Jump to content

gökhan

Üyeler
  • İçerik sayısı

66
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    gökhan got a reaction from otakumuyum in Karakter Tasarımı - Eleştirilerinizi Bekliyorum   
    Anime Studio kulanıyorum animasyon için, karakteri de orada tasarladım ama illustrasyon ile de tasarlanabilir.
  2. Beğen
    gökhan reacted to Sabah Sisi in Pokemon Go   
    Pokemon tipleri hakkında şu tablo hemen her işinizi görür.

3. Beğen
    gökhan got a reaction from Sabah Sisi in Pokemon Go   
    Arkadaşlar bildiğiniz üzere Pokemon Go çılgınlığı aldı başını gidiyor. Öncelikle oyun ülkemiz için henüz yayınlanmadı, APK doslarının da çoğunun virüslü olduğu bildiriliyor(Ben oyunu önce android telefonuma yükledim ama SMS falan bir sürü uyarılar verdi hemen apar topar sildim). O yüzden Android kullanıyorsanız biraz daha sabretmenizi önereceğim. Bir iPad veya iPhone'niz varsa iş değişiyor, App Store hesabınızı yurtdışına çevirerek veya sıfırdan bir yurtdışı hesabı oluşturarak oyunun orijinal haline ulaşailiyorsunuz. SBendeniz de sonunda oyunu iPad Mini'me yükledim. Kısaca tecrübelerim şöyle:
    1- Oyun özellikle şehir merkezleri gibi yoğun bölgelerde sıklıkla kasıp kapanabiliyor. Buralarda dikkat edilmeli.
    2- Karşınıza ne kadar pokemon çıkarsa yakalayın, fazlalıkları Transfer diyerek o Pokemon'un puanıyla takas edebiliyorsunuz.
    3- Oyun bir türlü açılmıyorsa ve bekletiyorsa önce oyundan tamamen çıkın ve cihazınızı biraz dinlendirin. Ardından arkaplanda çalışan her şeyi kapayın. İnterneti de kapayarak oyuna başlayın. Oyun internet yok uyarısı verince internetinizi açın ve oyuna başlayın.
    4- Yakaladığınız pokemonları hemen evrim gerittireyim diye puan harcamanıza gerek yok, level atladıkça karşınıza daha yüksek puanlı pokemonlar gelecek. Bol bol pokemon yakalayıp level arttırmaya bakın.
    5- Poke stoplarda poke topu ve yumurta gibi envanterler çıkıyor, es geçmeyin.
    6- Oyun sıklıkla hata verip kapanıyorsa oyunun kameraya erişimni kapatın. Bunun yanında "Energy Safe Mode" seçeneğini de işaretlemeniz iyi sonuç verebilir.
    7- Oyun cihazınızı çok ısıtıyorsa ara ara cihazınızı kapayıp açın, serin tutmaya çalışın.
    8- İnternet kotanızı sıklıkla kontrol edin, pek kota dostu değil gibi.
    Şimdilik benden bu kadar.

