Jump to content

Fate Serisine Başlangıç Rehberi

Yabus

Önerilen İletiler

• 4 hafta sonra...

Eline sağlık çok açıklayıcı olmuş, hiç bilmeden F/SN (2014) -> F/SN olarak izledim ama şimdi Zeroyu izleyemiyorum

Spoiler

Sonunda yine saber solup kaybolacakmı, 2 kere izledim bir daha izlemeye hiç hevesli değilim

Birde olayların genel hatlarını hep biliyoruz bir türlü izleyesim gelmiyor. Acaba ilk zerodan başlasak dahamı iyi olurdu.

Sonra bu ikisini izlemiş biri olarak görsel romanların hangisinden başlamalıyım?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...
On 07.06.2016 at 15:58, Ggoddkkiller yazdı:

Eline sağlık çok açıklayıcı olmuş, hiç bilmeden F/SN (2014) -> F/SN olarak izledim ama şimdi Zeroyu izleyemiyorum

Gizle

Sonunda yine saber solup kaybolacakmı, 2 kere izledim bir daha izlemeye hiç hevesli değilim

Birde olayların genel hatlarını hep biliyoruz bir türlü izleyesim gelmiyor. Acaba ilk zerodan başlasak dahamı iyi olurdu.

Sonra bu ikisini izlemiş biri olarak görsel romanların hangisinden başlamalıyım?

Fate/Zero'yu izleyebilirsin Fate/stay night'tan önce geçiyor Saber Shirou'nun babasının hizmetkarı. Yani konu aynı değil. Fate/Zero daha bir aksiyon havasında hem, Shirou'nun babası için bile izlenebilir. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra...

Görsel Romanın Fate Rotasından Başladım Bakalım. Fate Zero'nun 25 Bölümünü Blu-Ray İndirip İzlemeye Hazırlanırken Bu Makaleyi Okumam Animeyi İzlemeyi Sonraya Erteleyeceğimden Dolayı Hayal Kırıklığına Uğratsa da Eksiksiz Bitirmek Daha Önemli Geliyor.Makale İçin Ayrıca Teşekkürler

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...
On 21.03.2015 at 23:54, Yabus yazdı:

Yalnızca Anime v1: F/SN (2014) -> F/SN HF Movieleri -> F/SN(isteğe bağlı) -> Fate/Zero.

Yalnızca anime izlemek isteyip görsel romanı okumak istemeyenlere kesinlikle bu şekilde izlemelerini tavsiye ediyorum. Her ne kadar ilk rotadan gelen ve UBW'deki bazı durumları daha iyi anlamanızı sağlayacak bilgiler eksik olacak olsa da bu yol yalnız anime izlemek isteyenler için en uygun yoldur.

Ayrıca bu izleme sırasında Heaven's Feel filmlerinden sonra, Saber'ın hikayesini anlatan Fate rotasını (tamı tamına olmasa da) uyarlayan F/SN 2006 versiyonunu, gereksiz yere spoiler yemekten korkmadan, izleyebilirsiniz.

Öncelikle eline emeğine sağlık. Uzun süredir şu başlama sırası yüzünden bir türlü başlayamadığım bir Animeydi. Hiç izlemedim bu güne kadar çok şükür spoiler yememeyi de başardım :D O yüzden izlem sırasından emin olmadan başlamak istemediğim bir seriydi. Nedendir bilmem çok kaliteli olduğunu düşünüyorum. Hele şuan Kara no Kyoukai'yi izlerken Type-Moon ve Unfotable'ın ne kadar kaliteli iş yaptığını gördüm. Hikayenin işleyişi, arka plan, müzikler, efektler her şey ile çok beğendim. Bununda vesilesi ile bir an evvel Fate serisini izlemek istiyorum. Yukarıda yazmış olduğun sıralamaya göre izlemeyi düşünüoyum ancak şuan HF Filmleri sitede mevcut görümüyor sanırım çıkış tarihi 2017 olacakmış. Bu durumda ne yapmalıyım ? HF atlayıp sıralamaya göre devam etsem olur mu ? 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 sene sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.