Jump to content

Mileydi

Forum Admin
  • İçerik sayısı

4291
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

72

İletiler bölümüne Mileydi kullanıcısının eklediği dosyalar

1. 7Mjkqm.jpg

Bilindiği üzere teknoloji hızla gelişiyor bu gelişmeler beraberinde yenilikler de getiriyor, teknolojinin etkilediği bir alan da animasyon yapımı ve bizim değineceğimiz kısım ise son dönem anime yapımlarında kullanılan farklı teknikler, benim bildiğim ve aklıma ilk gelenler;

Aku no Hana (Rotoscoping)

Daha önce kaydedilmiş canlı ve gerçek bir görüntünün kare kare çizime aktarılıp , animasyon şeklinde yeniden oynatılması.

Yeni sezon serilerinden biri olan Ajin (3D)

Tüm görüntülerin 3 boyutlu bilgisayar grafikleriyle oluşturulmasıdır.

God Eather (CGI)

Computer Generated Imagery kısaltmasıdır. Kısaca (açılması çok uzun merak eden araştırıp okusun) bilgisayar ile üretilmiş resim.

Rakuen Tsuihou: Expelled From Paradise (CGI 2D-3D), Kingdom (CGI 3D) ve benzerlerini sayabiliriz (başka da var mı bilmiyore :whistling: ) peki bu farklı yapım tekniklerinin kullanıldığı yapımlara anime diyebilir miyiz? 

Elbette bu yapımlar anime, sonuçta animenin değişik yapım tekniklerinden bazıları kullanılarak hazırlanıp bizlere sunuluyor ama benim hiçte hoşuma gitmiyor  :smile_artiz: Alışa geldiğimiz yapım tekniklerinden farklı olunca da evet bu seride anime demek içime sinmiyor  :smile_bilmem: 

Peki sizler ne düşünüyorsunuz? 

Standart anime görselliğinin dışında bu tür yapımlar sizde nasıl bir his uyandırıyor?

Beni rahatsız etmiyor hoşuma giderse izlerim diyenlerden misiniz? 

Yoksa ne kadar güzel olursa olsun bu çizimleri ben sevmiyorum izlemem diyenlerden mi?

Ben olaya çok daha farklı bakıyorum durun anlatayım -cıları da konuya bekliyorum  :LTkJN9u:

2. Harry Potter Karakterlerinin Resmi Anime Versiyonları Yapıldı  

1454541890-new-harry-potter-story-hallow

Nereden başlasak, ah nereden başlasak… Harry Potter ile ilgili söylenecek o kadar çok şey var ki… İlk çıktığı günden beri koca bir jenerasyonu etkisi altında bıraktı. Hepimiz onu hayran hayran izledik, okuduk. Kitaplarına günler saydık filmleri vizyona girdiği gibi ilk bitletleri bizler aldık.

Hem Harry Potter seven hem de anime seven becerikli insanlar şimdiye kadar “Acaba Harry Potter karakterleri anime olsaydı nasıl olurdu?” düşüncesiyle bir sürü illüstürasyon yarattı.

Lakin bunlardan öyle bir tanesi çıktı ki işe noktayı koydu. Warner Bros. Japan resmi Harry Potter illüstrasyonlarını yayımladı.Yapılan tasarımlar dosyalar, minik düğmeli mühürler, anahtarlıklar gibi sınırlı sayıda şeylerde boy gösterdi. Üzücü olsa da bu tasarımlar sadece Japonya da satışa sürülecek.

1454541896-sg5kqjr1e4dad3dlqlkw.png?resi

1454541900-tbnsv7lw36gvabfz4mut.png?resi

1454541899-hrw0f8gkqh7qce9jafot.png?resi

1454541908-onjkmx9d5oirb1ootxuq.png?resi

1454541908-gsbkdrbrbcyediyjljpe.jpg?resi

Şu güzellikte illüstrasyonları görünce insan keşke bir Harry Potter anime/manga serisi yapsalar da okusak diyor.

