Jump to content

Sinsine

Fiber Çevirmen
  • İçerik sayısı

1626
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

317

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Sinsine reacted to KuramaUN in ( 24 / 24 ) Kurau Phantom Memory   
    15-16-17-18-19-20-21-22 ve 23. Bölümler Eklenmiştir. İyi Seyirler...
  2. Beğen
    Sinsine reacted to KuramaUN in ( 22 / 22 ) Samurai Flamenco   
    Anime Adı : Samurai Flamenco
    Anime Türü : Aksiyon, Komedi
    Bölüm Sayısı : 22 / 22
    Yapım Yılı : 2013
    Çevirmen : Bengi Arien
    Düzenleme : KuramaUN, Sinsine
    Özet; Masayoshi Hazama: Herhangi bir süper insan gücü veya ileri teknoloji dönüşümü olmadan “kendi kendine” süper kahraman olan bir adam! Hidenori Goto: Kaderin tuhaf bir oyunu sonucu “süper kahramanın” gerçek kimliğini öğrenen ve bu yüzden de süper kahraman, Hazama yüzünden başı sürekli belaya giren bir polis. Hikâye, bu iki genç adamın, bu dünyada bir adalet kahramanı olmanın gerçek anlamını ararlarken yüzleştikleri zorlukları anlatan, bir tutam komedi ve ciddi dram içeren, gerçek bir kahramanın doğuşunun hikâyesidir.
      Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

3. Beğen
    Sinsine got a reaction from ColonieX in ( 26 / 26 ) Bishoujo Senshi Sailor Moon Crystal   
    20. Bölüm eklendi. İyi seyirler...
  4. Beğen
    Sinsine reacted to vgrkaya in ( 26 / 26 ) Bishoujo Senshi Sailor Moon Crystal   
    Sine-chwan ellerine sağlık, bakınca neredeyse 40 haftadır (8 ay) çeviriyorsun seriyi, bu arada da bitmesine 3 ay kalmış. emeğin için çok çok arigatooo Sin-chwan, finale kadar seninleyiz :)
  5. Beğen
    Sinsine got a reaction from Raven-kun' in ( 12 / 12 ) Owari no Seraph   
    3. Bölüm eklendi. İyi seyirler...
  6. Beğen
    Sinsine got a reaction from Yuchun in ( 06 / 13 ) Jinsei   
    4-5-6. Bölümler eklendi. İyi seyirler...
  7. Beğen
    Sinsine got a reaction from Barış D. Baryshx in ( 23 / 22+ ) Shigatsu wa Kimi no Uso   
    21-22 Final Bölümleri eklendi. Seri tamamlanmıştır. Bizden takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yeni serilerde görüşmek üzere, iyi seyirler...
  8. Beğen
    Sinsine reacted to jans09 in ( 12 / 12 ) Owari no Seraph   
    İlginç bir anime. Bu sezon baya bi güncelim var :D Dinlenmek ne güzel şey... 

13 yaşa çok kişi takılmış benim bu konudaki düşüncem; 13 yaş artık çocukluğun bitip ergenliğe girme yaşı, vampirler daha lezzetli olan :mellow:  çocuk kanını içmek için virüs yayıp yetişkinleri öldürüp kendilerine karşı çıkamayacak kadar küçük ve aklı daha dünya işlerine erememiş olan çocukları alarak kanlarını içiyor, karşılığında da onları besleyerek, büyüseniz de burada virüs kapmadan yaşarsınız güvencesini veriyorlar. 

Ama dışarıdakiler nasıl hayatta kaldı derseniz bi cevabım yok : :unsure: yakında animeden duyarız diye umuyorum :P

Bu bir düzenlemedir.. İkinci bölümde dışarıdakilerin nasıl hayatta kaldıkları da ortaya çıktı. Merak eden izlesin :D

Elinize sağlık arkadaşlar :)

Ziyadesi 13 yaşta da kalınmıyor. Büyüyo onlar büyüyo...
  9. Beğen
    Sinsine got a reaction from jans09 in ( 12 / 12 ) Owari no Seraph   
    Serinin tanıtım videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=r9MwOH8gn5w
  10. Beğen
    Sinsine got a reaction from goktukodakci in ( 12 / 12 ) Owari no Seraph   
    Anime Adı : Owari no Seraph
    Anime Türü : Dram, Shounen, Vampir, Doğaüstü-Güçler
    Bölüm Sayısı : 12 / 12
    Yapım Yılı : 2015
    Çevirmen : Sine Güneş (Sinsine)
    Düzenleme : Sine Güneş (Sinsine)
    Özet; Bir gün, 13 yaşın üzerindeki bulaşan tüm insanları öldüren gizemli bir virüs, Dünya'da ortaya çıktı. Aynı zamanda, dünyanın karanlık köşelerinde gizlenen vampirler gün yüzüne çıktı ve insan ırkını esir aldı. Yetimhanedeki herkesle iyi geçinen Hyakuya Yuuichirou da dahil tüm çocuklar, vampirler tarafından hayvan muamelesi gördüler. Esaret altında bile, Yuuichirou'nun hayalleri hep büyüktü; tüm vampirleri öldürmek istiyordu.

Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

11. Beğen
    Sinsine reacted to Raven-kun' in ( 12 / 12 ) Owari no Seraph   
    Bölüm gerçektende çok iyiydi tam bana göre bir animeymiş :D Parmaklarınıza sağlık  :P
  12. Beğen
    Sinsine got a reaction from SUNA in ( 12 / 12 ) Owari no Seraph   
    Tam emin olmamakla birlikte, sanırım 13 yaşından önce yetimhanede maruz kaldıkları muamelenin intikamını büyüyüp güçlendikten sonra alacak şeklinde gelişecek olay. Hep birlikte bekleyip göreceğiz  :) 
    Teşekkür ederim.
  13. Teşekkür
    Sinsine got a reaction from Enacra in ( 12 / 12 ) Owari no Seraph   
    Özet; Bir gün, 13 yaşın üzerindeki bulaşan tüm insanları öldüren gizemli bir virüs, Dünya'da ortaya çıktı. Aynı zamanda, dünyanın karanlık köşelerinde gizlenen vampirler gün yüzüne çıktı ve insan ırkını esir aldı. Yetimhanedeki herkesle iyi geçinen Hyakuya Yuuichirou da dahil tüm çocuklar, vampirler tarafından hayvan muamelesi gördüler. Esaret altında bile, Yuuichirou'nun hayalleri hep büyüktü; tüm vampirleri öldürmek istiyordu.

Klasör Linki

14. Beğen
    Sinsine got a reaction from MooNeY in ( 12 / 12 ) Owari no Seraph   

Klasör Linki

15. Beğen
    Sinsine reacted to Ghettosan in Türk Anime Çeviri Ekibi [TAÇE]   
    Sen koskoca bir animeyi sadece 1 bölüm izleyerek değerlendirme puanlandırma yapıyorsan yalnız çok büyük yanlışın var söylemek isterim. Sana bu arada bu işin içinde olan birinden küçük bir bilgi olsun. Yarım bırakılan animelerin büyük bir kısmı(bir kaç fansubu bu işten ayrı bırakıyorum anlıyacağın) fansubların popüleritesini arttırmak için aldığı ama ilgi göremeyince bıraktığı seriler. Çevirmenlerin arasında böyle tipler çok fazla. Önce hangi fansublar işini nasıl yapıyor bir araştır öğren sonra o fansubların sayfalarına gidip çemkir derim. TAÇE içerisinde yarım bırakılan serilerin %95'lik kısmı çevirmenin çeviri yapmayı bırakması yüzündendir ve onlar zaten zamanla çeviriliyor. Dediğim gibi en azından izlediğiniz alt yazı kime ait hangi fansuba ait onlara dikkat edin oralara gidin. Sadece video'yu yayınlayan sitenin forum sayfası diye buraya doluşmaya gerek yok. Ve tekrar ediyorum, eğer TAÇE yarım bırakmış ise illa tamamlanır ondan şüpheniz olmasın.
  16. Beğen
    Sinsine reacted to Ghettosan in Türk Anime Çeviri Ekibi [TAÇE]   
    Parası neyse verelim diyorsun ama cidden bunu karşılayabilecek misin merak ediyorum? Hiç gerçekten bir çevirmene gidip çeviri ücretlerini sordun mu :D Ben tercümanlık okuyan bir arkadaşıma söyledim gel sende çevir diye kendisi de anime meraklısı. Adamın tek verdiği cevap ''Aylık 1'den aşağı verirlerse gelmem.'' Bu adam daha üniversite 3. sınıf öğrencisi :D O yüzden konuşmadan önce gerçekten Sine arkadaşımızın bahsettiği gibi saygı unsurlarını bir öğren derim :D 

