Jump to content

mrsaitama

Üyeler
  • İçerik sayısı

110
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

İtibar Etkinliği

1. Harika
    mrsaitama got a reaction from FeyoChama in Re Zero: Subaru'nun hayat döngüsü   
  2. Harika
    mrsaitama got a reaction from maria05 in Re Zero: Subaru'nun hayat döngüsü   
  3. Beğen
    mrsaitama got a reaction from beril in Dota Evreni Yeni Animesiyle Genişliyor DOTA: Dragon's Blood   
    Gönül ister ki güzel olsun. Dota ilk göz ağrılarımdan biri. Zamanının en iyi oyunlarındandı.
  4. Üzgün
    mrsaitama got a reaction from Bahallah in Dota Evreni Yeni Animesiyle Genişliyor DOTA: Dragon's Blood   
    Gönül ister ki güzel olsun. Dota ilk göz ağrılarımdan biri. Zamanının en iyi oyunlarındandı.
  5. Beğen
    mrsaitama reacted to Bahallah in Dota Evreni Yeni Animesiyle Genişliyor DOTA: Dragon's Blood   
    Dota evreninin daha önce hiç görmediğiniz yanlarını keşfetmenizi sağlayacak yepyeni anime dizisi 25 Mart'ta geliyor. Duyuru videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.
    Konusunu bilmiyorum fakat Oyundan bir karakter olan Dragon Knight (Davion) ve Mirana (Prenses Mirana) karakterlerini içericek.
    !!ek olarak aşağıdaki fotoğrafta en sağdaki karakterin Windranger olabileceğini düşünüyorum.

!! Invoker, Luna ve sanırım Undying de gözüktü.

6. Teşekkür
    mrsaitama reacted to EmrecanReis in Anime İstek ve Önerileri   
    Teşşekürler istedigim  gibi bir anime bulamadım şimdilik bunla idare edecegim thanks
  7. Teşekkür
    mrsaitama reacted to Caprihorn in Anime İstek ve Önerileri   
    Sağ ol da ben değil arkadaş anime arıyor. 
    @EmrecanReis sana yazmış o animeyi.
  8. Beğen
    mrsaitama got a reaction from Pseudohomophylus in En nefret ettiğiniz şeyler ?   
    Bilgisi olmayan konularda sanki çok bilgiliymiş gibi davranıp sürekli boş konuşan insan tipinden nefret ederim. Mümkün olduğunca uzak dururum.
  9. Beğen
    mrsaitama got a reaction from LuxArcadia5 in Anime İstek ve Önerileri   
    Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen
    Otome Game no Hametsu Flag shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei shiteshimatta...

Bu ikisine bakabilirsin.
  10. Teşekkür
    mrsaitama got a reaction from evetoemre in Rewatch yapmaktan neden nefret ediyorum   
    Tek başıma hiç rewatch yapmadım ama birine izletmek istediğim bir anime varsa beraber tekrar izleyebilirim. Hatta re zeroyu 2. izlediğimde daha çok beğendim.
  11. Beğen
    mrsaitama reacted to Gallardo in Sizde Death Note olsa kullanır mıydınız? neden?   
    Kullanır mıydınız?: Evet.
    Neden?: Neden kullanmayayım ki.
  12. Beğen
    mrsaitama got a reaction from Oxemon in Çocuğunuza İsmini Vermek İstemeyeceğiniz Anime Karakterleri   
    Madara Uchiha. Çocuğumun kesinlikle Madara olmasını istemezdim.

v2: Sebastian Michaelis(Kuroshitsuji) karakterini çok sevmeme rağmen çocuğuma isim olarak kesin seçmezdim. Uşak ismi kesinlikle olmaz.
  13. Beğen
    mrsaitama got a reaction from Phyzix in Bir basketbol takımı kursanız hangi anime karakterlerini alırsınız?   
    Diyelim ki 5 as ve 5 yedekten oluşan bir basketbol takımı kurdunuz. Takıma hangi anime karakterlerini alırsınız? Her üye ayrı takım kurmuş ve kurulan takımlar kapışacak gibi düşünebilirsiniz. Kurallar şu şekilde olacak:

1 - Rakip takımdan birini öldürmek yasak. Diskalifiye oluyor takım.
    2 - Takımındaki oyuncu rakip takımdan birini ağır yaralayıp oyun dışı bırakırsa, takımdaki oyuncu otomatik oyundan çıkıyor bu olay üçüncü kere tekrarlanırsa takımın otomatik diskalifiye olur.(Karar hakem ve doktor inisiyatifi ile veriliyor.)
    3 - Klasik basketbol kuralları geçerlidir.