NOT: Bu arada pokemon sınıfları hakkında bilgi sahibi olan birileri de yazabilirseniz: Ör. Kaya, Ateş, Buz, Çimen, Su, Zehir gibi türlerin hangilerinin birbirine üstünlüğü var detaylı verebilirseniz sevinirim.
  4. Beğen
    gökhan got a reaction from Barış D. Baryshx in Pokemon Go   
    Arkadaşlar bildiğiniz üzere Pokemon Go çılgınlığı aldı başını gidiyor. Öncelikle oyun ülkemiz için henüz yayınlanmadı, APK doslarının da çoğunun virüslü olduğu bildiriliyor(Ben oyunu önce android telefonuma yükledim ama SMS falan bir sürü uyarılar verdi hemen apar topar sildim). O yüzden Android kullanıyorsanız biraz daha sabretmenizi önereceğim. Bir iPad veya iPhone'niz varsa iş değişiyor, App Store hesabınızı yurtdışına çevirerek veya sıfırdan bir yurtdışı hesabı oluşturarak oyunun orijinal haline ulaşailiyorsunuz. SBendeniz de sonunda oyunu iPad Mini'me yükledim. Kısaca tecrübelerim şöyle:
    1- Oyun özellikle şehir merkezleri gibi yoğun bölgelerde sıklıkla kasıp kapanabiliyor. Buralarda dikkat edilmeli.
    2- Karşınıza ne kadar pokemon çıkarsa yakalayın, fazlalıkları Transfer diyerek o Pokemon'un puanıyla takas edebiliyorsunuz.
    3- Oyun bir türlü açılmıyorsa ve bekletiyorsa önce oyundan tamamen çıkın ve cihazınızı biraz dinlendirin. Ardından arkaplanda çalışan her şeyi kapayın. İnterneti de kapayarak oyuna başlayın. Oyun internet yok uyarısı verince internetinizi açın ve oyuna başlayın.
    4- Yakaladığınız pokemonları hemen evrim gerittireyim diye puan harcamanıza gerek yok, level atladıkça karşınıza daha yüksek puanlı pokemonlar gelecek. Bol bol pokemon yakalayıp level arttırmaya bakın.
    5- Poke stoplarda poke topu ve yumurta gibi envanterler çıkıyor, es geçmeyin.
    6- Oyun sıklıkla hata verip kapanıyorsa oyunun kameraya erişimni kapatın. Bunun yanında "Energy Safe Mode" seçeneğini de işaretlemeniz iyi sonuç verebilir.
    7- Oyun cihazınızı çok ısıtıyorsa ara ara cihazınızı kapayıp açın, serin tutmaya çalışın.
    8- İnternet kotanızı sıklıkla kontrol edin, pek kota dostu değil gibi.
    Şimdilik benden bu kadar.

NOT: Bu arada pokemon sınıfları hakkında bilgi sahibi olan birileri de yazabilirseniz: Ör. Kaya, Ateş, Buz, Çimen, Su, Zehir gibi türlerin hangilerinin birbirine üstünlüğü var detaylı verebilirseniz sevinirim.
  5. Beğen
    gökhan got a reaction from redstak in Selam gençler   
    Hoş geldin Quasar, kalıcı olmazsan sevinirim :D Ben de Loki bu arada.
  6. Beğen
    gökhan got a reaction from Luluna in Karakter Tasarımı - Eleştirilerinizi Bekliyorum   
    Arkadaşlar öncelikle yorumlar için teşeekkürler. Özellikle Luluna seni gerçekten tebrik ederim, esinlendiğim modellerden biri amazon kraliçesiydi.
    Karakter tutsak, yalnız, içine kapalı, sembolik olarak zincirleree vurulmuş bir kadın karakter olacak. Kendisine benzeyen başka biriyle karşılaşacak sonrasında da. Bu arada çizimin tamamı aşağıda. Omuzlarını bedene uygun yapmıştım ama hala geniş duruyorsa ufaltabilrim. Aynı zamanda bakışları da animasyon içinde değişecek, yani çatık kaşlı kalmayacak.

7. Beğen
    gökhan reacted to Nones in İtiraf Köşesi   
    İnsanların tercihlerini, dini seçimlerini, her türlü fikirlerini  acımasızca eleştiren, kendi fikri doğrultusunda olmayan  düşünceleri yanlış olarak gören ve o kişilere ölümü hak gören, kendi çıkarları doğrultusunda insanların ölümüne sebebiyet verebilen, bundan da hiçbir şekilde rahatsızlık duymayan, hatta buna alkış tutan her türlü insandışı yaratıktan nefret ediyorum.