Kaynak : Anime Fantastica

// Serisini pek sevmesem de animesi olursa izler, mangası olursa okumam :D  -  okunacak daha güzel mangalar var  :LTkJN9u:

3. Listede bulunan çoğu seriyi izlerseniz seveceğinizi düşünüyorum ama bazıları gerçekten oldukça ağır bir kurguya sahip kısaca çoğunluğa hitap etmeyen bir tür öyle herkesin seveceği tarzda yapımlar değil ama genelde anime olarak oldukça yumuşatılmış diyebiliriz manga kısmı çok daha karanlık, ağır vs.vs bu türün animesi izlenir ama mangasını herkes okuyamaz diye düşünüyorum.

Güzel bir derleme olmuş eline sağlık  ^_^

4. izledim kuzum izledim son iki bölümü ing izledim hahahhahah  :LTkJN9u:

Alttaki kardeş kesin 07-Ghost izlememiştir 

İzledim baktım cevap veren yok  :smile_oleyo:

Altta ki

Yomigaeru Sora

İzledin mi 

baktım hep bilindik seriler soruluyor birazda kıyıda köşede kalmışlardan sorayım dedim  :whistling:

5. Anime Karakterlerinin Yaşları ve Çekicilikleri Nasıl Çıktı?

Son zamanlarda oldukça popüler bir uygulama olan BLINQ, gönderdiğiniz fotoğrafınıza göre yaş, cinsiyet ve çekicilik üzerine tahminlerde bulunuyor. Biz de sizler için belirlediğimiz karakterler üzerinde programın yaş ve çekicilik tahminlerini belirledik.

Shanks (One Piece)

1453030835-anime-karakterlerinin-yaslari

Sanji (One Piece)

1453045850-screenshot-93.jpg?resize=540%

Boa Hancock (One Piece)

1453045146-screenshot-50.jpg?resize=550%

Diğer karakterler,

Saber (Fate/stay night)

1453034897-anime-karakterlerinin-yaslari

Son Goku (Dragon Ball)1453030798-anime-karakterlerinin-yaslariSophie Hatter (Howl no Ugoku Shiro)1453033713-anime-karakterlerinin-yaslari

Howl (Howl no Ugoku Shiro)

1453040159-anime-karakterlerinin-yaslari

Yuuko Ichihara (xxxHOLiC)

1453040836-anime-karakterlerinin-yaslari

Shinya Kougami (Psycho-Pass)

1453045063-ads-z.png?resize=594%2C387

Nicolas Brown (Gansgta.)

1453045464-ads-z.jpg?resize=570%2C454

Worick Arcangelo (Gangsta.)

1453033225-anime-karakterlerinin-yaslari

Yato (Noragami)

1453049695-anime-karakterlerinin-yaslari

Bishamon (Noragami)

1453045648-screenshot-57.jpg?resize=545%

Lelouch Lamperouge (Code Geass)

1453045850-screenshot-67.jpg?resize=550%

C.C. (Code Geass)

1453045850-screenshot-64.jpg?resize=545%

Hisoka (Hunter x Hunter)

1453030967-anime-karakterlerinin-yaslari

Aomine Daiki (Kuroko no Basket)

1453045007-screenshot-6.jpg?resize=550%2

Levi (Shingeki no Kyojin)

1453030987-anime-karakterlerinin-yaslari

Yuu Kanda (D-Gray Man)

1453030815-anime-karakterlerinin-yaslari

Sonuç Kanda’nın pek hoşuna gitmemiş gibi.

Mitsukuni Haninozuka (Ouran Koukou Host Club)

1453030780-anime-karakterlerinin-yaslari

28 yaşında böyle bir tip…

Mari Kurihara (Prison School)

1453045850-screenshot-59.jpg?resize=545%Sakata Gintoki (Gintama)

1453045850-screenshot-78.jpg?resize=545%

Yorozuya olmak Gintoki’yi erkenden çökertmiş.

Izaya Orihara (Durarara!!)

1453045850-screenshot-80.jpg?resize=545%

Shiki Ryougi (Kara no Kyoukai)

1453041641-anime-karakterlerinin-yaslari

Aizen Sousuke (Bleach)

1453030875-anime-karakterlerinin-yaslariEn şaibeli sonuç. Kesin Kyouka Suigetsu’nun etkisi altındayız. 

Saitama (One Punch Man)

1453031834-anime-karakterlerinin-yaslari   İşte en doğru tespit. Adam her durumda OK.

