Jump to content

Red-King

Üyeler
  • İçerik sayısı

1363
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

8

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Red-King reacted to quincy in Bleach Manga Tartışma   
    Bleach son bölüm temsili :d

Xcution ekibi çok uzun zamandır yoktu ortada gelmesi bu kadar uzun sürmeseydi keşke. Hiç değilse bir kaç quincy dövüşüne katılsalardı ilginç olabilirdi. Aşağı yukarı 170 bölümdür yoklar. Bu kadar uzun sürer mi kubo senseiiiiii
  2. Beğen
    Red-King reacted to Kaxell in Re:Zero Teori ve Bölüm Değerlendirmesi [Spoiler İçerir]   
    Emilia'nın seiyusunun söylediği ending:

3. Beğen
    Red-King got a reaction from Rosiecy in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Nice mutlu senelere  "Rosiecy " ^_^
  4. Harika
    Red-King got a reaction from fuuki in Anime'ye kendini fazla kaptıran Japon genç   
    Şunu şöyle bırakayım da konuya bal olsun. 
    Bu arada arkadaşın kendini bu dünyadan soyutlaması, tamamen aptallık ve korkaklıktır.

5. Beğen
    Red-King got a reaction from Jiangshi in Anime'ye kendini fazla kaptıran Japon genç   
    Bu arada arkadaşın kendini bu dünyadan soyutlaması, tamamen aptallık ve korkaklıktır.

6. Beğen
    Red-King got a reaction from jans09 in Anime'ye kendini fazla kaptıran Japon genç   

7. Beğen
    Red-King got a reaction from Raffee in Anime'ye kendini fazla kaptıran Japon genç   

8. Beğen
    Red-King reacted to Jiangshi in Anime'ye kendini fazla kaptıran Japon genç   
    Japonya'da İngilizce öğretmenliği yapan bir Amerika'lı öğrencilerinden yaz tatillerinde neler yaptıklarını anlatan bir ödev yazmalarını istemiş. Öğrencilerinden birinin yazdığı ödev öğretmeni şoke etmiş:
    "...Sonra birine çarptım.
    "Pardon" dedim, bir de baktım o bir kadındı.
    Kısa kızıl saçlıydı, gözleri badem şeklindeydi ve siyah pembe renklerinde bir yukata giyiyordu.
    O da 'Pardon' dedi.
    Ona 'İncindin mi? Adın ne?' diye sordum.
    O da dedi ki 'Bir şeyim yok. Adım Nishikino Maki.
    Arkadaşım beni bekliyor. Görüşürüz!'.
    Ona ilk görüşte aşık olmuştum.
    Hayatımın en güzel anısıydı.
    Japonya'da okullarda saçınızı boyatmanıza izin verilmez. Eğer çocuk yaşça büyük, kısa saçlarını kızıla boyatmış Maki Nishikino adında gerçek bir kadından bahsetmiyor ise, ki bu bayağı ilginç bir tesadüf olurdu, bahsedilen kişi Love Live! School Idol Project serisinden bir Anime karakteri. 

Bu Anime Japonya'da oldukça meşhur ve fanları var, deli gibi tapıyorlar bu anime idollerine. Çocuk eğer hocasını trollemiyor ise çok değişik bir boyutta yaşıyor. Hoca kağıdı değerlendirdikten sonra altına da not düşmüş: 'Love Live Gerçek Değil!' diye. :D 

9. Beğen
    Red-King got a reaction from noazewiz in 「AMV」Listem   
    Şimdi bak sahne seçimlerini güzel yapmışsın iyi hoş effect vermişsin ama...
    Sanki eksik olan bir şeyler var.
    Şarkı seçimlerinin güzel olmasına karşın; sahneler ve ritimler birbirinden bağımsız hareket ediyor. Bunu düzeltirsen daha üst düzey performans da AMV yapabilirsin. 
    Ben zamanında çok çektim bunun kahrını ama Kikuchi denilen gundam delisi baya yorumlarıyla haşladı beni  :D 
  10. Beğen
    Red-King reacted to Kikuchi in 「AMV」Listem   
    Fena değil , ama biraz daha geliştirmen lazım :D
    Bana birilerini hatırlatıyorsun :D Red King
  11. Beğen
    Red-King reacted to UnderminE in ( 12 / 12 ) Tales of Zestiria the X   
    AMT'de suke isimli üyenin yazdığı şu kısmı okumanızı öneririm animeye henüz başlamamış olan arkadaşlar:

12. Beğen
    Red-King reacted to Kaxell in Re:Zero Teori ve Bölüm Değerlendirmesi [Spoiler İçerir]   
    Bölümden sonra göğsüme bir öküz oturdu be.  

