Jump to content

DHspark

Üyeler
  • İçerik sayısı

279
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

19

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    DHspark reacted to cevirgeceal in ÇEVİRGEÇ MANGA ÇEVİRİ   
    Çevirgeç manga çevirmeye de başladı. İlk olarak Kagerou Days ile başladık.

Bu manga şu an yayınlanmakta olan Mekakucity Actors'ın mangası. Ve halen devam ediyor. 20 küsür bölümü çıkmış aylık çıkan bir manga.

Bizse 4. bölüme kadar çevirdik. En kısa zaman içerisinde de güncele yetişmeyi planlıyoruz. İndirme ve okuma linki olarak üç farklı yere yüklüyoruz. Önerilerinizi ve şikayetlerinizi bize mesaj olarak atabilirsiniz. Hepsini okuyoruz. Cevaplanmayacak diye korkmayın.

Kagerou Days Sizlerle

Jin'in (Shizennoteki-p) yeni popüler şarkılarını temel alan bir hikaye.

Shintaro Kisaragi -kendini iki yıldır odasına hapsetmiş bir

HikiNEET- hayatını adı Ene olan bir siber kızla tanışana kadar normal bir şekilde sürdürmekteydi.

Bu kız,  adını bilmediği biri bir yıl önce ona bir e-mail attığında bilgisayarının ekranında belirdi.

Bir gün, Ene Shintaro'nun bilgisayarını bozdu.

Bu olay Shintaro'nun dış dünyayla iki yıl sonra tekrardan buluşmasıyla sonuçlandı.

http://cevirgeceal.wix.com/cevirgec#!kagerou-days/c1sjw
  2. Beğen
    DHspark got a reaction from emre_potter in ANİME KOMEDİ 17.05.2014 (5) (hüzünlü hafta)   
    Arkadaşlar geçen haftadan sarkan ANİME KOMEDİ çalışmaları hazır. Bu hafta sonu yayınlamayı düşünüyordum. Ama hafta içi ülkemizin Manisa/Soma ilçesinde gerçekleşen üzücü olaylardan dolayı bu hafta komedi çalışmaları yayınlamayı doğru bulmadım. Soma ile ilgili ufak bir çalışma hazırladım, onu paylaşıyorum. ANİME KOMEDİ'ye bir hafta ara veriyorum. Gelecek hafta daha çok paylaşımla burada olacağım. Bunun yanında bugün yeni hazırladığım logoyu paylaşacağım.

Soma'da hayatını kaybeden insanlarımıza Allah'tan rahmet , yakınları için başsağlığı ve sabır diliyorum.. Umarım yaşadıklarımızdan dersler çıkarırız ve en çok insana kıymet veririz. Ne zaman ki en çok insana kıymet verirsek o zaman ülkemiz yaşamak için mükemmel bir yer olur. Temennim bu yöndedir.

-BİR İNSAN YÜZBİN TON KÖMÜRDEN ÇOK DAHA FAZLA KIYMETLİDİR-

Arkadaşlar geçen logomun üzerinde çok çalışamamıştım. TürkAnime.TV'nin logosundaki küçük, şirin kızdan esinlenerek onun daha büyük (ortaokul çağı diyebiliriz) bir halini yaptım (yardımları için Bedri(Quincy)Burhan başkana -kendisi Bleach FC nin yakışıklı başkanıdır- teşekkür edrim)

Bu da yeni logom

NOT: Burdan TürkAnime.TV yetkililerine; bu kız ortaokul da millete göz kırpmaya başlamış, lisede bunun önünü hiç alamazsınız söyleyeyim. -_-

ANİME KOMEDİ'yi takip eden herkese teşekkürler...
  3. Beğen
    DHspark reacted to panres in 8. Uluslararası MANGA Ödülü   
    “8. Uluslararası MANGA Ödülü” başvuruları 15 Nisan 2014 - 31 Mayıs 2014 tarihleri arasında Japonya Büyükelçiliği (Ankara) ve Japonya Başkonsolosluğu (İstanbul) tarafından kabul edilecektir.