Sizler de aldığınız ekran görüntülerini bilgisayarınıza kaydedip yorum sistemi üzerindeki “Resim Yükle” seçeneğini kullanabilir, yorumlarınızla diğer anime karakterlerinin sonuçlarını paylaşabilirsiniz. Siz bu şekilde içeriği zenginleştirip diğer anime severlerle sonuçları paylaşırken biz de asıl konumuza gelelim.

BU ADAM KAÇ YAŞINDA?

Aslında bu uygulamayı görünce çok heyecanlanmıştık. Yüzyıllardır hiç yaşlanmayan, masum görüntüsünün altında neler olduğu hala bir sır olan ve aslında kahramanların en güçlüsü olan aşağıda resimlerini gördüğünüz şüpheli şahsın yaşını belki de ortaya çıkartabilirdik. Yüzlerce görüntüsünü denedik ama hiçbiri sonuç vermedi. Hiçbir teknoloji bunu çözemedi! Anime ve manga dünyasının en büyük sırrı olan bu adam harbiden kaç yaşında?

ŞÜPHELİNİN GÖRÜNTÜLERİ

1453056841-ash11.jpg?resize=640%2C480

1453056841-ash10.jpg?resize=660%2C371

1453056841-ash7.jpg?resize=447%2C359

1453056841-ashkilo2.jpeg?resize=636%2C35

1453056841-ashkilo.jpg?resize=636%2C469

1453056842-ashkilo3.jpg?resize=636%2C848

Kaynak: AnimeFantastica

6. 39. Japon Akademi Ödülleri: Yılın En İyi Animasyon Filmi Adayları Karşınızda

Japonların animasyonda ne kadar ilerlediğini ve her geçen gün insanları başka bir eserle nasıl büyülediklerine şahit olmaktayız. Bu kadar ilerlemiş bir sektörde elbette bir rekabet söz konusu olacak ve bir film veya seri diğerinden elbetteki seyircilere göre daha iyi olacak. Bu kaçınılmaz bir durum. Web sitelerinde her geçen gün farklı bir anket yapılıyor ve yılın animeleri belirleniyor da belirleniyor. Eh peki bu işin daha akademik bir boyutu yok mu yahu diye soruyor insan. Örneğin bir Oscar, Emmy, Golden Globe ödül törenlerini izlerken, yahu Japonların da böyle şeyleri yok mu diyor insan kendi kendine.

İşte o durumda devreye Japon Akademi Ödülleri giriyor. Japon Akademi Ödülleri aslına bakarsanız Japonlar tarafından oldukça önemsenmekte. Öyle ki ona ”Japonya’nın Oscar’ı” deniyor. 1978’den beri her yıl düzenlenen bu ödül töreninde; Yılın filmi, yılın animasyonu, yılın yönetmeni, yılın çaylağı, yılın senaryosu gibi bir çok dalda ödül sahiplerini buluyor.

Örneğin artık hepimizin iyi tanıdığı ve sevdiği Hayao Miyazaki 1990 yılında yaptığı “Kiki’s Delivery Service” filmiyle ilk defa onur ödülü almaya layık görüldü. Daha sonra ise “Mononoke Hime” filmiyle “En iyi Film” ödülünü kazandı ve “Spirited Away” ile en iyi film ödülünü kazanmıştı.

Her yıl belirlenen filmler aynı zamanda ” En Mükemmel Animasyon Filmleri” olarak beraberce adlandırılırlar. Yani bir bakıma aslında zaten hepsi birer ödül sahibi oluyor. Lakin Aralarından sadece bir tanesi “En İyi Animasyon Filmi” ödülünü alabiliyor.

İşte karşınızda 2015’in adayları:

Bakemono no Ko
    1453238736-bakemono-no-ko.jpeg?resize=30

Love Live! The School Idol Movie
    1453238497-1453103639-dfe518806acee489ea

Sarusuberi: Miss Hokusai
    1453238695-sarusuberi-miss-hokusai.jpeg?

Kokoro ga Sakebitagatterunda
    1453238698-kokoro-ga-sakebitagatterunda.

