Jump to content

Soranohikari

Üyeler
  • İçerik sayısı

626
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Soranohikari reacted to akahige in çizimlerim   
    Arkadaşlar birkaç eski çalışmam. Fırsat buldukça yeni çalışmalarda ekleyeceğim

2. Beğen
    Soranohikari reacted to DHspark in TürkAnime.TV Logosu   
    Arkadaşlar, geçenlerde bir çalışmam için TürkAnime.TV sitesinde ve forumunda bulunan logoya ihtiyacım oldu. Ama teknik bir sorundan dolayı logonun orjinali silinmişti. Bende yeni bir tane yapayım dedim, yaparken düzgün bir şey yapayım da kullanmak isteyenlerde faydalansın dedim. Haber editörleri haber sunarken, AMV lerinizde, FF çalışmalarınızda veya farklı çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Umarım faydalı olur.

Orjinalinin dışında kendi tasarladığım logolarıda paylaşıyorum.

Orjinal Logo (Yazılı)

Orginal Logo (Yazısız)

Beni klasik kesmez daha modern birşeyler olsa diyenler

Sadesi

Kendi çizimimden hazırladığım Logo

3. Beğen
    Soranohikari reacted to Amygirl in Anime ve Mangalar da Karşılaştığınız En İyi Yüz İfadeleri ve Chibiler   
    İlk favorim Soul Eater dan Soul ve Black Star :D

İkincisi Onizuka :D

Tabi bir de ani ve manyak çıkışlardaki Gintama yüz ifadeleri :D

Lovely Complexten Risa :D

4. Beğen
    Soranohikari reacted to free word in Anime ve Mangalar da Karşılaştığınız En İyi Yüz İfadeleri ve Chibiler   
    yamato tayçonun bu tiplemisni tek geçerim :) 

5. Beğen
    Soranohikari reacted to Mileydi in Anime ve Mangalar da Karşılaştığınız En İyi Yüz İfadeleri ve Chibiler   
    pek yok ama benim en çok hoşuma gidenler  :ph34r:
    Get Backers dan Ginji  ^_^

Yamato Nadeshiko Shichi Henge den Sunako  :P

Kimi Ni Todokeden den Sawako  :rolleyes:

6. Beğen
    Soranohikari got a reaction from free word in visneligazoz'un çizimleri   
    Çizimlerin çok net ve güzel :) birazcık da gölgelendirme yapsan yine çok güzel şeyler çıkar ortaya bence ama tabı gölgelendirme seviyorsan. 
    Edit: yukarıdakı "herhangi bir uchiha" yazını görene kadar  böyle biri var mıydı ya diyerek onun kim olduğunu çözmeye çalışmıştım :D
  7. Beğen
    Soranohikari got a reaction from visneligazoz in visneligazoz'un çizimleri   
    Çizimlerin çok net ve güzel :) birazcık da gölgelendirme yapsan yine çok güzel şeyler çıkar ortaya bence ama tabı gölgelendirme seviyorsan. 
    Edit: yukarıdakı "herhangi bir uchiha" yazını görene kadar  böyle biri var mıydı ya diyerek onun kim olduğunu çözmeye çalışmıştım :D
  8. Beğen
    Soranohikari reacted to visneligazoz in visneligazoz'un çizimleri   
    şimdilik 3 resim koyuyorum zamanla çoğalır herhalde. Belki de çoğalmaz.

edit:

Aradan sonra yeni bir çalışmamı sizlere sunuyorum gençler.

9. Beğen
    Soranohikari got a reaction from karalamadefteri in OtakuTürk Sözlük   
    Şimdi siteye girince hatırladım, sözlük birkaç kez karşıma çıkmıştı. Güzel fikir :)
  10. Beğen
    Soranohikari reacted to karalamadefteri in OtakuTürk Sözlük   
    OtakuTürk Sözlük 28 ekim 2012 kurulmuş olan ilk anime-manga sever sözlüğüdür.

Yazarları kanser eden sözlükspot hataları, bakım çalışmaları ve kısa süreli kapanmalarla bugünlere kadar gelebilmiştir sözlüğümüz… ^^
    Kimi zaman yazar kıtlığı çeksek de kimi zaman da yazarlarla sabahladığımız günler olmuştur.

Her şeye rağmen biz sözlükte vakit geçirmeyi çok sevdik, seviyoruz ve seveceğiz ^^

Sözlük ortamından bihaber misiniz? Hiç mühim değil, sözlükteki tüm yazarların ve moderatörlerin yardımıyla öğrenip alışıyorsunuz. :D

Sözlüğümüzün kurulma amacı; Türkiye’de anime – manga dünyasına bir nebze de olsa katkıda bulunabilmek ve anime – manga severlerin bu kültür üzerine bilgilerini paylaşabilecekleri bir kaynak oluşturmak. Önceliğimiz anime – manga olsa da her telden konuyu paylaşabileceğiniz bir ortam oluşturma çabasındayız.