8. Beğen
    gökhan got a reaction from fl0xz in Fotoğraf makinesi almayı planlıyorum   
    Kamera gibi hassas elektronik cihazları online ortamdan almaya ben şahsen güvenmyorum. Fotoğraf konusunda kendini geliştirmek istiyorsan hiç değilse D3200 ile başlasan fena olmaz. Şöyle bir kampanya gördüm güzel: http://www.istanbulbilisim.com.tr/nikon-dslr-d3200-18-55mm-vr-lens-kit-fotograf-makinesi-canta-fiyati,70610.html
    Eğer İstanbul'a yolun düşemiyorsa Mediamarkt'ı da düşünebilirsin.
  9. Beğen
    gökhan got a reaction from jans09 in Bilimkurgu Öykü Kitabım: Virüs   
    Arkadaşlar merhaba. Yoğunluktan ötürü bir süredir foruma uğrayamıyordum. Bu süre zaarfında bilimkurgu türündeki öykülerimi toparlayıp e-kitap haline getirdim ve online ortamda bir yayınevine bağlı olmadan, bağımsız bir yazar olarak yayınladım: Bunun artısı kitabın fiyatını elimden geldiğince düşük hatta sembolik derecede tutabilmem,eksisi ise kitabın tanıtımı ve yayın mecraları konusunda bir desteğin olmaması oldu. Aşağıda kitapla ilgili bilgiler mevcut. Vakit ayırıp da göz atarsanız sevinirim:
    "Ödüllü animasyon yönetmeninden sizi yeni ufuklara taşıyacak, bilimkurgu öykülerinden oluşan fantastik bir macera.
    Kitabın ismi, içindeki öykülerden biri olan Virüs'ten geliyor. Distopik bir gelecekte geçen öyküde ölümsüzlüğe ulaşmak için biyolojik bedenlerini terk edip kendilerini robotlaştırmış olan insanlar dünyaya hükmetmektedir. Robotlaştırılmayı reddedip yeraltına sığınan azınlıktaki insanlığın elindeki tek umut ise, tüm robo-insanları yok edecek bir virüstür. Fakat robo-insanların da kendi planları vardır. Kitaptaki diğer öykülerde insanlık dünyaya verdiği zarar yüzünden yargılanmalı mı, gerçek ile hayal ayırt edilebilir mi, adalet nedir veya sağlanabilir mi gibi sorulara yanıtlar aranıyor.

E-kitap tüm Android, iOS cihazlarda ve tüm Mac bilgisayarlarda.
    Not: iBookstore yurtdışı Apple hesapları üzerinden çalışmaktadır, Android'de bir kısıtlama yoktur.

Playstore: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gokhancilam.book.AOVXGFZPDDMANSECO&hl=tr
    iBooks Store: https://itunes.apple.com/us/book/virus/id1125138506?ls=1&mt=11
    "

10. Beğen
    gökhan got a reaction from Nones in Bilimkurgu Öykü Kitabım: Virüs   
    Teşekkürler, umarım beğenirsin. Yorumlarını bekliyor olacağım.
  11. Beğen
    gökhan reacted to Nones in Bilimkurgu Öykü Kitabım: Virüs   
    Konu oldukça güzel duruyor.
    Şimdiden emeğinize sağlık en kısa sürede okuyacağım
  12. Beğen
    gökhan got a reaction from Nones in Bilimkurgu Öykü Kitabım: Virüs   
    Arkadaşlar merhaba. Yoğunluktan ötürü bir süredir foruma uğrayamıyordum. Bu süre zaarfında bilimkurgu türündeki öykülerimi toparlayıp e-kitap haline getirdim ve online ortamda bir yayınevine bağlı olmadan, bağımsız bir yazar olarak yayınladım: Bunun artısı kitabın fiyatını elimden geldiğince düşük hatta sembolik derecede tutabilmem,eksisi ise kitabın tanıtımı ve yayın mecraları konusunda bir desteğin olmaması oldu. Aşağıda kitapla ilgili bilgiler mevcut. Vakit ayırıp da göz atarsanız sevinirim:
    "Ödüllü animasyon yönetmeninden sizi yeni ufuklara taşıyacak, bilimkurgu öykülerinden oluşan fantastik bir macera.
    Kitabın ismi, içindeki öykülerden biri olan Virüs'ten geliyor. Distopik bir gelecekte geçen öyküde ölümsüzlüğe ulaşmak için biyolojik bedenlerini terk edip kendilerini robotlaştırmış olan insanlar dünyaya hükmetmektedir. Robotlaştırılmayı reddedip yeraltına sığınan azınlıktaki insanlığın elindeki tek umut ise, tüm robo-insanları yok edecek bir virüstür. Fakat robo-insanların da kendi planları vardır. Kitaptaki diğer öykülerde insanlık dünyaya verdiği zarar yüzünden yargılanmalı mı, gerçek ile hayal ayırt edilebilir mi, adalet nedir veya sağlanabilir mi gibi sorulara yanıtlar aranıyor.