Ayrıca basketbol sahasındaki ekipmanlar(Top, potalar zemin vb.) kralı gelse çizik bile atamayacak(Saitama dahil aklıma en güçlü o geldi şuan) maddelerden hazırlandı. Basket topu ona rağmen esnek ve oyuna elverişli düşünün yani artık nasıl başardılarsa. 

Aşağı yukarı bu şekilde düşününce. Nba'de maçları 12 dakikalık 4 periyotta oynatıyorlar. Çıkacak takımları düşününce 20 şer saatlik 4 periyot çokta zorlamaz. Periyot araları 10 saat ve devre arası 30 saat iş görür gayet. 

Görüşlerinizi de yazabilirsiniz kim kaç sayı atar, kim ne yapar, kim Mvp olur? Hayal gücünüze kalmış.

Kuralları yenileyebilirim öneri olursa aklıma bu kadarı geldi.
  14. Beğen
    mrsaitama got a reaction from crazycraz1 in Çocuğunuza İsmini Vermek İstemeyeceğiniz Anime Karakterleri   

v2: Sebastian Michaelis(Kuroshitsuji) karakterini çok sevmeme rağmen çocuğuma isim olarak kesin seçmezdim. Uşak ismi kesinlikle olmaz.
  15. Beğen
    mrsaitama got a reaction from Yavuz_zzY in Çocuğunuza İsmini Vermek İstemeyeceğiniz Anime Karakterleri   

16. Beğen
    mrsaitama got a reaction from caganbb in Çocuğunuza İsmini Vermek İstemeyeceğiniz Anime Karakterleri   

17. Beğen
    mrsaitama got a reaction from ADSADS in Çocuğunuza İsmini Vermek İstemeyeceğiniz Anime Karakterleri   

18. Beğen
    mrsaitama got a reaction from Alchemisto in Çocuğunuza İsmini Vermek İstemeyeceğiniz Anime Karakterleri   

19. Beğen
    mrsaitama got a reaction from Raptorsrap in Bir basketbol takımı kursanız hangi anime karakterlerini alırsınız?   
    Diyelim ki 5 as ve 5 yedekten oluşan bir basketbol takımı kurdunuz. Takıma hangi anime karakterlerini alırsınız? Her üye ayrı takım kurmuş ve kurulan takımlar kapışacak gibi düşünebilirsiniz. Kurallar şu şekilde olacak:

2 - Takımındaki oyuncu rakip takımdan birini ağır yaralayıp oyun dışı bırakırsa, takımdaki oyuncu otomatik oyundan çıkıyor bu olay üçüncü kere tekrarlanırsa takımın otomatik diskalifiye olur.(Karar hakem ve doktor inisiyatifi ile veriliyor.)

Ayrıca basketbol sahasındaki ekipmanlar(Top, potalar zemin vb.) kralı gelse çizik bile atamayacak(Saitama dahil aklıma en güçlü o geldi şuan) maddelerden hazırlandı. Basket topu ona rağmen esnek ve oyuna elverişli düşünün yani artık nasıl başardılarsa. 

Aşağı yukarı bu şekilde düşününce. Nba'de maçları 12 dakikalık 4 periyotta oynatıyorlar. Çıkacak takımları düşününce 20 şer saatlik 4 periyot çokta zorlamaz. Periyot araları 10 saat ve devre arası 30 saat iş görür gayet. 

Görüşlerinizi de yazabilirsiniz kim kaç sayı atar, kim ne yapar, kim Mvp olur? Hayal gücünüze kalmış.

20. Beğen
    mrsaitama got a reaction from Yavuz_zzY in Bir basketbol takımı kursanız hangi anime karakterlerini alırsınız?   