Bu gün bir incisözlük, ekşisözlük gibi büyük sözlüklerden oldukça uzak olsak da günün birinde büyük bir sözlük olabileceğimizi umuyoruz :D

Her neyse, herkesi sözlüğümüze bekleriz…
    En azından bir göz atın derim! ^_^

Bir bakayım derseniz; OtakuTürk Sözlük

Facebook sayfamıza buradan göz atabilirsiniz.

11. Beğen
    Soranohikari reacted to DHspark in ANİME KOMEDİ 17.05.2014 (5) (hüzünlü hafta)   
    Arkadaşlar geçen haftadan sarkan ANİME KOMEDİ çalışmaları hazır. Bu hafta sonu yayınlamayı düşünüyordum. Ama hafta içi ülkemizin Manisa/Soma ilçesinde gerçekleşen üzücü olaylardan dolayı bu hafta komedi çalışmaları yayınlamayı doğru bulmadım. Soma ile ilgili ufak bir çalışma hazırladım, onu paylaşıyorum. ANİME KOMEDİ'ye bir hafta ara veriyorum. Gelecek hafta daha çok paylaşımla burada olacağım. Bunun yanında bugün yeni hazırladığım logoyu paylaşacağım.

Soma'da hayatını kaybeden insanlarımıza Allah'tan rahmet , yakınları için başsağlığı ve sabır diliyorum.. Umarım yaşadıklarımızdan dersler çıkarırız ve en çok insana kıymet veririz. Ne zaman ki en çok insana kıymet verirsek o zaman ülkemiz yaşamak için mükemmel bir yer olur. Temennim bu yöndedir.

-BİR İNSAN YÜZBİN TON KÖMÜRDEN ÇOK DAHA FAZLA KIYMETLİDİR-

Arkadaşlar geçen logomun üzerinde çok çalışamamıştım. TürkAnime.TV'nin logosundaki küçük, şirin kızdan esinlenerek onun daha büyük (ortaokul çağı diyebiliriz) bir halini yaptım (yardımları için Bedri(Quincy)Burhan başkana -kendisi Bleach FC nin yakışıklı başkanıdır- teşekkür edrim)

Bu da yeni logom

NOT: Burdan TürkAnime.TV yetkililerine; bu kız ortaokul da millete göz kırpmaya başlamış, lisede bunun önünü hiç alamazsınız söyleyeyim. -_-

ANİME KOMEDİ'yi takip eden herkese teşekkürler...
  12. Beğen
    Soranohikari reacted to Tugrul. in SOMA için imza çalışmam   
    soma için imza çalışmam

13. Beğen
    Soranohikari reacted to miyoko-chan in Çalışmalarım...   
    Hepsi iğrenç bence ama sizin görüşlerinizi çok merak ediyorum :)
  14. Beğen
    Soranohikari got a reaction from ♥Lydia♥ in Çalışmalarım...   
    neden iğrenç olsunlar, gayet cici olmuşlar  ^_^
  15. Beğen
    Soranohikari reacted to 0nLin3 in [Light Novel] Legendary Moonlight Sculptor (Türkçe Çeviri, Bir Sanal Gerçeklik Hikayesi)   
    Legendary Moonlight Sculptor
    (Macera, Aksiyon, Komedi, Dövüş Sanatları, Sci-Fi, Fantastik, Dram, Romantizm)

Para için her şeyi göze almaya hazır, Continent of Magic (Büyü Kıtası) isimli oyunda efsanevi Savaş Tanrısı olarak bilinen Weed (Lee Hyun). Kendisi sonunda reşit olduktan sonra oyun oynamayı bırakmaya karar verir. Fakat karakterini silmek yerine satmayı tercih eder. Bazı raslantılar sonucu efsanevi karakeri 3,000,000,000 Won'a (~6,150,000 TL) satılır. Tam artık yoksulluktan kurtulduğuna ve kardeşi ile büyük annesine daha iyi bir hayat yaşatabileceğine sevinirken, babasından miras kalan borçları almaya gelen tefecilerin paranın neredeyse tamamını almasıyla mutluluğu kısa sürmüştür. Fakat artık para kazanmak için ona yeni bir yol açılmıştır. Bu seferki hedefi dünyanın ilk sanal gerçeklik oyunu olan Royal Road'dır (Kraliyet You). Bu hikayede, ailesine olan sevgisi, paraya karşı sınırsız arzusu, kurnaz zekası ve çalışkanlığı ile imparatorluk basamaklarını tırmanan Lee Hyun'un efsanesidir.