Not: iBookstore yurtdışı Apple hesapları üzerinden çalışmaktadır, Android'de bir kısıtlama yoktur.

Playstore: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gokhancilam.book.AOVXGFZPDDMANSECO&hl=tr
    "

13. Beğen
    gökhan got a reaction from Red-King in Bilimkurgu Öykü Kitabım: Virüs   

"

14. Beğen
    gökhan got a reaction from Barış D. Baryshx in Bilimkurgu Öykü Kitabım: Virüs   

"

15. Beğen
    gökhan got a reaction from Kikuchi in Bilimkurgu Öykü Kitabım: Virüs   

"

16. Beğen
    gökhan got a reaction from Hitsugaya in Kişisel web anime projem: Grammon   
    Arkadaşlar boş anlarımda yapmaya başladığım 2d bir animasyon çalışması var. Adı Grammon. İlk bölümünü aşağıdan vaktinizi ayırıp da izlerseniz eleştirilerinizi beklerim.

http://youtu.be/GLwbf9t7xj4

Not: Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Yanlış yerdeyse ilgili alana taşımanızı rica ederim.
  17. Beğen
    gökhan reacted to kennet in Kişisel web anime projem: Grammon   
    İntro tipi yerde Yazıyı hangisi ile yaptın ?

Ve tebrikler başarıların devamını dilerim :)
  18. Beğen
    gökhan reacted to Aoi Shuu in Kişisel web anime projem: Grammon   
    eline saglık eglenceli güzel bir çalışma bunun yanı sıra yetenegin var 
  19. Beğen
    gökhan got a reaction from SiyahDranza in Attack on Titan 2. Sezon Tanıtım Videosu Yayınlandı   
    Spoiler gibi olacak ama, spoiler butonu bulamadığım için direkt yazıyorum: Normal titanlar Eren gibi özel insanları yediklerinde yeniden insana dönüşebilme yeteneği kazanıyorlar, o yüzden yeme ihtiyacı güdüyorlar. Hatta Eren'in başka güçleri de olduğu için diğer dönüşebilen titanlar dahi Eren'i yemek istiyor.

Dış dünyadan gelen ve dönüşebilen titanların, duvarın içindeki dünyadakilerin aralarına karışmalarının sebebi de büyük maymun Titan. Son sayılardan da anlaşılacağı üzere ondan emir alıyorlar.
  20. Beğen
    gökhan reacted to OneAutmnLeaf in God Eater'ın 9. Bölümü Final Bölümü Olacak..   
    İlk defa bi anime için 9 bölüm olacak diye sevindim yani bunu bile başardılar helal olsun diyorum.  :good-job-onion-head-emoticon:
  21. Beğen
    gökhan reacted to lordsasuke in Size göre "En Berbat/Kötü Sonu Olan Anime"   
    1-Deadman Wonderlan ( 1 ay geçti ben hala yeni bölüm bekliyordum :huh: )
    2-Code:Breaker (ben hayatımda böyle güzel çizimleri olan ve böyle salak biten bi anime daha görmedim resmen içimde ukte kaldı :mellow: )
  22. Beğen
    gökhan got a reaction from Rofh in Sizi Gerçekten Etkileyen, Ağladığınız / Aşırı Duygulandığınız Animeler (Spoiler Vererek Konuya Değinebilirsiniz)   
    Aklıma gelenler şimdilik şu şekilde:
    1- Dragonball Z:

2- Slam Dunk(manga):

3- One Piece:

4- Bleach:

23. Beğen
    gökhan reacted to Sakuragi in 11. İstanbul Japon Filmleri Festivali   
    Tarih: 4-5-6-7-13-14 Şubat 2015
    Yer: AKBANK SANAT Sinema Salonu
    (İstiklal Cad. No.8, Beyoğlu, İstanbul)
    * Giriş ücretsizidir.
    * Koltuk sayısı sınırlı olduğundan (124 koltuk), biletler seanstan bir saat önce gişeden dağıtılacaktır.
    *Tüm filmler Japonca seslendirmeli olup, Türkçe altyazılıdır.