21. Üzgün
    mrsaitama reacted to Pika-sama in Kavga çıkarsa hangi anime karakterini çağırırsınız ?   
    Ben sanırım Natsuki Subaru'yu çağırırdım ölümden döne döne bir şeyler yapardı artık. :)
  22. Harika
    mrsaitama reacted to Gallardo in Anime Dünyasındaki Karakterlerin Benzerlikleri   
    Hyakkimaru (Dororo) & Kumo Tenka (Donten ni Warau)
    Sakura (Urusei Yatsura) & Otonashi Kyoko (Maison İkkoku)
    Joe Yabuki (Ashita no Joe) & Honda Gorou (Major)

23. Harika
    mrsaitama reacted to TheDirectEco in Anime Dünyasındaki Karakterlerin Benzerlikleri   
    Barakamon Handa ve Doukyonin wa hiza tokidoki atama no ue'den Subaru. İkisinin de önlerindeki saç kaküllerinin aynı olması ve çok sosyal biri olmamaları nedeniyle benzetiyorum.
    Ha bir de tabi diğer ortak yanları da ikisinin tatlı belalarının adı Haru olması :D

24. Beğen
    mrsaitama got a reaction from Sejiuku in Death Parade Etkinlik İncelemesi (Spoiler Bulunabilir)   
    Bir kaç bölüm izledikten sonra izlemek için bir sebep bulamadığım ve yarıda bıraktığım bir anime. Bence bir olayı yoktu en azından ilk bölümlerde. 
  25. Teşekkür
    mrsaitama reacted to heymely in Death Parade Etkinlik İncelemesi (Spoiler Bulunabilir)   
    Etkinlik kurası sonucunda çıkan Death Parade animesinin incelemesi  buraya yapılacak arkadaşlar.

Anime hakkında ön bilgi vermek gerekirse;

Anime Adı : Death Parade
    Anime Türü : Oyun, Gizem, Psikolojik, Dram, Gerilim
    Bölüm Sayısı : 12 
    Yapım Yılı : 2015
    Anime Puanı: 10/8.5
    Özet: Öldükten sonra insanlar ya cennete gider ya da cehenneme. Fakat nedense, öldükleri an, beyaz saçlı gizemli Decim’in bulunduğu bir bara, Quindecim’e gelirler. Decim, Ölüm Oyunları ile onlara meydan okur ki bunlar, hayatlarını riske attıkları ve gerçek yüzlerini gösterdikleri oyunlardır. 
    Decim de kimin kazanıp kimin kaybettiğine, kimin yaşayıp kimin öleceğine hakemlik yapan nihai bir yargıcıdır.

Kendi incelememe gelecek olursak;

Negatif yönleri:
    Hızlı bitirilmiş bir anime olarak geldi. Bir izleyici olarak bu barların ve seçilen yargıçların hikayelerini görmek ve izlemek isterdim.
    İnsani duyguları olmayan yargıçların karar verme aşamasında oyuncuların doğru veya yalan söylediğini, karşısındaki insan için kendi ölümünü
    göze aldığını bilemedikleri için yanlış kararlar da verebildiklerini düşünüyorum. İlk bölümü örnek vermek gerekirse beni ikileme düşüren bir durum  söz konusuydu. Bir diğer beğenmediğim konu ise ship yapmayı seven biri olarak Decim ve Chiyuki'nin sahnelerinin daha bol olmasını isterdim.

Pozitif yönleri:
    Bu konuyu say say bitmez sanırım. Öncelikle sürükleyici bir anime, her bölümde nasıl bir ikili gelecek diye merakla izleyerek oturduğum gibi bitirdim.
    Karakter tasarımları çok hoşuma gitti her biri fazlasıyla ilgi çekici görünüyor. Yargı sırasında insanı durup ''Acaba ben ne karar verirdim?'' dedirtiyor.
    Yargıçlarla beraber düşünüp, oyunları tıpkı bir yargıç edasıyla izliyorsunuz. Özellikle 9. bölüm beni gerçekten düşünmeye iten harika bir bölümdü. Bir insanı nasıl sınarız ve ölümle burun buruna geldiğini düşündüğünde ne tepkiler verir birbirinden farklı kişilikli insanla izleyiciye sunulmuş. Oyunlar bir nevi insanların içindeki bastırılmış duyguları ortaya çıkarmak amaçlı yapılmış. Bu yönde de gerçekçi ve başarılı oyunlar bulunuyor. Bir oyuncak olarak görülen Decim'in giderek kazandığı duygular ve düşünceler ise insanı zaman zaman gülümsetiyor. Madhouse yapımı bir animeden daha azı beklenemezdi sanırım. Ayrıca opening ve ending çok anlamlı ve hoş.

Şöyle güzel bir sözle bitireyim;

There's no meaning to living. They only live to die at some point. (Yaşamanın hiçbir anlamı yok. Belli bir noktada sadece ölmek için yaşıyorlar.)
    -GİNTİ

Opening:

Ending:

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.