1) "Uluslararası MANGA Ödülü", 2007 yılında dönemin Japonya Dışişleri Bakanı Sayın Taro ASO'nun girişimiyle, Japon popüler kültürünün paylaşılmasına ve Japonya'nın daha iyi anlaşılmasına katkıda bulunması amacıyla başlatılmış olup 2007 yılından bu yana her sene düzenlenmektedir. Bu ödülün veriliş amacı MANGA'nın Japonya dışındaki ülkelerde tanınmasına katkıda bulunan MANGA sanatçılarını onurlandırmaktır. Bu yıl 8. defa düzenlenecek olan "Uluslararası MANGA Ödülü"nün seçimi "8. Uluslararası MANGA Ödülü Yürütme Kurulu" tarafından gerçekleştirilecektir.

2) "8. Uluslararası MANGA Ödülü"nün Altın Ödülü tüm başvurular arasından seçilecek olan en iyi MANGA çalışmasına verilecek olup, değerli 3 çalışma ise "Gümüş Ödül" almaya hak kazanacaktır. Ayrıca Japonya Tanıtma Vakfı (The Japan Foundation) ödül kazananları Japonya'da düzenlenecek olan ödül törenine davet edecektir. Ödül kazananların Japonya'da MANGA sanatçıları ile tanışma, MANGA yayınevlerini ziyaret etme gibi çeşitli imkânları olacaktır.

Geçmişte düzenlenmiş olan Manga Ödülleri hakkında bilgiye www.manga-award.jp adresinden ulaşılabilirsiniz.

AYRINTILI BİLGİ VE BAŞVURU FORUMLARI İÇİN :
    http://www.tr.emb-japan.go.jp/T_04/11.htm
  4. Beğen
    DHspark reacted to Nones in Sakasama No Patema (İnceleme & Tanıtım)   
    Anime Adı: Sakasama No Patema ( Tepetaklak Patema)
    Anime Türü: Bilim-Kurgu, Movie
    Bölüm Sayısı: 1
    Yapım Yılı: 2013

Konu - Hikaye
    Anime, yeraltında ve tünellerle dolu bir dünyada geçiyor. Karanlık ve dar olmasına rağmen insanlar koruyucu kıyafetler giyerek hayatlarını mutlu bir şekilde sürdürürler. Patema, yeraltı köylerinden birinin prensesidir ve tünelleri incelemeye bayılır. “Danger zone” adındaki bir bölge köy halkı tarafından yasaklanmış olmasına rağmen Patema merakına yenik düşüp gitmeye karar verir. Böylelikle Patema'nın hikayesi başlamış olur.

Tanıtım Video

Genel Yorumum:
    Öncelikle bu Movie'nin tanıtım niteliğinde 4 bölümcük bir animesi mevcut. Fakat boşuna zaman öldürmeyin derim. Zaten izleyeceğiniz 4 bölüm animede ki ilk 15 dakikayı oluştuyor.
    Movie türünü seven kişiler için ortalamanın üzerinde bir anime. İzleyiciye bazı bölümler zorlama gelebilir fakat konusu itibariyle öyle bir sarıyor ki, anime sizi tatmin etmesini biliyor.

Müzik:
    Animede açılış müziği yok. Anime biterken girilen müzik var sadece. Oda öyle yerinde giriliyor ki, sözleri de o kadar anlamlı ki animeyi yüzünüzde bir gülümsemeyle bitiriyorsunuz. Hatta yorum yazarken müzik size eşlik edebiliyor. ( Bende öyleydi en azından :) )

Karakterler:

Animede çok fazla insan yok açıkcası.
    2 tip insan var biri normal diğeri tepetaklak olan insanlar.
    Hoş kime göre yada neye göre bu terslik oda ayrı bir tartışma konusu.
    Animeyi, adını da veren Patema ve bir kaza sonucu karşılaştıkları Age'nin kısa süreli derin bağları oluşturuyor. Patema'nın Cesur ve merakı göze çarpan ilk özellikleri, Age bulunduğu düzeni benimsemeyen bir tip. İkilinin en büyük ortak noktaları yaşadığı yeri sevmemeleri.

İzlenebilirlik:
    Herkeste aynı tadı vermeyebilir tabi. ama bana göre ortalamanın üstünde. İzleyenlerin pişman olmayacağından eminim. Türünün hakkını veren, İzleyiciyi ters köşeye yatıran bir anime. Anime çevirmen eray.gns katkılarıyla 3n4bL3 tarafından Türkanime.tv sitesine de yüklenmiş bulunmaktadır. Patema ve Age arasındaki o güven eminim herkesi memnun edecektir.

