Jump to content

Anime Seçerken Neye Dikkat Edersiniz?

lamirox

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 186
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

ben bir anime ye başlayacağımda ilk başta görünümüne bakarım sonra türüne birde bölüm sayasına tabi bu degişiyor az bölümleri cok izlemem tabi ikinci sezonu yoksa  :) :)

Psikolojik tarzda anime izlemeyi sevdiğim için bu tarzın içeriğindeki hikayeye bakarım. Genelde Seinen olur... Psikolojik tarzda en sevdiğim anime Shin Sekai Yoridir... Ve genelde diğer izlediklerimed

Öncelikle evi arabası varmı diye bakarım elektirik alırsam ve tipide hoşsa neden olmasın?

Posted Images

• 2 hafta sonra...

İlk olarak kapak tasarımı tabi ki. En çok dikkat çeken unsur budur. Kapak tasarımını beğenmediğim anime benim için 1-0 yenik girer listeye. Örneğin Mirai Nikki... Kapak tasarımı yüzünden senelerce izlemediğim, arkadaşlarımın baskısına dayanamayıp izlediğim ve sonunda pişman olduğum serilerden. Bölüm sayısını ayırt etmem kısa veya uzun fark etmez ikisininde tadı ayrı benim için ama genelde 30 bölümden fazla olan animeler izlemiyorum ne kadar iyi olursa olsun sıkıyor. Hajime no Ippo ve Monster hariç uzun bir seri bitirmedim. 2. olarak konusuna bakarım genelde dram, psikolojik tarzı biraz ağır olursa daha çok ilgimi çekiyor. 3. olarak çizimlerine ve kurgusuna bakarım akıcı ve gerçekçi olmalı yoksa ilk bölümden bile terk ettiğim seriler oldu :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

daha öncede söylediğim gibi ilk dikkat ettiğim şey key animatörün hüneridir. tabi frame sayısıda unutulmamalıdır. kimi animasyonlarda 1 saniye için 24 sayfa çizim yapılıyor. kaliteyi belirleyen etkenlerden biriside bu 

bu arada birkaç küçük örnek için...

78YbML.gif

PEpoPd.gif

gLnAZ0.gif

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle konu tabi ki ve bölüm sayısına bakarım çok uzun seriler için genelde değecek mi o kadar vakit diye düşünüyorum. Çizimleri ben Chibi çizimler sevmiyorum hiç inandırıcı gelmiyor herkes çocuk gibi ama yaşını bir öğreniyorum 18-20 oluyor. Hoş gelmiyor bana genel olarak çizim de önemli tabi ama o kadar da takmam yani beni eğlendiriyorsa sorun yok. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.