Dragon Ball Z Movie 15: Fukkatsu no F
    1453238480-1453103601-fcfed5c334c01e4466

Aday filmlerin mutlaka 14 Aralık 2014 ve 15 Aralık 2015 tarihleri arasında sinemalarda gösterime girmiş olması gerekiyor. Ödül sahipleri 4 Mart tarihinde açıklanacak. Ödül töreni Tokyo’da Grand Prince Hotel’de gerçekleşecek. Tören ve gala için biletler 6 Şubat’ta satışa sunulacak ve fiyatı 40,000 yen olacak.

1453239777-20100305-academy11.jpg?resize

Kaynak: AnimeFantastica

7. Vayy vayy kimlerin doğum günüymüş de haberimiz yeni olmuş :o Öncelikle doğum gününü kaçırdığım forumdaşların daha sonra bu gün doğmuş olan forumdaşların (her ne kadar 2 si bayağıdır foruma uğramasalar da buradan 30 saniyelik kulak çınlaması gönderiyorum onlara  -_-  ) doğum günleri kutlu, mutlu, huzurlu, neşeli, sağlıklı, paralı, aşklı meşkli olsun hepidibörtdeytuyuuuuuu hepinize  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo

8. Sonunda bir josei geliyor -_-

Emeği geçenlerin eline sağlık :) konuyu benim gibi yaşlı karılar bastı :D

Şişştt heç yakışıyor mu biz yaşlı değiliz olgunuz :whistling: Hele ki sen ve yaşlılık  :huh:

Çok ağır şartlar altında "şartlı" aldım. Şartları yerine getirme zorunluluğu var... Kolay değil Serhat'ın şartları bilmezsin sen. Sen onu muhabbet tatlı bi arkadaş sanıyon ama işinde çok sert :s

Ne şartı bu pasta yapma yada börek açma mı acaba, dikkat ettim de hep boğaza çalışıyorum ben yaa  :smile_oleyo:

9. Ama ilk bölümde tarihte ilk defa yapılan bi Çeviri - Encode gösterisi varrrrr. :smile_oleyo:  :smile_oleyo:  Kaymak sureti ile alttan geçiy. (Pratik zekam sağ olsun :LTkJN9u: )

Havai fişek de patlattınız mı? Zeki Müren de bizi görecek mi?  :smile_oleyo: Ayy bak bunlar pazarlama taktikleri izleyici çekmek için sırf merak edip gidip izleyelim diye yapıyorsun dimi ama hayır ben bunlara kanmam belki de kanarım kendimden emin olamadım bir an mesela yanında kurabiye verirsen izlerim belki  :whistling:

10. Türkanime Art adminlerinden Elif Bayraktar (ben :P ) ın bazı çizimleri *^*

1 tane mi  :smile_artiz: Bu kadar güzel çizim yapıyorsun bir de üstüne konu açıp bir adet resim koyuyorsun <_< Böyle çocuğun ağzına bir kaşık bal çalıp koca kavanozu kendine saklamak oluyor mu  :P Daha çok isteriz  :rolleyes:

11. Bu konuda çok haklısınız. Bu açıklamayı aslında serinin kendisi yapması gerekiyordu. :) Onun yerine izleyiciler yapmak zorunda kalıyor. Yazdıklarım seriyi aklamak için değildi. Sadece yeterince düşününce eğer istenirse mantıklı bir açıklama bulunuyor sonuçta. 

Sana bir şey dediğimiz yok yawf  :D Emeğine sağlık vakit ayırıp bizimle paylaşmışsın daha önce de dediğim gibi hayranı olan çok kişi var ama benim anime zevkime hitap etmeyen bir seri ayrıca 2 bölüm izlemiş biri olarak ne çok konuştum ya kovun beni buradan  :rolleyes:

12. Kikuchi Zeynep de bunu dile getirmiş. Bu aslında hikayenin konusundaki büyük bir açık. Gerçi seri üzerine konuşurken akılıma Blade Runner geldi. O filmde de andy'lerin yaşam süresi sınırlıydı.  Neden diye sorup araştırdım :) Sorularınız için teşekkürler. 

Soruya mantıklı olduğunu düşündüğüm bir cevap myanimelist'de yapılan teknik bir açıklama ile verilmiş. Benim bu cevaptan anladığım androidlere basit bilgisayarlar olarak bakmamız gerektiği. :) Cevabi çevirmedim ama okuyunca anlayabileceğinizi tahmin ediyorum.