İlk tanıtım animem kendileri. Umarım daha önce açan olmamıştır.
    Ve izlemeyi düşünürseniz umarım benim kadar keyif alırsınız.
  5. Beğen
    DHspark got a reaction from Namida in Merhaba Millet =)   
    foruma hoşgeldin :) umarım iyi vakit geçirirsin..
  6. Beğen
    DHspark reacted to Ene in Çizimlerim -Ene   
    Merhaba arkadaşlar. 2 yıldır falan resimle ilgileniyorum. Kötü çizmiyorum ama çok iyi de değil. Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi almak istedim.  :cheer2-onion-head-emoticon:
    Şimdi biri çıkıp illu. .s.s..s.s. demesin. 

Naruto. 

Önce KNB karakterlerinin gözlerini çizicektim sonra vazgeçtim başka gözlerde çizdim falan.

Matematik dersinde ki boş anlarım. .s

Sakura. (Çok eski çizim)

Adventure Time anime versiyonu.

Çizim Dünyası' nı takip eden bilir. İmgesel çalışma kopyası.

Goku. 

Yukine. :3

Üsttekinin tam görünümü. :D

İstek olursa çizebilirim yani sorun olmaz. ^-^
  7. Beğen
    DHspark reacted to akahige in çizimlerim   
    Arkadaşlar birkaç eski çalışmam. Fırsat buldukça yeni çalışmalarda ekleyeceğim

8. Beğen
    DHspark reacted to karalamadefteri in Yorozuya - OtakuTürk ~ Gintama Çeviri Grubu   
    Merhabalar herkese! :))

Birer Gintama sever olarak ben ve çevirmen arkadaşımla Gintama mangasını, animenin kaldığı yerden Türkçeye çevirmek için kolları sıvadık.
    2014 Şubattan beri çevirilerimiz devam etmekte..

Blogumuzda okurlarımız yeterince duyuru yapılmadığını söylemiş. O sebeple buradan da bunu duyurayım dedim :))

Öncelikle Yorozuya - Otakutürk Çeviri Grubu; otakutürk sözlük üzerinde tanışan Gintama severlerin kurduğu bir gruptur.  

Gintama bizim ilk çeviri ve edit tecrübemiz oldu. İlk sayılarda biraz sıkıntı yaşasak da zamanla toparladık sanırım eksiklerimizi.. 
    Bir an önce güncele yetişmek için de elimizden geldiğince hızlı şekilde sizlere yeni bölümleri ulaştıracağız..:)

Yeni bölümleri blogumuz ve batoto üzerinden takip edebilirsiniz! 
    Keyifli okumalar.. 

BLOG: http://yorozuya-otakuturk.blogspot.com.tr/
  9. Beğen
    DHspark got a reaction from asci in //Yeni:Onodera/Nisekoi(18.03.2015).:asci:.   
    yakın çizimlerde yüz uzunluğunu daha kısa alıyorsun. yanakları aşağı doğru biraz daha uzatsan karakter tam olacak ama bu şekilde kendi tarzın gibi olmuş. Fanart olduğunu biliyorum ama ben karakterin aynısının çizilmesi taraftarı değilim bu şekilde senin tarzın oluşmuş ve çok beğendim açıkçası. karakterleri daha çok benzetmek istiyorsan dediğim şeyi deneyebilirsin ama bu şekilde devam etsende güzel çalışmalar çıkaracağından eminim.
  10. Beğen
    DHspark reacted to asci in //Yeni:Onodera/Nisekoi(18.03.2015).:asci:.   
    18.03.2015 1 Yeni Güncelleme:
    Nisekoi-Onodera Kosaki:

07 .03. 2015 :
    Zaraki Kenpachi-Yachiru Kusajishi:

01.03.2015:
    Bleach-Grimmjow:

================================================================================================================
    ================================================================================================================
    //7. Seri-Karma/Renkli Çizimlerim(08.02.2015)

Akame ga Kill-Akame:

Naruto:

Naruto-Hinata:

Akame ga Kill-Mine:

Bleach-Ulquiorra(renksiz):

Bleach-Ulquirorra(renkli):

Fairy Tail-Lucy:

//6.Güncelleme_Bleach_(21.01.2015)

Bleach-Ulquiorra:

Bleach-Matsumoto-Hitsugaya:

Bleach-Ichigo/Hollow Mode:

Bleach-Urahara Kisuke:

Bleach-Uryuu Ishida:

