Jump to content

Amygirl

Forum Admin
  • İçerik sayısı

7341
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

184

İletiler bölümüne Amygirl kullanıcısının eklediği dosyalar

1. pegasusejder, Şimdi tarihinde yazdı:

Geçen inceleyi düzeltecektim hata vermişti bende yorum olarak ekledim, dedim herhalde anlık bir şeydir :) 

Nasılsın abla iyi misin? Birde inceleme için bir başlık açacağım diyordun, ne oldu o işe? :)

O da forumun sıkıntılarından birisi hala yöneticinin ilgilenmesini bekliyorum

Onun dışında iyiyim teşekkürler sizler nasılsınız :tuzkistrokeplz:

2. Çevirmen olabilmek için öncelikle çok iyi bir Türkçe bilgisinin olması lazım inancındayım.

İngilizce bir şekilde gelişiyor. Ancak Türkçe zayıfsa İngilizce istediği kadar iyi olsun.

Tabii İngilizce şart değil. Japonca, Endonezce, İspanyolca, Rusça'dan da çeviri yapan çevirmenler görmüştüm. Orta düzey dil bilgisi gerekiyor işte.

Onun dışında çeviri yapılacak programı eğer fansuba başvuracaksanız fansub size nasıl kullanılacağın öğretiyor. Sonra da siz geliştirebiliyorsunuz. Ben zamanlama yapmayı, çerçeve kaydırmayı kendim öğrenmiştim mesela sonrasında.

Son olarak sabırlı ve çalışkan olmak lazım. Günümüzde Türkçe dil bilgisinden sonra çevirmenlerın çoğunda eksik olan şey o. Bir hevesle çeviriye başlanıp seriyi ve kendisine emek harcamış fansubu bırakıp gidiyor. Burada bir çevirmenin seyirciye bir borcu yok. Çevirir, çevirmez, bırakır, iyi çevirir, kötü çevirir... Bedava izleyen izleyicinin haddine değil eleştirmek.... Ancak çevirmen kendisine emek harcamış fansub görevlilerin hakkına giriyor. O seriye de saygısızlık yapıyor.

Protesto :tuzkistrokeplz:

3. pegasusejder, 18 dakika önce tarihinde yazdı:

Hayırlısı olsun bakalım

Yani aslında yapacak işlerim var ama canım sıkılınca FF yazıyorum şimdilik. En azından tamamen boşta gelmediği için vicdanım biraz daha rahat oluyor :D Son demlerimiz işte abla mezun olunca zaman zor bulunacak :) 

İyi iyi ben sadece uyuyor, banyo yapıyor ve çalışıyorum bazen :sad__sad__onion_by_elcerbero:

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.