Koreli yazar NAM Heesung'un yazdığı bu seri, şu anda 40 kitabı geçmiş bulunmakta. Ancak internette 20'den sonrasını İngilizce bulmak şu an oldukça zor. Buna rağmen Google çeviriye bile razı olan büyük bir hayran kitlesine sahip. Serinin şimdilik ilk 10 kitabını çevirmeyi düşünüyorum.  Oldukça heyecanlı savaşlar, ilgi çekici görevler ile hikaye sizi kendine bağlayacak.

Hikayede SAO'dakinden çok daha iyi savaşlar bulunmakta. Büyük ordular, kaleler ve ırklar, hatta iskelet orduları ve ejderhalar. Fakat hikaye sadece aksiyon üzerine de değil. Aynı zamanda şehirlerin yönetimi, oyun içindeki krallıkların ilişkileri ve stratejiler de bulunmakta. Bu açıdan bu serinin SAO ve Log Horizon karışımı olduğunu düşünüyorum Ama ikisinden de daha iyi bir seri.

Her kitapta 10 bölüm var. Çeviriler biraz yavaş olabilir. Ama koca bir kitap çevirdiğimi düşünürsek, animelerden yavaş çeviri olması gayet normal. Bu yüzden şimdiden özür diliyorum. Umarım anime ve mangada olduğu gibi, Light Novel alanında da gelişebiliriz.

Şu anki çevirmenler:
    0nLin3
    Soranohikari
    diagosakena (mutou)

Cilt 1

16. Beğen
    Soranohikari got a reaction from ibodi in Birkaç çizik   
    Vay be işte resim işte yetenek :) hayal gücü katılmış üstelik :) peki genel olarak neyle boyadın? kuru boya mı yoksa şu manga boyamak için olan kalemlerden mi çözemedim
  17. Beğen
    Soranohikari got a reaction from kaenx in 4.hafta çizim konsepti Kurosaki İchigo   
    Bu da benden  ^_^  el çizme özürlüsü olduğum çok net görülüyor değll mi? :D 

18. Beğen
    Soranohikari got a reaction from Songena in 4.hafta çizim konsepti Kurosaki İchigo   
    Bu da benden  ^_^  el çizme özürlüsü olduğum çok net görülüyor değll mi? :D 

19. Beğen
    Soranohikari reacted to quincy in 4.hafta çizim konsepti Kurosaki İchigo   
    Diğerlerinin yanında benimkisi bişeye benzemedi :( .İlk defa gölgelendirme yaptım bişeye benzedimi bilmiyorum

20. Beğen
    Soranohikari reacted to Shiho in Grafik çalışmalarım~   
    Merhabaa,fazla uzatmaya mahal yok imza istekleri olan varsa alıcağımm    :cute1-onion-head-emoticon:  :dong-onion-head-emoticon:

Birkaç imza çalışmam:

Birkaç banner:

21. Beğen
    Soranohikari reacted to Heiwa. in 4.hafta çizim konsepti Kurosaki İchigo   
    Tam da ichigo çizesim vardı iyi oldu :D (pilot kalemle de ilk denememi yapmış oldum..)

22. Beğen
    Soranohikari reacted to Raion in 4.hafta çizim konsepti Kurosaki İchigo   
    biraz eski bi resmim ama şuan işim var çizemşyorum gomennesai  :)

23. Beğen
    Soranohikari reacted to veritas in 4.hafta çizim konsepti Kurosaki İchigo   
    çizimeye başlayana kadar çizesim olduğunu bile fark etmemişim

daha manga studio da üstünden geçecem gerçi ama şimdilik kağıt üstündeki haliyle atayım...en olmadı deviantart hesabına atarım
  24. Beğen
    Soranohikari reacted to Songena in 4.hafta çizim konsepti Kurosaki İchigo   
    Teşekkürler. :lol:Rukia'yı İchigo'yu çizerken yapıcaktım. İchigo birinci sınıf çocuğu çizmiş gibi görüncekti. "Bu sayılır mı diycektim aah ah. :unsure: " Rukia'yı tutturamadım bir türlü. Çok eksiğim var anatomide hala. :( Bunları niye anlattıysam artık. :D
    Biraz eski ama bunu paylaşayım artık. :lol:

25. Beğen
    Soranohikari reacted to Kaxell in Anime Posterleri +15   
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.