Jump to content
Türk Anime TV Forum

schneizeL

Yöneticiler
 • Mesaj sayısı

  382
 • Üyelik tarihi

 • Başarı

  14

schneizeL kullanıcısının son zaferi 28 Kasım

schneizeL en beğenilen içeriğe sahiptir

schneizeL hakkında

 • Derece
  Genel Admin
 • Doğum tarihi 02-11-1985

Kişisel Bilgiler

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Konum
  Bursa

Son profil ziyaretçileri

5.755 kez ziyaret edildi
 1. schneizeL

  Chatango açılcakmı

  Chatango açılmayacak. Nedeni ise çok fazla kaynak tüketmesi. Sürekli bu konuda şikayet aldığımız için kaldırdık.
 2. Merhabalar, Animeler.net hazır yazılım olduğundan pek bir müdahalede bulunamıyoruz ne yazık ki. Forum'da aynı şekilde müdahale etsek bile güncelleme gelince yaptığımız şeyler boşa çıkabiliyor. O yüzden pek müdahale etmiyorum bu kısımlara. Yine de yapılacak basit şeyleri gözden geçirip bir şeyler yapmaya çalışacağım. Emeğinize sağlık.
 3. Ne tarz bir hata alıyorsunuz?
 4. Merhabalar, Sistemde ufak bir kaç revize işlemi gerçekleştirilmiştir. Darktower arkadaşımızın önerisiyle aşağıdaki değişiklikler yapılmıştır. - Facebook Beğen kısmı kaldırıldı - Günde 1 kez açılan popup kaldırıldı - Forum son güncellemler kısmı 15 başlık olacak şekilde yeniden ayarlandı. - Günün animesi kısmı kaldırıldı. - Ana sayfada listelenen animeler 12 iken 10'a düşürüldü. Güncel site speed test aşağıdaki gibidir; Bu test çok stabil değildir site yoğun olduğunda veya saldırı olduğunda değişiklikler olabilir. MASAÜSTÜ MOBİL Mobil konusunu tekrar belirtmekte fayda var sitemiz hiçbir şekilde mobil uyumlu hazırlanmamıştır. Bu sebeple ayrıca mobil sayfamız bulunmaktadır. m.turkanime.net adresinden erişim sağlayabilirsiniz. saygılarımla
 5. schneizeL

