Jump to content

2022 TürkAnimeTV&Animeler.NET FanArt Yarışması Duyurusu

Önerilen İletiler

• Forum Admin

Bu yarışmamızın konusu animeseverlerin çizeceği fan artlar olacak. 

2 Şubat 2022-16 Mart 2022 tarihleri arasında çizdiğiniz ya da çizeceğiniz resimlerinizle yarışmamıza katılabilirsiniz.

2022 TürkAnimeTV & Animeler.NET Fan Art Yarışması (1).png

Yarışmaya Nasıl Katılabilirim?

Çizimlerinizi forum.türkanime üzerinde FanArt Yarışması için ayrılan bölüme konu açarak ve resminizi orada paylaşarak katılabilirsiniz.

Açtığınız Konu Başlığı: Çizdiğiniz Karakter Adı / Katılımcı Adı [2022 FanArt Yarışması]

şeklinde olmalıdır.

Yarışma Süreci

Yarışma bu duyurunun yapıldığı 2 Şubat 2022'de başlayacak ve 16 Mart 2022'de bitecektir.

Bitişten sonra çizimler kurallara uygunluk açısından değerlendirilecek ve kabul edilenler 20 Mart 2022'de Animeler.NET üzerinden oylamaya sunulacaktır.

Bir hafta sürecek olan oylama sonucu en yüksek oy almış 10 çizim 10 farklı jüri tarafından değerlendirilip puanlanacak. En yüksek puan ortalaması olan 5 çizim 5 Nisan 2022'de Animeler.NET üzerinden duyurulup ödüllendirilecek.

Yarışmanın Kuralları

1) Yarışmaya katılım için yaş sınırlaması yoktur.

2) Yarışmaya en fazla üç çizim ile katılabilirsiniz. Ancak her bir çiziminiz için ayrı konu açmanız gerekmektedir.

3) Herhangi bir anime ya da manga karakterini kullanabilmekle birlikte kendi orijinal karakter tasarımınızla da yarışmaya katılabilirsiniz.

4) Tasarımlarınızda +18 yaş sınırı içerik ve/veya dini öğelere saygısız içerik ve/veya siyasi içerik kullanılması yasaktır. Bu içerikler diskalifiye edilir.

5) Çizimlerinizde her türlü tekniği kullanabilirsiniz (karakalem, çizim tableti vb).

6) Anlaşılabilir olduğu sürece çizimleriniz için herhangi bir boyut kuralı yoktur. Ancak çizim boyutlarınız tasarımın genelinde değerlendirileceği için puanlama açısından önemli bir kriter olacaktır.

7) Yarışmaya gönderdiğiniz çizimlerde bir köşede fanartınızı çizdiğiniz tekniğin aynısı ile kullanıcı adınız, imzanız ve TürkAnime.TV&Animeler.NET yazıları eklenmiş olmalıdır.

8) Gönderen kullanıcıya ait olmadığı tespit edilen çalışmalar diskalifiye edilecektir. O sebeple 6. kuralın doğru uygulandığından emin olunmalıdır.

9) Göndereceğiniz çiziminizin fotoğrafını çekecekseniz, fotoğraf net, aydınlık ve yan şekilde çekilmiş olmalıdır.

10) Yarışma formatına ve kurallara uymayan çalışmalar diskalifiye edilecektir.

Ödüller

Birinciye 200 ₺ Amazon.tr hediye kartı ve istediği karakterden tasarım baskılı kupa

İkinciye 150 ₺ Amazon.tr hediye kartı ve istediği karakterden tasarım baskılı kupa

Üçüncüye 100 ₺ Amazon.tr hediye kartı ve istediği karakterden tasarım baskılı kupa

Dördüncüye istediği karakterden tasarım baskılı kupa

Beşinciye istediği karakterden tasarım baskılı kupa

Soru ve önerilerinizi bu konu altında paylaşabilirsiniz. Şimdiden katılımcılara başarılar, süreci izleyenlere iyi eğlenceler diliyoruz :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 26
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bu yarışmamızın konusu animeseverlerin çizeceği fan artlar olacak.  2 Şubat 2022-16 Mart 2022 tarihleri arasında çizdiğiniz ya da çizeceğiniz resimlerinizle yarışmamıza katılabilirsiniz.  

Tabii ki yorumlarınızı eksik etmeyiniz

Posted Images

İyi GÜnler, bahsi geçen yarışma için konu açtım lakin doğru mu yaptım pek bilemedim, çünkü daha önce hiç forum sitesinde konu açmadım umarım doğru olmuştur.

Yarışma için sadece anime manga karakterleri mi geçerli (örneğin marvel venom ve yahut film karakterleri için illustrasyonlarım mevcut)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin
1 saat önce, Turker yazdı:

İyi GÜnler, bahsi geçen yarışma için konu açtım lakin doğru mu yaptım pek bilemedim, çünkü daha önce hiç forum sitesinde konu açmadım umarım doğru olmuştur.

Yarışma için sadece anime manga karakterleri mi geçerli (örneğin marvel venom ve yahut film karakterleri için illustrasyonlarım mevcut)

Konunuza tarafımca beğeni gelmişse doğru olmuştur demek. Herhangi bir eksiklikte tarafımca uyarılırsınız düzenlenmesi konusunda.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

2 saat önce, imeraurn yazdı:

İlla anime tarzında olmak zorunda mı yoksa semi-realistic bir tarzda da olabilir mi ?

Anime, manga ve novel illüstrasyonu şeklinde fan artlarınızı kabul ediyoruz. Buna yönelik orijinal karakterler de olur ama realist çizimler yarışmaya hitap etmiyor maalesef.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin
1 saat önce, Alfarinn yazdı:

Merhabalar. Dokuzuncu kuralda, resmi yan çekin diyor. Kağıda düz bir biçimde çizdiğimizde de mi yan çekmemiz lazım? Yamuk olmaz mı öyle?

Demek istenen şey resmi kağıda dikey de çizmiş yatay da çizmiş olsanız yan çekin etrafında resim dışı bir şey görünmemesine dikkat edin oluyor. Resmi dikey çizdiyseniz yatay çektikten sonra pc de ya da telefonda döndürüp dikey paylaşacaksınız

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.