Jump to content

BenGeldim

Üyeler
  • İçerik sayısı

51
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    BenGeldim reacted to Megane-san in Anime Dünyasındaki Karakterlerin Benzerlikleri   
    Verdiğin örneklerden bir kaçını izlemiştim ama bu kadar benzedikleri dikkatimi çekmemişti doğrusu :).

Bence Fairy Tail'den Gildarts ve One Piece'den Shanks görünüş olarak oldukça benziyor.

2. Beğen
    BenGeldim reacted to Kaxell in Manga Akademisi: Bölüm 2 Çıktı! + Sorularınız&Sorunlarınız   
    Sıfırdan Başlayanlar İçin Manga Akademisi: Bölüm 1 (8.52 Mb)
    İndirme Linki
    /Alternatif: TIKLA
    Sıfırdan Başlayanlar için Manga Akademisi:  Bölüm 2  (7.20 Mb)
    İndirme Linki 

/Alternatif: TIKLA

DUYURU:
    Bu konuda sadece  sorularınız yer alacaktır. Ben ya da DHspark arkadaşım en kısa sürede sorularınızı cevaplandıracağız.  

Manga akademisi, her ay turkanime.tv e-dergi ile çıkacaktır. Çıktıktan bir hafta sonra, bu konuda indirme linkini bulabilirsiniz. 
     "Manga Akademisi 2. Bölüm" türkanime.tv dergisinde Temmuz sayısında yer alıyor! Eğer dergi ile beraber okumak isterseniz  BURAYI TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz. (sayfa 94-151 arası)

Lütfen ILK yorumu okumadan cevap yazmayınız.

Eğer çeviri işinize yaradıysa "Beğen" butonuna tıklamanız motivasyonu arttıracaktır. :)

+Ekstra: Sevgili Zeynep Ablam 4 tane birbirinden güzel imza yapmış, aynı şekilde dgraymantr arkadaşımdan bir tane imza istemiştim, beş imzayı da sizlerle paylaşmak istedik. Hazırlayanlara teşekkür ederiz. 

Papillon:

dgraymantr

3. Beğen
    BenGeldim reacted to Abdulkadir in Photo Shop Cs6 Dersleri   
    Evet arkadaşlar aranızda Photo Shop öğrenmek isteyen varsa buyrun.

Programı indirmek için tıklayınız...

Dersleri izleyebilmek için üstüne tıklamanız yeterlidir. Direk youtube'a yönlendirecektir. Bi Beğeniyi esirgemeyin emeğe saygı.

Ders 1

Ders 2

Ders 3 

Ders 4 

Ders 5 

Ders 6 

Ders 7 

Ders 8  

Ders 9  

Ders 10 

Ders 11

Ders 12

Ders 13

Ders 14

Ders 15

Ders 16

Ders 17

Ders 18

Ders 19

Derslerimiz sona ermiştir :D Bi beğeniyi hakettim sanırım :D

Derslerimiz sona ermiştir iyi dersler. Günde 2 ders görseniz Photo Shopu sökersiniz.
  4. Beğen
    BenGeldim reacted to Tugrul. in SOMA için imza çalışmam   
    soma için imza çalışmam

5. Beğen
    BenGeldim reacted to yusufakyurt in Shingeki no Kyojin:Birth of Levi (Levi'nin doğuşu)   
    Konusu :

Levi'nın gözü birliğine nasıl katıldığını anlatıyor. Bu manga sayesınde Levi hakkında bilmediğimiz herşeyi öğreneceğiz.

Şuan araştırdığım kadarıyla türkiyede çevirisini yapan bulunmamakta. OtakuSekai Fansub olarak çevirisini devam ettireceğiz. Şuan tek çalışıyorum günceller biraz geç olabilir bilginize sunarım...

Başlangıç sayfasını okumak için tıklayınız.

6. Beğen
    BenGeldim reacted to Amygirl in Fairy Tail FC (Türkanime TV Loncası)(121 Üye) ( Masterınız değiştirmek istiyor)   
    Mangaka: Hiro Mashima
    Manga yayın tarihi: 23 Ağustos 2006
    Anime yayınlanma tarihi: 12 Ekim 2009
    Tür: Büyü, fantastik, komedi, macera , ecchicik (istek üzerine orta yolu bulayım :D)

Büyünün hakim olduğu bir dünyada Fairy Tail Fiore Krallığı'nda kurulmuş bir büyücü loncasıdır. Lucy Heartfilia bu loncaya katılmak isteyen bir yıldız ruhu büyücüsüdür. Bir Fairy Tail üyesi olan Natsu Dragneel ile tanıştıktan sonra loncaya kabul edilir ve serüvenleri başlar... Fairy Tail hem üyeleri ile hem üyeler arasındaki bağlar nedeniyle diğer loncalardan farklıdır. İşleri kendilerince çözmeyi severler ve çok dikkat çekerler...

Anime ülkemizde dört büyük animenin arasında sayılmaktadır. Gerek ülkemizce gerek dünyada milyonlarca takipçisi vardır.