  Siteye Erişim Sorunu

  Merhabalar, Sistemde ufak bir kaç revize işlemi gerçekleştirilmiştir. Darktower arkadaşımızın önerisiyle aşağıdaki değişiklikler yapılmıştır. - Facebook Beğen kısmı kaldırıldı - Günde 1 kez açılan popup kaldırıldı - Forum son güncellemler kısmı 15 başlık olacak şekilde yeniden ayarlandı. - Günün animesi kısmı kaldırıldı. - Ana sayfada listelenen animeler 12 iken 10'a düşürüldü. Güncel site speed test aşağıdaki gibidir; Bu test çok stabil değildir site yoğun olduğunda veya saldırı olduğunda değişiklikler olabilir. MASAÜSTÜ MOBİL Mobil konusunu tekrar belirtmekte fayda var sitemiz hiçbir şekilde mobil uyumlu hazırlanmamıştır. Bu sebeple ayrıca mobil sayfamız bulunmaktadır. m.turkanime.net adresinden erişim sağlayabilirsiniz. saygılarımla
 6. Elbette niyetinizin reklamları kaldırmak olmadığının farkındayım. Sitenin daha kullanışlı ve daha kullanıcı dostu olması için bir şeyleri dile getiriyorsunuz. (Sadece reklam konusu sürekli karşıma çıkınca genel bir açıklama yapma gereği duydum.) Bende istediğiniz gibi yapmak isterim ama dediğim gibi bazı şeyler kontrolünüzün dışında gelişiyor. Belirttiğiniz önerileri dikkate alıyorum müsait bir zamanda bir kaç değişiklik yapacağım. "İzleyemiyor musunuz?” başlığı eğer fansuba ait bir haber yok ise görüntülenen başlığın boş kalması da pek güzel durmuyor o yüzden böyle bir başlık var. Eğer seçilen fansub için haber ayarlanmışsa o haberi görürsünüz. Eğer haber yoksa karşınıza “İzleyemiyor musunuz?” bilgisi çıkar.
 7. Bir kaç test yapıyoruz 2 3 güne eski haline döner.
 8. Göndermiş olduğunuz bir çok şeye katılıyorum yalnız sadece site skin ile bu siteyi ayakta tutabilmek mümkün değil. Kulaktan dolma bilgilerle sitenin reklam gelirlerinden holding kurduğunu düşünüyor olabilirsiniz ne yazık ki gerçekler sandığınız gibi değil. Aşağıda Ağustos ayına ait istatistikleri görebilirsiniz. Normalde bu tarz bilgileri paylaşmam ama ne yazık ki bazı şeyleri bazı insanlara sözlü anlatamıyorsunuz (Üstünüze alınmayın genele hitap ediyorum). Ağustos ayını sitenin en yoğun olduğu dönemlerden biri olduğu için özellikle gönderdim. Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları sitenin en yoğun olduğu dönemler. Muhakkak daha fazla kazanç sağlayacak çözümler vardır ama 10 yıldır site aktif ve 10 yıldır bu tarz reklamlar hariç reklam tekliflerini kabul etmedim. Site döngüsü sağlandıktan sonra gerisi önemli değil. Benim de en çok rahatsız olduğum reklam sayfada zorla açılan reklam ilk fırsatta kaldırmak için elimden geleni yapacağım. (10. yıla özel bir gelişme olabilir.) Aşağıdaki istatistikleri gördükten sonra halen bazı reklam alanlarını gereksiz görüyorsanız diyebileceğim pek bir şey ne yazık ki yok. Bu aralar AdBlock kullanıcıları ile uğraşıyorum. Uğraşmamın sebebi sitede bulunan reklamlı seçeneklere izlenme sayısı eklettirmek, en azından videoların daha geç silinmesini sağlarlarsa minnettar olurum (Alternatifleri yüklediğimiz sitelerin bir çoğu 30, 60 ya da 90 gün izlenmeyen videoları aktif olmadıkları gerekçesiyle siliyor) malum pek bir faydaları söz konusu değil. En azından diğer kullanıcılar için video seçeneklerinin daha hızlı silinmesinin önüne geçebilirler belki. Dip Not : Bu bilgilere inanmayanlar var ise ekran görüntüsünü [email protected]'a gönderip teyit ettirebilir. Çok bilmiş bir arkadaşımız neden özellikle ağustos ayını paylaştığıma anlam verememiş. Ağustos ayı düşükmüş diye onu paylaşmışım sanırım. O arkadaşımız iyice baksın diye 3 aylık datayı ekliyorum. Yakınlaştırıp yakınlaştırıp baksın. Ayrıca site gelirini banka hesabında tutmuyorum özel kasam var orada tutuyorum.
 9. Gerçekleşen saldırılar sebebiyle bir müddet bu kısımlarda sorunlar yaşandı sanırım. Şu an sorun devam ediyor mu?
 10. https://www.turkanime.net olarak bağlantı sağlayabilirsiniz. Direkt "https" yönlendirmesi yaptığımızda XP kullanan kullanıcılardan şikayetler alıyoruz. Bu sebeple direkt girişleri "http" olarak ayarladık.
 11. Merhabalar, Arama sonuçlarında linklerimiz silindiği için ne yazık ki çıkmıyoruz. https://www.lumendatabase.org üzerinden silinen linkleri görebilirsiniz. Lumen'de yer almayan bir çok linkimiz de silinmiş durumda. SSL konusuna gelirsek SSL'i aktif etmememizin sebebi iframe kullandığımız bazı sitelerin SSL kullanmamasıydı. Şu an hemen hemen hepsi kullanıyor ama yine de sorunlar çıkabilir diye aktif etmiyoruz. Önerileriniz için teşekkür ederiz. saygılarımızla
 12. schneizeL

  Site yavaşlığı hakkında

  Merhabalar, Paylaştığınız veriler mobil uyumluluk testi hiçbir zaman mobil uyumlu olduğunu iddia etmedik bunun için ayrı bir sayfamız mevcut. Üslubunuz, eleştiri veya öneri değil direkt çocukça karalama üzerine o yüzden istediğiz yerde takılmakta serbestsiniz sizi burada tutmayalım biz.
 13. schneizeL

  Site yavaşlığı hakkında

  Merhabalar, Evet, sıkıntı olduğunu düşünmüyoruz. Ayrıca bir yavaşlık söz konusu değil. Ekte ilgili ekran görüntüsünü gönderiyorum.
 14. yardım edin bana lütfen anime izlerken yorum yazamıyorum

 15. schneizeL

  Hibike! Euphonium 2. Sezon [13/13]

  Elinize sağlık.
×
×
 • Yeni Oluştur...