13. Beğen
    Red-King reacted to Ecciel in Planetarian [VN] Türkçe Çeviri Projesi [TAMAMLANDI!]   
    Planetarian ~küçük bir gezegenin hülyası~
    “Gökevine neden gelmiyorsunuz? Ne olursa olsun her daim devam edecek olan sonsuzluğun göz alıcı parıltısı. Gökyüzündeki bütün yıldızlar sizi bekliyor.”
    Uzay kolonizasyon projesinin başarızlığından bu yana 30 sene geçti. İnsanoğlunun soyu neredeyse tükendi. Dünya’da sonu gelmeyen ölümcül bir Yağmur yağıyor. 
    “Hurdacı” adlı insanlar medeniyetin enkazlarını yağmalayarak geçinmeye çalışırlar. 
    O Hurdacılardan biri enkazların en tehlikelerinden birine — bir “Lahit Şehri”‘ne yalnız girer. Bu ölü şehrin ortasında savaş öncesi bir gökevini keşfeder. Ve gökevine girişinde Hoşino Yumemi adlı bir arkadaş robot tarafından karşılanır. Hiç kuşkulanmadan Hurdacı’nın 30 seneden sonra gelen ilk müşterisi olduğunu düşünür. Ona hemen yıldızları göstermeye kalkar fakat gökevinin projektörü arızalıdır. Robotun konuşmalarından akıl sır erdiremeyen Hurdacı projektörü tamir etmeyi kabul eder…
    [Steam’den alıntı]

BakaYume Çeviri Ekibi olarak sizlere gururla duyurmak isteriz ki, ilk projemiz olan Planetarian'ın deneme sürümünün çevirisi tamamlanmış ve yayınlanmıştır. Tam sürümün çevirisi de tamamlanmış olup düzenlemeleri devam etmektedir. Yakın zamanda tam sürümün yamasını çıkaracağız. 
    Deneme sürümünü indirmek, ve proje ile ilgili gerekli bilgileri ve kurulum talimatlarını okumak için tıklayınız.
    Türkçe yama v1.0 çıktı!
    Ekran Görüntüleri:

14. Beğen
    Red-King reacted to jans09 in Animeler Hakkında Bilmedikleriniz / Size İlginç Gelen Şeyler   
    Sakuragi Hanamichi ve mangaya uyarlanan gerçek yaşam öyküsü... 