Bazı karakterler

Natsu Dragneel: Ateş büyücüsüdür. İgneel adında bir ejderha tarafından yetiştirilmiştir. Hareket eden her şeyin üstünde midesi bulanır ( Happy hariç :D )

Lucy Heatfilia: Yıldız ruhu büyücüsüdür. Bu büyücüler anahtarına sahip olduğu yıldız ruhları ile anlaşma yaparlar. Lucy hemen hemen tüm yıldız ruhlarının kalbini kazanarak onları arkadaşıymış gibi görerek onlarla iyi geçinir.

Erza Scarlet: Zırh büyücüsüdür. Çok sayıda zırhı donatarak savaşır. S sınıfı büyücüdür. Başka büyücülerce Titania olarak bilinir. Sinirlidir ancak çok anaçtır.

Gray Fullbuster: Buz büyücüsüdür. Yaratma büyüsü kullanır. Natsuyla sözde iyi geçinemezler ancak dostluklarına diyecek yoktur. ayrıca eğitiminden kaynaklanan bir soyunma huyu vardır :D

Master Makarov: Lonca'nın 3. ve 5. ustasıdır. Bu kısa boylu şirin adam loncanın tüm üyelerini çocukları gibi görür ve onları korur. Ayrıca 10 aziz büyücüden birisidir.

Happy: Natsu'nun çocukken bulduğu yumurtadan çıkan kanatlı bir kedidir. Konuşabilir. Natsu'nun en yakın arkadaşıdır. Balıkları çok sever. Ayrıca çok açık sözlüdür. Gereksiz yerlerde öyle şeyler söyler ki gülmekten ölürsünüz :D

FC mizin imzaları: Birden fazla olsun :D İsteyen yapsın :)

Master- 2. Master
    Amygirl - Oduncunun çırağı

Dragon Slayer'lar

S sınıfı Büyücüler

Aziz Büyücümüz:
    Konoha gakurenin Yellow Flashı varsa bizim de Integralimiz var :D hızı gücü muazzam olan yeni aziz buyucumuz Fiore krallığındaki en hızlı büyücüdür.. Ayrıca muazzam gücü nedeni ile aynı anda 30 kişiyi bir yerden bir yere saniyeler içinde ulaştırır. O bir transporter :D Transporter filminden daha ınce defalarca teklif almış ancak mutevizliğinden dolayı reddetmiştir :P Master olarak size sunmaktan gurur duyarım :D müthiş kaslı kuslu erkek resimleri koyacaktım ama telefondan girdiğim için ancak bu kadar oluyor :D
    İşte karşınızda Integral :D

Loncamızın Prensi:

Üyeler

Kurallar!

FC mizde en çok faideli paylaşım yapan aktif üyelerimizi S sınıfı büyücüleri ilan edilir.

Fairy Tail manga ve animede güncelde olan otaku üyelerimiz Dragon Slayerdırlar.

Aziz büyücüler belirli periyotlarla verilen görevleri ilk yerine getiren üyelerdir. Bu üyeler ilk sayfada istediği büyücü özellikleri ile anılacaklardır.

Ek olarak : 100. 150. 200.... üyelerimiz loncamızın prensi/prensesi seçilecek.

Görev 2: Veriliş tarihi 09.08.2014 Bitiş tarihi: 16.08.2014

Fairy Tail karakterleri arasındaki akrabalık ilişkilerini sayın bakalım :) En çok akrabalık ilişkisi sayan kişi yeni aziz büyücümüz olacaktır :)
    Kurallar değişti.. Yoksa aklına gelmeyen akrabalıklar hakkında kopya çekebilen olabilir. O yüzden kişi kaç akrabalık biliyorsa onların sayısını yazacak.. Mesela Ayşe Fatmanın teyzesi ise bu bir akrabalık olacak.. En fazla bilenden final günü açıklama yapmasını isteyeceğiz. Eğer vaadettiği rakama ulaşamazsa en yüksek sayı veren ikinci kişiden isteyeceğiz :)

Eski Görevler:

7. Beğen
    BenGeldim reacted to kawaii kereste in C.C. [Code Geass]   
    serideki favori karakterimdir, gizemli ve güzeldir ayrıca çok sempatik hareketleri vardır. izlerken bi şekilde bağlar kendisine. Pizza Hut sponsorluğunda çalışır. iplemez tavırları vardır, zaten Lelouch hariç kimseyi iplemez aslında.
  8. Beğen
    BenGeldim got a reaction from ♥Lydia♥ in Japonya ve İslam   
    Ben de sevindim.Helal olsun o dedeye de :D Herkes cesaret edemez dilini,dinini vs. bilmediği bir yerde islamı yaymaya çalışıyor.    :cheer2-onion-head-emoticon:
  9. Beğen
    BenGeldim got a reaction from AzizCanBinen in Merhabaa :))   
    Merhaba herkese,aslında daha önce katılmak istiyordum ama  şimdi katıldım.Mutluyum.Kısaca herkese merhaba umarım ben de uygun bir üye olabilirim.   :lol:
  10. Beğen
    BenGeldim got a reaction from TheLasTHermeS in Merhabaa :))   
    Merhaba herkese,aslında daha önce katılmak istiyordum ama  şimdi katıldım.Mutluyum.Kısaca herkese merhaba umarım ben de uygun bir üye olabilirim.   :lol:
  11. Beğen
    BenGeldim got a reaction from ♥Lydia♥ in Merhabaa :))   
    Hepinize çok teşekkürler bu kadar cevapla hoşgelmiş sayıyorum kendimi :D 
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.