Bleach-Shinigami Ichigo:

Bleach-Shinigami Ichigo(renkli hali):

//5.Güncelleme(12.09.2014)

Naruto-Killer Bee:

Fairy Tail-Lucy:

Gintama-Gintoki:

Naruto-Haruno Sakura:

Fairy Tail-Mirajane:

Naruto-Uchiha Sasuke:

Fullmetal Alchemist-Edward/Alphonse Elric:

Naruto-Uchiha Madara:

Fairy Tail-Lucy-maid:

Akatsuki-Chibi-:

//4.Güncelleme(Renkli Çalışmalarım)--(14.07.2014)

Fairy Tail-Laxus:

Fairy Tail-Happy/Carla/Lilly:

Fairy Tail-Erza:

Fairy Tail-Natsu:

Naruto-Mizukage Mei Terumi:

//3.Güncelleme--(14.06.2014)

Arkadaşlar gördüğünüz genel hataları bildirirseniz sevinirim.Bu güncellemedekiler diğer çizdiklerime kıyasla kötü olabilir onu da artık sınav stresine veriyorum(bahane) :)şimdiden teşekkürler.

Fairy Tail-Happy:

Futon:Rasen-Shuriken:

Akatsuki Leader-Pain:

Bakuman-Mashiro&Takagi:

Naruto:

//2. güncelleme--(20.05.2014)Gördüğünüz genel hataları yorum olarak yazarsanız sevinirim.

Fairy Tail-Natsu&Lucy:

Naruto-Hokage Minato:

Kaichou wa maid-sama.Usui&Misaki:

Naruto-Gaara:

Highschool of The Dead-Shizuka:

Naruto-Sennin Mode:

Code Geass-Lelouch vi Britannia:

Naruto-Mizukage Mei Terumi:

Noragami-Yato:

//İlk Seri:
    Naruto-Gaara:

Naruto-Sennen Goroshi:

Naruto-Rock Lee:

Naruto-Uchiha Itachi:

Naruto-Tsunade:

Naruto-Uzumaki Naruto:

Naruto-Hatake Kakashi:

11. Beğen
    DHspark reacted to Ondou in Fan Art   
    Yeni çizim yapmaya başladım.Biraz tavsiye verebilir misiniz??

Yeni Güncelleme:02.04.2015//

12. Beğen
    DHspark reacted to LeornKayn in Milanya [FF]   
    Bölüm 1

Bölüm 2

Bölüm 3

Bölüm 4

Bölüm 5 

6.Bölüm 

(güncel bölüm) Bölüm 7

Hikaye kendi yaratığım Petus evreninde geçmektedir..Evren hakkında bilgeyi eğer hikayeyi yazmaya devam edersem vereceğim...

Tür:Macera,Fantastik,Mitolojik,Doğaüstü güçler olaylar...
    Konu anlatımı bölüm bölüm değişiklik gösterebilir bunu belirtmeyeceğim fakat eğer anlatım tarzı kahramadan ilahiye yada gözlemciye geçerse o metinler arasında büyük bir boşlukla ayıralacaktır
    *Hivean; İlahi dilde ıssız yoksulluk anlamına gelir her usta balıkçı bilir ki Hivean balıklardan ıssız yoksul bir göldür ama bir çok gezgin ve acemi burada saatlerce balık tutmaya çalışır ve vakitlerini boşa harcar
    *Lüevren gri gövdeli bir sihirli ağaçtır ve bilgeliğin simgesidir yaydığı enerji yüksek derece mana yani ruhsal enerji sağlar
    *Leoras Te Nir 8 krallıkta bulunan geniş bir sihirbaz loncası anlamca Leoras'ın 8 elçisi anlamına gelir Leoras güneşin ve kaplanların tanrısıdır
    *Güncel bölüm spoiler içinde olmayandır

Devamını yazarmıyım bilmiyorum devamını yazsam nasıl birşey planlarım neler yazarım düşünmüştüm aslında gelicek tepkiye ve isteğime bağlı olarak karar vereceğim :D
    < :DHikayeyi sınıftaki arkadaşım ingilizce hikaye yazıcaktık bende çevirip yazsın diye bunu yazmıştım ona 1 derste oda aldı fakat çeviremeceğini söyledi iyi dedim bana ver anime sitesine FF olarak yazayım boşa gitmesin dedim tabi ne dediğimi anlamadı :D