PROGRAM

4 Şubat 2015 (Çarşamba) 19.00

Tomurcuklar Açarken

Büyük bir şirkette çalışan Shunsuke, eşi, iki çocuğu ve babasıyla birlikte yaşamaktadır. Kendini fazlasıyla işine verdiğinden, farkında olmadan evle ilgili konular karısı Akiko’nun üzerine kalır. Oğlu Daisuke ve kızı Sakiko’nun da ne düşündüklerinin farkında değildir. Aile ilişkileri pek iyi değilken baba Shuntaro’ya demans (bunama) teşhisi konur. Shunsuke bu gerçeği anlamak istemez ve aile ile duyguları çatışır. Sonunda gerçekleri anlayan Shunsuke, önemli bir iş toplantısına katılmayarak babasının anılarının izini takip etmek üzere bir aile gezisine çıkma kararı alır. Shunsuke’nin bu davranışı karşısında şaşıran aile, ilkbaharın ilk günlerini geçirmek üzere Shuntaro’nun memleketine gittiğinde değişim başlar.
    Bu film, Masashi Sada tarafından yazılan aynı adlı kitaptan esinlenerek yapılmıştır.

Yönetmen: Mitsutoshi Tanaka Oyuncular: Naoto Ogata, Kaho Minami, Masato Yano, Karen Miyama   Yapımı 2014, Renkli, 107dk   (38. Montreal Uluslararası Film Festivali Focus on World Sinema dalı resmi davet filmi)

5 Şubat 2015 (Perşembe) 19.00

Rikyu'nun Yolunda  
    Çay seremonisi ustası Sen no Rikyu, 3000 asker tarafından çevrilmiştir. Yağmurlu ve fırtınalı bir havada,  gök gürültüsü içinde İmparator Vekili Hideyoshi Toyotomi’nin emri ile harakiri yapmak üzeredir. Rikyu, kılıcını kendi karnına tam saplamak üzereyken eşi Soon, Rikyu’ya eskiden beri şüphe duyduğu konu ile ilgili sorusunu sorar : “Hayatında benden başka kimse var mı?”. Rikyu, o soru üzerine 10’lu yaşlardan itibaren yaşadığı hayatındaki olağanüstü inişler ve çıkışları hatırlamaktadır.
    Bu film, Kenichi Yamamoto tarafından yazılan ve 140. Naoki Sanjugo ödülüne layık görülen aynı adlı kitaptan esinlenerek yapılmıştır.

Yönetmen: Mitsutoshi Tanaka Oyuncular: Ebizo Ichikawa, Miki Nakatani, Danjuro Ichikawa, Nao Omori, Yusuke Iseya    Yapımı: 2013, Renkli, 123dk Ödül: 37. Japon Akademi Ödülü'nde 9 dalda Üstün Performans Ödülü   37. Montreal Uluslararası Film Festivali En İyi sanata Katkı Ödülü  

6 Şubat 2015 (Cuma) 16.00       Miyori'nin Ormanı
    Anlaşamayan ebeveyn ile büyüyen 11 yaşındaki Miyori, babasının isteğiyle büyükannesine emanet edilir. Büyükannenin evine yakın ormanda yürüyüşe çıktığında çeşitli esrarengiz olaylarla karşılaşır. Yıldırım düşmesinden dolayı kırılan kiraz ağacında çiçek açması, orada olmaması gereken kaplanın ortaya çıkması gibi… Kısa süre sonra orman cinleri Miyori’nin önüne çıkar. Başka kimsenin göremediği cinler, yakın zamanda barajın altında kalacak olan ormanı kurtarmasını  Miyori’den rica eder. Bu durumda  Miyori ne yapacak….

