Jump to content

kawaii kereste

Üyeler
  • İçerik sayısı

836
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

İletiler bölümüne kawaii kereste kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Ahhahha ya fikrimi değiştiriyordun nerdeyse :D Ama AGK'nin mangası bitirdi beni. Bir manga bu kadar muhteşem olabilir mi ya. Gerçekten çizimler konusunda özellikle animeye 10 basar. Animedeki Tatsumi resmen uydurulmuş o saçının ortasındaki çıkıntı çok itici değil mi :D Böyle kıvrılıyo falan bi de başka bi şeye benziyo da neyse sustum daha da iğrençleşmeden :D Aynı şekilde Kurome ve Akame de animeden çok daha şirin. Ama onlar dışında anime iyi iş çıkarmış. Benim manga deme sebebim direk AGK idi ama ilk animesini izlediğim için belki de mangayı o kadar sevmişindir bilemeyeceğim

mangasını okumadığım için bi kıyaslama yapamıycam ama duyduğum kadarıyla Akame ga Kill animelerin yüz karası :D bazı animelerde dediğin gibi bariz bi çizim farkı oluyor. bi ara Fairy Tail'in mangasını okumuştum da mangasındaki karakter çizimleri animesinden çok daha iyiydi. yine de ses-animasyon benim için sanırım daha önemli :D

2. ben kıyaslayarak anime diyorum.

ses benim için çok önemli zaten çizimlerin animasyonların oluşturduğu ortama o anki atmosferi sağlayan etmen ses.

manga okuyup sevmeyi çok denedim, hiç başaramadım her seferinde de bişeyler eksik geldi bana. anime izlerken aldığım zevki alamadım, bence bu sesten ötürü.

Toradora spoiler

biliyorum Toradora mangadan değil bi oyundan uyarlama ama vereceğim örnek yine de geçerli. Taiga'nın Ryuuji'yi sevdiğinin farkına varıp Ryuuji diye bağırarak evden fırladığı sahneyi hepimiz hatırlıyoruz. o sahnede arkadan giren Lost My Pieces soundtracki benim yaşıycağım duyguları 4e 5e katlamıştı.

Code Geass spoiler

final sahnesi. Lelouch'un yaralanmasıyla giren Madder Sky, Lelouch'un ölmesiyle giren Endless Story. Nunally'nin çığlıkları, arkadan gelen "Zero! Zero!" sesleri, slow motion panikleyenler kutlama yapanlar.

3. Kanka bu kadar katı olduğum için özür dilerim ya :D Ben aslında çok daha öcüyüm :D

Teknoloji ilerlemiş olsa ve insanlarda iq sunu ve eq sunu ölçen bir alet geliştirseler.. Ben de siyasi otorite olsaydım.. iq neyse hadi ama eq su belli bir seviyenin altındaki her insanı ıslahevlerine gönderir.. Terapiden umutsuz vaka çıkanları toplumdan izole ederdim.. Bazen idam bile düşünebiliyorum o derece :D eqsu düşük insanlara katlanamıyorum.. aşırı sosyal bir meslekte olduğum içindir belki de.. Hani acile acil hizmeti ihtiyacı olmadığı halde acayip iyi ilgilendiğim halde gidip belediye başkanına şikayet eden salaklar gibi 

Gitmeden oku şunu :D

bana pek katı gelmemiştin aslında :D ciddiydin ama saklamaya çalışıyo gibiydin :D

o dangalağın ismini ver hemen Mut'taki mafya eniştemle temasa geçip ayağına sıktırayım senin için Emel, idama falan gerek yok :D

4. Tam tersi düşünüyorum:

Her insanda kullanması için bir beyin vardır...

Örnek: Annesi ile hiç bir arkadaşlık bağı kuramamış, sürekli dayak yiyen ve hizmetçi olarak kullanılan bir kızın anne olunca evladına böyle değil eksikliğini hissettiği tüm ilgiyi ve sevgiyi kendi kızına vermesi gibi :)

Açıkçası hiç hayırsız evlat görmediğini düşünüyorum :) Elbette yetiştirenlerin etkisi vardır ama aileye fazla yükleniyorsun :) Çevre de çok önemlidir :)

Neyse konuyu kapatalım belgesele odaklanalım :D

konuyu kapatıyorsak ben gidiyorum zaten videoyu da izleyemiyorum internetten ötürü... ulan yan odada kesin yine bişeyler indiriyolar...