< :D

:D> :D>Not:Ayrıca devamını yazarsam aynı şekilde ilerlemeye devam edicek yani ilerledikçe olayların farklı yönlerini göreceğiz sırlar hatıralar nedenler...
  13. Beğen
    DHspark reacted to Hasegawa Taizou in Yorozuya - OtakuTürk ~ Gintama Çeviri Grubu   
    Çok güzel oldu o kadar manga çeviriliyor gintama niye çevrilmiyor diyordum. Ellerinize sağlık lütfen devam edin
  14. Beğen
    DHspark got a reaction from Hokage_Minato in TürkAnime.TV Logosu   
    Arkadaşlar, geçenlerde bir çalışmam için TürkAnime.TV sitesinde ve forumunda bulunan logoya ihtiyacım oldu. Ama teknik bir sorundan dolayı logonun orjinali silinmişti. Bende yeni bir tane yapayım dedim, yaparken düzgün bir şey yapayım da kullanmak isteyenlerde faydalansın dedim. Haber editörleri haber sunarken, AMV lerinizde, FF çalışmalarınızda veya farklı çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Umarım faydalı olur.

Orjinalinin dışında kendi tasarladığım logolarıda paylaşıyorum.

Orjinal Logo (Yazılı)

Orginal Logo (Yazısız)

Beni klasik kesmez daha modern birşeyler olsa diyenler

Sadesi

Kendi çizimimden hazırladığım Logo

15. Beğen
    DHspark reacted to OrangeBox in TürkAnime.TV Logosu   
    Kendi çizdiğin ile modern olan arasında kaldım... :D

Aslında farklı bir yüz olsa da fena olmaz :huh:
  16. Beğen
    DHspark reacted to _phantom_ in TürkAnime.TV Logosu   
    Modern hali çok iyi olmuş :D Eline sağlık :)
  17. Beğen
    DHspark reacted to AlucardHell in TürkAnime.TV Logosu   
    kendi çizimin çok iyiymiş ama alışmışız artık bu logoya
  18. Beğen
    DHspark got a reaction from Byada in TürkAnime.TV Logosu   
    Arkadaşlar, geçenlerde bir çalışmam için TürkAnime.TV sitesinde ve forumunda bulunan logoya ihtiyacım oldu. Ama teknik bir sorundan dolayı logonun orjinali silinmişti. Bende yeni bir tane yapayım dedim, yaparken düzgün bir şey yapayım da kullanmak isteyenlerde faydalansın dedim. Haber editörleri haber sunarken, AMV lerinizde, FF çalışmalarınızda veya farklı çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Umarım faydalı olur.

Orjinal Logo (Yazılı)

Orginal Logo (Yazısız)

Sadesi

19. Beğen
    DHspark reacted to quincy in Bleach OST'ları Türkçe Alt Yazılı   
    Bleach OST'ları Türkçe alt yazılı olarak AnimeFantastica ekibi tarafından çevrilmiş.AnimeFantastica ekibine teşekkürler.

Nothing Can Be Explained

Cometh the Hour Part-A

Cometh the Hour Part-B

Invasion

Treachery

Kyoka Suigetsu Tema-Aizen Sousuke
  20. Beğen
    DHspark got a reaction from Hentai in TürkAnime.TV Logosu   

Orjinal Logo (Yazılı)

Orginal Logo (Yazısız)

Sadesi

21. Beğen
    DHspark got a reaction from Ene in TürkAnime.TV Logosu   

Orjinal Logo (Yazılı)

Orginal Logo (Yazısız)

Sadesi

22. Beğen
    DHspark got a reaction from Cold Dewil in TürkAnime.TV Logosu   

Orjinal Logo (Yazılı)

Orginal Logo (Yazısız)

Sadesi

23. Beğen
    DHspark got a reaction from Barış D. Baryshx in TürkAnime.TV Logosu   

Orjinal Logo (Yazılı)

Orginal Logo (Yazısız)

Sadesi

24. Beğen
    DHspark got a reaction from Soranohikari in TürkAnime.TV Logosu   

Orjinal Logo (Yazılı)

Orginal Logo (Yazısız)

Sadesi

25. Beğen
    DHspark got a reaction from ♠Misaki♠ in TürkAnime.TV Logosu   

Orjinal Logo (Yazılı)

Orginal Logo (Yazısız)

Sadesi

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.