Jump to content

Pseudohomophylus

Üyeler
  • İçerik sayısı

646
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

59

İletiler bölümüne Pseudohomophylus kullanıcısının eklediği dosyalar

1. shidare, 28.06.2021 - 12:01 tarihinde yazdı:

dosya 121kb yi aştığından dolayı diğer resimleri yükleyemiyorum. Yardımcı olacak varsa çok sevinirim :D

Spoiler

mecha_rengar_by_woozie637_dcv21tv-pre.jpg

Tarayıcıdan google'a gir >>>"url al" yaz >>> dosyayı yükle ve url bağlantısını kopyala 

Bu şekilde boyut fark etmeksizin tüm resim dosyalarını yükleyebileceğini düşünüyorum.

Dipnot: Bağlantı zamanla desteklenmeyebilir, belli aralıklarla paylaşımlarını güncellemek yararına olacaktır.

İyi forumlar

:onion_emo_2_by_theg_force:

2. haikurema, 25.06.2021 - 10:40 tarihinde yazdı:

Ne olduğuyla ilgili zerre fikrim yok ama foruma girdiğimde üst üste bildirim almıştım 1 yıldır kullanıyorsun aferin, şu, bu diye :fan_by_pineapple_soup-d8ryy5z:. Dahil edilmiş demek oluyor yani sanırım :cool-onion-head-emoticon:.

:flying-crazy-rabbit-emoticon:Öyle mi dersin :flying-crazy-rabbit-emoticon:

heymely, 25.06.2021 - 21:01 tarihinde yazdı:

Kafamızda deli sorular :whaaat3-onion-head-emoticon:

Spoiler

tenor.gif

KRHerusaizu, 27.06.2021 - 15:58 tarihinde yazdı:

Bize newbie demek hakaret sanki ...
    :bad-luck-crazy-rabbit-emoticon:

Kime göre neye göre sorgulanır Sapık 

Depreşme hemen kalk bakalım dağıt o kara bulutları kafandan:waiting-onion-head-emoticon:

Amygirl, 28.06.2021 - 11:30 tarihinde yazdı:

Hiçbir fikrim yok. Çok da umursamadım :fan_by_pineapple_soup-d8ryy5z:

Site ile ilgili bir yenilenmeye gidilecek o sırada forum düzeltilirse düzeltilir yoksa pek de önemsenmez

Arkadaşlar şunu kabullenin. 11 yıllık bu forum şu an sadece TAÇE için burada. Geri kalanı sizin bizim dışında kimsenin umurunda değil :homelessonionplz:

Kalbim çıt, göz yaşım pıt...  üzüldüm Amy-Senpaii:hell-yes-onion-head-emoticon: 

Yanıtlar için teşekkürler, öpüldünüz:onion_head___smooch___by_elorae_chan: 

3. Ohayou_Kerem, 27.06.2021 - 21:23 tarihinde yazdı:

@Pseudohomophylus Animenin Türkeç adından tahmin etme kısmında Krallık'a yine Krallık demişim niye öyle dedim ben de bilmiyorum :D Gece yazmıştım kafam gitti herhalde :D 

Olur öyle çok da şeetmeyelim >,<

Zorojuro, 5 saat önce tarihinde yazdı:

Selam

Selam Zoro-san

pambuk, 16 dakika önce tarihinde yazdı:

Seelam naber

Selam Pambık görmeyeli uzun zaman oldu iyilik sağlık senden naber?

Herkese iyi akşamlar:spa-onion-head-emoticon:

4. Öncelikle herkese iyi forumlar. Güncelleme ile ilgili açılan son konu 2013 yılından kalma olduğundan oraya ileti atıp hortlatmak yerine bu şekilde soru sormayı uygun gördüm, site yetkililerinin affına sığınarak 2 soru sormak istiyorum. :cute2-onion-head-emoticon:

Bir önceki forumda ortalama 100 ileti başına 1 level atlanıyor ve seviye yükseldikçe de gerekli ileti sayısı giderek artıyordu. Güncel sistemde leveller yerini rütbelere bırakmış görünüyor. Topluluk puanı, Rütbeler ve Rozetler tam olarak nedir, nasıl elde edilir? 

Diğer sorum da eski üyelerin önceki iletileri Rütbe sistemine dahil edilecek mi?