5. Konuya farklı açıdan bakıyorsun Furkan :D Benim bakmaya çalıştığım yerden bakmıyorsun :D Bu olayda suçu %100 anneye babaya atamazsın... Bu dünyada hiçbir aile eğitimi %100 doğru değildir.. İnsanlar her zaman hata yapar.. ancak çocukta da beyin olması gerekir... O zaman her genç çarpık yetişsin yanlış yetiştiriliyorsa... Çocuğunu okutmak için dişi ile çalışan bir baba adam gibi bir evlat görmeyi hak etmiyor mu bir karnesine bakmadığı için evladının?

Demek istediğim yanlış yetişmiş topluma göre alt sınıfta kalmış bir evlat için tamamen aileyi de suçlayamazsın çocuğu da.. ama çocukta da beyin olması lazım

bi ağacı ekip suladıktan sonra gübre vermezsen ağacın büyümesi tamamen topraktaki besin miktarına bağlı olur Emel. ağaç büyümezse "ama ben onu ekip sulamıştım" değil "gübresini de vermem gerekiyordu" demek daha doğru olur çünkü yapman gerekeni yapmayıp işini başka etmenlere bırakmış olursun.

tek suçlu ebeveynler değil elbette ki, çevre şartları da var işin içinde. ama çevre çocuk için olumsuzsa bunu nötrlemesi gerekenler yine ebeveynler.

aslında biraz şey gibi konuşuyorum hani animelerde kötü karakterlerin nasıl kötü olduğunu anlatırlar da "ulan aslında şimdi böyle bakınca o kadar da kötü görünmedi gözüme" gibi hissedersin. çünkü o karakteri şekillendiren etmenleri görürsün. o karakteri oraya getiren etmenler olmasa belki de iyi biri olacaktı. bu tabii ki kötü biri olduğu gerçeğini değiştirmiyor ama asıl suçun karakterde değil onu o yola sokanlarda olduğunu gösteriyor en azından. bu açıdan bakmayı dene  ^_^

6. Öyle olamadığımız için başı boş kendisini dünyanın merkezinde zanneden apachi gençliğimiz var zaten.. Bu yetiştirme şeklinin yanlış olduğunu düşünüyorum.. Türkiyede çocuğum ya evlenmek isterse diye partutuş olup çocuğuna ev araba döşemeye çalışan ebeveynler mevcut.. Bize uğramazlar onlar da  :P  Çocuk belli bir yaşa gelmeden kendi ayakları üzerinde durmayı durması gerektiğini bilmeli bence...

Bizim üniversitede daha birinci sınıftayken kendisine ait özel evi arabası iphone u olan arkadaşlarım vardı... Adamların baba acayip zengin ancak onlar çalışmışlar tıp fakültesi kazanmış ve başarı ile hiç sınıfta kalmadan okuyorlar.. aşırı taktir ettiğim insanlar bunlar... Kendi ayakları üzerinde durmaya çalışıyorlar baba parasına güvenmiyorlar.. Demek istediğim şeye biraz da olsa örnek :D

Yanlış düşündüğünü savunuyorum Furkan :) Şeyde haklı olabilirsin.. Çocuğun NEET olmasında ebeveynin büyük payı var inkar edilemez... Ben de bundan farklı bir şey demiyorum...  Ancak başka sebepler de var... Ben zaten dörtdörtlük bir ebeveyn eğitiminden sonra evlat böyle yaparsa anlamında dedim... Ve sadece Neet olmak anlamında demedim... Bizim ülkemizin gençliği çürüyor Furkancığım. Biz üniversitede kendi seviyemizi gördüğümüz için ailede de örneklerini görmeyince fark edemiyoruz... Baba anne dişiyle taşıyla uğraşıp çocuğum adam olsun okusun diye çabalarken Dünyanın İsmail YK Arsız Bela dinleyip etrafa saçma sapan saçla ve gözlükle hava atmaktan ibaret olduğunu düşünen gençlerimiz o kadar fazla ki...