Yönetmen: Nizo Yamamoto Ses Oyuncuları: Yu Aoi, Etsuko Ichihara, Hiroyuki Amano, Aya Takashima Yapımı: 2007, Renkli, 105dk  

6 Şubat 2015 (Cuma)  19.00   Kaligrafinin Gücü - Kızların Zaferi-

Japonya’nın başlıca kağıt üretim merkezi olan Ehime Eyaleti’nin Shikoku Chuo şehri “kağıt şehri” olarak bilinirdi. Ancak ekonomik durgunluğun etkisiyle şehir refahını kaybetmişti.
    Satoko, Shikoku Chuo Lisesi, Kaligrafi Kulübü başkanıdır. Yazı ustası olan babasının beklentileri Satoko üzerinde baskı oluşturuyordu. Etkin biçimde olmasa da Kaligrafi Kulübü’nün faaliyetlerine katılıyordu.
    Bir gün, doğum iznine ayrılan öğretmenin yerine geçici olarak Ikezawa, Kaligrafi Kulübü’nün danışmanı olarak görevlendirilir. Ikezawa öğrencilerin önünde, müzik eşliğinde bir kaligrafi gösterisi yapar. Ikezawa’nın bu performası, her biri çeşitli sorunlarla uğraşan kulüp üyeleri ve şehrin kendisi gibi bir durgunluk yaşayan Kaligrafi Kulübü için dönüm noktası olur. Hem Başkan Satoko hem de kulüp üyeleri ayrı ayrı kaligrafiye gönül verir ve yeniden harekete geçerler.

Yönetmen: Ryuichi Inomata Ses Oyuncuları: Riko Narumi, Rio Yamashita, Nanami Sakuraba Yapımı: 2010, Renkli, 121dk  

7 Şubat 2015 (Cumartesi)  17.30     Kelime Bahçesi  

Ayakkabı tasarımcısı olmak isteyen Takao (Lise son sınıf), okulu asıp eski Japon tarzı bir bahçede ayakkabı çizimleri yapmaktadır. Bir gün kendinden yaşça büyük, Yukino adlı (27 yaşında) gizemli bir kadınla tanışır. İkilinin yolları daha sonra sık sık kesişmeye başlar. Yalnız bu karşılaşmalar hep yağmurlu günlerde olmaktadır. Onlar ilişkilerini derinleştirip birbirlerine açılmaya çalışmaktadır. Ama yağmur mevsimi sona ermek üzeredir.

Yönetmen: Makoto Shinkai Ses Oyuncuları: Miyu Irino, Kana Hanazawa, Fumi Hirano Yapımı: 2013, Renkli, 45dk  

7 Şubat 2015 (Cumartesi)   19.00       Ruhların Kaçışı

Bu hikâyenin başrolündeki Chihiro, 10 yaşındadır. Yeni gelişen bir bölgeye ailecek taşınırken yolunu kaybedip esrarengiz bir dünyaya girer ve yanlışlıkla tanrıların toplandığı hamam "Aburaya" ya girer. Beddua ile domuz şekline dönüştürülen anne ve babasına dönemeyen ve yapayalnız kalan Chihiro, gizemli genç delikanlı Haku ile tanışır. Haku, Chihiro’nun anne babasını kurtarmak için bu hamamda çalışmak gerektiğini söyler. Chihiro, "Aburaya" nın sorumlusu Yubaba ile anlaşma yapıp orada çalışmayı başlar. Chihiro, gerçek dünyaya dönüp anne babasına tekrar kavuşabilecek midir?

Yönetmen: Hayao Miyazaki Ses Oyuncuları: Rumi Hiiragi, Miyu Irino, Takeshi Naito, Yasuko Sawaguchi  Yapımı: 2001, Renkli, 124dk           13 Şubat 2015 (Cuma)  16.00     Miyori'nin Ormanı  

13 Şubat 2015 (Cuma)  19.00     Rikyu'nun Yolunda     14 Şubat 2015 (Cumartesi)  19.00     Tomurcuklar Açarken  

Kaynak: Sakuragi
  24. Beğen
    gökhan got a reaction from misas in Yaşadığın En Korkunç Olay?   
  25. Beğen
    gökhan got a reaction from Phryne in Kişisel web anime projem: Grammon   
    Arkadaşlar boş anlarımda yapmaya başladığım 2d bir animasyon çalışması var. Adı Grammon. İlk bölümünü aşağıdan vaktinizi ayırıp da izlerseniz eleştirilerinizi beklerim.

Not: Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Yanlış yerdeyse ilgili alana taşımanızı rica ederim.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.