Şimdiden cevap vermek için vakit ayıracak olan arkadaşlara teşekkürler ve iyi çalışmalar:relax2-onion-head-emoticon:

5. heymely, 33 dakika önce tarihinde yazdı:

Ah ah Kel bir gitti pir gitti, göremedim ben onu. Çoğu kişi kayıp listemde benim. :big-eye-onion-head-emoticon:

Gelirse etiketi görür bir şekilde

Caferhan'ın dışında arkadaşım olan herkesi toplayabilirim sanırım:yawn_by_theonionhead-d5qjeu1: 

Kalan sağlar bizimdir misali:embarrassed2-onion-head-emoticon: 

Hem o da gelmek isterse mekanı görür zaten Afyon-nambır-van-Kaymağımıss

Taze kanlardan da çok tatlı insanlar var eminim onlar da buranın coştuğunu görmek isteyeceklerdir.

Kapımız her insan evladına açık 

Bir  sonraki ziyarete kadar esenlikle kalın dutluk sakinleri

Homhom Kaçar:ballerina-crazy-rabbit-emoticon:

Spoiler

6. FeyoChama, 28.04.2021 - 02:33 tarihinde yazdı:

favori anime karakterlerimden birini bırakayım o zaman :D spo içine alacam yani okursanız spo yersiniz ona göre okuyun :D

sakata gintoki (anime: gintama)

İçeriği Görüntüle

edo döneminde yaşamış bir samuraydır. o zamanlar uzaylılar japonya'yı istila ettiği için, samuraylık bitmek üzeredir ve savaş çıkmıştır. shogun(hükümet) de uzaylıların tarafındadır.

küçücük çocukken savaş çıkmış, samuray ailesi olduğu için tüm ailesi öldürülmüştür. sonra savaş alanında tek başına dolanıp ölenlerin cebindeki yemekleri yiyerek ve kılıçla kendini savunarak hayatta kalmış, "ceset yiyen şeytan" ünvanını almıştır.

shoyuo isimli bir adam onu bulur, ona kılıcını verir ve onu kendi ücretsiz okuluna davet eder. fakirlere, yetim ve öksüzlere bedava samuraylık ve okuma yazma eğitimi vermektedir, oysa bu bir suçtur ve yakalanırsa öldürülür.

gintoki de onun en başarılı öğrencilerinden birisi olur. orada 2 arkadaş edinir, katsura ve takasugi.

ancak devlet onları bulur ve okullarını yakar, shouyo-sensei'yi de idam etmek için esir alırlar.

gintoki, katsura, takasugi ve okulda bazıları, senseilerini kurtarmak için, yıllardır sürmekte olan joui(direniş) savaşına katılırlar.

savaşta aralarına sakamoto diye biri daha katılır ve joui4 olarak bilinirler. 4ü de savaşta çok yetenekli olduğu için ünlenir ve gintoki shiroyasha(beyaz şeytan), katsura asil ejderha, takasugi kiheitai kumandanı, sakamoto ise katsurahama ejderi lakabını alır.

sonunda senseilerini bulurlar ama gintokinin 2 arkadaşı esir alınır ve gintoki ya hocasının başını kesmek, yada arkadaşlarının ölümünü izlemek zorundadır. o da arkadaşlarının önünde hocasının kafasını keser ve ağlar. takasugi de isyan ederken sol gözünü kaybeder.

bu olaydan sonra 4ünün de yolları ayrılır ve yıllarca görüşmezler. savaşı da uzaylılar kazanır çünkü samuraylar, uzaylıların üstün teknolojisini yenemez.

gintoki hapse atılır, ölümüne dövülür, aç bırakılır ve idam cezası alır ama celladı onu ve birçok samurayı kurtarır ve gintoki kaçar.

açlıktan ölmek üzereyken gittiği bir mezarda, yaşlı bir kadınla tanışır. yaşlı kadının ölü kocasına sunduğu yemeği yer ve kocasına "sen benim hayatımı kurtardın. ben de ölene kadar bu kadını koruyacağıma sana söz veriyorum." der.

kadın onun kiracısı olur ve kadının üst katında yaşamaya başlar. ama yaşadığı acılar yüzünden umursamaz, içki bağımlısı ve yalnız birisi olmuştur.

sonra başına birçok şey bir sürü arkadaş edinir ve yavaş yavaş hayata döner.

sakamoto gezegenlerarası uzay tüccarı, katsura beyaz terörist, takasugi de siyah terörist olmuştur ve takasuginin psikolojisi bozulduğu için, senseilerini kendilerinden alan "bu kokuşmuş dünyayı" yok etmek ister.

aralarda savaşlar ve dramlar olur.

aslında senseilerinin ölümsüz ve çoklu kişilik bozukluğu olan çok kötü dark lord bir adam olduğu ve japonyayı uzaylıların istila etme sebebinin de o olduğu hatta amacının dünyayı yok etmek olduğu ve takasuinin bunları en başından bildiği ortaya çıkar.(dünya yok olursa kendisi de ölür ve ölmek istiyor çünkü binlerce yıldır herkes ona işkence ederek defalarca kez öldürmüş)

gintoki ise yine hocasını öldürmek için uğraşmak zorunda kalır.