Buna da sınıfımdan örnek vereyim 2005 girişli 2014 te hala ikinci sınıf öğrencisi olup memleketteki annesine babasına ben mezun oldum uzmanlık kazandım okuyorum diyen arkadaşım vardı... 9 yıldır ailesinden para söğüşleyen insanlar...

o çocuğu büyüten kim Emel? para söğüşlemesi doğuştan mı geliyor yoksa aile ilgisizliğinden ötürü mü böyle? tarlada çalışıp çocuklarını okutmaya çalışan anne babalar takdir edilecek insanlar ama aile ilgisi görmeyen çocuk serseri de olur hapçı da. benim babam sınıf öğretmeni, annem lisede tarih öğretmeni. ben ufaklığımdan beri hep çocuk büyütme/eğitme, ilgisiz ebeveynler, çocuğun önünü tıkayan ebeveynler hakkındaki konuşmalar arasında büyüdüm. bu konuda ailemden dinlediğim anlatabileceğim o kadar çok şey var ki. çocuğun dersleriyle ilgilenmesini veya veli toplantısını falan geçtim çocuğun karnesine bile bakmayan ebeveynler var. 16 yaşındaki kızını 13 sanan babalar var. ha tabii ki ilgisiz ailelerden gelen iyi öğrenciler de var, kendi çabalarıyla bişeyler başarmaya çalışanlar. ama her çocuğun böyle olmasını bekleyemezsin :/

hani animelerde oluyor ya baba eve geç geliyor çocukla haftada 1 kere görüşüyor. veya çocuğa ayrı ev tutmuşlar çocuk orda yaşıyor. bunlar abartı şeyler değil, Japonya'da büyük şehirlerde çalışan anne babaların ailelerinde yaygın bir durum. çoğu ebeveyn yaşı ilerleyene kadar çocuk yapmıyor Japonya'da çünkü çocukla ilgilenmeye vakitleri olmadan çalıştırılıyorlar. çalışkanlık falan değil şirketler gençleri aşırı çalıştırıyor, hükümet de nüfus kontrol sağlamak için bunu destekliyor. hani animelerde oluyor ya "hayat çok sıkıcıydı her gün aynı" falan. bu sadece bir giriş cümlesi değil, büyük şehirlerde yaşayan bir çok Japon çocuğunun ortak durumu. okullardaki çelimsiz çocukları ezme olayının da sebebi bu, gerçi bu animelerde de sık sık işlenen bi konu.

7. Anne olunca görürüz seni diyen çok ama sanmıyorum.. Eğer sırf kıyamadığımdan çocuğumun terbiyesini vermezsem bencillik etmiş olurum.. Yüreğime taş basar kovarım evden.. +18 yaş olup evde bedava geçinemez  :mellow: Geçinmemeli de eğer eğitim görmüyorsa tabi..

bir çocuk NEETse veya Japon tabiriyle hikikomoriyse, suç çocuğun değil ailenindir Emel. hiç bir çocuk NEET doğmuyor sonuçta veya kendi kendini eve zorla kapatmıyor, işin psikojik boyutu var sen de bahsetmişsin zaten bundan. çocuğu evden kovarım falan bence bunları o çocukların aileleri de düşünüyor ama kendi hataları olduğunun bilincinde oldukları için bişey yapamıyorlar.

hiç yakıştıramadım dohtor hanım  -_-

edit: gerçi zaten senin çocuğun NEET falan olmaz, o konuda sana güvenim tam :D

8. Aa ilki bana önerdiğin Osu şarkısı :D Güzel gerçekten. Ayrıca Osu'da ne güzel ilk günler güzel güzel gidiyodu sonra bişeyler oldu mousem bozuldu galiba bilmiyorum hareket ettirirken bazen takılıyo falan sinirim bozuldu. Zaten mouse takılıyorsa hiç oynama daha iyi. Bakalım halletmeye çalışacağım. Sırf onun için 40 tl'ye kıyıp mousepad bile aldım da fark etmedi :(

eğer sadece osu!da takılıyorsa şunları dene: Options'tan FPS limitini 120 yap, DirectX kullan seçeneğini işaretle, çözünürlüğü masaüstüne eşitleyip fullscreen kutusunu boş bırak.

aklıma gelenleri saydım direkt dene kafana göre :D

9. 21

Osu dan hatırladım :D. En sevdiğim şarkısı "Uta ni Katachi nai Kere do" dur. Burada yazmamışsın dışarı çıktığımda denk gelir dinlerim. Osudaki tüm müzikler telefona atmıştım :Dç 

