuyor mu uyuşmuyor mu anlarız bence. :D Farklı mutfak olarak neler var mesele? Bana yıllar önce birisi tiramisu tarifi vermişti, likörlü falandı bi türlü yapacak fırsat bulamadım. :( 
    Kitap olarak da modern klasikleri okuyorum şu sıralar, sarmayanına denk gelmedim. Ama tarih kitaplarını pek sevmem, ı- ıh. Psikolojik,bilim kurgu, fantastik vs olabilir. :D 

pegasusejder, 3 dakika önce tarihinde yazdı:

Oh oh maşallah :D Karın azıcığını da benimle paylaşırsın değil mi sis? :D 

No Diyet :D 

Aynen aynen ne sınavı ya :D 

Bu arada ezgi yukarıda ki mesajını cevapladığım kişi sana bahsettiğim Ferris :D Ferris aşağıda ki mesajını cevapladığım Ezgi :D 

Teşekkürler. aisndilkasd

Çok hızlı cevap geliyor yetişemiyorum of...

4. Lycaenidae, Şimdi tarihinde yazdı:

Hem forum adı altında hem kendi kanalımı açarım, iki taraftan kar sağlarım. :ahaaah-onion-head-emoticon:

Diyet mi? Gerçi ben de diyetteyim. Haklısın bir bir ay sonra bu durumu tekrar getiririz. :D 

Şey, tarif mi var? Ben yemek yemeyi çok severim her türlü tarife açığım. Denenmiş tariflere ayrı bir bayılırım. Bana da yollayıverin be. :wow1-onion-head-emoticon: Ayrıca senden kitap önerisi de istiyorum. :loveloveplz: Kuşlar bana çok kitap okuduğunu söyledi. :dandyonionplz: İnşallah nickleri karıştırmamışımdır.. asjdiansd

5. pegasusejder, 14 dakika önce tarihinde yazdı:

@Toprakezgi sana Mika'dan bahsedeyim, bundan 1-1.5 ay önce üni sınavına girebilirim dedim. Mika "Rakip mi olacağız" dedi bende şakasına "Evet öyle olacak sanırım" dedim. 

Aradan biraz zaman geçti ve Mika bana benim olduğum fotoğraflar attı, altta da şöyle yazıyordu "Bence ölmek için daha çok gençsin..."

Korktum... Üye Albümü'nde hala fotom var mı acaba, inşallah yoktur. iaskndilkansd

6. pegasusejder, 51 dakika önce tarihinde yazdı:

Bu nasıl giriş böyle :D 

@Amygirl abla, @kawaii kereste @Beytize @Toprakezgi gelinde burada hep birlikte muhabbet edelim :) 

Geldiiim, tam rahat rahat gezdim tozdum evime geldim saat on, arkadaş dedi ki 11'e essay kaynaklarını atmamış gerekiyormuş. :bad-atmosphere-onion-head-emoticon: Koştura koştura yapıp geldim. :wow1-onion-head-emoticon:

kawaii kereste, 42 dakika önce tarihinde yazdı:

valla dizi izliyorum bi yandan, Netflix'e Queen's Gambit gelmiş. Çok iyi ilerliyor, dizi arayan varsa yatırım tavsiyesidir.

Allah razı olsun senden Fuki. Ne muradın varsa versin ALLAH. aisdknilaksnidlk

7. pegasusejder, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Bende iyi gibiyim, hafiften başım ağrımaya başladı

Ben de FF'in son kısmını yazmaya çalışıyorum ve bir yandan staj raporu ve dersler var :bad-luck-crazy-rabbit-emoticon: İnşallah yükseltmek için aldığım derslerden kalmam :uhuhuh-onion-head-emoticon:

Her sene itinayla yükseltmek için aldıklarımdan kalıyorum, kısır döngüm sağolsun. Hep yılın bu zamanlarında pes edip okulu bıraktığım için.. Bu sefer öyle olmaz umarım ya. Sana da kolaylıklar dilerim. :D

8. pegasusejder, Şimdi tarihinde yazdı:

Evet Emel ve Zeynep abla buradalarmış bende sonradan öğrendim :) gene sonradan Ankara'lı çıktı şu an bildiğim konuştuğum 3-4 kişi var :D 

Valla bilmiyorum artık aynı şehirde olmanın bir faydası var mı? ? Eskiden buluşma oluyordu ama biz artık çok koptuk bu işlerden maalesef. ??‍♀️ Çok çok eskilerden olan arkadaşlarla hala konuştuğumuz bi whatsapp grubumuz var, hatta bir tanesiyle geçen sene 1,5 ay İzmir’de -aynı evde olmasa da- yaşadık. Belki korona bitince görüşme vs ayarlanırsa o zaman aynı şehirde olmanın bir avantajı olabilir. Aa bir de eski adminlerden Ezgi var Ankara’da olan. Unutmuşum. :D

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.