adamın başına gelmeyen kalmamış ama asıl senseilerinin hayatı çok kötü..

images?q=tbn:ANd9GcQUBpMKvMKRid5XizyjzEe

Parmaklarına sağlık:,) Hüzün bastı gece gece

Aralarında bir mesele olduğunu sezmiştim de böyle birbirleriyle bağlantılı olduklarını bilmiyordum. Yeniden başlamama sebep olmuş oldun. Bu sefer sadece parodi için değil, hikayelerindeki yapboz parçalarını birleştirmek için izleyeceğim Gintama'yı:studying-onion-head-emoticon:

Boku dake ga inai machi--> Hinazuki Kayo

Naruto(Bu anime insanlara bakış açımın gelişmesinde temel rol oynamış olabilir kolayca etiketlememeyi ya da ön yargılardan sıyrılmayı yol edindim. Kötü denilen insanların bile gerekçeleri vardır diye düşünüyorum mesela onlar için bir anlam ifade eden gerekçeler)

Hotarubi no mori e -->Gin 

Spoiler

Seviyorsun ama dokunamıyorsun... Hayali bile korkunç. Neyse ki gerçek olmayıp anime olmasına sevindiğim bir anime Hotarubi no mori e. Gin'in yerine kendimi koymayı düşündüm de insanlardan uzak ormanın derinliklerindesin  iyi kötü bir şekilde geçiyor günler ama sonra birini sevmiş yanında olmak istemişsin kaderin sillesi de bu ya eğer sevdiğine dokunursan bir daha onu  göremeyip yok olup gideceksin. :boohoo-crazy-rabbit-emoticon:

Shingeki no Kyojin -> Erenin annesi başta olmak üzere, malum olayı izleyen Eren, özgür iradesini sorgulayan Mikasa,  insan olan devler ve dev olan insanların her birine acıyorum.  Hepsi daha ilk nefeslerini almadan yemişler yiyecekleri silleyi.

Damarlarında akan kanın insanın doğduğu andan itibaren kaderini belirlemesi, hatta savaşa neden olması içler acısı bir durum.

Daha acı olan yanı  ise hayali de olsa animede geçenlerin gerçek dünya tarihinden esinleniyor oluşu

Gakuen Alice -->Natsume Hyuuga

Spoiler

Bu animedeki çocukların özel yeteneklerine Alice deniyor. Natsume ise yeteneğini kullandıkça hayatını kısaltan bir Alice'e sahip, okulun da pis işlerini yapmak zorunda olan bir ilkokul öğrencisi. Bunu çocukluğumda düşündükçe oturup ağlardım niye onun gücü onu hasta edip öldürüyor vs vs diye  

Sefiller--> Cosette

Kimetsu no Yaiba--> Kamado Tanjiro ve Nezuko

Kuroshitsuji --> Ciel (Bir de Book of Circus'daki karakterler)

Ookami kodomo Ame to Yuki -->Anne Hana-san ve Baba Oookami-san

Yakusoku no neverland --> En çok Ray, ondan sonra Mama'lar

Spoiler

Ray başından beri yetimhanede "mama"lar tarafından canavarlara besi hayvanı olarak yetiştirildiklerini biliyordu.

Üstelik bunu ona ve arkadaşlarına yapan onun gerçek annesiydi. Annesini "anne" bile diyemedi.

Gintama --> Goril bey amca 

7. Pseudohomophylus, 27.01.2021 - 13:31 tarihinde yazdı:

Yui, Stereopony, Luck life, Amazarashi, Kana-Boon, Sayuri, Takayan, Kamiyama Yoh ve tabi ki Kitaro

Aklıma geldikçe eklemeler yapabilirim şimdilik bu kadar :onion_emo_2_by_theg_force:Keyifli dinlemeler 

İçeriği Görüntüle

Enstrümantal müzisyen olsa da en sevdiğim Japon sanatçıdır Kitaro^^

+CHANMINA

Spoiler

8. heymely, 5 dakika önce tarihinde yazdı:

Bence mümkünlü bir sayı, bizimkileri de yönlendirmek lazım buraya. :tuzkistrokeplz::admire-onion-head-emoticon:

Realist başlayalım dedim:dandyonionplz: İdealist olarak devam ederiz

heymely, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Evet tam bir tayfa toplantısı olmalı. Buruna falan da haber salmak lazım. :admire-onion-head-emoticon:

Bugün vardı dersleri bitmiştir onun da şimdi

Çoban abi Emin Giray oo~o bayram gibi olur şenlenir buralar

Kel'den bir haber var mı Mely? @MutaikaMurat arkadaş yaşıyor musun?   

:tuzkistrokeplz:

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.