Ayrıca sana bir şey söylemek istiyorum eğer sadece kulaktan duyma Japonca biliyorsan iyi ki yapmamışsın :D Gerçekten bilenler için çok iğrenç bir durum ortaya çıkabilirdi :D 
  17. Beğen
    Sinsine got a reaction from Evallark in Türk Anime Çeviri Ekibi [TAÇE]   
    Arkadaşlar sonuçta biz de çevirmenler olarak kendi ilgimizi çeken serileri çeviriyoruz. Sizin beğenmeyip de izlememe hakkınız olduğu gibi bizim de beğenmeyip çevirmeme hakkımız var. Sonuçta bu iş gönüllülük sistemine dayanan bir iş. "Zaten bu seriyi izliyorum, e bari izlemişken çevirisini de yapayım da başkaları da faydalansın" mantığından yola çıkarak yapıyoruz çevirileri, en azından durum benim için böyle. Hiç ilgi duymadığım bir seriyi çevirmek için niye kendimizi zorlamamızı isteme bencilliğinde bulunuyorsunuz anlamıyorum. Bahsettiğiniz serileri beğeniyor olabilirsiniz, bunu dile getirip çevirisinin yapılıp yapılmayacağını sormak da en doğal hakkınız ama kimse çevirmiyor diye önünüze gelen yetkiliye/çevirmene atar gider yapmak gibi bir hakkınız olduğunu düşünmüyorum. Çevirmenlerin "insafına" kaldığınızı söylüyorsunuz ama o çevirmenler olmasa şuan bulduğunuz kadarını bile bulamıyor olacaktınız ki ben yıllar önce daha doğru düzgün hiçbir fansub/anime sitesi yokken en popüler serilerin bile Türkçe altyazılısını bulmak için aylar yıllar beklediğimi biliyorum. Sizin 20 dakikada izleyip burun kıvırdığınız seriler/bölümler için çevirmenler kendi özel zamanlarından çalarak saatlerini harcıyorlar. Biraz emeğe saygı duyulması gerektiğini ve maalesef Türk insanı olarak saygı konusunda oldukça yetersiz olduğumuzu düşünüyorum. Ayrıca son olarak, fansub'lar her daim kendi aralarında seri dağılımı yapabilecek olsalardı, zaten ortada birden çok fansub değil tek bir fansub olurdu. Biraz mantık yürüterek bunun her durumda söz konusu olamayacağını fark edebileceğinizi düşünüyorum. Tüm bu açıklamalara rağmen hiçbir şeyin değişmeyeceğini bilmek biraz üzücü ama konuşmaları okuduktan sonra da yazmadan geçemedim.
  18. Beğen
    Sinsine got a reaction from Rofh in Türk Anime Çeviri Ekibi [TAÇE]   
    Arkadaşlar sonuçta biz de çevirmenler olarak kendi ilgimizi çeken serileri çeviriyoruz. Sizin beğenmeyip de izlememe hakkınız olduğu gibi bizim de beğenmeyip çevirmeme hakkımız var. Sonuçta bu iş gönüllülük sistemine dayanan bir iş. "Zaten bu seriyi izliyorum, e bari izlemişken çevirisini de yapayım da başkaları da faydalansın" mantığından yola çıkarak yapıyoruz çevirileri, en azından durum benim için böyle. Hiç ilgi duymadığım bir seriyi çevirmek için niye kendimizi zorlamamızı isteme bencilliğinde bulunuyorsunuz anlamıyorum. Bahsettiğiniz serileri beğeniyor olabilirsiniz, bunu dile getirip çevirisinin yapılıp yapılmayacağını sormak da en doğal hakkınız ama kimse çevirmiyor diye önünüze gelen yetkiliye/çevirmene atar gider yapmak gibi bir hakkınız olduğunu düşünmüyorum. Çevirmenlerin "insafına" kaldığınızı söylüyorsunuz ama o çevirmenler olmasa şuan bulduğunuz kadarını bile bulamıyor olacaktınız ki ben yıllar önce daha doğru düzgün hiçbir fansub/anime sitesi yokken en popüler serilerin bile Türkçe altyazılısını bulmak için aylar yıllar beklediğimi biliyorum. Sizin 20 dakikada izleyip burun kıvırdığınız seriler/bölümler için çevirmenler kendi özel zamanlarından çalarak saatlerini harcıyorlar. Biraz emeğe saygı duyulması gerektiğini ve maalesef Türk insanı olarak saygı konusunda oldukça yetersiz olduğumuzu düşünüyorum. Ayrıca son olarak, fansub'lar her daim kendi aralarında seri dağılımı yapabilecek olsalardı, zaten ortada birden çok fansub değil tek bir fansub olurdu. Biraz mantık yürüterek bunun her durumda söz konusu olamayacağını fark edebileceğinizi düşünüyorum. Tüm bu açıklamalara rağmen hiçbir şeyin değişmeyeceğini bilmek biraz üzücü ama konuşmaları okuduktan sonra da yazmadan geçemedim.
  19. Beğen
    Sinsine got a reaction from Witch in Türk Anime Çeviri Ekibi [TAÇE]   
  20. Beğen
    Sinsine reacted in Türk Anime Çeviri Ekibi [TAÇE]   
    İngilizce öğren. 
  21. Beğen
    Sinsine reacted to Toprakezgi in ( 17 / 12+ ) Kamisama Hajimemashita II   
    Sine ellerine, emeğine sağlık canım. :wub: 

Şu animenin sonu bir türlü gelmeyecek gibi geldi bir an için.  :ph34r:  
  22. Beğen
    Sinsine reacted to Songena in ( 17 / 12+ ) Kamisama Hajimemashita II   
    Çeviri icin teşekkürler. :)
  23. Beğen
    Sinsine reacted to Amygirl in ( 17 / 12+ ) Kamisama Hajimemashita II   
    Ellerine sağlık  :)

Çok şirin bir seri :) Bugün izleyeceğim finali de  :)
  24. Beğen
    Sinsine reacted to Barış D. Baryshx in ( 24 / 24 ) Bonjour♪Koiaji Pâtisserie   
    Emeğinize sağlık, seri ters harem ellem, kızlara önerelim o zaman ;)
  25. Beğen
    Sinsine got a reaction from Barış D. Baryshx in ( 24 / 24 ) Bonjour♪Koiaji Pâtisserie   
    20-21-22-23-24. Final Bölümleri eklendi. Seri tamamlanmıştır. İyi seyirler...
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.