Even today, the most data we can store on a medium is 297 terabyte and this is an experimental optical disc that reads and writes even slower than old fashioned tape drives.

The human brain is said to room around 2.5 Petabytes which is 8-9 times as much, and reads/writes at near the speed of light.

It's obvious that data integrity would be a huge issue in an android made to mimic a human. Even with error-correcting flash based memory, we're looking at, with technology we can "see" the horizon of in the future, a maximum of 0,5TB per volumetric inch. So if they used 70% of the internal space of an android for JUST memory and memory controllers with such technology, (3D or even 4D NAND flash with ECC) it still wouldn't reach the capacity of the human brain or even half of that.

Unlike computer storage, brain storage is always written to as you can not turn off or pause your senses. Even in a computer environment where you CAN do these things, consumer flash tires out and dies within 10-20 years for a power user.

So, let's say for argument's sake that they could have half the capacity of a human brain in a giftia. (Memory lifespan of 40 years, error-free lifespan of 20 years) Then a big portion, maybe even half of THAT has to be overprovisioned (effectively back-up sectors that kick in when an active cell dies) and that leaves the error-free lifespan to 10 years.

So 9 years is plausible, with the best possible memory technology we know we can make in the future today.

Sidenote: there is biological as well as crystalline-based memory in research right now that is possibly going to double these estimates, but the timeline for that is impossible to predict and is very very far into the future.

Tamam yaklaşım güzel mantığı iyi oturtmuş her kimse buradan tebrik neyim ediyorum ama Kikuchi nin dediği gibi

Fena değil ama hala saçma geliyor :D

Şimdi sen insan duygularını anlayabilen , jest ve mimiklerini buna göre kullanabilen bir teknoloji geliştiriyorsan bu soruna da çözüm olacak bir teknolojiye sahipsin demektir . Olmadı kişi adlarını , kimliğini , nerede yaşadığını saklayabilen , tıpkı insanlarda olduğu gibi refleksleri ve devamlı hareketleri saklayan omurilik gibi bir yapı oluştur bir de dahili bellek koy , dolunca da dolduğu zamandan son bir haftasına kadar olan her şeyi sildir :D

Aynı zamanda olmadı bir reset tuşu koy dimi oraya dolunca reseti at sonra en sık kullanılan şeyleri ( gereksiz kızarmalar. abuk kıskanmalar. olmadık sakarlıklar vs.vs çıkar zaten çok yer kalır da ) yap paket haline getir win 9876543456789 olarak yükle yawff iki aklımız var onu da mı size verek  <_< 

13. Hoş geldin, bolca eğlenmen dileği ile..  ^_^

Forumda anime tavsiyesi alabileceğin konular var -_-  tanışma konusunu böyle muhabbetler için kullanmak pek elverişli değil  :whistling:

EDİT: Admin jet hızıyla müdahale etmiş zaten  :stress-onion-head-emoticon: lonely-onion-head-emoticon.gif

İşi o bırak çalışsın  :whip-onion-head-emoticon: Sen de muhabbetine bak  :pretty-onion-head-emoticon:

Pekala daha ilk konudan sorun çıkardım ama :( Bir dahakine daha dikkatli olurum :D

Sorun değil olur böyle şeyler alışırsın daha yolun başındasın  :smoking2-onion-head-emoticon:

14. Bu nee hangi birine verelim oyu  :hate-onion-head-emoticon: İnsan oylayacak bunu insan  :bled2-onion-head-emoticon:  Bu kadar da güzel çizilmez ki çöp adam bile çizemeyen ben çatladım valla çatladım billa çatladım bu katılımcılara 3 gün içinde bir şey olursa bilin ki benden   :evil-smile-onion-head-emoticon: Neyse hepinizin elline, yüreğine sağlık arkadaşlar bir harikasınız :good-job-onion-head-emoticon: Ben daha oy vermedim vermeyeceğim bana neee  :desperate1-onion-head-emoticon: Kısaca kıskanmaktan çatladığı için oy veremedi  :dead-onion-head-emoticon:

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.