Hanamichi Sakuragi 1968'de sıradan bir işçi sınıfı ailesinin çocuğu olarak dünyaya geldi. Annesini küçük yaşta kaybettiği için yeterince anne sevgisi göremeyerek sorunlarını şiddet ile çözmeye çalıştı. Küçük yaşta boyu ile dikkat çeken Hanamichi'nin boyu 12 yaşındayken 1.75'ti, vücudu devamlı kavga ettiği için güçlü ve dayanıklıydı. Tokyo Üniversitesi spor sahasında öğrencilerle kavga ederken onu gören basketbol takımı koçu, Hanamichi'nin bedensel gücü, hızı ve kavgadaki çevikliğini far edip ondan takıma girmesini istedi. Bir süre idman yapan Hanamichi 17 yaşındayken 1.89 boyundaydı ve Japon Milli Basketbol Takımına karşı oynadı. Profesyoneller kadar iyi oynadığı oyunda, takımının 59 sayısının 33'ünü Hanamichi atmıştı. Takımı, Japon Milli Basketbol takımına 59-115 yenilmişti. Hanamichi'nin ilk maçı harika olmuştu. O dönemde kaos içinde olan Japon basketbolu için Hanamichi'ye "Japon Basketbolunun Umudu" lakabı takıldı. Bir yıl sonra babası hastalandı. Tokyo'ya dönen Hanamichi açısından bu yolculuk her şeyine mal oldu. Tokyo otobüsünden indi ve yolun karşısındaki hastaneye doğru ilerlediği sırada hızla gelen bir araba Hanamichi'ye çarptı. Her ne kadar bedeni için "Çelik Gövde" dense de çarpmanın etkisi çok güçlüydü ve çok zarar vermişti. Yere yığıldı ve anında hastaneye götürüldü. Fakat artık çok geçti. Ameliyathaneye götürülürken iç kanamadan öldüğüne sadece 18 yaşındaydı... Japon Basketbol Dünyası tamamen yıkıldı. Yaşadıkları bu kayba "muazzam" adını verdiler. Mangaka Takehiko Inoue'nin "Slam Dunk" adlı mangası, Hanamichi'nin gençlik hikayesini anlatmaktadır.  
  15. Beğen
    Red-King reacted to Papyon in Oyun tanitimi - Yu-Gi-Oh! PROFESSIONAL   
    Merhaba arkadaşlar bugün sizlere bir oyunu taniticam. Oyun aslinda çizgifilmdir ve 2005'li yıllarda türkiyede yayinlanmiştir.     Çizgifilmini izlemek için; [1] http://www.turkanime.tv/anime/yu-gi-oh [2] http://www.turkanime.tv/anime/yu-gi-oh-gx [3] http://www.turkanime.tv/anime/yu-gi-oh-5d-s [4] http://www.turkanime.tv/anime/yu-gi-oh-zexal [5] http://www.turkanime.tv/anime/yu-gi-oh-arc-v   Kısaca özetlemek gerekirse, içinde 11.000'den fazla kart bulunan taktiksel bir kart oyunudur. Büyü kartlari olsun, tuzaklar olsun, özel canavarlar olsun. Tamamiyla taktiğe dayali bir oyun. Tabikide bu oyundada kanser desteler var, bazi cancer oyuncular sayesinde biraz sıkılabilirsiniz fakat oda açarken no meta yazarsaniz gelmezler muhtemelen.   Yanliz bukadar anlatiyorum ama oyun gerçekten çok karmaşık. Özel çağrıma yollarini bilmeden hiç bişey yapamazsiniz. Bunlari özetlemek gerekirse;   Normal çağrı = 4lvl ve alti canavarlari direk olarak sahaya atabilirsiniz.   Fedali çağrı = 5lvl ve üstü canavarlari elinizden direk çağıramazsiniz. Bunun için sahadaki 1 canavari feda etmelsiniz. 8lvl ve üstünde 2 kart feda etmeniz gerekiyor.   Ritual çağrı = Bu çok eski bi teknik pek kullanan yok. Ayin kartina ve gerekli materyallere ihtiyaciniz var.    
    Fusion çağrı = Polymerazation kartina ihtiyaciniz var. 2 veya daha fazla canavari birleştirerek çok daha güçlü bir şey çağırmanizi sağlar.   BUNU KESİN İZLEYİN. MANYAK BİŞEY    
    Synchro çağrı = 1 veya daha fazla canavar ve bir tuner canavarina ihtiyaciniz var. 2 kartin lvl'larinin toplaminda bir synchro canavari çağırmanizi sağlar.       XyZ Çağrı = Çok detayli versionlari var, ben temel versionunu anlaticam, bu arada en sevdiğim çağrıdır. 1 veya daha fazla ayni lvl'a sahip kartlarin birleşiminden oluşur, Örnk = [4lvl+4lvl]. Bu kartlar overlay denen birimler kullanir ve bunlari harcayarak kendi özelliklerini etkinleştirirler.    
    XyZ Çağrı [RANK-UP-MAGİC] = Rank-up-magic karti kullanarak XyZ canavarinin Rankını yükseltirsiniz. Bir canavari XyZ yaptiğniiz zaman lvl yerine Rank'ı olur ve bu canavara Rank-up-magic kullandiğiniz zaman daha yüksek rütbe bir XyZ çağırmanizi sağlar.    
    Pendulum çağrı = Gerçekten nasil anlatacağımı bilmiyorum. Zor yani. Animesini izleyerek öğrenin derim. Yu-Gi-Oh! Arc-V'de var sadece bu çağrı.       İndirmek için;  http://ygopro.org/ https://www.ygopro.co/     Oyuna başlayan olursa yardim ederim ^^.   Ulaşmak isteyenler; Skype = Murattnt Steam = http://steamcommunity.com/id/Keima_/    
  16. Beğen
    Red-King got a reaction from Sabah Sisi in Red King 「AMV」2016 (Eski Konu Silindi.)   
    Eski konum silinmiştir arkadaşlar, bu konu üzerinden AMV paylaşmaya devam edeceğim,
    Kanalıma abone olabilirsiniz.
    Güncel Animelerden Re:Zero ile karşınızdayım bu sefer; 