Edit :Youtube da Bad Apple a vocal coverını buldum :D

33

buraya koymadığım biçok şarkısı var, Uta ni Katachi nai Kere do'yu da seviyorum ama Airman istisnası hariç Hanatan özellikle rock coverlarında parlıyor bence :D çoğu kişinin aksine nano'nun da slow şarkılarını severim mesela :D

10. Utaite: Şarkı coverlayıp NicoNicoDouga'ya veya nadiren de olsa Youtube'a uploadlayan amatör şarkıcılara verilen isim. "utaite" kelimesi japonca şarkıcı yani "kashu"dan farklı bir kelime, sadece bu kriterlere uyanlar hakkında kullanılıyor. Genellikle Vocaloid şarkılarını coverlıyorlar ama Vocaloid harici anime şarkıları, J-pop, J-rock coverları da var. Bazı ünlü örnekler: Akiakane, nano, Ashe, Shoose, 96Neko, Gazelle, Wotamin.

Hanatan

En ünlüleri değil, belki en iyileri de değil, ama benim favorim. 2008'den beri aktif. Çok güçlü bir sesi var, çok yüksek ve alçak notaları seslendirebiliyor. Bir çok şarkısında coverdan öte şarkıya bişeyler katması çok hoşuma gidiyor benim. Çok farklı türlerde coverları var, ama ağırlıklı olarak Vocaloid coverlayıp rock söylüyor.

Henüz lisanslı bir albümü yok, çıkarır mı/çıkarabilir mi onu da bilmiyorum :D Bazı visual novellara ve eroge oyunlarına şarkı yapmışlığı var ama bildiğim kadarıyla anime OP&ED şarkısı yok.

Sevdiğim şarkılarından bir kaç örnek:

SOUND HOLIC - Airman ga Tasonai ft. Hanatan

Hanatan - Shiwa

Hanatan - Tengaku

Hanatan - Kimi no Kiseki

Hanatan - If

Utaite - 2 başlığı nano için olacak.

11.  

HAHAHHAHHHA sonuç olarak her türlü haklıyım yani :D Tamam trollüyorum kızmayın

Haklı(sın) :D

Bi de kebabı çok mu seviyosun bunu da sormak zorundayım. Valla daha trollemicem bu son dağıtışım

ne zaman kızdığımı gördün sen benim  <_<

kebab esprilerini seviyorum, kebabı da seviyorum sanırım bilemedim şimdi :D

M66CtZ7.jpg

12. Siyasetle hiçbir şekilde alakası yok bir kişi kurum vs. savunmak için demiyorum ama bi başbakandan animelerle ilgili konuşmasını beklemezsin. Konuşabilir ama konuşmadığında bu onu kötü veya haksız vs. yapmaz. 'Bi de bizimkine bak' ifadesi ağır kaçmış dikkatli olmak lazım konu siyasete kaymasın ;)

animeler hakkında konuşmasını değil gençlere hitabını kastetmiş sanırım. gerçi bizimki de hitap ediyor gençlere "tinerci olmayın dindar olun" diyor hep sağolsun :D

13.  

ALL HAIL BRITANNIA! ALL HAIL OBAMA!

0:20'den itibaren: "Today is a chance for Americans, especially our young people, to say thank you for all the things we love from Japan. Like karate and karaoke, manga and anime. And, of course, emojis."

çeviri: "Bugün bütün Amerikalılar, özellikle gençler, için Japonya'dan (alıp)sevdiğimiz her şey için bir teşekkür etme fırsatı. Karate ve karaoke gibi. Manga ve anime. Ve, tabii ki, emojiler."

14. 1- yıllar önce Supernatural bayınca niyeyse Yu-Gi-Oh izleyesim tuttu Google'a sordum turkanime'yi gösterdi öyle keşfettim.

2- girmeyeli o kadar uzun zaman oldu ki hiç bi fikrim yok. forumu olması iyi gerçi.

3- kawaii forum. ya da forum kereste.

4- en sevmediğim Ezgi de en sevdiğimi bilemedim şimdi.

5- ben. by far.

6- çalışıyor galiba bilmiyorum ki. yöneticiyle ne zaman konuşabilmişim ki cevap veriyim bu soruya.

7- Anime Klişeleri sanırım, ben açmıştım o başlığı da. benim açtıklarımı saymazsak Şu An Ne Dinliyorsun? konusu oldukça ilgi çekici.

8- galiba.

9- hepsini. ben evlat ayırt etmem.

10- titty / booty?

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.