Jump to content

Küçükken Oynamayı En Sevdiğimiz Oyuncak

Meroe

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 79
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Benim de babyladeim vardı bi tane herkesi yenebiliyordum onunla yanlış hatırlamıyorsam. 4 TL'ye mi ne almıştım. 2 yıla yakın gitti açık ara en sevdiğim oyuncağımdı sonra dayanamadı tabii nerdeyse her

Mandallarla oynamayı çok severdim hatta annem saklayana kadar devam etmiştim başka zamanlarda bir iki kere daha oynayıp bırakmıştım :D Ne zaman mandal görsem aklıma gelir. :/ 

En sevdiğiniz oyuncağınız neydi? Benimki bakım isteyen plastik bir bebek her çocuk gibi gece onla uyurdum. Şimdiyse bu forum ve anime var *-*

Pc :/ pentum 2 vardı, ms dos ninja-prince-mario oynardım. 8 yaşında falan. Ondan önce oyuncak arabalar falan hepsiyle severek oynarmışım ama hepsinide kırarmışım. Oyuncakları boşverde ben ormana girer böğürtlen kuşburnu fındık badem ceviz erik incir falan yerdim, ağaçlara tırmanırdım bütün gün. Arı kovanından bal almışlığım var :) yaban domuzu, yılandan kaçmışlığım, tavukları horozları kertenkele, kelebekleri yakalamışlığım var.. İşte şehrin orta yerine geldiğimizdede pc dönemi başlıyor, mahalle çocuğu oluyorum, aylık oynuyoruz, mahalle maçları, kavgaları falan oluyor, karşıma saçma sapan, daha kendi karakterinde takılıp kalmış, ruh hastası öğretmenler çıkıyor(10 sene kadarcık). O zamanlar herkes bir şeylere özeniyor filmlerden falan etrafımda onu konuşuyorlar, anlam veremiyorum, yugioh kartlarıyla oynuyoruz ama oyunun yugiohla alakası yok.. O kendi halimde takıldığım zamanlardan sonrası çok boş.. %5 ini anca hatırlarım. Ama o özgür olduğum zamanları şuan dahil, her düşündüğümde tekrar yaşarım :) öyle işte. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evimin önündeki park vardı  çıkmazdım hiç. Oyuncakla da oynamayı sevmezdim , paso çocuk kitapları ve televizyon . Kırk yılda bir en iyi arkadaşımın evine gider bahçelerinde oynardım o derece.

Bi tek ''Dobiş''diye bi kara peluş ayıcığım vardı , hangi mantıkla Dobiş adını vermişsem artık , kafam esince alır yerde sürüklerdim.  :evil-smile-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Oyun oynamayı çook severim ve hala da oynarım. Gerek yalnız başıma iken gerek ise çocuklar ile. Bildiğiniz ev oyunları evcilik, hayalden bebek oynatma/konuşturma, marketçilik :'D vs. ama aklıma tek bir oyuncağım gelmiyor. Gelen ise bir arabam vardı su yeşiliydi sanırım yada fıstık yeşilinin baya bir açık hali, pastel tonlarda olduğuna kesin eminim. Rengi tanımlayamıyorum ama bu aralardaydı. :D Kardeşimin de aynısından vardı pembemsi bir şeydi sanırım ama en çok o yeşilliyi severdim -belki de pembe olan benmdi bi fikrim yok- böyle arazi arabası safari arabası gibi bir şeydi. -hayalimdeki safari arabası tabi :P- Tek bu geliyor bu konu ilk varken de yazmak isteyip düşünüp aklıma ilk o arabam gelmişti ama anılar çok kopuk kopuk.. ve tam yazacakken emin olamıyor vazgeçerdim şimdi ise yazmak istedim. Şimdi gene bu başlıkla karşılaştım. Her defasında o aklıma geliyor ise yazmalıyım dedim. Yani beni üzen yada şaşırtan o kadar oyun oynamama ve hala da devm etmeme rağmen favorim olan tek bir tanesi vardı diyemiyorum. Çoğu konuda böyleyim aslında. Ama genelde 8bit oyunları & atari oyunlarını, tetris vb. bunları oynamaktan zevk alırım. :D Hala bozuldukça tetris alıp oynuyorum. xD Atari de en sevdiğim 'jewel tetris' vardı bulmak için interneti alt üst ettim ama yok. Oyunun kasetini de bulamıyorum.  :smile_artiz: Sabahtan akşama hatta hızımı alamayıp gecelere kadar yanmadan oynardım. Oyun hakkında yazılacak o kadar çok şey var ki insan huzur dolu oluyor. Oyun oynamaktan bir gün bıkarsam gerçekten üzüleceğim ve kendimden uzaklaştığımdan düzene lanet edeceğim. Evet yapacağım. u.u Suçu başkalarına atmak en kolayı nede olsa. Hee oyuncak diyordum hala emin değilim ya. Ama Ayşe ve Ayça.yı özlüyorum. Oyuncak bebeklerimdi :D ama Barbie tarzı bir şey değil ve annemin adını vermiştim birine-,- biri ise dayımın hediyesi idi ağlayınca biberonunu verir yada emzik takardım, eee anneeeğ eeeğ anneeğ diyip ağlardı sertçe vurunca ona :'D T^T yani değerlilerdi her şeyden öte. Ta ki komşu çocuğu isteyip ben ağlayıp babam onları o daha küçük diye ona verene kadar !1 Hiç unutamam ve hala bugünmüş gibi söylenirim. :P Ve en acısı da bir daha izlerine rastlamadım.. her ne ise. >-< Sokakta oynanan oyunları da severim ammaa konu dışına yeterince çıktım gibi aslında çıkmadım konu dahilinde yazılarımı dolandırarak anılarımı yansıttım. ^^ 

Edit. Haa *-* birisi yazmış mandal fln aynen mandallarla oynaması da ayrı bir zevk veriyor insana. Ama hala 'en' diyebileceğim bir oyuncağım aklıma gelmiyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim muhabet kuşum vardı bi de tonla oyuncağım barbie ve bi de şu hayvanlı şeyler el yapımı kartonlardan filan evim vardı *^*

%30 bunlarla oynardım .

Gerisi hep plesteyşın -.-

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.