17. Beğen
    Red-King reacted to Kaxell in 2016 Bahar Dönemi Top 15'deki Animeler   
    Yabancı anime severlerin katıldığı 18 bin kişinin ankete göre en beğenilen 15 bahar animesi şöyle sıralanıyor:
    15. Magi: Sinbad no Bouken - 364 oy

14. Mayoiga - 400 oy

13. Joker Game - 420 oy

12. Flying Witch - 464 oy

11. Sousei no Onmyouji - 554 oy

10. Gakusen Toshi Asterisk 2. Sezon - 602 oy

9. Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to Omotta? - 665 oy

8. Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge - 833 oy

7. Sakamoto desu ga? - 953 oy

6. Kiznaiver - 1,068 oy

5. Koutetsujou no Kabaneri - 1,106 oy

4. Bungou Stray Dogs - 1,423 oy

3. Boku no Hero Academia - 1,531 oy

2. Ansatsu Kyoushi 2. Sezon - 1,635 oy

1. Re:Zero - 1,951 oy

#Sonuçlar top 3 deki sıralama haricinde çok şaşırtıcı gelmedi. Boku no Hero Academia'nın yeni bir shounen türü anime olmasından dolayı birinci, re:zero gibi hastalıklı bir animeyi  3. beklerdim. 
    Kaynak: GoBoiano
  18. Beğen
    Red-King reacted to Kikuchi in Red King 「AMV」2016 (Eski Konu Silindi.)   
    İşte görmek istediğim şey buydu :D
  19. Beğen
    Red-King got a reaction from Kikuchi in Red King 「AMV」2016 (Eski Konu Silindi.)   
    Eski konum silinmiştir arkadaşlar, bu konu üzerinden AMV paylaşmaya devam edeceğim,
    Kanalıma abone olabilirsiniz.
    Güncel Animelerden Re:Zero ile karşınızdayım bu sefer; 

20. Beğen
    Red-King got a reaction from redstak in Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?   
    Berserk S2 Bölüm-1
  21. Beğen
    Red-King reacted to Sinsine in ( 12 / 12 ) Berserk   
    Anime Adı : Berserk
    Anime Türü : Aksiyon, Macera, Şeytanlar, Dram, Fantastik, Korku, Askeri, Romantizm, Seinen, Doğaüstü Güçler
    Bölüm Sayısı : 12 / 12
    Yapım Yılı : 2016
    Çevirmen : Eldorwyn
    Düzenleme : Eolo-sama
    Özet: Siyah kılıç ustası olarak bilinen Guts, onu ve kadınını takip eden şeytani güçlerden sığınacak bir yer ve ayrıca kendisini bir kötü kurban olarak damgalayan adama karşı olan intikamını aramaktadır. Sadece muazzam gücü, yeteneği ve kılıcından yardım alan Guts, kendisini insanlıktan çıkarabilecek olan bir hiddetle dövüşürken kasvetli kaderine karşı da mücadele etmek zorundadır. Berserk: Shakespeare'in Macbeth eserinin teması eşliğinde, acımasızca kılıç oyunlarının ve uğursuz kaderin, karanlık ve düşündürücü olan bir hikayesidir.

Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

22. Beğen
    Red-King reacted to Berker51 in Bleach Ne Zaman Bitecek? Bleach Mangası Sona Yaklaştı!   
    Bleach Ne Zaman Bitecek? Tite Kubo’nun Mangası Bleach Artık Sona Yaklaştı

Weekly Shonen Jump, 31. sayısında Bleach’in sona yaklaştığını duyurdu. Bleach’in 680. bölümünde yapılan bu duyuruda, manganın sona yaklaştığının belirtilmesinin yanında sona kaç bölüm kaldığı ise kasıtlı olarak karalanmış durumda.

2001 yılından itibaren Tite Kubo’nun kaleminden bizlere ulaşan Bleach, 2004 yılında başlayıp 2012 yılında sonlanmış 366 bölümlük anime serisine, 4 tane filme, pek çok oyun ve roman adaptasyonuna ve bu yaz sahnelenecek olan yeni gösteriyle beraber 11 sahne gösterisine sahip. Devam ettiği takdirde 7 Ağustos 2016 tarihinde Bleach 15. yılını doldurmuş olacak. “Bir zamanların üç büyükleri” içerisinde yer alan bir başka manga Naruto da 15. yılını doldurmasının ardından çok kısa bir sürede sona ermişti.
    Peki sizce manganın sona ermesine kaç bölüm kalmış olabilir?

Kaynak: AnimeFantastica

23. Beğen
  24. Beğen
    Red-King got a reaction from Hildagarde in Ao no Exorcist 2. Sezon Geliyor   
    Baya sevdiğim bir seriydi, duygusal patlamalar yaşadığım openingleri olsun, fedakarlıklar olsun. Rage, kardeşlikler ve arkadaşlıklar.
    Baya sevindirici bir haber 2017 'yi sabırsızlıkla bekiyorum.
  25. Beğen
    Red-King reacted to gökhan in Bilimkurgu Öykü Kitabım: Virüs   
    Arkadaşlar merhaba. Yoğunluktan ötürü bir süredir foruma uğrayamıyordum. Bu süre zaarfında bilimkurgu türündeki öykülerimi toparlayıp e-kitap haline getirdim ve online ortamda bir yayınevine bağlı olmadan, bağımsız bir yazar olarak yayınladım: Bunun artısı kitabın fiyatını elimden geldiğince düşük hatta sembolik derecede tutabilmem,eksisi ise kitabın tanıtımı ve yayın mecraları konusunda bir desteğin olmaması oldu. Aşağıda kitapla ilgili bilgiler mevcut. Vakit ayırıp da göz atarsanız sevinirim:
    "Ödüllü animasyon yönetmeninden sizi yeni ufuklara taşıyacak, bilimkurgu öykülerinden oluşan fantastik bir macera.
    Kitabın ismi, içindeki öykülerden biri olan Virüs'ten geliyor. Distopik bir gelecekte geçen öyküde ölümsüzlüğe ulaşmak için biyolojik bedenlerini terk edip kendilerini robotlaştırmış olan insanlar dünyaya hükmetmektedir. Robotlaştırılmayı reddedip yeraltına sığınan azınlıktaki insanlığın elindeki tek umut ise, tüm robo-insanları yok edecek bir virüstür. Fakat robo-insanların da kendi planları vardır. Kitaptaki diğer öykülerde insanlık dünyaya verdiği zarar yüzünden yargılanmalı mı, gerçek ile hayal ayırt edilebilir mi, adalet nedir veya sağlanabilir mi gibi sorulara yanıtlar aranıyor.

E-kitap tüm Android, iOS cihazlarda ve tüm Mac bilgisayarlarda.
    Not: iBookstore yurtdışı Apple hesapları üzerinden çalışmaktadır, Android'de bir kısıtlama yoktur.

Playstore: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gokhancilam.book.AOVXGFZPDDMANSECO&hl=tr
    iBooks Store: https://itunes.apple.com/us/book/virus/id1125138506?ls=1&mt=11
    "

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.